INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#28401 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28402 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Bolje je imati nego nemati
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#28403 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Bolje zivjeti cijeli zivot u izobilju, nego sedam dana u bijedi.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#28404 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Dragi moji Alan Fordovci
:kiss:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#28405 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 23/06/2026 11:17
nepass1 wrote: 23/06/2026 11:04
Naslovnica wrote: 23/06/2026 10:55
@nepass1 stvarni identitet!
Image

:gunjastajl:
Ja sam prezivljavao sa 450KM plate tj. 300 kad platim rezije tako da sam navikao na ekstremne uslove. Pet dana napravim 2x hljeb, jaja, sir, argeta, bataci, riza, krompir :mrgreen:
Naglasak na riječ preživljavanje.
Ono, ništa lično, ali postoji li razlog da u 2026 čovjek u Sarajevu preživljava sa 3KM dnevno?
Ono, razumijem stari, nemoćni, penzija, težak život.
Jel' to cijena rješavanja stambenog pitanja, novog auta, školarine za djecu...
Jbte, i kada sam najmanje imao nisam preživljavao.
Pa kad imas 300km mjesecno bukvalno je prezivljavanje tad bilo jbg
A danas sta znam jednostavno tako. Nije da ja to silom gladujem ili nesta. Mentalno nmg dati za file sa zara 15KM.
U maju sam npr platio ratu 740km i ustekao sa strane milju. Ja vise to volim nego jesti po restoranima.
Volim npr da dam za patike 400KM od plate da ne moram stekati ili sa stedne uzeti. Tako funkcioniram. Nmg protiv toga.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28406 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro si usteko
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#28407 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#28408 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 491
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#28409 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by srce_ruke_lopata »

dječak sa šibicama wrote: 23/06/2026 11:27 Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
Bolje Golfom 2 sa kakvim ribama na ljetovanje nego Maseratijem na posao :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28410 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: 23/06/2026 16:54
Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
Jarane postajes mi jak ko Truba :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#28411 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

nepass1 wrote: 23/06/2026 16:54
Naslovnica wrote: 23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
:kiss:
:thumbup:
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para :D
Da mi je malo tvojih problema paša
:kiss:
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#28412 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
Post Reply