INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- dječak sa šibicama
- Posts: 51178
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28401 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28402 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje je imati nego nemati
- dječak sa šibicama
- Posts: 51178
- Joined: 29/06/2011 23:39
#28403 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje zivjeti cijeli zivot u izobilju, nego sedam dana u bijedi.
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28404 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dragi moji Alan Fordovci

- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28405 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa kad imas 300km mjesecno bukvalno je prezivljavanje tad bilo jbgNaslovnica wrote: ↑23/06/2026 11:17Naglasak na riječ preživljavanje.
Ono, ništa lično, ali postoji li razlog da u 2026 čovjek u Sarajevu preživljava sa 3KM dnevno?
Ono, razumijem stari, nemoćni, penzija, težak život.
Jel' to cijena rješavanja stambenog pitanja, novog auta, školarine za djecu...
Jbte, i kada sam najmanje imao nisam preživljavao.
A danas sta znam jednostavno tako. Nije da ja to silom gladujem ili nesta. Mentalno nmg dati za file sa zara 15KM.
U maju sam npr platio ratu 740km i ustekao sa strane milju. Ja vise to volim nego jesti po restoranima.
Volim npr da dam za patike 400KM od plate da ne moram stekati ili sa stedne uzeti. Tako funkcioniram. Nmg protiv toga.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28406 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dobro si usteko
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28407 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!

Tebi respect!
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#28408 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para
- srce_ruke_lopata
- Posts: 491
- Joined: 09/09/2007 17:23
- Location: Čeljugovići
#28409 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bolje Golfom 2 sa kakvim ribama na ljetovanje nego Maseratijem na posaodječak sa šibicama wrote: ↑23/06/2026 11:27 Ima ona stara narodna da pare ne kupuju srecu ali ljepse je tugovati u Maseratiju nego u golfu 2
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28410 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jarane postajes mi jak ko Trubanepass1 wrote: ↑23/06/2026 16:54Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#28411 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da mi je malo tvojih problema pašanepass1 wrote: ↑23/06/2026 16:54Natjera mene zena tamo negdje 2013/14 da renoviramo dnevni boravak. Dvosjed haman 2k, fotelja 600km, stolic po mjeri nakav, tepih 800km, jebeni tabure 100km, ja tv kupio tad 1800km, plejku sebi uzeo cini mi se 650km.Naslovnica wrote: ↑23/06/2026 12:30 Ma svako zna svoje ba, ja vazda malo okrenem na šprdanciju.
Tebi respect!
![]()
![]()
Kaze zar nisi sretan kad ovo vidis ovako sve tip top. Ma reko ja sam ti najsretniji kad odem da stavim pare na stednu i kad vidim koliko imam para![]()
- konektovan
- Posts: 51395
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#28412 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Stedis novac dok isti gubi vrijednost, cemu, kome?!
Samo trositi....
Samo trositi....

