Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26276 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? 
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26277 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa čak i ne, evo ja sam nekih 1,88 sentimentara pa mi je sasvim ok nazad, vozio sam se u komadu koji satak. Samo su prozori premali i nekako je sve crno unutra pa je dodatno tamno.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26278 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisam ja kriv sto je tebi lijepo jedno od najruznijih auta na cesti.sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:09 Jarane, glup si.
Postao si dvorska luda foruma.
Cirkusant.![]()
u skokovima
Sa sam Amar ili EFD, prodao bih Mazdu zbog tebe![]()
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26279 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Znaci,..ljepota je u oku japanca... 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26280 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike??![]()

- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26281 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nema prije 2006.konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike??![]()
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... da/3/15704
Ako nađeš test 159 iz iste godine, vidjet ćeš da se na 159 ipak savio A nosač, za razliku od ove trice, koja eto ne valja kurcu jel?
Al' evo 2001.:
https://www.euroncap.com/en/results/mazda/premacy/15546
https://www.euroncap.com/en/results/alf ... /147/15536
Last edited by ZoomZoomKiwi on 23/12/2023 14:17, edited 1 time in total.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26282 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima sedan verzija kome je to problem.hopi wrote: ↑23/12/2023 14:13Pa čak i ne, evo ja sam nekih 1,88 sentimentara pa mi je sasvim ok nazad, vozio sam se u komadu koji satak. Samo su prozori premali i nekako je sve crno unutra pa je dodatno tamno.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26283 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate..kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:16konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike??![]()
![]()
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26284 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Nisu je ni testirali, bilo im zao dummy lutakakonektovan wrote: ↑23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike??![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26285 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I to sedan koji je gabaritima skoro kao šestica GH.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26286 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima i americki za 323/ProtegeEFD22 wrote: ↑23/12/2023 14:17Nema prije 2006.konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike??![]()
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... da/3/15704
Ako nađeš test 159 iz iste godine, vidjet ćeš da se na 159 ipak savio A nosač, za razliku od ove trice, koja eto ne valja kurcu jel?
Al' evo 2001.:
https://www.euroncap.com/en/results/mazda/premacy/15546
https://www.euroncap.com/en/results/alf ... /147/15536

- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26287 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ipak bolje nego 147.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26288 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Na stranu sve to, 147 je jedna od ružnijih Alfi, i nikako nije ljepša od aktuelne Mazde 3.
156, 164, 155, 145, 75 su mi sve redom ljepše od 147.
156, 164, 155, 145, 75 su mi sve redom ljepše od 147.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26289 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
2 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate..![]()
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26290 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26291 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
323 je starija skoro deceniju ako ćemo gledati osnovnu platformu i razvoj, pa je opet sigurnija.kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:212 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate..![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26292 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I ruznija i nesigurnija alfa, pa sta vise hocessime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26294 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa i 147 lezi na staroj platformi,...EFD22 wrote: ↑23/12/2023 14:22323 je starija skoro deceniju ako ćemo gledati osnovnu platformu i razvoj, pa je opet sigurnija.kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:212 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.konektovan wrote: ↑23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate..![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26296 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kako god bila je konzerva prije 22 godine a kamoli danas.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26297 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja bih prije 145, a o 75 da ne govorim.
147 je kurac, jedino ako je pod haubom Busso 3.2 mogli bi pričati možda.
147 je kurac, jedino ako je pod haubom Busso 3.2 mogli bi pričati možda.
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26298 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Onda, Gledaj lafcino, vidi je




Last edited by sime_cipol on 23/12/2023 14:29, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#26299 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovaj nadrogiran..
- sime_cipol
- Posts: 23392
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26300 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Budala
