Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26251 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

Alfa ima dušu, Mazda koroziju. :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26252 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

tacno, nemaju japanci dusu, jer evropljani znaju najbolje(puni su stila i sarma
Spoiler
Show
"nabijem na kurac"
) :lol: :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26253 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Za razliku od japanaca DA, puni su šarma i stila. :thumbup:

Nabijo ti ili ne, to je činjenica. ;-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26254 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kako kome, meni toliko bezveznih auta ima, a koja su kao nesto posebno, bjezii, a i inace imam averziju prema dosta naroda :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26255 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Samo kroz istoriju automobila uporedi primjerke evropske auto industrije i japanske. Neuporedivo. Porediti majstore dizajna i osjećaja za lijepo, talijane i njihova auta sa japanskim čudima koja konta samo njihova kultura. Pored talijana dodaj francuze, pa i njemce u pojedinim segmentima...

Jednostavono evropska auto industrija u svim poljima je neuporediva sa japanskom, naravno u korist evropske.

To da li voliš neki narod ili ne, nema veze sa tim.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26256 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Sve dok ne dođemo do kvalitete.

Dizajn je definitivno na strani Talijana, eventualno Francuza. Švabe su u tom departmentu smiješne.


Ali kvalitet, dugotrajnost i pouzdanost, svakako u globalu i prosjeku su na strani Japana. Samo zbog specifičnog mentaliteta, predanosti, preciznosti i odgovornosti.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26257 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Kakve kvalitete?
Na 200k, 500k ili milion km?
Hajde jos jednom, nova auta se prave za prve vlasnike, do 100-150k km, eventualno 200k km. Ne za Ramiza iz Stupara koji ce biti 5. vlasnik, gdje ce mu Passat doci sa pola miliona.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26258 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Govorimo kroz historiju.

A i danas u vrijeme materijalizma i sveopćeg konzumerizma gdje su stvari napravljene da traju maks dvije godine, opet su japanska auta kvalitetnija i dugotrajnija, i bolja kupnja kao polovno pogotovo.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2743
Joined: 14/06/2017 17:07

#26259 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by MehmedPasaMoric »

Meni nikad nije bilo jasno to zaludjenje Italijanskim dizajnom :? Osim par sportskih modela tipa Ferrari Testarrosa, Lamborghini Huracan, sve ostalo je srednja zalost... Fiat sve i jedan ikad proizveden je rugoba, Alfa Romeo svaka na isti fazon vec 30 godina, Lancia nidze veze itd. Na nekakvoj mojoj top listi automobilskog dizajna Talijana ne bi bilo u top 5 cak ni ako uzmem u obzir samo Evropske proizvodjace
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26260 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

i meni isto sto se talijana tice, ako nije egzotika slabo sta mi je zanimljivo...al to je problem svarit mnogima ovde :kiss:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26261 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete :mrgreen:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26262 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete :mrgreen:
Image

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26263 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni sve Mazde od 2014.+ djeluju kao da ih je crtao Talijan. Izuzetno su lijepe.

A i šestica GH mi je ljepša od Passata B6 i B7.
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#26264 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Kao i sva auta danas. Zivimo u doba konzumerizma prezasicenosti trzista svim i svacin pa je tako neophodno svako 2 godine rsizajn a 4-5 novi model.
U tome npr lezi i jedan dio poskupljenja, prije su fiksni troskovi se dijelili na 7-8 godina ciklus jednog modela, sad valja na 4 godine podijelit
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26265 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 13:24
sime_cipol wrote: 23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete :mrgreen:
Image

Image
ma kopirali breru i seat leon :-) :lol:

:run:
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#26266 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by cccccc »

Ima li neko iskustva s kombijima?
Potrebno mi je vozilo s min 7 sjedista al da ima i gepek. Tako da cu morati uzeti kombija. Koju marku da gledam, koji motor? Od 30 do 40k. Mogao bi se jos koju milju protegnut ako je nesto sto se isplati uzeti
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26267 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Evolution_IV wrote: 23/12/2023 13:46
ma kopirali breru i seat leon :-) :lol:

:run:
I Ferrari Romu, 2015.-e, oh wait :evil:

Image

Image
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26268 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 13:24
sime_cipol wrote: 23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete :mrgreen:
Image

Image
Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26269 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 13:58 Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

Ova mrtvacka konzerva :-)

Image
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26270 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

Par puta sam se vozio u toj mazdi, što kraće sto duže, super je fakat premium auto, samo je nazad osjećaj ko u bunkeru.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26271 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

cccccc wrote: 23/12/2023 13:55 Ima li neko iskustva s kombijima?
Potrebno mi je vozilo s min 7 sjedista al da ima i gepek. Tako da cu morati uzeti kombija. Koju marku da gledam, koji motor? Od 30 do 40k. Mogao bi se jos koju milju protegnut ako je nesto sto se isplati uzeti
V klasa 190 konja.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26272 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:00
sime_cipol wrote: 23/12/2023 13:58 Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:

Ova mrtvacka konzerva :-)

Image
Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojma :D
Ukratko, corav si pored ociju :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26273 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:05 Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojma :D
Ukratko, corav si pored ociju :D
Ovdje joj je dizajn bas poseban:

Image
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26274 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

hopi wrote: 23/12/2023 14:03 Par puta sam se vozio u toj mazdi, što kraće sto duže, super je fakat premium auto, samo je nazad osjećaj ko u bunkeru.
Zadnja klupa za djecu i male zene :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26275 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:07
sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:05 Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojma :D
Ukratko, corav si pored ociju :D
Ovdje joj je dizajn bas poseban:

Image
Jarane, glup si.
Postao si dvorska luda foruma.
Cirkusant. :lol:
:izet: u skokovima :D
Sa sam Amar ili EFD, prodao bih Mazdu zbog tebe :D
Post Reply