Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#26251 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Alfa ima dušu, Mazda koroziju. 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26252 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
tacno, nemaju japanci dusu, jer evropljani znaju najbolje(puni su stila i sarma )

Spoiler
Show
"nabijem na kurac"
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26253 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Za razliku od japanaca DA, puni su šarma i stila.
Nabijo ti ili ne, to je činjenica.
Nabijo ti ili ne, to je činjenica.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26254 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
kako kome, meni toliko bezveznih auta ima, a koja su kao nesto posebno, bjezii, a i inace imam averziju prema dosta naroda 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26255 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Samo kroz istoriju automobila uporedi primjerke evropske auto industrije i japanske. Neuporedivo. Porediti majstore dizajna i osjećaja za lijepo, talijane i njihova auta sa japanskim čudima koja konta samo njihova kultura. Pored talijana dodaj francuze, pa i njemce u pojedinim segmentima...
Jednostavono evropska auto industrija u svim poljima je neuporediva sa japanskom, naravno u korist evropske.
To da li voliš neki narod ili ne, nema veze sa tim.
Jednostavono evropska auto industrija u svim poljima je neuporediva sa japanskom, naravno u korist evropske.
To da li voliš neki narod ili ne, nema veze sa tim.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26256 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Sve dok ne dođemo do kvalitete.
Dizajn je definitivno na strani Talijana, eventualno Francuza. Švabe su u tom departmentu smiješne.
Ali kvalitet, dugotrajnost i pouzdanost, svakako u globalu i prosjeku su na strani Japana. Samo zbog specifičnog mentaliteta, predanosti, preciznosti i odgovornosti.
Dizajn je definitivno na strani Talijana, eventualno Francuza. Švabe su u tom departmentu smiješne.
Ali kvalitet, dugotrajnost i pouzdanost, svakako u globalu i prosjeku su na strani Japana. Samo zbog specifičnog mentaliteta, predanosti, preciznosti i odgovornosti.
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26257 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kakve kvalitete?
Na 200k, 500k ili milion km?
Hajde jos jednom, nova auta se prave za prve vlasnike, do 100-150k km, eventualno 200k km. Ne za Ramiza iz Stupara koji ce biti 5. vlasnik, gdje ce mu Passat doci sa pola miliona.
Na 200k, 500k ili milion km?
Hajde jos jednom, nova auta se prave za prve vlasnike, do 100-150k km, eventualno 200k km. Ne za Ramiza iz Stupara koji ce biti 5. vlasnik, gdje ce mu Passat doci sa pola miliona.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26258 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Govorimo kroz historiju.
A i danas u vrijeme materijalizma i sveopćeg konzumerizma gdje su stvari napravljene da traju maks dvije godine, opet su japanska auta kvalitetnija i dugotrajnija, i bolja kupnja kao polovno pogotovo.
A i danas u vrijeme materijalizma i sveopćeg konzumerizma gdje su stvari napravljene da traju maks dvije godine, opet su japanska auta kvalitetnija i dugotrajnija, i bolja kupnja kao polovno pogotovo.
- MehmedPasaMoric
- Posts: 2743
- Joined: 14/06/2017 17:07
#26259 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni nikad nije bilo jasno to zaludjenje Italijanskim dizajnom
Osim par sportskih modela tipa Ferrari Testarrosa, Lamborghini Huracan, sve ostalo je srednja zalost... Fiat sve i jedan ikad proizveden je rugoba, Alfa Romeo svaka na isti fazon vec 30 godina, Lancia nidze veze itd. Na nekakvoj mojoj top listi automobilskog dizajna Talijana ne bi bilo u top 5 cak ni ako uzmem u obzir samo Evropske proizvodjace
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26260 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
i meni isto sto se talijana tice, ako nije egzotika slabo sta mi je zanimljivo...al to je problem svarit mnogima ovde 
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26261 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26262 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete![]()


- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#26263 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Meni sve Mazde od 2014.+ djeluju kao da ih je crtao Talijan. Izuzetno su lijepe.
A i šestica GH mi je ljepša od Passata B6 i B7.
A i šestica GH mi je ljepša od Passata B6 i B7.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14711
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#26264 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Kao i sva auta danas. Zivimo u doba konzumerizma prezasicenosti trzista svim i svacin pa je tako neophodno svako 2 godine rsizajn a 4-5 novi model.
U tome npr lezi i jedan dio poskupljenja, prije su fiksni troskovi se dijelili na 7-8 godina ciklus jednog modela, sad valja na 4 godine podijelit
U tome npr lezi i jedan dio poskupljenja, prije su fiksni troskovi se dijelili na 7-8 godina ciklus jednog modela, sad valja na 4 godine podijelit
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26265 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma kopirali breru i seat leonkravamuzara wrote: ↑23/12/2023 13:24sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete![]()
![]()
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#26266 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ima li neko iskustva s kombijima?
Potrebno mi je vozilo s min 7 sjedista al da ima i gepek. Tako da cu morati uzeti kombija. Koju marku da gledam, koji motor? Od 30 do 40k. Mogao bi se jos koju milju protegnut ako je nesto sto se isplati uzeti
Potrebno mi je vozilo s min 7 sjedista al da ima i gepek. Tako da cu morati uzeti kombija. Koju marku da gledam, koji motor? Od 30 do 40k. Mogao bi se jos koju milju protegnut ako je nesto sto se isplati uzeti
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26267 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
I Ferrari Romu, 2015.-e, oh wait
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26268 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 13:24sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 13:18 Mislim da ljubitelji japanaca ne bi uopste trebali raspravljati o dizajnu. Sami sebe diskvalifikujete![]()
![]()
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26269 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 13:58 Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.
Ova mrtvacka konzerva

- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#26270 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Par puta sam se vozio u toj mazdi, što kraće sto duže, super je fakat premium auto, samo je nazad osjećaj ko u bunkeru.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26272 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojmakravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:00sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 13:58 Ne znam sta nije jasno. Volis Japance, ne mozes komentarisati dizajn. Barem Talijana i Francuza, pogotovo gledati ih nesto sa visine.
AR 147 je ljepša od ovoga, a stara je preko 20 godina.![]()
![]()
Ova mrtvacka konzerva
![]()
Ukratko, corav si pored ociju
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26273 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ovdje joj je dizajn bas poseban:sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:05 Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojma![]()
Ukratko, corav si pored ociju![]()

- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- sime_cipol
- Posts: 23397
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#26275 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Jarane, glup si.kravamuzara wrote: ↑23/12/2023 14:07Ovdje joj je dizajn bas poseban:sime_cipol wrote: ↑23/12/2023 14:05 Naravno, samo ti to ne vidiš jer volis Japance, sto opet govori da o dizajnu nemas pojma![]()
Ukratko, corav si pored ociju![]()
![]()
Postao si dvorska luda foruma.
Cirkusant.
Sa sam Amar ili EFD, prodao bih Mazdu zbog tebe
