Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26276 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26277 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hopi »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:09
hopi wrote: 23/12/2023 14:03 Par puta sam se vozio u toj mazdi, što kraće sto duže, super je fakat premium auto, samo je nazad osjećaj ko u bunkeru.
Zadnja klupa za djecu i male zene :D
Pa čak i ne, evo ja sam nekih 1,88 sentimentara pa mi je sasvim ok nazad, vozio sam se u komadu koji satak. Samo su prozori premali i nekako je sve crno unutra pa je dodatno tamno.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26278 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:09 Jarane, glup si.
Postao si dvorska luda foruma.
Cirkusant. :lol:
:izet: u skokovima :D
Sa sam Amar ili EFD, prodao bih Mazdu zbog tebe :D
Nisam ja kriv sto je tebi lijepo jedno od najruznijih auta na cesti.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26279 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Znaci,..ljepota je u oku japanca... :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26280 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26281 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
Nema prije 2006.
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... da/3/15704

Ako nađeš test 159 iz iste godine, vidjet ćeš da se na 159 ipak savio A nosač, za razliku od ove trice, koja eto ne valja kurcu jel?


Al' evo 2001.:

https://www.euroncap.com/en/results/mazda/premacy/15546

https://www.euroncap.com/en/results/alf ... /147/15536
Last edited by ZoomZoomKiwi on 23/12/2023 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26282 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

hopi wrote: 23/12/2023 14:13
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:09
hopi wrote: 23/12/2023 14:03 Par puta sam se vozio u toj mazdi, što kraće sto duže, super je fakat premium auto, samo je nazad osjećaj ko u bunkeru.
Zadnja klupa za djecu i male zene :D
Pa čak i ne, evo ja sam nekih 1,88 sentimentara pa mi je sasvim ok nazad, vozio sam se u komadu koji satak. Samo su prozori premali i nekako je sve crno unutra pa je dodatno tamno.
Ima sedan verzija kome je to problem.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26283 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:16
konektovan wrote: 23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
Image
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate.. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26284 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
Nisu je ni testirali, bilo im zao dummy lutaka :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26285 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

I to sedan koji je gabaritima skoro kao šestica GH.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26286 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 23/12/2023 14:17
konektovan wrote: 23/12/2023 14:13 Ima li ko rezultate ncap testa mazde 3 ili kako se vec zvao konkurent s pocetka 2000ih...da uporedimo razlike?? :mrgreen:
Nema prije 2006.
https://www.euroncap.com/en/ratings-rew ... da/3/15704

Ako nađeš test 159 iz iste godine, vidjet ćeš da se na 159 ipak savio A nosač, za razliku od ove trice, koja eto ne valja kurcu jel?


Al' evo 2001.:

https://www.euroncap.com/en/results/mazda/premacy/15546

https://www.euroncap.com/en/results/alf ... /147/15536
Ima i americki za 323/Protege

Image
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26287 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »




Ipak bolje nego 147.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26288 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Na stranu sve to, 147 je jedna od ružnijih Alfi, i nikako nije ljepša od aktuelne Mazde 3.

156, 164, 155, 145, 75 su mi sve redom ljepše od 147.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26289 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate.. :mrgreen:
2 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26290 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26291 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:21
konektovan wrote: 23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate.. :mrgreen:
2 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.
323 je starija skoro deceniju ako ćemo gledati osnovnu platformu i razvoj, pa je opet sigurnija.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26292 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

sime_cipol wrote: 23/12/2023 14:22 Govorimo o ljepoti, ono okrenulo pricu na sigurnost. Klasični Mazdasi :D
I ruznija i nesigurnija alfa, pa sta vise hoces :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26293 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

EFD22 wrote: 23/12/2023 14:21 Na stranu sve to, 147 je jedna od ružnijih Alfi, i nikako nije ljepša od aktuelne Mazde 3.

156, 164, 155, 145, 75 su mi sve redom ljepše od 147.
147 nije ljepsa od golfa 3 :zzzz:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26294 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 23/12/2023 14:22
kravamuzara wrote: 23/12/2023 14:21
konektovan wrote: 23/12/2023 14:18
Mislim da ova mazda 3 generacijski ne odgovara sa 147,...ali ako nema adekvatnu generacijsku konkurenciju prihvaticemo djelomicno rezultate.. :mrgreen:
2 godine razlike, eto ti gore i slika za 323 koji je stariji od alfe, amerikanci dali 5 zvjezdica.
323 je starija skoro deceniju ako ćemo gledati osnovnu platformu i razvoj, pa je opet sigurnija.
Pa i 147 lezi na staroj platformi,...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26296 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:26 Pa i 147 lezi na staroj platformi,...
Kako god bila je konzerva prije 22 godine a kamoli danas.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#26297 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja bih prije 145, a o 75 da ne govorim.

147 je kurac, jedino ako je pod haubom Busso 3.2 mogli bi pričati možda. :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26298 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Onda, Gledaj lafcino, vidi je :D

Image

Image
Last edited by sime_cipol on 23/12/2023 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26299 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ovaj nadrogiran..
User avatar
sime_cipol
Posts: 23397
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#26300 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 23/12/2023 14:29
Ovaj nadrogiran..
Budala
Post Reply