Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

mad mike
Posts: 374
Joined: 06/08/2011 16:19

#26226 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mad mike »

Po svemu navedenom, ispade da
Last edited by mad mike on 21/11/2024 19:26, edited 1 time in total.
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26227 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

mad mike wrote: 21/12/2023 21:59 Po svemu navedenom, ispade da je Toyota Rav4 3. generacije najbolji izbor do 20.000KM. Neko je prethodno preporučio 2.2 dizel motor. Ima li neko iskustva sa benzincima?
Procitaj ponovo postove vezamo za 2.2 dizel motor kod rav4.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26228 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

U tom model benzinci su kod nas na nivou statističke greške. Bojim se da je za 20k ta Toyota i generalno taj model sve samo ne dobar izbor. Generalno potrošena auta, benzinaca ni na mapi, dizeli nisu valjali ni kao novi...
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#26229 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

mad mike wrote: 21/12/2023 21:59 Po svemu navedenom, ispade da je Toyota Rav4 3. generacije najbolji izbor do 20.000KM. Neko je prethodno preporučio 2.2 dizel motor. Ima li neko iskustva sa benzincima?
Ja bih u opciju ubacio i Tiguana ako nije fiksna lista.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26230 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

citroen xm wrote: 21/12/2023 22:04 U tom model benzinci su kod nas na nivou statističke greške. Bojim se da je za 20k ta Toyota i generalno taj model sve samo ne dobar izbor. Generalno potrošena auta, benzinaca ni na mapi, dizeli nisu valjali ni kao novi...
Necu sad nesto braniti tog dizela ali ima za njega aftermarket kit dihtunga koji rjesava sve fabricke probleme sa potrosnjom ulja.
Samo treba znati majstora koji zna sta radi.

Kad se to rijesi (i klasika dpf/egr) ide on 500k lagano.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26231 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26232 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma cucne im unutrasnjost, sve se oguli, na aurisima isto 🤮

bmw x1 2.0d x drive trazi
Last edited by Evolution_IV on 21/12/2023 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26233 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

citroen xm wrote: 21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.

Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26234 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

basicm wrote: 21/12/2023 21:00
kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06
B6Redhell wrote: 21/12/2023 19:58

Odrekli ga se preko novina. :D.
Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Raspale se od hrdje :lol: e sto se izofira
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26235 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

zigson wrote: 22/12/2023 00:25
basicm wrote: 21/12/2023 21:00
kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06

Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Raspale se od hrdje :lol: e sto se izofira
A jesi pametan, wow :lol:
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26236 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:46
zigson wrote: 22/12/2023 00:25
basicm wrote: 21/12/2023 21:00

Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Raspale se od hrdje :lol: e sto se izofira
A jesi pametan, wow :lol:
Jebo majku samo sektasi kao ti se mogu toliko upaliti na gluposti :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26237 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

zigson wrote: 22/12/2023 00:58
kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:46
zigson wrote: 22/12/2023 00:25

Raspale se od hrdje :lol: e sto se izofira
A jesi pametan, wow :lol:
Jebo majku samo sektasi kao ti se mogu toliko upaliti na gluposti :lol:
Jedina sekta ovdje je vauvau :zzzz:
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26238 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:59
zigson wrote: 22/12/2023 00:58
kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:46

A jesi pametan, wow :lol:
Jebo majku samo sektasi kao ti se mogu toliko upaliti na gluposti :lol:
Jedina sekta ovdje je vauvau :zzzz:
Pa gori ste vi postali od uzdizanja famoznog 1.9 tdi :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26239 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

zigson wrote: 22/12/2023 01:03
kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:59
zigson wrote: 22/12/2023 00:58

Jebo majku samo sektasi kao ti se mogu toliko upaliti na gluposti :lol:
Jedina sekta ovdje je vauvau :zzzz:
Pa gori ste vi postali od uzdizanja famoznog 1.9 tdi :lol:
Obrati paznju ko u 99% slucajeva uvlaci japan i pogotovo mazdu u pricu :kiss:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26240 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

kravamuzara wrote: 16/04/2023 13:13
EFD22 wrote: 16/04/2023 12:40 To je ovaj novi e-power pogon od Nissana. Renault to ipak nema.

Po meni, ko baš hoće elektro auto, odnosno izvjesni hibrid, najbolja moguća varijanta.

Voziš na struju, a napuniš ga za tri minute.

Po mom mišljenju dobra ideja, koja će s vremenom biti još bolje implementirana.


Bilo kako bilo, kada govorimo o klasičnom pogonu, prava je tragedija da nema dci-ja više, pogotovo u ovom segmentu.
Varijabilna kompresija, tri cilindra, elektromotor/baterije,
CVT i GPF.

Pa da hoces izmisliti goru kombinaciju svega ne bi mogao :lol:

Zacudio bih se da to govno dogura 50k kilometara bez teske havarije.
https://www.facebook.com/story.php?stor ... tid=WC7FNe

Oh nooo…anyways :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26241 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

basicm wrote: 21/12/2023 17:03 Ej, mazdasi nekome o koroziji pricaju :-)
Par stranica priče o koroziji a niko Opela ni da spomene.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26242 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

basicm wrote: 21/12/2023 21:00
kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06
B6Redhell wrote: 21/12/2023 19:58

Odrekli ga se preko novina. :D.
Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Pojela ih korozija. :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26243 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Laplace wrote: 22/12/2023 17:39
basicm wrote: 21/12/2023 21:00
kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06

Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Pojela ih korozija. :D
Opet vrhunski humor :zjev:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26244 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Pa toliko ljudima nije asocijacija hrđa da je već drugi isti odgovor uslijedio :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26245 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Laplace »

zigson wrote: 22/12/2023 01:03
kravamuzara wrote: 22/12/2023 00:59
zigson wrote: 22/12/2023 00:58

Jebo majku samo sektasi kao ti se mogu toliko upaliti na gluposti :lol:
Jedina sekta ovdje je vauvau :zzzz:
Pa gori ste vi postali od uzdizanja famoznog 1.9 tdi :lol:
"Vrati se, VW sekto, sve ti je oprošteno." :D
User avatar
hilmija frlj
Posts: 1511
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#26246 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by hilmija frlj »

Električari, Japanci, čak su i Alfisti pali na treće mjesto.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#26247 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 22:46
citroen xm wrote: 21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.

Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizel

300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.

Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.


Zali se samo na potrosnju.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26248 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Qwerty1234 wrote: 23/12/2023 01:26
kravamuzara wrote: 21/12/2023 22:46
citroen xm wrote: 21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.

Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizel

300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.

Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.


Zali se samo na potrosnju.
To je to, samo bitno da je bila kod nekog ko zna sta radi.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#26249 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by shandrprcSA »

Qwerty1234 wrote: 23/12/2023 01:26
kravamuzara wrote: 21/12/2023 22:46
citroen xm wrote: 21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.

Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizel

300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.

Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.


Zali se samo na potrosnju.
https://olx.ba/profil/Ame03
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#26250 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

hilmija frlj wrote: 22/12/2023 18:15 Električari, Japanci, čak su i Alfisti pali na treće mjesto.
Ja sam mislio da su alfisti sektaši, ali ovi su pobijedili, ali alfa je alfa na kraju imaju makar neki razlog da budu sektaši :lol:
Post Reply