Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26201 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:02
konektovan wrote: 21/12/2023 18:59 Neki dan vidim merc sprinter,..noviji model sigurno..mpzda par godina star, procvjetao na sve strane.
Gospodarska vozila (sto bi rekli susjedi) se vecinom prave da traju max. 5 godina.

Sprinter i Crafter drugu zimu nemaju pragova.
Ducato za njih izmislio svijet.
Pretjerana konstatacija al slazem se da imaju problema.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26202 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 21/12/2023 19:02
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:59 @canvra888 "slike s interneta ne kontam sta dokazuju" :zzzz:

Jesi svjestan da je ovo na drugom linku smola sa drveta :lol:
Napisano je da nisu sigurni ni u servisu šta je, a ne da je tačno smola u pitanju. Baš će u ovlaštenom letit da priznaju da im auto u garanciji hrđa već. Ali dobro, šta je sa prvim linkom?

I eto, ako ne dokazuju slike sa interneta ništa, jednostavno ih nemoj ni ti koristiti da pljuješ druge brendove :)
Normalno da dokazuju, to samo vi izgimnasticarite kad vam pase.

Idu na ljeto slike kakva je u mene skula nakon 170k i 7 zima, hocu da obnovim zastitu :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26203 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Uvuci ga u sobu kraj radijatora da se ne prehladi :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26204 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 21/12/2023 19:04
kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:02
konektovan wrote: 21/12/2023 18:59 Neki dan vidim merc sprinter,..noviji model sigurno..mpzda par godina star, procvjetao na sve strane.
Gospodarska vozila (sto bi rekli susjedi) se vecinom prave da traju max. 5 godina.

Sprinter i Crafter drugu zimu nemaju pragova.
Ducato za njih izmislio svijet.
Pretjerana konstatacija al slazem se da imaju problema.
Radio sam u transportu, ta dva govneta su narandzasta dok se okrenes.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26205 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:07
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:02
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:59 @canvra888 "slike s interneta ne kontam sta dokazuju" :zzzz:

Jesi svjestan da je ovo na drugom linku smola sa drveta :lol:
Napisano je da nisu sigurni ni u servisu šta je, a ne da je tačno smola u pitanju. Baš će u ovlaštenom letit da priznaju da im auto u garanciji hrđa već. Ali dobro, šta je sa prvim linkom?

I eto, ako ne dokazuju slike sa interneta ništa, jednostavno ih nemoj ni ti koristiti da pljuješ druge brendove :)
Normalno da dokazuju, to samo vi izgimnasticarite kad vam pase.

Idu na ljeto slike kakva je u mene skula nakon 170k i 7 zima, hocu da obnovim zastitu :D
Pa eto kad dokazuju, de nam reci onda šta je sa onim slučajem Mazde sa prvog linka?

I pusti naknadne zaštite, nije niko zaštitio ni Yetije koje ti prozivaš.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26206 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:08
Throttle wrote: 21/12/2023 19:04
kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:02

Gospodarska vozila (sto bi rekli susjedi) se vecinom prave da traju max. 5 godina.

Sprinter i Crafter drugu zimu nemaju pragova.
Ducato za njih izmislio svijet.
Pretjerana konstatacija al slazem se da imaju problema.
Radio sam u transportu, ta dva govneta su narandzasta dok se okrenes.
Kaze moj pajdo jedan, koji nam je radio Craftera iz firme,
Kad odes narucit novog, dok prevrnes na drugu stranu kataloga da vidis sta ces izabrati, vec je uhvatio korozije :lol:
Sa fabrickom zastitom traju par godina bez nekih vecih problema, kad pocne izbijat onda drzi 2 godine max kako god ga uradis.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#26207 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by NediM17 »

Ja sam kosook od 96. al' ovi mazdasi fakat ubise po nogama.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26208 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 21/12/2023 19:09
kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:07
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:02

Napisano je da nisu sigurni ni u servisu šta je, a ne da je tačno smola u pitanju. Baš će u ovlaštenom letit da priznaju da im auto u garanciji hrđa već. Ali dobro, šta je sa prvim linkom?

I eto, ako ne dokazuju slike sa interneta ništa, jednostavno ih nemoj ni ti koristiti da pljuješ druge brendove :)
Normalno da dokazuju, to samo vi izgimnasticarite kad vam pase.

Idu na ljeto slike kakva je u mene skula nakon 170k i 7 zima, hocu da obnovim zastitu :D
Pa eto kad dokazuju, de nam reci onda šta je sa onim slučajem Mazde sa prvog linka?
B segment :zzzz:

Nije ono hrdje vidjelo ;-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26209 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

NediM17 wrote: 21/12/2023 19:12 Ja sam kosook od 96. al' ovi mazdasi fakat ubise po nogama.
Forum mrtav bez klizecih startova, hiperbolisanja i pjenjenja :zzzz:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26210 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

To se na mazdi ka'e patina
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26211 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:12
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:09
kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:07

Normalno da dokazuju, to samo vi izgimnasticarite kad vam pase.

Idu na ljeto slike kakva je u mene skula nakon 170k i 7 zima, hocu da obnovim zastitu :D
Pa eto kad dokazuju, de nam reci onda šta je sa onim slučajem Mazde sa prvog linka?
B segment :zzzz:

Nije ono hrdje vidjelo ;-)
Image
Image
Image

'Nije hrđe vidjelo'. Fakat niste realni :-)
Last edited by canvra888 on 21/12/2023 19:18, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#26212 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

a cekaj, dijelovi ovjesa ne hrdjaju na drugim autima, posebno su zasticeni? :lol:

da ti kazem da su se bez problema odsarafili zadnji stabilizatori kad sam mijenjao, 11ta god i 140k po nasim putevima, pa ti vidi, to je sve povrsinsko i moze tako 100god :-)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26213 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Mnogi ovdje nisu u zivotu vidjeli auto odozdo :lol:
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#26214 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Jel iko ikad u historiji foruma reko jest u pravu si, tvoja je informacija tacna, moja nije. Ili su svi najpametniji :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26215 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

zigson wrote: 21/12/2023 19:30 Jel iko ikad u historiji foruma reko jest u pravu si, tvoja je informacija tacna, moja nije. Ili su svi najpametniji :lol:
Muzara nije nikad, uvijek je vadiona u pitanju. To ti je odlika fanatizma :D

Očigledno se vide na fotkama i dijelovi koji nisu u sklopu ovjesa da su uhvatili...
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26216 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Image

E klasa :zzzz:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26217 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 21/12/2023 19:34 Muzara nije nikad
Kad ne mogu biti u kuci u pravu moram negdje :cry:

Kad mi zatreba treci isofix i kupim sharana napravit cu novi profil i navijati za vauvau :(
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26218 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

:zzzz:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26219 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:41
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:34 Muzara nije nikad
Kad ne mogu biti u kuci u pravu moram negdje :cry:
Je l te to i u kući kritikuju što je Mazda izbor? :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26220 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 21/12/2023 19:42
kravamuzara wrote: 21/12/2023 19:41
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:34 Muzara nije nikad
Kad ne mogu biti u kuci u pravu moram negdje :cry:
Je l te to i u kući kritikuju što je Mazda izbor? :D
Veci fanovi od mene :zzzz:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#26221 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

canvra888 wrote: 21/12/2023 19:42

Je l te to i u kući kritikuju što je Mazda izbor? :D
Odrekli ga se preko novina. :D.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26222 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

B6Redhell wrote: 21/12/2023 19:58
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:42

Je l te to i u kući kritikuju što je Mazda izbor? :D
Odrekli ga se preko novina. :D.
Ovo je peta :evil:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26223 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by basicm »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06
B6Redhell wrote: 21/12/2023 19:58
canvra888 wrote: 21/12/2023 19:42

Je l te to i u kući kritikuju što je Mazda izbor? :D
Odrekli ga se preko novina. :D.
Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#26224 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Imam u blizini Yeti iz 2010. god. model prije redizajna, nov kupljen u BiH, garažiran, relativno mala kilometraža za 13-14 godina i izbacio je hrđu koja je sanirana. Pojavila se na ćoškovima vrata i na ćoškovima zadnjih blatobrana, tamo uz karambolku. Kakav je ispod nemam pojma. Za mene neprihvatljivo jer fakat znam kako je pažen. Međutim nije ni strahota.

Najveće strahote koje sam vidio, a da nisam očekivao zbog klase, proizvođača i godina:

Pasat 6, horor na puno primjeraka.
Mercedes C klase okac, horor na puno primjeraka.
Mazda 3 prve generacije, horor na većini primjeraka.

Ne gledam iz perspektive od juče već kada su ta auta bila još mlađa.

I Logan prve generacije je teški horor, ali to je već razumljivo i zbog cijene i zbog tadašnje reputacije.

Zadnji VW sa dobrom limarijom i to baš baš dobrom je Pasat 5+ i on ako ga čovjek imalo pazi, nadživjeće i Pasat 8.

Generalno, nije sve ni u zaštiti i kvalitetu lima, ima i u konstrukcijskim greškama gdje se voda zadržava dugo na pojedinim mjestima i tu dođe do brzog propadanja(gepek vrata na Škodama i VW).

Kad smo kod podvozja, moj nekvalitetni francuz ima površinske korozije na zadnjem dijelu poda, ali je u poređenju sa ovim mazdama svaki dio vješanja kao nov. Od početka svog života nije prezimio bez snijega i soli. Dakle, nije baš ni normalno da je sve žuto nakon 3-4 godine. Kvalitet kod svih je srozan zato što su danas auta potrošna, brzo zamjenjiva roba i potrošačko društvo tjera ljude da kupuju novo i onda kada realno ne bi trebali imati nikakav povod za to.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26225 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

basicm wrote: 21/12/2023 21:00
kravamuzara wrote: 21/12/2023 20:06
B6Redhell wrote: 21/12/2023 19:58

Odrekli ga se preko novina. :D.
Ovo je peta :evil:
Sta je bilo sa prve cetiri? :)
Otisle u nove domove, jos se voze.
Post Reply