Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26176 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:17
Throttle wrote: 21/12/2023 18:11 Pun internet hrdjavih mazdi starih par godina al to je fotošop sigurno.
Daj da vidim.
https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26177 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Eto... o tome sam i ja pričao. Možeš skoro za sve ovako naći.

Još ovaj prvi živi na Long Islandu, NYC. Znači nikakva ekstremna klima, nešta ala kao kod nas sa solju tokom zime, a zime im otprilike traju kao i nama.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26178 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Naravno, isto kao i ona slika yetija. Mislim, meni je to auto ruzno, ne bih ga kupio al ne pljujem kad neko drugi hoce da kupi. Ako sta znam cinjenicno napisem a ne pljuvat jer ne volis VAG, samo da se pise.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26179 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 21/12/2023 18:35
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:17
Throttle wrote: 21/12/2023 18:11 Pun internet hrdjavih mazdi starih par godina al to je fotošop sigurno.
Daj da vidim.
https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26180 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:41
Throttle wrote: 21/12/2023 18:35
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:17

Daj da vidim.
https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Odakle je yeti sto si stavio, iz Klokotnice?
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26181 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:41
Throttle wrote: 21/12/2023 18:35
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:17

Daj da vidim.
https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Pa jaci ti je standard za auta na US trzistu
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26182 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

:lol: za klokotnicu...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#26183 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

T-1000 terminator i mazde su pravljene od iste lagure
Nema tu hrdje. Niti mozes unistiti. :wink:
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26184 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Sreca je pa oni nemaju problem da priznaju,..zamisli da je obratno.. :lol:
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26185 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Sektasi
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26186 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

zigson wrote: 21/12/2023 18:43
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:41
Throttle wrote: 21/12/2023 18:35

https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Pa jaci ti je standard za auta na US trzistu
:lol:

80% auta made in mexico, i jos rust-belt gori nego u 99% zemalja.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26187 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

Throttle wrote: 21/12/2023 18:42
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:41
Throttle wrote: 21/12/2023 18:35

https://mazdas247.com/forum/t/would-you ... 123874308/
https://www.mazda6club.com/threads/2015 ... st.446719/
Prva dva linka na guglu
Jesu li sve takve? Ovaj deugi ne moze registrovat. Najsmjesnije je sto kaze da mu passat iz 2001e nije imao ovoliko hrdje kad ga je zamijenio za mazdu :lol:
Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Odakle je yeti sto si stavio, iz Klokotnice?
Iz evrope :lol:
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26188 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:47
zigson wrote: 21/12/2023 18:43
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:41

Evropa me zanima sa zastitom stavljenom u belgiji, nismo u kanadi.
Pa jaci ti je standard za auta na US trzistu
:lol:

80% auta made in mexico, i jos rust-belt gori nego u 99% zemalja.
Mhm :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26189 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

canvra888 wrote: 21/12/2023 18:39 Eto... o tome sam i ja pričao. Možeš skoro za sve ovako naći.

Još ovaj prvi živi na Long Islandu, NYC. Znači nikakva ekstremna klima, nešta ala kao kod nas sa solju tokom zime, a zime im otprilike traju kao i nama.
Poenta je da se u belgiji radi zastita za evropsko trziste, za ameriku ne.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26190 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Kako je moguce da to prodje strogu kontrolu uber-automejkera? Ka'e nemoj kanadske, nemoj meksicke, sta je ostalo, samo japanske :lol:
I opet, nije poenta u koroziji, poenta da se sve moze popljuvat kad se hoce. Dabogda mu korozija kod steke bila najveci problem na Yetiju, da se usreci
User avatar
B6Redhell
Posts: 7813
Joined: 25/12/2010 04:56

#26191 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

U muzarinom mazdinom pragu, vise ima voska nego u muzeju voštanih figura…
I slike nam ne postavljo kao dokaz.. kako je to zajebano napravljeno..
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26192 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:49
canvra888 wrote: 21/12/2023 18:39 Eto... o tome sam i ja pričao. Možeš skoro za sve ovako naći.

Još ovaj prvi živi na Long Islandu, NYC. Znači nikakva ekstremna klima, nešta ala kao kod nas sa solju tokom zime, a zime im otprilike traju kao i nama.
Poenta je da se u belgiji radi zastita za evropsko trziste, za ameriku ne.
https://www.cx3forums.co.uk/viewtopic.php?t=2267
https://www.cx30talk.com/threads/rust-s ... nnet.1617/

Eto ti UK. To je evropsko tržište valjda...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26193 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Al je prošla jednom kroz Tuzlu pa povukla od soli :D
Ima to za svako auto, svi štede i auta su sve gora. Niko ne odbija dodatnu zaradu, čak ni japanci. Još bi trebalo da su baš mazda, opel, mercedes, ford, vw.... naučili lekciju sa propustima kroz historiju što se tiče antikorozivne zaštite
zigson
Posts: 4816
Joined: 04/04/2015 22:17

#26194 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

canvra888 wrote: 21/12/2023 18:54
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:49
canvra888 wrote: 21/12/2023 18:39 Eto... o tome sam i ja pričao. Možeš skoro za sve ovako naći.

Još ovaj prvi živi na Long Islandu, NYC. Znači nikakva ekstremna klima, nešta ala kao kod nas sa solju tokom zime, a zime im otprilike traju kao i nama.
Poenta je da se u belgiji radi zastita za evropsko trziste, za ameriku ne.
https://www.cx3forums.co.uk/viewtopic.php?t=2267
https://www.cx30talk.com/threads/rust-s ... nnet.1617/

Eto ti UK. To je evropsko tržište valjda...
Sace reci nije jer je uk izasla iz unije :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26195 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

@canvra888 "slike s interneta ne kontam sta dokazuju" :zzzz:

Jesi svjestan da je ovo na drugom linku smola sa drveta :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#26196 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Neki dan vidim merc sprinter,..noviji model sigurno..mpzda par godina star, procvjetao na sve strane.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26197 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

konektovan wrote: 21/12/2023 18:59 Neki dan vidim merc sprinter,..noviji model sigurno..mpzda par godina star, procvjetao na sve strane.
Sprinter/crafter od nastanka deveraju s korozijom, zadnja vrata pogotovo. Rubovi, dno kliznih vrata, oko lajsne...to je ono što se vidi. Oni oko 2010tog godista, il je radjen il ga treba radit
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26198 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

zigson wrote: 21/12/2023 18:58
canvra888 wrote: 21/12/2023 18:54
kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:49

Poenta je da se u belgiji radi zastita za evropsko trziste, za ameriku ne.
https://www.cx3forums.co.uk/viewtopic.php?t=2267
https://www.cx30talk.com/threads/rust-s ... nnet.1617/

Eto ti UK. To je evropsko tržište valjda...
Sace reci nije jer je uk izasla iz unije :D
Hahah dobra
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#26199 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 21/12/2023 18:59 Neki dan vidim merc sprinter,..noviji model sigurno..mpzda par godina star, procvjetao na sve strane.
Gospodarska vozila (sto bi rekli susjedi) se vecinom prave da traju max. 5 godina.

Sprinter i Crafter drugu zimu nemaju pragova.
Ducato za njih izmislio svijet.
User avatar
canvra888
Posts: 9172
Joined: 09/07/2021 15:03

#26200 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

kravamuzara wrote: 21/12/2023 18:59 @canvra888 "slike s interneta ne kontam sta dokazuju" :zzzz:

Jesi svjestan da je ovo na drugom linku smola sa drveta :lol:
Napisano je da nisu sigurni ni u servisu šta je, a ne da je tačno smola u pitanju. Baš će u ovlaštenom letit da priznaju da im auto u garanciji hrđa već. Ali dobro, šta je sa prvim linkom?

I eto, ako ne dokazuju slike sa interneta ništa, jednostavno ih nemoj ni ti koristiti da pljuješ druge brendove :)
Post Reply