Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
mad mike
- Posts: 374
- Joined: 06/08/2011 16:19
#26226 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Po svemu navedenom, ispade da
Last edited by mad mike on 21/11/2024 19:26, edited 1 time in total.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26228 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
U tom model benzinci su kod nas na nivou statističke greške. Bojim se da je za 20k ta Toyota i generalno taj model sve samo ne dobar izbor. Generalno potrošena auta, benzinaca ni na mapi, dizeli nisu valjali ni kao novi...
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26230 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Necu sad nesto braniti tog dizela ali ima za njega aftermarket kit dihtunga koji rjesava sve fabricke probleme sa potrosnjom ulja.citroen xm wrote: ↑21/12/2023 22:04 U tom model benzinci su kod nas na nivou statističke greške. Bojim se da je za 20k ta Toyota i generalno taj model sve samo ne dobar izbor. Generalno potrošena auta, benzinaca ni na mapi, dizeli nisu valjali ni kao novi...
Samo treba znati majstora koji zna sta radi.
Kad se to rijesi (i klasika dpf/egr) ide on 500k lagano.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#26231 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#26232 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
ma cucne im unutrasnjost, sve se oguli, na aurisima isto 
bmw x1 2.0d x drive trazi
bmw x1 2.0d x drive trazi
Last edited by Evolution_IV on 21/12/2023 22:46, edited 1 time in total.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26233 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.citroen xm wrote: ↑21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
-
zigson
- Posts: 4817
- Joined: 04/04/2015 22:17
#26238 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa gori ste vi postali od uzdizanja famoznog 1.9 tdikravamuzara wrote: ↑22/12/2023 00:59Jedina sekta ovdje je vauvau![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26239 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Obrati paznju ko u 99% slucajeva uvlaci japan i pogotovo mazdu u pricu
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26240 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://www.facebook.com/story.php?stor ... tid=WC7FNekravamuzara wrote: ↑16/04/2023 13:13Varijabilna kompresija, tri cilindra, elektromotor/baterije,EFD22 wrote: ↑16/04/2023 12:40 To je ovaj novi e-power pogon od Nissana. Renault to ipak nema.
Po meni, ko baš hoće elektro auto, odnosno izvjesni hibrid, najbolja moguća varijanta.
Voziš na struju, a napuniš ga za tri minute.
Po mom mišljenju dobra ideja, koja će s vremenom biti još bolje implementirana.
Bilo kako bilo, kada govorimo o klasičnom pogonu, prava je tragedija da nema dci-ja više, pogotovo u ovom segmentu.
CVT i GPF.
Pa da hoces izmisliti goru kombinaciju svega ne bi mogao![]()
Zacudio bih se da to govno dogura 50k kilometara bez teske havarije.
Oh nooo…anyways
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- canvra888
- Posts: 9172
- Joined: 09/07/2021 15:03
#26244 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Pa toliko ljudima nije asocijacija hrđa da je već drugi isti odgovor uslijedio 
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
- hilmija frlj
- Posts: 1511
- Joined: 09/12/2019 16:33
- Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine
#26246 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Električari, Japanci, čak su i Alfisti pali na treće mjesto.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#26247 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizelkravamuzara wrote: ↑21/12/2023 22:46Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.citroen xm wrote: ↑21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.
Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.
Zali se samo na potrosnju.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#26248 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
To je to, samo bitno da je bila kod nekog ko zna sta radi.Qwerty1234 wrote: ↑23/12/2023 01:26Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizelkravamuzara wrote: ↑21/12/2023 22:46Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.citroen xm wrote: ↑21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.
Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.
Zali se samo na potrosnju.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#26249 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
https://olx.ba/profil/Ame03Qwerty1234 wrote: ↑23/12/2023 01:26Komso Rav4 2011 voza vec 5 god, u konjici kupljen od nekog sto ravove samo radi.2.2 dizelkravamuzara wrote: ↑21/12/2023 22:46Da su toliko losi ne bi ni tih 250-300k vidjeli.citroen xm wrote: ↑21/12/2023 22:39 Ma neću reći svaka, ali većina ih je na više od pola puta do 500k km.
Vecina je dobila nove dihtunge glave u garanciji na 80-100k.
To je bio fail, ali ukupno je motor za modernog dizela sasvim okej.
300 imala kad ne kupio, sad 400k na satu.
Unutrasnjost top, lim isto, dospe po litre ulje na 10k kn ( da je uvijek na max, inace tih po litre nije doovljno da ode na minimum).
On prezadovoljan.
Zali se samo na potrosnju.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#26250 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2
Ja sam mislio da su alfisti sektaši, ali ovi su pobijedili, ali alfa je alfa na kraju imaju makar neki razlog da budu sektaši
