Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 02/01/2020 18:01 @bitanga_sa_otesa ,
Znaš li ti za umene mi Seya, mjenjač, servo, kočnice i tako ta ulja...intervali, mijenja li se u mjenjaču ili ne?
Fakat veze nemam da li je ikada išta promijenjeno, da li se mijenja, ne bi mi bilo mrsko to uraditi ako treba.
nemije nja se to nikad dok neiscuri poyyy
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 02/01/2020 17:53 @istocnjak
Hocu, na vagu :mrgreen:
Nema izmedju nas posla, ne zna se ko bi koga tu zajebao :mrgreen:
Bice fer deal, dobri su visocani...... :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Jasta su, eto vidi samo mene, pogan ko fočak :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Bakir1 wrote: 02/01/2020 18:35 Jasta su, eto vidi samo mene, pogan ko fočak :lol:
:lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#24831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimus09 »

Drug mi prodaje dobru letvu,jos je na vozilu,na obraz :thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#24832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/01/2020 18:02
Naslovnica wrote: 02/01/2020 18:01 @bitanga_sa_otesa ,
Znaš li ti za umene mi Seya, mjenjač, servo, kočnice i tako ta ulja...intervali, mijenja li se u mjenjaču ili ne?
Fakat veze nemam da li je ikada išta promijenjeno, da li se mijenja, ne bi mi bilo mrsko to uraditi ako treba.
nemije nja se to nikad dok neiscuri poyyy
kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnije
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#24833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Revolucionar ★ wrote: 02/01/2020 23:37

kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnije
kad fali ulje prvo pocne zujanje,pa ode lezaj,pa onda ovo

Image

normalno je da ima otpora na niskim temperaturama kad se zgusne ulje :thumbup:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#24835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/01/2020 07:06
Revolucionar ★ wrote: 02/01/2020 23:37

kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnije
kad fali ulje prvo pocne zujanje,pa ode lezaj,pa onda ovo

Image

normalno je da ima otpora na niskim temperaturama kad se zgusne ulje :thumbup:
zahvaljujem na informaciji. Nekad ce se valjda odvuci na preventivni pregled, bolje nego poslije da berem ovo gvozdje hahah
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#24836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Posmatrac_007 wrote: 03/01/2020 00:00 Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala :)
Mislim da je malo je 20 Ampera ..
A najbolji ti je pokazatelj
jutros kad je tek upalio motor .
Je li trokirao i radio na 3 cilindra.
Posmatrac_007
Posts: 422
Joined: 12/01/2012 11:36

#24837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Posmatrac_007 »

bilic wrote: 03/01/2020 12:41
Posmatrac_007 wrote: 03/01/2020 00:00 Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala :)
Mislim da je malo je 20 Ampera ..
A najbolji ti je pokazatelj
jutros kad je tek upalio motor .
Je li trokirao i radio na 3 cilindra.
Jutros je upalio praktično na pola ključa i nije tresao nakon što je upalio, bilo je oko minus 7. Sad kontam da bi na toj temperaturi bilo malo duže verglanje da bar jedan grijač nije ispravan :?
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#24838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Potpuna blokada saobraćaja na Baščaršiji, terenac crnogorskih tablica se pokvario nasred saobraćajnice

http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice

:D

Bruda zapustio djipa
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#24839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Bilo mu mrsko servisirat.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma ne mora znacit, jednostavno crko...
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#24841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by promaha »

Nista novo od rangea ...

Rijetko ko hoce da ga vozi kad izadje iz garancije...
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#24842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Revolucionar ★ »

Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

ElRe wrote: 03/01/2020 14:14 Potpuna blokada saobraćaja na Baščaršiji, terenac crnogorskih tablica se pokvario nasred saobraćajnice

http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice

:D

Bruda zapustio djipa
Dovukli ga na slepi na Bare u Land Rover servis. Prosao kad su ga poceli skidati.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

sad ce ga neso odblokirati :-D
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/01/2020 17:48 sad ce ga neso odblokirati :-D
Malo vedea i ode on
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

takoe,mozda i gušćije masti stavi ,for lajf.
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Kako su ga na slepu navukli kad su mu blokirali kotaci
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

cuj kako,sajlom,kako navuku one bez kotaca :D
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Znaci :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bas tako boli njih q...
Post Reply