nemije nja se to nikad dok neiscuri poyyyNaslovnica wrote: ↑02/01/2020 18:01 @bitanga_sa_otesa ,
Znaš li ti za umene mi Seya, mjenjač, servo, kočnice i tako ta ulja...intervali, mijenja li se u mjenjaču ili ne?
Fakat veze nemam da li je ikada išta promijenjeno, da li se mijenja, ne bi mi bilo mrsko to uraditi ako treba.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24826 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24829 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jasta su, eto vidi samo mene, pogan ko fočak 
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#24831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drug mi prodaje dobru letvu,jos je na vozilu,na obraz 
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24832 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnijebitanga_sa_otesa wrote: ↑02/01/2020 18:02nemije nja se to nikad dok neiscuri poyyyNaslovnica wrote: ↑02/01/2020 18:01 @bitanga_sa_otesa ,
Znaš li ti za umene mi Seya, mjenjač, servo, kočnice i tako ta ulja...intervali, mijenja li se u mjenjaču ili ne?
Fakat veze nemam da li je ikada išta promijenjeno, da li se mijenja, ne bi mi bilo mrsko to uraditi ako treba.
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#24833 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24834 Re: Pitamo Mehanicare ?
kad fali ulje prvo pocne zujanje,pa ode lezaj,pa onda ovoRevolucionar ★ wrote: ↑02/01/2020 23:37
kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnije

normalno je da ima otpora na niskim temperaturama kad se zgusne ulje
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24835 Re: Pitamo Mehanicare ?
zahvaljujem na informaciji. Nekad ce se valjda odvuci na preventivni pregled, bolje nego poslije da berem ovo gvozdje hahahbitanga_sa_otesa wrote: ↑03/01/2020 07:06kad fali ulje prvo pocne zujanje,pa ode lezaj,pa onda ovoRevolucionar ★ wrote: ↑02/01/2020 23:37
kakvi su simtomi kad fali ulje u mjenjacu? ovaj gore napisa ne bi mu mrsko bilo promijenit to ulje, ne bi ni meni, tu i tamo znam osjetit otpor pri mijenjaju brzina, ovo kako je hladnije
normalno je da ima otpora na niskim temperaturama kad se zgusne ulje![]()
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#24836 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je malo je 20 Ampera ..Posmatrac_007 wrote: ↑03/01/2020 00:00 Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala![]()
A najbolji ti je pokazatelj
jutros kad je tek upalio motor .
Je li trokirao i radio na 3 cilindra.
-
Posmatrac_007
- Posts: 422
- Joined: 12/01/2012 11:36
#24837 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jutros je upalio praktično na pola ključa i nije tresao nakon što je upalio, bilo je oko minus 7. Sad kontam da bi na toj temperaturi bilo malo duže verglanje da bar jedan grijač nije ispravanbilic wrote: ↑03/01/2020 12:41Mislim da je malo je 20 Ampera ..Posmatrac_007 wrote: ↑03/01/2020 00:00 Pozdrav, vozilo je Golf 4 tdi 81kw.
Da li mi može neko reći koliko ampera struje troši jedan grijač ovog motora?
Na netu sam našao razne podatke, negdje se navodi od 15 ampera u startu pa onda kako se zagrije padne na 10 pa na 8 dok su na drugim testovima grijači koji konstantno troše 5 ampera. Pa da li neko zna koji su grijači na ovom mom motoru?
Danas sam sa amper kliještima izmjerio konstantnih 20 ampera za sva četiri grijača u toku 3 minuta koliko su radili nakon pokretanja motora. Pa sad razmišljam da li je to ok. Ako su na ovom motoru grijači od 5 ampera onda je ok ali ako su ovi od 8 onda nešto nije ok.
Unaprijed hvala![]()
A najbolji ti je pokazatelj
jutros kad je tek upalio motor .
Je li trokirao i radio na 3 cilindra.
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#24838 Re: Pitamo Mehanicare ?
Potpuna blokada saobraćaja na Baščaršiji, terenac crnogorskih tablica se pokvario nasred saobraćajnice
http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice
Bruda zapustio djipa
http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice
Bruda zapustio djipa
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#24839 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo mu mrsko servisirat.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24840 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne mora znacit, jednostavno crko...
-
promaha
- Posts: 601
- Joined: 04/01/2011 21:11
#24841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nista novo od rangea ...
Rijetko ko hoce da ga vozi kad izadje iz garancije...
Rijetko ko hoce da ga vozi kad izadje iz garancije...
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24842 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#24843 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dovukli ga na slepi na Bare u Land Rover servis. Prosao kad su ga poceli skidati.ElRe wrote: ↑03/01/2020 14:14 Potpuna blokada saobraćaja na Baščaršiji, terenac crnogorskih tablica se pokvario nasred saobraćajnice
http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice
![]()
Bruda zapustio djipa
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24844 Re: Pitamo Mehanicare ?
sad ce ga neso odblokirati 
-
Naslovnica
- Posts: 35472
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24845 Re: Pitamo Mehanicare ?
Malo vedea i ode on
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24846 Re: Pitamo Mehanicare ?
takoe,mozda i gušćije masti stavi ,for lajf.
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako su ga na slepu navukli kad su mu blokirali kotaci
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24848 Re: Pitamo Mehanicare ?
cuj kako,sajlom,kako navuku one bez kotaca 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24850 Re: Pitamo Mehanicare ?
bas tako boli njih q...
