Rekli im da čekaju, nazvat će ih kad se bude moglo registrovati što po meni nema logike....
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#24751 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#24752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Uz napomenu da je kod nas "AC", nakaradno prevedeno kao "karavan".
Oblik karoserije "AC" je puno šireg opsega i, pored karavana, obuhvata i hatchback-e.
Polo bi trebao biti "AC".
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24753 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav ekipi. Posto na ovoj temi ima i strucnjaka koji to jesu, mene kao laika zanima jedno, ima li efekta zagrijavat automobil na velikim minusima kako se ne bi potrosio akumulator preko noci. Konkretno, prosle godine za NG nam dva auta "umrla" preko noci na planini, jedan je zagrijavan po par minuta u par navrata, drugi nije nikako. Ako to ima efekta, na koji nacin i koliko treba ostavit upaljeno auto, drzati upaljeno grijanje ili ne, davati gas ili ne?
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#24754 Re: Pitamo Mehanicare ?
- hopi
- Posts: 7264
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#24755 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako je sve ipsravno ja to ne bi radioRevolucionar ★ wrote: ↑29/12/2019 00:45 Pozdrav ekipi. Posto na ovoj temi ima i strucnjaka koji to jesu, mene kao laika zanima jedno, ima li efekta zagrijavat automobil na velikim minusima kako se ne bi potrosio akumulator preko noci. Konkretno, prosle godine za NG nam dva auta "umrla" preko noci na planini, jedan je zagrijavan po par minuta u par navrata, drugi nije nikako. Ako to ima efekta, na koji nacin i koliko treba ostavit upaljeno auto, drzati upaljeno grijanje ili ne, davati gas ili ne?
puno struje se potroši za paljenje, na leru se slabije puni baterija nego u vožnji tj na višim obrtajima, pa možda tako tim paljenjem i kratkim zagrijavanjem napraviš više štete nego koristi
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#24756 Re: Pitamo Mehanicare ?
Misliš, piše u saobraćajnoj "AC-karavan".preludezalude wrote: ↑29/12/2019 01:40Gledam kod punca saobracajnu od vw tiguan...pise karavan.
Naravno da jeste "AC", jer ga je proizvođač u svojoj tipskoj homologaciji tako klasifikovao.
I naravno da nije "karavan", jer je to samo naš debilni prevod.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#24757 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vise ces struje potrositi na paljenje nego sto ces dopzniti radom u mjestu. Jedino da ga ostavis da radi po sat-dva. Rad od par minuta gotovo nista ne dopuni. Bolje da se fokusiras na zastitu akumulatora od zime ako moze tj da ga utoplis tankim stiroporom. Tako ces malo da dobijes na smanjenju praznjenja zbog niskih temperatura.Revolucionar ★ wrote: ↑29/12/2019 00:45 Pozdrav ekipi. Posto na ovoj temi ima i strucnjaka koji to jesu, mene kao laika zanima jedno, ima li efekta zagrijavat automobil na velikim minusima kako se ne bi potrosio akumulator preko noci. Konkretno, prosle godine za NG nam dva auta "umrla" preko noci na planini, jedan je zagrijavan po par minuta u par navrata, drugi nije nikako. Ako to ima efekta, na koji nacin i koliko treba ostavit upaljeno auto, drzati upaljeno grijanje ili ne, davati gas ili ne?
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24758 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupi starter i pazi ga kao auto ljubimca, kada upalis vozilo i krenes da cistis snijeg akumulator se nece niti upola napuniti strujom koliko si mu potrosio da sastavi, tako da "punjenje" u mjestu zaboravi ako ga neces provozati bar petnaestak minuta
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#24759 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam zašto će uopšte ovi nazivi pored zvanične oznake oblika karoserije. AB-limuzina sa zakošenim zadnjim vratima redovno prelazi na susjednu stranicu u saobraćajnoj dozvoli u rubriku napomena.... Da na spominjem ima li gdje u kakvom rječniku zabilježeno "karavan", "kupe", "kabriolet" ili su to samo neki paušalni, odokativni prevodi bez tumačenja
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#24760 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zahvaljujem
Akumulator je nov, za nadati se da ove godine nece bit sranja 
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako su ok instalacije i nema izvlacenja struje samo pali kad ga budes htio voziti
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#24762 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje amperaze da uzmem kablove za paljenje?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24763 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za klemanje? Sto veca amperaza il najbolje da kupis stipaljke pa da ti neko napravi to sa kvalitetnim kablom. Ovi za cenera po Bingu tri licne imaju 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#24764 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja za klemanje. Gledo neke od 400 pa kontam da to uzmem zlu ne trebalo 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24765 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma.nije lose imat al.nema tu kvaliteta. Svakako kupi najdeblje jer ti je razlika par KM al opet je to smece. Ja htio sebi kupit i kad sam jedne otvorio da vidim kakav je provodnik razocarao se. Isto tako 300-400A. Bar pise.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24766 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo kupi._BataZiv_0809 wrote: ↑29/12/2019 16:33 Ma ja za klemanje. Gledo neke od 400 pa kontam da to uzmem zlu ne trebalo![]()
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -cc-js-12/
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#24767 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftinije mu je kupit novi akumulator.NediM17 wrote: ↑29/12/2019 16:41Ovo kupi._BataZiv_0809 wrote: ↑29/12/2019 16:33 Ma ja za klemanje. Gledo neke od 400 pa kontam da to uzmem zlu ne trebalo![]()
![]()
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -cc-js-12/
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24768 Re: Pitamo Mehanicare ?
E, ali ovo je multipraktik.Optimist wrote: ↑29/12/2019 17:13Jeftinije mu je kupit novi akumulator.NediM17 wrote: ↑29/12/2019 16:41Ovo kupi._BataZiv_0809 wrote: ↑29/12/2019 16:33 Ma ja za klemanje. Gledo neke od 400 pa kontam da to uzmem zlu ne trebalo![]()
![]()
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -cc-js-12/![]()
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#24769 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftinije zvat Bihamk 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima mjesta gdje bihamk ne operise. Ovo je okretalo potpuno mrtvog dizela od 2.800 ccm ko od sale. Pa baterijska lampa, pa power bank, svasta nesto. 
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam nekada na HIFA puNpi kupio nekakve čungalunga kablove, ali fakat vanserijski debeli presjek i dužina od 4 m.
Lohotne ručke i plastike na njima, ali su se vrhunski pokazali na terenu. HILUX k'o izp*ćke sastavi.
Ako naletim nekada na iste javim ti.
Ako ne uspiješ ništa da kupiš, onda da ganjaš neke DIY kablove.
Ukradeš kakvog kabla sa trafostanice ko sav normalan svijet i bog te veselio.

Lohotne ručke i plastike na njima, ali su se vrhunski pokazali na terenu. HILUX k'o izp*ćke sastavi.
Ako naletim nekada na iste javim ti.
Ako ne uspiješ ništa da kupiš, onda da ganjaš neke DIY kablove.
Ukradeš kakvog kabla sa trafostanice ko sav normalan svijet i bog te veselio.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24772 Re: Pitamo Mehanicare ?
svi ti kablove koje kupite po pumpama i radnjama su sranje,samo je izolacija debela,nijedan provodnik nije deblji od 10mm2,a treba biti bar 50mm2 ako su 2m duzine..
-
Naslovnica
- Posts: 35480
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24773 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma vala raxmetli Elantra palila krepanog Hiluxa bez problema.
Ne sumnjam da je to što ti govoriš tačno, ali za nekakvu normalnu upotrebu ovi što sam ih kupio pokazali su se više nego dovoljni.
Zagriju se, to je tačno, ali odrade posao. Svake godine po nekoliko puta.
Ne sumnjam da je to što ti govoriš tačno, ali za nekakvu normalnu upotrebu ovi što sam ih kupio pokazali su se više nego dovoljni.
Zagriju se, to je tačno, ali odrade posao. Svake godine po nekoliko puta.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#24774 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta se moze desit bitango? Moze li biti kakva havarija...mislim uradim sve po propisu ali zbog lose kvalitete bude neko sranje??
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:



