Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#24726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

https://youtu.be/dIBxYmrq1XU

Cuje mi se ovako slicno kad pritisnem i otpustim papucicu kvacila, nebitno jel auto radi ili ne, ili da li je hladan ili zagrijan motor, sta bi ovo moglo bit?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ili ti je pri kraju potisna ili je suh druk lezaj,a mozda i zapinje viljuska.uglavnom ne mozes znat tacno dok se ne skine mjenjac .samo deri dok ne probije potisnu :)
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#24728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/12/2019 19:17 ili ti je pri kraju potisna ili je suh druk lezaj,a mozda i zapinje viljuska.uglavnom ne mozes znat tacno dok se ne skine mjenjac .samo deri dok ne probije potisnu :)

Morel se to ljudino podmazat s cime da ne skripi :lol: :lol: :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#24729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Samo preprana svinjska mast u devet voda. :shock:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Herr Flick wrote: 27/12/2019 19:56


Morel se to ljudino podmazat s cime da ne skripi :lol: :lol: :D
ma tesko ako je kao na clipu,nepristupacno je dok se ne skine mjenjac :(
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#24731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Herr Flick wrote: 27/12/2019 19:15 https://youtu.be/dIBxYmrq1XU

Cuje mi se ovako slicno kad pritisnem i otpustim papucicu kvacila, nebitno jel auto radi ili ne, ili da li je hladan ili zagrijan motor, sta bi ovo moglo bit?
To bi mogao biti zvuk sex-a u Gradcu na jednom razdrndanom krevetu, tamo nekad 98-99...
8-) :lol:
User avatar
Herr Flick
Posts: 9093
Joined: 02/04/2012 13:00

#24732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Herr Flick »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/12/2019 20:03
Herr Flick wrote: 27/12/2019 19:56


Morel se to ljudino podmazat s cime da ne skripi :lol: :lol: :D
ma tesko ako je kao na clipu,nepristupacno je dok se ne skine mjenjac :(
Ma neznam ja koje auto je na klipu, kod mene je P407, oticu majstoru da vidu sta je, :D
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Na klipu je Mazda 3. :D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

i kod mene to u saobracajnoj pise,retardirani glupani to izmisljaju i pisu,to je hatchback kao i ovaj :-)
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#24736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Jesam se sjebo sinoć...
Skontam da mi se automaCki pali zadnji brisač ako su upaljeni prednji i ako ubaČim u rikverc.
Kontam neki spoj na elektronici, obzirom da je 'auto bio u poplavi' pa sjebana elektronika...
Prije nego što sam bilo šta pitao na ovom forumu, malo proguglam, kad ono to tako namjestio španac da se automatski pali.
:lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 28/12/2019 11:27 Jesam se sjebo sinoć...
Skontam da mi se automaCki pali zadnji brisač ako su upaljeni prednji i ako ubaČim u rikverc.
Kontam neki spoj na elektronici, obzirom da je 'auto bio u poplavi' pa sjebana elektronika...
Prije nego što sam bilo šta pitao na ovom forumu, malo proguglam, kad ono to tako namjestio španac da se automatski pali.
:lol:
Pa moze se iskljuciti, bar kod mene je tako, bez dijagnostike.
Naslovnica
Posts: 35480
Joined: 20/03/2013 15:38

#24738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ma jbt ga, neka ostane kako jeste.
Nego ja konto nekakav kurcšlus, nisam se susretao s ovim sistemom.
Seljak čoek.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

I kod mene je na korsi to bilo ukljuceno. koliko je dobro, toliko i lose :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#24740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitaj :-) :-) :-)
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

530i wrote: 28/12/2019 12:08
sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitaj :-) :-) :-)
Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#24742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 13:44
530i wrote: 28/12/2019 12:08
sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitaj :-) :-) :-)
Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..
idi u drugi tehnicki servis
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Ma oni su isli u Sarajevo osiguranje na tehnicki i tako im rekli, otisli na tehnicki Ahmedspahic u Semizovcu i isto im rekli.....
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Onda ili atest ili homologacija
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#24745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 13:44
530i wrote: 28/12/2019 12:08
sve na kvadrat wrote: 28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitaj :-) :-) :-)
Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..
Reci od prijatelja djevojci, da kategorija vozila koje fizičko lice može da registruje na svoje ime je samo M1-putnički automobil. Spisak svih kategorija je ovdje: https://bihamk.ba/assets/files/CJFa6BpM ... ijipdf.pdf
Nisam u tim vodama profesionalno, ali koliko mi je poznato pravila se nisu mijenjala

Oblik karoserije je druga rubrika i tu također mi nije poznato da su se pravila mijenjala, ali to svakako ne predstavlja problem. Moje auto je hatchback pa je upisano kao AA-limuzina i mnogi drugi...a viđao sam i neke Golfove šestice i Audi A3 sportback-ove upisane kao AC-karavane. Voziš i ne brineš. Nema nekih zabrana dok god je putnički automobil da se registruje na fizičko lice i da se upravlja takvim vozilom.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Jesu mijenjala su se pravila tj klasifikacija vozila, treba ispraviti homologaciju.
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Bakir1 wrote: 28/12/2019 18:16 Jesu mijenjala su se pravila tj klasifikacija vozila, treba ispraviti homologaciju.
Što će mijenjati homologaciju ako je auto prošla kroz carinu i dobila to što je trebala. Problem joj je samo što se ne može na tehničkom da upiše ta nova klasifikacija. Po starom da se upiše ne mogu zbog MUPa koji to neće da prihvati. Ovo je samo što su mi rekli oni lično, da je do tehničkog...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa kada sve znas sto pitas po forumu :mrgreen:
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Bakir1 wrote: 28/12/2019 19:33 Pa kada sve znas sto pitas po forumu :mrgreen:
Ne znam sve, pitam samo da li ih vozaju u krug? Da li se stvarno sta mijenjalo za tu klasifikciju? Jer, ipak 15+ dana nmg da auto registruju....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Pa sta su ti rekli ti na tehnickom sta trebas uraditi?
Carina upisuje sa potvrde o homologaciju, mup upisuje sa homologaciju, tehnicki nece biti isti kao potvrda o homologaciji..
Nazove tog kod koga je radio homologaciju i odatle krene...
Image
Post Reply