Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#24726 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://youtu.be/dIBxYmrq1XU
Cuje mi se ovako slicno kad pritisnem i otpustim papucicu kvacila, nebitno jel auto radi ili ne, ili da li je hladan ili zagrijan motor, sta bi ovo moglo bit?
Cuje mi se ovako slicno kad pritisnem i otpustim papucicu kvacila, nebitno jel auto radi ili ne, ili da li je hladan ili zagrijan motor, sta bi ovo moglo bit?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24727 Re: Pitamo Mehanicare ?
ili ti je pri kraju potisna ili je suh druk lezaj,a mozda i zapinje viljuska.uglavnom ne mozes znat tacno dok se ne skine mjenjac .samo deri dok ne probije potisnu 
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#24728 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑27/12/2019 19:17 ili ti je pri kraju potisna ili je suh druk lezaj,a mozda i zapinje viljuska.uglavnom ne mozes znat tacno dok se ne skine mjenjac .samo deri dok ne probije potisnu![]()
Morel se to ljudino podmazat s cime da ne skripi
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#24729 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo preprana svinjska mast u devet voda. 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#24730 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma tesko ako je kao na clipu,nepristupacno je dok se ne skine mjenjac
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24731 Re: Pitamo Mehanicare ?
To bi mogao biti zvuk sex-a u Gradcu na jednom razdrndanom krevetu, tamo nekad 98-99...Herr Flick wrote: ↑27/12/2019 19:15 https://youtu.be/dIBxYmrq1XU
Cuje mi se ovako slicno kad pritisnem i otpustim papucicu kvacila, nebitno jel auto radi ili ne, ili da li je hladan ili zagrijan motor, sta bi ovo moglo bit?
- Herr Flick
- Posts: 9093
- Joined: 02/04/2012 13:00
#24732 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma neznam ja koje auto je na klipu, kod mene je P407, oticu majstoru da vidu sta je,bitanga_sa_otesa wrote: ↑27/12/2019 20:03ma tesko ako je kao na clipu,nepristupacno je dok se ne skine mjenjac![]()
- Optimist
- Posts: 15531
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#24733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na klipu je Mazda 3. 
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#24734 Re: Pitamo Mehanicare ?
Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#24735 Re: Pitamo Mehanicare ?
i kod mene to u saobracajnoj pise,retardirani glupani to izmisljaju i pisu,to je hatchback kao i ovaj 
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24736 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesam se sjebo sinoć...
Skontam da mi se automaCki pali zadnji brisač ako su upaljeni prednji i ako ubaČim u rikverc.
Kontam neki spoj na elektronici, obzirom da je 'auto bio u poplavi' pa sjebana elektronika...
Prije nego što sam bilo šta pitao na ovom forumu, malo proguglam, kad ono to tako namjestio španac da se automatski pali.

Skontam da mi se automaCki pali zadnji brisač ako su upaljeni prednji i ako ubaČim u rikverc.
Kontam neki spoj na elektronici, obzirom da je 'auto bio u poplavi' pa sjebana elektronika...
Prije nego što sam bilo šta pitao na ovom forumu, malo proguglam, kad ono to tako namjestio španac da se automatski pali.
- konektovan
- Posts: 51471
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#24737 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa moze se iskljuciti, bar kod mene je tako, bez dijagnostike.Naslovnica wrote: ↑28/12/2019 11:27 Jesam se sjebo sinoć...
Skontam da mi se automaCki pali zadnji brisač ako su upaljeni prednji i ako ubaČim u rikverc.
Kontam neki spoj na elektronici, obzirom da je 'auto bio u poplavi' pa sjebana elektronika...
Prije nego što sam bilo šta pitao na ovom forumu, malo proguglam, kad ono to tako namjestio španac da se automatski pali.
![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#24738 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jbt ga, neka ostane kako jeste.
Nego ja konto nekakav kurcšlus, nisam se susretao s ovim sistemom.
Seljak čoek.
Nego ja konto nekakav kurcšlus, nisam se susretao s ovim sistemom.
Seljak čoek.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#24739 Re: Pitamo Mehanicare ?
I kod mene je na korsi to bilo ukljuceno. koliko je dobro, toliko i lose 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#24740 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitajsve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#24741 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..530i wrote: ↑28/12/2019 12:08To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitajsve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....![]()
![]()
![]()
-
zigson
- Posts: 4821
- Joined: 04/04/2015 22:17
#24742 Re: Pitamo Mehanicare ?
idi u drugi tehnicki servissve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 13:44Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..530i wrote: ↑28/12/2019 12:08To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitajsve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....![]()
![]()
![]()
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#24743 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma oni su isli u Sarajevo osiguranje na tehnicki i tako im rekli, otisli na tehnicki Ahmedspahic u Semizovcu i isto im rekli.....
-
noviclan
- Posts: 15031
- Joined: 31/10/2013 06:48
#24744 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda ili atest ili homologacija
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#24745 Re: Pitamo Mehanicare ?
Reci od prijatelja djevojci, da kategorija vozila koje fizičko lice može da registruje na svoje ime je samo M1-putnički automobil. Spisak svih kategorija je ovdje: https://bihamk.ba/assets/files/CJFa6BpM ... ijipdf.pdfsve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 13:44Ima li gdje taj pravilnik sa kategorijama vozila online da se skine....Uglavnom ne mogu da registruju auto zbog tog tehničkog i kategorije vozila koje se ne poklapaju sa carine i na tehničkom po starom sistemu klasifikacije vozila..530i wrote: ↑28/12/2019 12:08To je kategorija "AB-Limuzina sa zakošenim zadnjim vratima" i postoji kako postoji već punih 10 godina...šta je tu ko radio na tehničkom Boga pitajsve na kvadrat wrote: ↑28/12/2019 11:21 Od prijatelja djevojka nedavno kupila auto VW Polo 2010 godište, na carini upisano limuzina sa zadnjim zakošenim vratima. Prilikom registracije vozila na tehničkom pregledu nisu mogli da završe to, jer nemaj te kategorije. Ko fol novi pravilnik o kategoriji vozila, nije im još stiglo to da mogu ubacivate nove kategorije itd. Mogu upisati po starom pravilniku ali MUP neće htjeti ovjeriti, sa carine jedna kategorija, a oni drugu tj staru ubacuju. 15 dana auto stoji, ne može da registruje....![]()
![]()
![]()
Nisam u tim vodama profesionalno, ali koliko mi je poznato pravila se nisu mijenjala
Oblik karoserije je druga rubrika i tu također mi nije poznato da su se pravila mijenjala, ali to svakako ne predstavlja problem. Moje auto je hatchback pa je upisano kao AA-limuzina i mnogi drugi...a viđao sam i neke Golfove šestice i Audi A3 sportback-ove upisane kao AC-karavane. Voziš i ne brineš. Nema nekih zabrana dok god je putnički automobil da se registruje na fizičko lice i da se upravlja takvim vozilom.
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24746 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesu mijenjala su se pravila tj klasifikacija vozila, treba ispraviti homologaciju.
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#24747 Re: Pitamo Mehanicare ?
Što će mijenjati homologaciju ako je auto prošla kroz carinu i dobila to što je trebala. Problem joj je samo što se ne može na tehničkom da upiše ta nova klasifikacija. Po starom da se upiše ne mogu zbog MUPa koji to neće da prihvati. Ovo je samo što su mi rekli oni lično, da je do tehničkog...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#24748 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa kada sve znas sto pitas po forumu 
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:

