Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23426 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Seawolf wrote: 26/02/2023 16:36 A da probate s nekim drugim autom?

Meni nije nikad spala za 185.000 km, a po raznim sam se snjegovima vozao.
nasao sam plastiku, al sjebana, na 3 mjesta 3 razlicita sarafa(ako se jedan zalomio unutra, nikad je vise montirat necu) i samo ptice znaju koje su zabice bile na mjestima, karina jedna velika :run:
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#23428 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

Evolution_IV wrote: 26/02/2023 17:01
Seawolf wrote: 26/02/2023 16:36 A da probate s nekim drugim autom?

Meni nije nikad spala za 185.000 km, a po raznim sam se snjegovima vozao.
nasao sam plastiku, al sjebana, na 3 mjesta 3 razlicita sarafa(ako se jedan zalomio unutra, nikad je vise montirat necu) i samo ptice znaju koje su zabice bile na mjestima, karina jedna velika :run:
Hajde, bolan, biće to sve O.K.

Samo se nemoj sekirat'.

Biće u životu i plastika i auta.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#23429 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

Sad je prilika za udarit' na Dalmaciju i vratiti je unutar historijskih granica.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23430 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Sad il' nikad, sjurit' se preko Velebita.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#23431 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

kabal1337 wrote: 26/02/2023 13:38
EasyMan wrote: 26/02/2023 11:36 Sava Allweather i danas jako dobra. Bilo brda, bljuzge, krivina, svega pomalo…
A koliko su ti je kudili i pricali da nece qrcu valjat
Ma slabo ja slusam forumske demagoge :D

Kupovacu svake druge zime po dvije nove gume naprijed, nadam se da ce valjati :)
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23432 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Boj ne bije svijetlo oružje već boj bije srce u junaka. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23433 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Seawolf wrote: 26/02/2023 17:29
Hajde, bolan, biće to sve O.K.

Samo se nemoj sekirat'.

Biće u životu i plastika i auta.
jedva sam je nasao i sad je unistena, 100KM + ruku dao i sad opet sranje, jos gore :roll:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#23434 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Zavrni je rigips sarafima pa nece spast
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23435 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Tablu lima, iskroji i zanituj. :D
Brus Lee
Posts: 882
Joined: 01/10/2010 19:35

#23436 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Brus Lee »

Evolution_IV wrote: 26/02/2023 17:49
Seawolf wrote: 26/02/2023 17:29
Hajde, bolan, biće to sve O.K.

Samo se nemoj sekirat'.

Biće u životu i plastika i auta.
jedva sam je nasao i sad je unistena, 100KM + ruku dao i sad opet sranje, jos gore :roll:
Sada ce ti blato i prljavstina ulaziti u motor + kamencici ispod tockova. Moze nastati milionska steta.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23437 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Throttle wrote: 26/02/2023 18:12 Zavrni je rigips sarafima pa nece spast
Hoće
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23438 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Throttle wrote: 26/02/2023 18:12 Zavrni je rigips sarafima pa nece spast
ma jbg, ne znam vise sta da metnem, nema sad se zasta ni zakacit jer je otkinula ovo sa strane, i to moram trazit sad :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23439 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Vala je zavalio k'o '84. pred Olimpijadu.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23440 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Bas kako plastike otpadaju? Na obicni snijeg ili neki udarci? Meni su palstike samo majstori unistavali.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#23441 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

basicm wrote: 26/02/2023 19:55 Bas kako plastike otpadaju? Na obicni snijeg ili neki udarci? Meni su palstike samo majstori unistavali.
Na one komadine snijega što nabiju grtalice
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23442 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

Leon16v wrote: 26/02/2023 19:57
basicm wrote: 26/02/2023 19:55 Bas kako plastike otpadaju? Na obicni snijeg ili neki udarci? Meni su palstike samo majstori unistavali.
Na one komadine snijega što nabiju grtalice
kombinacija realno :-D
User avatar
mirota
Posts: 4677
Joined: 11/01/2018 11:42

#23443 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

oko 17 cas prosao neociscen Rogoj, 3 auta stoje ukopana, ide Kuga 4x4 ko po suvom...naprijed 3. sezona Nokian, pozadi nove Riken
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#23444 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

Viatti Brina 3-ca zima im, brda bez problema :thumbup:
fwd
Nigdje zagino nisam sa njima zato su i ostale.
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#23445 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ucenik1234 »

ako ovako nastavi sutra ce trebat 20min cistit auto, jebeno bas
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23446 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Sutra ce biti kriticno uopce izaci sa parkinga jer je sve natrpano. Jedino se uzdat u 31E. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23447 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

mirota wrote: 26/02/2023 20:02 oko 17 cas prosao neociscen Rogoj, 3 auta stoje ukopana, ide Kuga 4x4 ko po suvom...naprijed 3. sezona Nokian, pozadi nove Riken
Zar nemas Matrex?
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23448 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja se evo premisljam SX 4x4 ili gradski prevoz.
Al' vidjecemo, jutro je pametnije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#23449 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

Yebeno ce biti izaci sa parkinga,ostalo nece biti problem.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#23450 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Mene vise brine parking na poslu je li ociscen.
Auto je u podzemnoj garazi, doduse ima krivina na izlazu iz garaze i piklic do ceste, ali nadam se da to ne bi trebao biti problem u lock modu 4x4 i iskljucenim ESP-om sa Mickom alpin 6.
Post Reply