Vitara ili ?
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#22978 Re: Dolazi zima - zimske gume
Fino auto...zagledao sam Vitaru...nekako mi anemična,ko kredenac i nema 4x4.Ili nema ova što sam je zagledao
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#22980 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bitnije pitanje
Kojim kolima
Pretpostavljam nekim laganijim
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
- shape of despair
- Posts: 3989
- Joined: 09/04/2008 18:41
#22982 Re: Dolazi zima - zimske gume
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#22983 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma ima ostalo je nesto pa pokupi kad pane mrokbitanga_sa_otesa wrote: ↑21/01/2023 13:11imal jos tih komada lezecih tamo?? trebaju mi 4 te polutkevjeshalica wrote: ↑21/01/2023 13:05 3 sezona na Bridzston...truljesina,nije u stanju po zatrpanoj Dobrinji da ide, jos mucnije je sto sa blataricama moras opreznije...doduse svi voze sporo i da se najebem strucLJaku matere u diplomu, ko je nasarafio one lezece na Bulevaru pa ih je nekad kasno sinoc iscupala grtalica i ostalo nako razvaljeno da stoji da neko pocijepa gume...![]()
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#22984 Re: Dolazi zima - zimske gume
Po ovome moze svako osim idiota problem je snijeg koji je pjeskovit pa auto leti kako god....i onaj nabijeni led ko da je kaldrma eno sve tako na Aerodromskom, ja prosla,udara.. nista furda nije cistila ja nijednu grtalicu nisam vidjela
- Ken_M
- Posts: 541
- Joined: 14/11/2009 23:04
#22985 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jok, još živ. Bez obzira što je guma jeftinija od Save.
Jedini problem sam imao uz VracE, jer je neki lik stao 20 metara ispod samog vrha, pa sam morao stati i krenuti sa najstrmijeg dijela. Ali i to nije bilo strasno.
- ElRe
- Posts: 16927
- Joined: 12/12/2011 11:28
#22986 Re: Dolazi zima - zimske gume
Šta je ovo sa HP Savom. Upravo završio guranje sestrinog C4, DOT20, korona zima
Prošlogodišnji Kumho prošao bez problema.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#22987 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#22988 Re: Dolazi zima - zimske gume
Losa je cim spomenes KISU ili vlaznu cestu, dosta proklizava pogotov ako je toplije, kad je hladno dosta se bolje pokazuju.
Po ledu, snjegu je super.
(ispred garaze nikad nisam cisito, samo prodjem s autom par puta i razgrnem sebi put)
Kod mene 2018-2019 dot (ne sjecam se tacno), sto se tice sare jos uvijek je daleko od prvog granicnika, malo se vidi veca potrosenost na prednjim gumama (svake godine su na istu poziciju montirane).
I ja kontam ovu godinu izgurati i uzeti nesto bolje iduce.
(skupa dimenzija gume 215 - 55 -r16)
Ja bi prije rekao da su lagana kola za tu gumu, mislim da je projektovana za teza vozila.hhh
Makar si imao malo treninga.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#22989 Re: Dolazi zima - zimske gume
sacu ja to po danu,bojim se mraka,falavi poyyy
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#22990 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jest, Sava je projektovana za neku G klasu amg
Ne funkcioniše na lakšim vozilima
Ne funkcioniše na lakšim vozilima
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#22991 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam kako možemo imati tako različita iskustva što se tiče hp2. Danas vrlo korektna i nemam zamjerki na ponašanje na snijegu. 205 55 r16.
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#22992 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve je moguce. hhh
Mogu ti reci samo iskustvo s sluzbenim vozilima, da se znala nekad guma stvarno lose ponasati na laksem vozilu dok ista guma na tezem vozilu odradjuje super posao, a znalo je biti i obratno.
(jedno vrijeme sam imao toyotu corolu 2002 godiste mislim, karavan, 2.0 d4, to vozilo je na ljetnim gumama lakse znalo uzaci negdje gdje je snjeg nego dosta vozila s zimskim gumama (sava,tigar,baron itd itd)
Nigdje me u putu nije ostavila, a vozikalo se svugdje, caka je samo da se osjeti nedostatak po kisi ili vlaznom putu (opet da naglasim, pogotov ako je temperature preko 0) dok za voznju po snjegu mi se pokazala pravo dobro.
Last edited by axe22 on 21/01/2023 15:13, edited 2 times in total.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#22994 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin pokazao svu raskos na ovakvom vremenu, poklopim gas u strani ne proklizava, u krivinama isto jako stabilan.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22995 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ejs, cuj poklopis ga i on nista.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#22999 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ovo ne misli stat'.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#23000 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja kad poklopim gas auto uvijek proklizava. Jel to znaci da gume ne valjaju?

