Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22976 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

NediM17 wrote: 21/01/2023 13:42 Michko alpin 6 u koNbinaciji sa i-AWD, k'o po šinama ide "mađarsko-azijska nakaza". :-D
Vitara ili ?
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#22977 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

PM72 wrote: 21/01/2023 13:43
NediM17 wrote: 21/01/2023 13:42 Michko alpin 6 u koNbinaciji sa i-AWD, k'o po šinama ide "mađarsko-azijska nakaza". :-D
Vitara ili ?
SX4 classic.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22978 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Fino auto...zagledao sam Vitaru...nekako mi anemična,ko kredenac i nema 4x4.Ili nema ova što sam je zagledao
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#22979 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

PM72 wrote: 21/01/2023 13:51 Fino auto...zagledao sam Vitaru...nekako mi anemična,ko kredenac i nema 4x4.Ili nema ova što sam je zagledao
Ima Vitara i sa 4x4.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22980 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

shape of despair wrote: 21/01/2023 13:05
Spoiler
Show
Image
Prosao 50km ovakvog puta
Bitnije pitanje
Kojim kolima

Pretpostavljam nekim laganijim
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#22981 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

NediM17 wrote: 21/01/2023 13:55
PM72 wrote: 21/01/2023 13:51 Fino auto...zagledao sam Vitaru...nekako mi anemična,ko kredenac i nema 4x4.Ili nema ova što sam je zagledao
Ima Vitara i sa 4x4.
Znam da ima ali je sad preko petobanke...
User avatar
shape of despair
Posts: 3989
Joined: 09/04/2008 18:41

#22982 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shape of despair »

mk ultra wrote: 21/01/2023 13:58
shape of despair wrote: 21/01/2023 13:05
Spoiler
Show
Image
Prosao 50km ovakvog puta
Bitnije pitanje
Kojim kolima

Pretpostavljam nekim laganijim
foed focus karavan
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#22983 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/01/2023 13:11
vjeshalica wrote: 21/01/2023 13:05 3 sezona na Bridzston...truljesina,nije u stanju po zatrpanoj Dobrinji da ide, jos mucnije je sto sa blataricama moras opreznije...doduse svi voze sporo i da se najebem strucLJaku matere u diplomu, ko je nasarafio one lezece na Bulevaru pa ih je nekad kasno sinoc iscupala grtalica i ostalo nako razvaljeno da stoji da neko pocijepa gume...
imal jos tih komada lezecih tamo?? trebaju mi 4 te polutke :D
Ma ima ostalo je nesto pa pokupi kad pane mrok
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#22984 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vjeshalica »

shape of despair wrote: 21/01/2023 13:05 Image
Prosao 50km ovakvog puta
Po ovome moze svako osim idiota problem je snijeg koji je pjeskovit pa auto leti kako god....i onaj nabijeni led ko da je kaldrma eno sve tako na Aerodromskom, ja prosla,udara.. nista furda nije cistila ja nijednu grtalicu nisam vidjela
User avatar
Ken_M
Posts: 541
Joined: 14/11/2009 23:04

#22985 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ken_M »

_BataZiv_0809 wrote: 21/01/2023 11:11
Ken_M wrote: 21/01/2023 10:49 Ja se jutros popeo na planinu sa Kelly gumama, -5C stepeni, a na nekim uskim putevima niko prije mene nije prosao:
Image
Javlja se Keno sa onog svijeta :cry: :D
Jok, još živ. Bez obzira što je guma jeftinija od Save. :D
Jedini problem sam imao uz VracE, jer je neki lik stao 20 metara ispod samog vrha, pa sam morao stati i krenuti sa najstrmijeg dijela. Ali i to nije bilo strasno.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#22986 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

dado_ wrote: 21/01/2023 13:37
konektovan wrote: 21/01/2023 13:01 Sava hp2 jutros jako loše na ovom mokrom snijegu...
I ja sam na toj savi, i cine mi se prilicno lose, dot20 je na njima, dobio ih na autu... haj pregurace ovu zimu, iducu ih skidam 100%
Šta je ovo sa HP Savom. Upravo završio guranje sestrinog C4, DOT20, korona zima :D vjerovatno ih proljeće i jesenje temperature ubiju.
Prošlogodišnji Kumho prošao bez problema.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#22987 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

mk ultra wrote: 21/01/2023 13:58
shape of despair wrote: 21/01/2023 13:05
Spoiler
Show
Image
Prosao 50km ovakvog puta
Bitnije pitanje
Kojim kolima

Pretpostavljam nekim laganijim
Uzicko, Moravac?
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#22988 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by axe22 »

konektovan wrote: 21/01/2023 13:01 Sava hp2 jutros jako loše na ovom mokrom snijegu...
Losa je cim spomenes KISU ili vlaznu cestu, dosta proklizava pogotov ako je toplije, kad je hladno dosta se bolje pokazuju.
Po ledu, snjegu je super.
(ispred garaze nikad nisam cisito, samo prodjem s autom par puta i razgrnem sebi put)


dado_ wrote: 21/01/2023 13:37
I ja sam na toj savi, i cine mi se prilicno lose, dot20 je na njima, dobio ih na autu... haj pregurace ovu zimu, iducu ih skidam 100%
Kod mene 2018-2019 dot (ne sjecam se tacno), sto se tice sare jos uvijek je daleko od prvog granicnika, malo se vidi veca potrosenost na prednjim gumama (svake godine su na istu poziciju montirane).
I ja kontam ovu godinu izgurati i uzeti nesto bolje iduce.
(skupa dimenzija gume 215 - 55 -r16)

ElRe wrote: 21/01/2023 14:36
Šta je ovo sa HP Savom. Upravo završio guranje sestrinog C4, DOT20, korona zima :D vjerovatno ih proljeće i jesenje temperature ubiju.
Prošlogodišnji Kumho prošao bez problema.
Ja bi prije rekao da su lagana kola za tu gumu, mislim da je projektovana za teza vozila.hhh
Makar si imao malo treninga.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22989 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 21/01/2023 14:17
Ma ima ostalo je nesto pa pokupi kad pane mrok
sacu ja to po danu,bojim se mraka,falavi poyyy
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22990 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Jest, Sava je projektovana za neku G klasu amg

Ne funkcioniše na lakšim vozilima
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#22991 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Ne znam kako možemo imati tako različita iskustva što se tiče hp2. Danas vrlo korektna i nemam zamjerki na ponašanje na snijegu. 205 55 r16.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#22992 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by axe22 »

Leon16v wrote: 21/01/2023 14:59 Jest, Sava je projektovana za neku G klasu amg

Ne funkcioniše na lakšim vozilima
Sve je moguce. hhh

Mogu ti reci samo iskustvo s sluzbenim vozilima, da se znala nekad guma stvarno lose ponasati na laksem vozilu dok ista guma na tezem vozilu odradjuje super posao, a znalo je biti i obratno.

(jedno vrijeme sam imao toyotu corolu 2002 godiste mislim, karavan, 2.0 d4, to vozilo je na ljetnim gumama lakse znalo uzaci negdje gdje je snjeg nego dosta vozila s zimskim gumama (sava,tigar,baron itd itd)

hopi wrote: 21/01/2023 15:07 Ne znam kako možemo imati tako različita iskustva što se tiče hp2. Danas vrlo korektna i nemam zamjerki na ponašanje na snijegu. 205 55 r16.
Nigdje me u putu nije ostavila, a vozikalo se svugdje, caka je samo da se osjeti nedostatak po kisi ili vlaznom putu (opet da naglasim, pogotov ako je temperature preko 0) dok za voznju po snjegu mi se pokazala pravo dobro.
Last edited by axe22 on 21/01/2023 15:13, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22993 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

hopi wrote: 21/01/2023 15:07 Ne znam kako možemo imati tako različita iskustva što se tiče hp2. Danas vrlo korektna i nemam zamjerki na ponašanje na snijegu. 205 55 r16.
Ima tu i do težine vozila, vrste pogona...stanje guma :mrgreen: ali definitivno za moj c4, s3 se pokazala u boljem svjetlu...
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22994 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Michelin pokazao svu raskos na ovakvom vremenu, poklopim gas u strani ne proklizava, u krivinama isto jako stabilan.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22995 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Ejs, cuj poklopis ga i on nista.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22996 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

nitro_90 wrote: 21/01/2023 16:01 Michelin pokazao svu raskos na ovakvom vremenu, poklopim gas u strani ne proklizava, u krivinama isto jako stabilan.
U Mostaru sunce, gdje ga poklapaš :D
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22997 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Leon16v wrote: 21/01/2023 16:09
nitro_90 wrote: 21/01/2023 16:01 Michelin pokazao svu raskos na ovakvom vremenu, poklopim gas u strani ne proklizava, u krivinama isto jako stabilan.
U Mostaru sunce, gdje ga poklapaš :D
Jest sigurno sunce 😁
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22998 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

nitro_90 wrote: 21/01/2023 16:01 Michelin pokazao svu raskos na ovakvom vremenu, poklopim gas u strani ne proklizava, u krivinama isto jako stabilan.
Slaba ti kola :lol:
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#22999 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ovo ne misli stat'.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#23000 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by preludezalude »

Ja kad poklopim gas auto uvijek proklizava. Jel to znaci da gume ne valjaju?
Post Reply