Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ElRe
- Posts: 16918
- Joined: 12/12/2011 11:28
#22826 Re: Dolazi zima - zimske gume
Od sada samo allweather gume, nema potrebe više za zimskim gumama. CrossClimate ili Vector 4Seasons za veće automobile, Sava All Weather za B i C klasu.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22827 Re: Dolazi zima - zimske gume
u toj dimenziji mrka kapa, mozda bridgestone lm005 da probas, recimo novi conti ts870 mi je doata tisi od starog 850izvrsni direktor wrote: ↑07/01/2023 11:27 Raja, osnovni kriterij za zimske gume mi je da su sto manje bucne? Je li ima neki proizvodjac koji to forsira ili neka oznaka? Dosadasnji Continental se nije pokazao na tom polju
Vozim po autoputu vecinom, pa mi je to najbitinije, snijega ne vidjam cesto. Ili mozda all weather uzet? S tim da od ljetnih ljeti ne odustajem.
245/45 19 sam naciljao ili nesto oko toga
-
Seawolf
- Posts: 9165
- Joined: 14/06/2012 22:59
#22828 Re: Dolazi zima - zimske gume
izvrsni direktor wrote: ↑07/01/2023 11:27 Raja, osnovni kriterij za zimske gume mi je da su sto manje bucne? Je li ima neki proizvodjac koji to forsira ili neka oznaka? Dosadasnji Continental se nije pokazao na tom polju
Vozim po autoputu vecinom, pa mi je to najbitinije, snijega ne vidjam cesto. Ili mozda all weather uzet? S tim da od ljetnih ljeti ne odustajem.
245/45 19 sam naciljao ili nesto oko toga

- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#22830 Re: Dolazi zima - zimske gume
E jesam baksuz, kupio zimnjače Pirelli Ice Zero FR ili nešto tako, postavio u Novembru, stalno hodam po planinama i evo još čekam da ih isprobam u zimskim uslovima. Kako je počelo oguliću ih a neće snijega vidjeti
.
- shape of despair
- Posts: 3988
- Joined: 09/04/2008 18:41
#22831 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koristim savu zbog cijene, pitanje, ima li za isti novac ima druga marka a da se pokazala bolja.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22832 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima, Nexen.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#22833 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava je pravo poskupila ove sezoneshape of despair wrote: ↑09/01/2023 20:01 Koristim savu zbog cijene, pitanje, ima li za isti novac ima druga marka a da se pokazala bolja.
- shape of despair
- Posts: 3988
- Joined: 09/04/2008 18:41
#22834 Re: Dolazi zima - zimske gume
gledam,jebote odustao sam od save.preludezalude wrote: ↑09/01/2023 21:55Sava je pravo poskupila ove sezoneshape of despair wrote: ↑09/01/2023 20:01 Koristim savu zbog cijene, pitanje, ima li za isti novac ima druga marka a da se pokazala bolja.
Pitanje, imal sta " ispod" save, R16
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#22835 Re: Dolazi zima - zimske gume
uh dobro si sada vidim hp2 205 55 r16 oko 140KM
ja platio 85KM
jeftinijih od save imaš kelly mislim da je ok guma
ja platio 85KM
jeftinijih od save imaš kelly mislim da je ok guma
- shape of despair
- Posts: 3988
- Joined: 09/04/2008 18:41
#22836 Re: Dolazi zima - zimske gume
zar su bile 85,jebote. dode mi da kupim protekt,neko hvali neko kudi,al bolje i to nego sa guma stara 8 godina,ta je dala svoje
- ElRe
- Posts: 16918
- Joined: 12/12/2011 11:28
#22837 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kumho WP51/52, preporukashape of despair wrote: ↑10/01/2023 16:22gledam,jebote odustao sam od save.
Pitanje, imal sta " ispod" save, R16
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#22838 Re: Dolazi zima - zimske gume
100 posto - hp2 205 55 r16shape of despair wrote: ↑10/01/2023 18:04 zar su bile 85,jebote. dode mi da kupim protekt,neko hvali neko kudi,al bolje i to nego sa guma stara 8 godina,ta je dala svoje
dobro se sjećam na ekupi, možda je bila akcija pa su davali dodatnih 10 posto
to je bila jesen pred koronu
sjećam se radio stan, pa reko daj da uzmem kakve gume da se ne uvalim u trošak ali opet nešto pristojno
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22839 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava prosle sezone 105 bila, ove 135
Hp2
Hp2
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#22840 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pred zimu 2019te, 205 55 R16 Sava HP2 placena sitno ispod 100 KM/kom za montazom.
To znaci sama guma da je bila izmedju 90-95 KM.
To znaci sama guma da je bila izmedju 90-95 KM.
- shape of despair
- Posts: 3988
- Joined: 09/04/2008 18:41
#22841 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pitanje,je li bolje uzeti 4 protekta, ili 2 save pa stavit naprijed,a sad ove naprijed staviti nazad a zadnje bacit svakako.
jel taj protekt bas los ili sta je cakansa njim
jel taj protekt bas los ili sta je cakansa njim
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22842 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma voze to ljudi. Ja nisam za to. Bolje guma nize klase nego protekt. Dok ih ima toliko na trzistu znaci da ljudi to kupuju. U firmi su na Crafteru na zadnjim tockovima protekt, naletile jeftino, rade posao. Al teretno auto ne vozis kao auto, ni agresivno ni brzo. Pogotovo natovaren
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22843 Re: Dolazi zima - zimske gume
kupuju jer nemaju para i slijepo vjeruju prodavacima i vulkanizerima
takva je situacija, sta da se radi...kod nas michelin na autima
takva je situacija, sta da se radi...kod nas michelin na autima
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#22844 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam imao protekt na autu koje sam kupio. I ne bih više.
Ne znam da li su sve protekt gume takve, iskreno nije me zanimalo da istražujem koje su, ali meni su se loše pokazale a bile su "nove".
Ljudi koji žive u brdu ih hvale zimi da su sposobne po snijegu. U to ne sumnjam, ali kako meni to nije presudno mene su razočarale totalno performanse na mokrom.
Ne znam da li su sve protekt gume takve, iskreno nije me zanimalo da istražujem koje su, ali meni su se loše pokazale a bile su "nove".
Ljudi koji žive u brdu ih hvale zimi da su sposobne po snijegu. U to ne sumnjam, ali kako meni to nije presudno mene su razočarale totalno performanse na mokrom.
- konektovan
- Posts: 51434
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22846 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mi smo u Zenici platili 105 nekad decembar il pocetak januara, ne znam tacno
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#22847 Re: Dolazi zima - zimske gume
shape of despair wrote: ↑10/01/2023 16:22Po ovoj cijeni Save imas izbora i drugih guma. Sava se opasno primakla cjenovno drugim boljim brendovima.preludezalude wrote: ↑09/01/2023 21:55
Sava je pravo poskupila ove sezone
[/qupote]
gledam,jebote odustao sam od save.
Pitanje, imal sta " ispod" save, R16
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#22849 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sta znam, kod mene na autu druga sezona, 17ke sve ok. Na sluzbenom jedan par druga sezona, jedan par prva sezona, 16ke. Za sad nema problema. Nek izdrze 3-4 sezone, dosta.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#22850 Re: Dolazi zima - zimske gume
po ovim cijenama 0 bodova omjer cijene i kvaliteta...

