Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#22801 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by profatr »

Kakve su sada zime cjelogodišnje su više nego ok. Međutim, zapadeće ono makar 10 dana, još ako živiš negdje uzbrdo i znajući kakvo je čišćenje snijega, sava s3 je i dalje zimska kraljica. :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22802 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

profatr wrote: 26/12/2022 08:33 Kakve su sada zime cjelogodišnje su više nego ok. Međutim, zapadeće ono makar 10 dana, još ako živiš negdje uzbrdo i znajući kakvo je čišćenje snijega, sava s3 je i dalje zimska kraljica. :D
Kod mnogih i ljetna :D
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22803 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Vala da zapada 10 dana, ceste mogu biti neocoscene 1 dan. Za taj 1 dan se mogu i strpiti, ali zato rahat od skladistenja i mijenjanja guma po sezonama.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22804 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

profatr wrote: 26/12/2022 08:33 Kakve su sada zime cjelogodišnje su više nego ok. Međutim, zapadeće ono makar 10 dana, još ako živiš negdje uzbrdo i znajući kakvo je čišćenje snijega, sava s3 je i dalje zimska kraljica. :D
U Mostaru mozes proci i s ljetnim ako ne ides sjevernije i po brdima.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22805 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Izgleda da nece ni trebati :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93833
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#22806 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

Ne treba zimske vise ni kupovati
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22807 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Izgleda da je tako...
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#22808 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by AhmetShabo »

Ključaj temu
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#22809 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HelaS »

Truba wrote: 03/01/2023 00:19 Ne treba zimske vise ni kupovati
mk ultra wrote: 02/01/2023 23:32 Izgleda da nece ni trebati :mrgreen:
EFD22 wrote: 03/01/2023 00:20 Izgleda da je tako...
AhmetShabo wrote: 03/01/2023 00:36 Ključaj temu
Snijeg u Sarajevu pada u februaru, pa vi ključajte :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#22810 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mk ultra »

Sad bi 5cm napravilo havariju ko u splitu :mrgreen:

Ljetni vozaci :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22811 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Kao sto sam vec pisao, naredni set idu cross climate na auto. Necu vise da se bavim gumama i sezonama. :)
User avatar
Rockefeller
Posts: 8706
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#22812 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

Optimist wrote: 03/01/2023 07:51 Kao sto sam vec pisao, naredni set idu cross climate na auto. Necu vise da se bavim gumama i sezonama. :)
Bez zajebancije, miran si 4-5 godine bez drndanja.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#22813 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by EasyMan »

Kod mene Sava Allweather evo vec mjesec i po najmanje na autu. Sto se tice mokrog odlicno se pokazala, par puta bilo poledice, nikakvih problema. Jedino po snijegu ocekujem slabije ponasanje ali vidjecemo dok zapada. Sto se mene tice, sumnjam da cu ikada vise kupiti cisto zimske gume.
User avatar
Truba
Posts: 93833
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#22814 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

HelaS wrote: 03/01/2023 02:40
Truba wrote: 03/01/2023 00:19 Ne treba zimske vise ni kupovati
mk ultra wrote: 02/01/2023 23:32 Izgleda da nece ni trebati :mrgreen:
EFD22 wrote: 03/01/2023 00:20 Izgleda da je tako...
AhmetShabo wrote: 03/01/2023 00:36 Ključaj temu
Snijeg u Sarajevu pada u februaru, pa vi ključajte :D
strpiš se tih nekoliko dana do 10 uzbrdo
a ko vozi po ravnom 2 3 dana dok ne počiste

ja govorim o osobnim uvjetima...samo ravnica i nekih 100 metara uzbrdice
glavna dzada i magistrala
ne moram na brus ići i na bjelašnicu i jahorinu
ionako ne idem
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#22815 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

A od eliDje do vojkovica svakako sve ravno.
noviclan
Posts: 15018
Joined: 31/10/2013 06:48

#22816 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Truba wrote: 03/01/2023 14:02
HelaS wrote: 03/01/2023 02:40




Snijeg u Sarajevu pada u februaru, pa vi ključajte :D
strpiš se tih nekoliko dana do 10 uzbrdo
a ko vozi po ravnom 2 3 dana dok ne počiste

ja govorim o osobnim uvjetima...samo ravnica i nekih 100 metara uzbrdice
glavna dzada i magistrala
ne moram na brus ići i na bjelašnicu i jahorinu
ionako ne idem
Ma samo da ne poledi :run:
User avatar
Truba
Posts: 93833
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#22817 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Truba »

NediM17 wrote: 03/01/2023 15:29 A od eliDje do vojkovica svakako sve ravno.
I to bajkom po ovom vremeni gore su mi budjave knjige a glomazne...usput kupim koje jaje...ljepota
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#22818 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by corei3 »

Gdje kupiti u sarajevu takve gume za cijelu sezonu?
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#22819 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Uglavnom se narucuju uz kaparu.
Ja sam kod Maje kupio Crosscliamete plus. U Unitreade kupio GY Vector G2.
Obje opcije kapara i cekaj dvije hefte.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#22820 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

corei3 wrote: 03/01/2023 19:50 Gdje kupiti u sarajevu takve gume za cijelu sezonu?
koja dimenzija?
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22821 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Danas sam vidio nesto ravno sedmom cudu.
X6 na Michelin Pilot Alpin 5 gumama. :shock:

:D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22822 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

Da nisu fabricke :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#22823 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Hahhaa starije od Benge :lol:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22824 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Optimist wrote: 04/01/2023 22:36 Danas sam vidio nesto ravno sedmom cudu.
X6 na Michelin Pilot Alpin 5 gumama. :shock:

:D
Ja sam zato nedavno vidio X6 na Tracmax zimskim. :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14752
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#22825 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by izvrsni direktor »

Raja, osnovni kriterij za zimske gume mi je da su sto manje bucne? Je li ima neki proizvodjac koji to forsira ili neka oznaka? Dosadasnji Continental se nije pokazao na tom polju
Vozim po autoputu vecinom, pa mi je to najbitinije, snijega ne vidjam cesto. Ili mozda all weather uzet? S tim da od ljetnih ljeti ne odustajem.
245/45 19 sam naciljao ili nesto oko toga
Post Reply