Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22351 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Throttle wrote: 04/11/2022 19:32
Optimist wrote: 04/11/2022 18:41 Ja sam jedva nasao jos jedne 16ke za zimski set. Gdje god sam dosao i kazem 5x105, svi mislili da grijesim. Kazu nema to, nisi to to nesta dobro zapamtio.
Elem, sranje sa rasponom koje je jedino ugradjivano na astru k, chevrolet cruze i cini mi se jos jedan model.

A i taj daspon 5x105 nije isti na svakoj astri, vec varira ovisno o motoru.
5x105 je na svakoj astri k koliko znam
Na astri j je 5x105 na benzincima a 5x115 na dizelima
Upravu si, pobrkao sam. :thumbup:
Sjecam se kad sam istrazivao da je bio razlicit raspon na istom modelu, a to je J.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22352 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Kakvi levati, različiti rasponi na istom autu...e moj opele. :-)
User avatar
arman1
Posts: 7230
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#22353 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by arman1 »

U Sarajevu nnočna mora uzeti zimske gume za SUV, po nekoj normalnoj cijeni. Nakon 10 dana naručio iz Cazina.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22354 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Drug mi se napatio dok je našao 215/65 R17 zimske,..niko ništa na stanju nema. :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#22355 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Throttle »

konektovan wrote: 04/11/2022 22:02 Kakvi levati, različiti rasponi na istom autu...e moj opele. :-)
Bilo je to i prije. Astra g i vektra b uporedo imali 4x100 i 5x110, zavisi od motora
Hejteri ce reci da je to nekad davno i na golfu bilo :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#22356 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Throttle wrote: 04/11/2022 22:39
konektovan wrote: 04/11/2022 22:02 Kakvi levati, različiti rasponi na istom autu...e moj opele. :-)
Bilo je to i prije. Astra g i vektra b uporedo imali 4x100 i 5x110, zavisi od motora
Hejteri ce reci da je to nekad davno i na golfu bilo :D
Meni astra g sa 4 rupe bila, 1,6 16V
Svaki se majstor ibretio odkud 4 rupe.
Ja stvarno veze nemam koliko bi ih trebalo biti.
Bilo ih je sa istim motorom i sa 5 rupa i sa 4 rupe.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22357 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Gume na ekupi su "friški" Dotovi, ko se brine oko dotova. Konkretno znam za Goodyear i Conti, sve je 22, i preko 30 hefti :mrgreen:
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#22358 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Seawolf »

Leon16v wrote: 05/11/2022 12:32 Gume na ekupi su "friški" Dotovi, ko se brine oko dotova. Konkretno znam za Goodyear i Conti, sve je 22, i preko 30 hefti :mrgreen:
Još da imaju nešto u dimenziji 215/55 R18, super bi bilo.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22359 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Leon16v wrote: 05/11/2022 12:32 Gume na ekupi su "friški" Dotovi, ko se brine oko dotova. Konkretno znam za Goodyear i Conti, sve je 22, i preko 30 hefti :mrgreen:
Staro je to, vec pola godine gumi, to je ko da si vec preskocio jednu sezonu.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22360 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

Onda u fabriku i uzimajte sa proizvodne trake :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#22361 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

konektovan wrote: 04/11/2022 22:14 Drug mi se napatio dok je našao 215/65 R17 zimske,..niko ništa na stanju nema. :-)
Kako li tek prolaze vlasnici Scenica IV :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22362 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

ElRe wrote: 05/11/2022 15:21
konektovan wrote: 04/11/2022 22:14 Drug mi se napatio dok je našao 215/65 R17 zimske,..niko ništa na stanju nema. :-)
Kako li tek prolaze vlasnici Scenica IV :D
To samo oni znaju....
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#22363 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by reboot »

Montirao Hankook gume u makbelu prije 15ak dana. Nije bilo vremena da ih mogu puno testirari, ali sam za sada zadovoljan kako se po kiši ponašaju.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22364 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Je li došlo vrijeme za montiranje zimskih ili d se sačeka još malo?! :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22365 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

konektovan wrote: 05/11/2022 16:12 Je li došlo vrijeme za montiranje zimskih ili d se sačeka još malo?! :mrgreen:
El Tigre ce jos da saceka :evil:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22366 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

_BataZiv_0809 wrote: 05/11/2022 16:13
konektovan wrote: 05/11/2022 16:12 Je li došlo vrijeme za montiranje zimskih ili d se sačeka još malo?! :mrgreen:
El Tigre ce jos da saceka :evil:
za kolko para Bgti?

jer ako je ko sava, kupi nesto pismenije...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22367 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Evolution_IV wrote: 05/11/2022 16:19
_BataZiv_0809 wrote: 05/11/2022 16:13
El Tigre ce jos da saceka :evil:
za kolko para Bgti?

jer ako je ko sava, kupi nesto pismenije...
Pobogu brate al ti ne pratis na casu :D pa imam ga u Riken varijanti vec je ovo treca ili cetvrta sezona, kod roditelja je Tigar u petoj sezoni :D pisao sam o tome x puta, ali tebi shishte jajca za ono sto pisem :oops: :lol:

Cekam sa montiranjem jer nema potrebe :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22368 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

On reaguje samo na riječi golf, passat, audi....mazda, nissan, conti.... :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#22369 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Leon16v »

:lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22370 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

_BataZiv_0809 wrote: 05/11/2022 16:25

Pobogu brate al ti ne pratis na casu :D pa imam ga u Riken varijanti vec je ovo treca ili cetvrta sezona, kod roditelja je Tigar u petoj sezoni :D pisao sam o tome x puta, ali tebi shishte jajca za ono sto pisem :oops: :lol:

Cekam sa montiranjem jer nema potrebe :thumbup:
kad bi sve upratio gdje bi mi kraj bio :lol: :lol:

imas jos 2 sedm fore :D , makar pise tako...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#22371 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 05/11/2022 16:30 On reaguje samo na riječi golf, passat, audi....mazda, nissan, conti.... :mrgreen:
i Amina odnedavno :lol: :skoljka:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22372 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 05/11/2022 16:36
konektovan wrote: 05/11/2022 16:30 On reaguje samo na riječi golf, passat, audi....mazda, nissan, conti.... :mrgreen:
i Amina odnedavno :lol: :skoljka:
:lol:
Aferim Amko... :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22373 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Danas ovaj hladni mokri asfalt, svako brdasce mi ljetne pale esp. :D
Ipak ce zimske ici ranije nego sto sam mislio. :D

P.S. ljetne su Michelin Energy, dosle na autu. Karina od gume. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83401
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22374 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by _BataZiv_0809 »

Evolution_IV wrote: 05/11/2022 16:36
konektovan wrote: 05/11/2022 16:30 On reaguje samo na riječi golf, passat, audi....mazda, nissan, conti.... :mrgreen:
i Amina odnedavno :lol: :skoljka:
Tooooooo braleee
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#22375 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

konektovan wrote: 05/11/2022 16:12 Je li došlo vrijeme za montiranje zimskih ili d se sačeka još malo?! :mrgreen:
Ceka se kraj 11., prije mi nece trebati, bar ovdje u Mostaru i okolici, iducih dana prognoziraju temperature do 20C. Prosle godine sam ih montirao 29.11 i to je bila taman mjera.
Post Reply