Ukrajina

Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#215526 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

Dnevnik desatnika, tako se zove kanal
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#215527 Re: Ukrajina

Post by dječak sa šibicama »

Ima dosta zarobljenih

Nadam se i živih

Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#215528 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

nesto se ne mogu kopirati/pokazati Telegram kanali
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215529 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Protivnike u Kurskoj oblasti nazvao je teroristima i poručio da se prema zarobljenima treba odnositi sukladno tom statusu. Strani plaćenici ne podliježu Konvenciji o ratnim zarobljenicima", naglasio je Putin
Zaprljo si krv za narednih 100 godina. Imaćete kineski zid na granici sa Ukrajinom. Doduše, i u predhodnih 100 godina rusi imaju aferima za još jedan kineski zid.
Static-X
Posts: 2759
Joined: 23/07/2009 14:50

#215530 Re: Ukrajina

Post by Static-X »

drndalo wrote: 01/03/2025 15:41
Static-X wrote: 01/03/2025 13:56 Islade da je drzavni udar iz 2014 bio tragedija Ukraine. Do tada su bili pod kontrolom rusa ali koliko toliko su bili samostalni i upravljali svojom drzavom. Sad su izgubili sve. Veliki dio zemlje, minerale, hiljade ljudi i bit ce ckapi drugima naredni 50 godina.
Izgubili sve?

Jesam li prespavao trijumfalnu paradu Putina u Odessi i Kiyivu? Izgubili su sve? A Putin posao po 100% Ukrajine da ih nema...

I sad nemaju vise nista, to kazes?
Kao sto rekoh izgubili su sve ono sto su 2014 mogli i dalje posjedovati: veliki dio zemlje, minerale, hiljade ljudi i to dace sluziti drugima naredni 50 godina.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#215531 Re: Ukrajina

Post by Hame_ »

CNN: Uhapšeni kapetan teretnog broda koji je udario u američki vojni tanker za mlazno gorivo bio je Rus.

this is only a test za Daily Kos
Srijeda, 12. marta 2025.

Image


CNN javlja da je kapetan broda koji je udario u američki vojni tanker s mlaznim gorivom bio ruski državljanin.

Kapetan teretnog broda Solong koji je uhapšen nakon sudara s tankerom pod američkom zastavom u blizini engleske obale ruski je državljanin, rekao je vlasnik broda u srijedu, dok pomorski stručnjaci traže odgovore.

Solong je uletio u Stena Immaculate dok je bio usidren u Sjevernom moru i prevozio ogromne količine mlaznog goriva za američku vojsku, zapalivši oba plovila i potaknuvši hitne spasilačke napore britanske obalne straže.






Hibridno ratovanje eskalira.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#215532 Re: Ukrajina

Post by Hame_ »

Smjer Kurahove (regija Donjeck) ima rekordan broj samoubojstava, prema vojnicima jedinice "Peaky blinders". Gotovo svaki dan ruska vojska počini samoubojstvo na kamerama jurišnih dronova, a koliko njih još nije uhvaćeno.

Nije za djevojčice...
Spoiler
Show

Komentar... 210 na dosadašnjoj listi.

Sastavljam ovu snimku u svrhu dokumentacije jer ovo nije normalno da se ovo događa tako često, unatoč onome što vam govore pristaše Rusije. Čak i da mu ruska država podigne spomenik, to ne bi trebalo biti normalno.

Ovaj popis nema namjeru slaviti, glorificirati, poticati ili na bilo koji drugi način omalovažavati samoubojstvo.

Postoji 210 zabilježenih slučajeva ruskih vojnika koji su se ubili na bojnom polju, plus 42 slučaja, 1 spomenik, 6 ubojstava iz milosrđa, 18 impliciranih/naknadno pronađenih i 10 slučajeva Rusa koji su namjerno ubijali Ruse. Postoji 1 zabilježen slučaj sjevernokorejskih vojnika koji su se ubili na bojnom polju. Prošla su 3 dana od zadnje potvrđene instance u vrijeme ovog primjera.

Popis je postao predug da bi bio komentar. Popis sada može pronaći na ovoj wiki poveznici.
User avatar
Hame_
Posts: 7605
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
Contact:

#215533 Re: Ukrajina

Post by Hame_ »

Ukrajina 2025.


Ukrajinska 79. desantno-desantna brigada "Grupa Perun" pronašla je i zaustavila ruskog vojnika koji se pokušavao kretati pod toplinskim pokrivačem. 12. marta 2025.
Spoiler
Show

Kanadski volonter "Nakon mjeseci treninga i napornog rada, danas sam dobio svoju prvu potvrdu kao pilot drona. A ovaj je spasio živote, s obzirom na to da je bio Lancet. Prilično je cool pomisliti da sam možda jedini ne-Ukrajinac na svijetu koji je ikada oborio jednog dronom s fiksnim krilima.
Spoiler
Show

Ukrajinske snage navodno su uništile veliki ruski napad u smjeru Siverska. Koristeći bespilotne letjelice, UA snage su pogodile 30 ruskih oklopnih vozila (16 uništeno), četiri tenka, osam lakih vozila i 159 neprijateljskih pješaka. Objavljeno 11. marta 2025.
Spoiler
Show

Ukrajinska 79. brigada "Grupa Perun" upotrijebila je streljivo na ruske vojnike u uništenoj kući. 5. marta 2025.
Spoiler
Show

Ukrajinski tim "Favorite Group" odbio je Ruse koristeći FPV dronove. 7. marta 2025.
Spoiler
Show

*Ovi snimci tačno pokazuju zašto su dronovi važan dio budućeg ratovanja. Trenutno se njima još uvijek upravlja ručno, za sada…
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215534 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

Static-X wrote: 13/03/2025 01:04
drndalo wrote: 01/03/2025 15:41
Static-X wrote: 01/03/2025 13:56 Islade da je drzavni udar iz 2014 bio tragedija Ukraine. Do tada su bili pod kontrolom rusa ali koliko toliko su bili samostalni i upravljali svojom drzavom. Sad su izgubili sve. Veliki dio zemlje, minerale, hiljade ljudi i bit ce ckapi drugima naredni 50 godina.
Izgubili sve?

Jesam li prespavao trijumfalnu paradu Putina u Odessi i Kiyivu? Izgubili su sve? A Putin posao po 100% Ukrajine da ih nema...

I sad nemaju vise nista, to kazes?
Kao sto rekoh izgubili su sve ono sto su 2014 mogli i dalje posjedovati: veliki dio zemlje, minerale, hiljade ljudi i to dace sluziti drugima naredni 50 godina.
A imali su kao izbor...?

Ne bi sluzili nikome, da su kao poslusali Ruse...? Jastaradi... I onda je mrmot zamotao cokoladu...

Jebeni onaj kojeg se sve pita rekao prije pocetka “vjezbi”, “Ne postoji Ukrajina ukrajinski jezik, ukrajinski narod, i eto nas da ih denacificiramo”...

Poruka mira, ljubavi i prijateljstva... Tako jasna da su zene sa molotovljevim koktelima 24.02.2022. bile spremne cekati kolone....

Toliko je bilo to odusevljenje svime sto bi im dali da jos "posjeduju”....

Vjerujes li ti zaista u sranja koja pises? Nije ti lako ako vjerujes. Lakse je shvatiti da to radis iz nekog interesa.
Last edited by drndalo on 13/03/2025 07:55, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#215535 Re: Ukrajina

Post by drndalo »

apsidejzi wrote: 12/03/2025 16:59
zigzag wrote: 12/03/2025 13:23 Svjetska sila ne potpisuje mirovne sporazume, niti se zadovoljava sa par ućeretina.
Svjetska sila ne pretvara trodnevnu laganu operaciju u trogodisnju mocvaru gdje svake godine uzima grad velicine Doboja, dok ti usput desetkuju mornaricu. Nije to vidjelo svjetske sile. Bilo nekad, pricalo se o tome.
Kad ne slusaju vijesti osim RT, zaboravili im javiti...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3715
Joined: 14/01/2019 04:56

#215536 Re: Ukrajina

Post by Porodice Foht »

zigzag wrote: 12/03/2025 19:54 Izgleda da su se uglavnom bez problema povukli iz Sudže. Ima li nekih vijesti da je bilo zarobljenih ukrajinaca?
Šta kažu ribari.
Mislim da Ruje lazu i da su nesto uhvatili zivih, ali niposto kako prikazuju. E sad da li takve odmah ubijaju, to je moguce jer tamo su bas brutalni.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#215537 Re: Ukrajina

Post by studiorum_tuzlaensis »

Procurilo iz nekih italijanskih izvora.

Nova NATO granica na istoku. :shock: :shock:

Image
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215538 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Jel baš talijanskih :lol: :lol: :lol: :lol: Možda su njemačke.....

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ije/581884

samo četničku priču slušate
Labirint
Posts: 2931
Joined: 24/06/2013 14:37

#215539 Re: Ukrajina

Post by Labirint »

zigzag wrote: 13/03/2025 08:03 Jel baš talijanskih :lol: :lol: :lol: :lol: Možda su njemačke.....

https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... ije/581884

samo četničku priču slušate
Ah pa tuzlaensis je stari Putinoljubaensis... :D

procurilo sa krstarice
User avatar
pici
Posts: 46366
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#215540 Re: Ukrajina

Post by pici »

Rusija postavila tri uvjeta za primirje: 1. Ukrajina ne smije u NATO, 2. Neće biti stranih snaga u Ukrajini, 3. Krim i četiri ukrajinske oblasti bit će međunarodno priznate kao dio Rusije
Ovo ako ameri pristanu, bit ce svega. Ukrajinci ne smiju pristati na ovo inace im slijedi raspad i ponovni napad rusije u dogledno vrijeme. Oni zele da uniste ukrajinu kosto i nasi susedi zele BiH. Motiv pljacka i otimanje zemlje a ukrajinci rusko roblje i gradjani treceg reda, zapravo nema ukrajinske nacije.
User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#215541 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

Rusi ko biva dostavili svoje zahtjeve za primirje. Budemo vidjeli da li ce Trump opaliti Putina po prstima kao sto je opalio Zelenskog kad je ovaj poceo postavljati zahtjeve. Korak 1 u Trumpovoj zamisli je da stanemo pucati bez obzira na zahtjeve. Oni dolaze u koraku 2 za pregovarackim stolom. KOliko sam ja razumio, ona eksplozija emocija u Bijeloj Kuci je bila zato sto Zelenski nije htio svoje zahtjeve odgoditi za korak 2 nego je uslovljavao Korak 1. Sad evo Rusi uslovljavaju. Ocekujemo reakciju amera.
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#215542 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

dronski rat, telegram kanal

https://t.me/dronesukraina


Inace pratim telegram kanale,s obje strane,nema milosti s obje strane, Ukrajinci uglavnom uzimaju zarobljenike, Rusi slabije
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#215543 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

Ovdje mozete pratiti ruske citulje stranica Ruske pravosčavne crkve

https://m.vk.com/sunodik
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215544 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Na slikama izgledaju motivisani...
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#215545 Re: Ukrajina

Post by Sociolog »

Licno mislim, ne moraju se ostali forumasi sloziti s mnom, da Rusi mogu tek popustiti, kad budu imali 10 miliona mrtvih...

Sigurno mogu, mobilisati barem 5 miliona ljudi, da se i ne pocesu, ljudske zrtve im ne znace nista, iste taktike kao u 2 Sv.ratu
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215546 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Ali bi bilo dobro rastumačiti taj mentalitet kada kreću u ove mesne napade. Kako i zbog čega ovako besmisleno....jer ovi na slikama ne izledaju baš ne znaju šta će od svoj života pa hajd na livadu da te neko dronom raznese.
Labirint
Posts: 2931
Joined: 24/06/2013 14:37

#215547 Re: Ukrajina

Post by Labirint »

zigzag wrote: 13/03/2025 11:21 Na slikama izgledaju motivisani...
Prije im ove familije,zena djeca izgledaju motivisani, nasmijani... legla rata :oops:
User avatar
Point.
Posts: 33483
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#215548 Re: Ukrajina

Post by Point. »

Putin odbija privremeni prekid vatre što su USA i Ukrajina predložili. U
splinter
Posts: 8707
Joined: 08/10/2011 12:28

#215549 Re: Ukrajina

Post by splinter »

Sociolog wrote: 13/03/2025 11:13 Ovdje mozete pratiti ruske citulje stranica Ruske pravosčavne crkve

https://m.vk.com/sunodik
Objavljeno na ovom profilu :

"Sinodikon
danas u 2:15 ujutro
🇷🇺HITNO!!!❗
NEFOPAM je stvarno potreban!!! U velikim količinama!!!
‼KURSKA REGIJA‼"

Ovo je analgetik srednje jačine, između ostalog koristi se i kod ranjavanja. Sudeći da im treba hitno i u velikim količinama, lako je sabrati 2+2
zigzag
Posts: 9434
Joined: 18/04/2014 11:26

#215550 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

mozda ih glava boli.
Post Reply