Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#15951 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MaksprotivMarksa »

Horke wrote: 05/01/2021 22:04 Niksic jeste budaletina. Ne bi bio dobar u upravljackim strukturama tipa ministarstva i sl. Ali jedan takav u skupstini zlata vrijedi.

To sto je on pokazao da je car go, a nama svima neprijatno, nije do njega, vec do cara.

I to sto su ga odbacili kao nepotrebnog u pregovorima jer vise nije teg koji preteze je jadno.

I usrali su do daske sa ovim nema Srba. Ma hajde? U gradu gdje je nacelnik opstine vaznije od 10 drugih Srbin, gdje je gradonacelnik Srbin nema Srba? Sposobnih i hrabrih? Ma bas. Sta je sa dr Stevanovicem? Bio bi idealan ministar zdravstva, ustrojio bi vojnicki. Sta je sa Igorom Stojanovicem? Sa Sasom Magazinovicem? Nisu hrabri? Nisu sposobni?
Nisu ! Ni hrabri, a jos manje su sposobni. Stevanovic je covjek za kojeg sam par puta glasao, znalac kao internista, ali o sistemu veze nema. O Magazibovicu i Stojanovicu ne treba trositi rijeci, simboli propadanja ljevice i SDP-a. Ne moze se od 3 posto populacije, iako najobrazovanijeg dijela populacije u Sarajevu, naci 3 ministra. Niksica volim, slazem se sa njim, ali realno nema 4 Srbina u Sarajevu koji bi bilo dobri ministri, nema ni 4 Bosnjaka, a ima ih 300.000, ovo je sve sminka i zamazivanje ociju, karanana.

Niksic je dobar, moze biti bolji, sve dobre poteze usere da performansima, ali dobro, to je on i kao takav ima neku bazu.

Sarajevo i BiH trebaju pravu stranku ljevice, klasa mora postati politicko pitanje u BiH, ne moze to biti NS ni SDP, ne moze NiP da vuce, nemaju ljude, ovo je smijurija, u najtezem momentu su preuzeli, a veze nemaju, plan, viziju, nista. Nece to moci PR oprati jer idu ozbiljni problemi.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#15952 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by high_volume »

MaksprotivMarksa wrote: 06/01/2021 00:23
Horke wrote: 05/01/2021 22:04 Niksic jeste budaletina. Ne bi bio dobar u upravljackim strukturama tipa ministarstva i sl. Ali jedan takav u skupstini zlata vrijedi.

To sto je on pokazao da je car go, a nama svima neprijatno, nije do njega, vec do cara.

I to sto su ga odbacili kao nepotrebnog u pregovorima jer vise nije teg koji preteze je jadno.

I usrali su do daske sa ovim nema Srba. Ma hajde? U gradu gdje je nacelnik opstine vaznije od 10 drugih Srbin, gdje je gradonacelnik Srbin nema Srba? Sposobnih i hrabrih? Ma bas. Sta je sa dr Stevanovicem? Bio bi idealan ministar zdravstva, ustrojio bi vojnicki. Sta je sa Igorom Stojanovicem? Sa Sasom Magazinovicem? Nisu hrabri? Nisu sposobni?
Nisu ! Ni hrabri, a jos manje su sposobni. Stevanovic je covjek za kojeg sam par puta glasao, znalac kao internista, ali o sistemu veze nema. O Magazibovicu i Stojanovicu ne treba trositi rijeci, simboli propadanja ljevice i SDP-a. Ne moze se od 3 posto populacije, iako najobrazovanijeg dijela populacije u Sarajevu, naci 3 ministra. Niksica volim, slazem se sa njim, ali realno nema 4 Srbina u Sarajevu koji bi bilo dobri ministri, nema ni 4 Bosnjaka, a ima ih 300.000, ovo je sve sminka i zamazivanje ociju, karanana.
I kad je predložen i poslije imenovan na poziciju komunalnog ministra, ispade jedan od boljih ministara, Srđan Mandić, Srbin. A do tada za njega znali samo komšije iz ulice i nešto rodbine, čak ga ni u NS nisu svi poznavali.

Ta mantra da u Sarajevu nema kvalitetnih Srba, jednako je jadna i sramotna, pa i ponižavajuća, kao i odluka većine SKS da prekrši Ustav
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#15953 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by MaksprotivMarksa »

high_volume wrote: 06/01/2021 00:28
MaksprotivMarksa wrote: 06/01/2021 00:23
Horke wrote: 05/01/2021 22:04 Niksic jeste budaletina. Ne bi bio dobar u upravljackim strukturama tipa ministarstva i sl. Ali jedan takav u skupstini zlata vrijedi.

To sto je on pokazao da je car go, a nama svima neprijatno, nije do njega, vec do cara.

I to sto su ga odbacili kao nepotrebnog u pregovorima jer vise nije teg koji preteze je jadno.

I usrali su do daske sa ovim nema Srba. Ma hajde? U gradu gdje je nacelnik opstine vaznije od 10 drugih Srbin, gdje je gradonacelnik Srbin nema Srba? Sposobnih i hrabrih? Ma bas. Sta je sa dr Stevanovicem? Bio bi idealan ministar zdravstva, ustrojio bi vojnicki. Sta je sa Igorom Stojanovicem? Sa Sasom Magazinovicem? Nisu hrabri? Nisu sposobni?
Nisu ! Ni hrabri, a jos manje su sposobni. Stevanovic je covjek za kojeg sam par puta glasao, znalac kao internista, ali o sistemu veze nema. O Magazibovicu i Stojanovicu ne treba trositi rijeci, simboli propadanja ljevice i SDP-a. Ne moze se od 3 posto populacije, iako najobrazovanijeg dijela populacije u Sarajevu, naci 3 ministra. Niksica volim, slazem se sa njim, ali realno nema 4 Srbina u Sarajevu koji bi bilo dobri ministri, nema ni 4 Bosnjaka, a ima ih 300.000, ovo je sve sminka i zamazivanje ociju, karanana.
I kad je predložen i poslije imenovan na poziciju komunalnog ministra, ispade jedan od boljih ministara, Srđan Mandić, Srbin. A do tada za njega znali samo komšije iz ulice i nešto rodbine, čak ga ni u NS nisu svi poznavali.

Ta mantra da u Sarajevu nema kvalitetnih Srba, jednako je jadna i sramotna, pa i ponižavajuća, kao i odluka većine SKS da prekrši Ustav
To da je Mandic dobar ministar je fama, nista vise, Mandic nije rijesio nijedan problem za mandata, trudio se, zujao, meda dao nije. Neki vele da je i Steta dobar ministar, to je javnost utisaka, ja se trudim ne ucestvovati u istoj. Ljudi zakasne na raspravu pa daju ostavku, Mandic kao MINISTAR hoda gradom i malta rupe i ljudima dobar, reklo im. Jos mi samo reci da je Brcicka vrh kadar, frustrirana seljancica iz ZZO koja tamo maltretira babe, nista uradila nije, oni svi kad se skupe su 0,1, a ovi do sada su bili -1000, zato ste tako osjetljivi, daleko je to od dobrog, vidicemo sta ce se uraditi, a nece nista, ja to zivotom garantujem, samo za 2 godine cw suplja manje prolaziti.

NEMA KVALITETNIH - NE SAMO SRBA, KVALITETNIH NEMA !

A nekima je i Garibija ozbiljan kadar, nekim je Cengic beton, Zaha genije, ima raznih ljudi jbga .... daleko cemo dogurati sa tim silnim kvalitetima, neka Okerica, Arijane, Danijele, Neire, to su ok kadrovi, Damir je problem 😁

Treba ovdje sve pobit, sve gluplje od glupljeg 🤓
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#15954 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ainiman »

madner wrote: 05/01/2021 19:52
palermo wrote: 05/01/2021 19:48
madner wrote: 05/01/2021 19:42 Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
Naravno.

Mislim, u Sarajevu je varvarski. I u Banjaluci. I u Širokom.

Ostali tek treba da izađu iz doba varvarstva
Naravno, nema primjera kvote koja je popravila stanje. Ima par primjera fikusa koji su tako popravili svoje materijalno stanje, no valjda je cilj drugi.
A Srbi i Hrvati koji zive u Sarajevu su Srbi i Hrvati za ostatak bratije?
ainiman
Posts: 65
Joined: 05/01/2014 23:03

#15955 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ainiman »

madner wrote: 05/01/2021 20:13 Sada mi je jasno kako su Njemci postovali ustav, ako je diskriminacija napisana onda to treba sprovoditi.
Ne mozemo se porediti sa Njemcima. Za nas zakon postoji da ga zaobidjemo oni postuju zakon kakav god da je. Na kraju se isplati postovati zakone cak i kada su losi.
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#15956 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

high_volume wrote: 06/01/2021 00:28
I kad je predložen i poslije imenovan na poziciju komunalnog ministra, ispade jedan od boljih ministara, Srđan Mandić, Srbin. A do tada za njega znali samo komšije iz ulice i nešto rodbine, čak ga ni u NS nisu svi poznavali.

Ta mantra da u Sarajevu nema kvalitetnih Srba, jednako je jadna i sramotna, pa i ponižavajuća, kao i odluka većine SKS da prekrši Ustav
mandic je više puta bio na listi naše stranke, kao kandidat. visio po plakatima i znalo se za njega. svi su znali da je kum od edina forte i da su sudruzno djelovali unutar stranke i da danas tako djeluju. ništa sporno, ali nije bio totalna enigma.

kao ministar, uh. činjenica da mu je više popularnosti donijela priča o "srbinu kao pripadniku armije" od ministrovanja, govori i kakav je bio kao ministar, ali naspram nihade glamoc ili cvrleta, odličan. a kao načelnik naspram kosovca ajnadzica će biti zlatan.

a što se tiče srba, ima dosta profesora na ekonomiji, pravu, političkim, masinstvu, koji su srbi, ali jednostavno ljudi neće da ulaze u ovo blato i to je samo dokaz koliko se srozala ministarska fotelja. nekada imam osjećaj da će nam kroz par godina ministri biti neki pripravnici, jer će jedino oni biti dovoljno naivni da se prihvate te funkcije.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#15957 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by drndalo »

malakh wrote: 06/01/2021 00:00 ovdje je malo i do načina na koji je damir to zamjerio četvorci. javno, bez najave i naznaka da im nešto zamjera.

ali, nažalost, mislim da bi damir mogao biti najveća opozicija četvorci jer su 4 zastupnika sbba glasali za novu vladu. ne bih volio da je to uvod u uvlačenje sbba u vlast.
Ja ne znam je li ranije Damir u razgovorima sa ostalim kolegama ovo spominjao i trazio, pa ne znam jel bez najave, ili je izlazak u javnost kao protesta mogao biti ocekivan...

I on nam je stvarno veci problem od 4 SBBovca? Sporo pamtimo, brzo zaboravljamo...
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#15958 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

Facebook članova tzv. FB Vlade KS :D

Komunicirajmo sa izvršnom vlasti, mi ih plaćamo !!!







User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15959 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

MaksprotivMarksa wrote: 06/01/2021 00:33
high_volume wrote: 06/01/2021 00:28
MaksprotivMarksa wrote: 06/01/2021 00:23

Nisu ! Ni hrabri, a jos manje su sposobni. Stevanovic je covjek za kojeg sam par puta glasao, znalac kao internista, ali o sistemu veze nema. O Magazibovicu i Stojanovicu ne treba trositi rijeci, simboli propadanja ljevice i SDP-a. Ne moze se od 3 posto populacije, iako najobrazovanijeg dijela populacije u Sarajevu, naci 3 ministra. Niksica volim, slazem se sa njim, ali realno nema 4 Srbina u Sarajevu koji bi bilo dobri ministri, nema ni 4 Bosnjaka, a ima ih 300.000, ovo je sve sminka i zamazivanje ociju, karanana.
I kad je predložen i poslije imenovan na poziciju komunalnog ministra, ispade jedan od boljih ministara, Srđan Mandić, Srbin. A do tada za njega znali samo komšije iz ulice i nešto rodbine, čak ga ni u NS nisu svi poznavali.

Ta mantra da u Sarajevu nema kvalitetnih Srba, jednako je jadna i sramotna, pa i ponižavajuća, kao i odluka većine SKS da prekrši Ustav
To da je Mandic dobar ministar je fama, nista vise, Mandic nije rijesio nijedan problem za mandata, trudio se, zujao, meda dao nije. Neki vele da je i Steta dobar ministar, to je javnost utisaka, ja se trudim ne ucestvovati u istoj. Ljudi zakasne na raspravu pa daju ostavku, Mandic kao MINISTAR hoda gradom i malta rupe i ljudima dobar, reklo im. Jos mi samo reci da je Brcicka vrh kadar, frustrirana seljancica iz ZZO koja tamo maltretira babe, nista uradila nije, oni svi kad se skupe su 0,1, a ovi do sada su bili -1000, zato ste tako osjetljivi, daleko je to od dobrog, vidicemo sta ce se uraditi, a nece nista, ja to zivotom garantujem, samo za 2 godine cw suplja manje prolaziti.

NEMA KVALITETNIH - NE SAMO SRBA, KVALITETNIH NEMA !

A nekima je i Garibija ozbiljan kadar, nekim je Cengic beton, Zaha genije, ima raznih ljudi jbga .... daleko cemo dogurati sa tim silnim kvalitetima, neka Okerica, Arijane, Danijele, Neire, to su ok kadrovi, Damir je problem 😁

Treba ovdje sve pobit, sve gluplje od glupljeg 🤓
Razlog vise da se ispostuje Ustav, kad je vec kanton samo more nesposobnih .

A ne da njegovim krsenjem saljes poruku "ma jebo to" iz glavnog grada, inace bastiona multikulturalnosti ili sta vec.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15960 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

doremifa wrote: 06/01/2021 00:19
madner wrote: 05/01/2021 23:57
doremifa wrote: 05/01/2021 23:42

Rezultat je isti ali ako sam dobro razumio ti smatras da Ustav KS ne treba postovati? Odnosi li se to samo na Ustav KS ili i na druge? Državni, entitetski itd?
Sve, ovo nije ustav gradjana BiH, nije rezultat demokratkog konsensusa niti ispunjava minimalne norme, tj. nije usaglasen sa poveljelom o ljudskim pravima.

Ne samo sa brojnim presudama nego je cijeli princip kolektivnih prava naspram prava pojedinca arhaican i nespojiv sa demoktratskim drustvom. Dakle nema moralnog razloga da se isti postuje, ostaje samo cinjenica da nemamo snage da ga zamjenimo. No duh Deyton nije svetinja.
Smijesno je tvrditi da kolektivna prava nisu dio demokratskog drustva (ako sam te dobro razumio, vec je kasno) obzirom da se prava manjina (koja svakako spadaju u kolektivna prava) isticu u razvijenim demokratskim drustvima. Ali i to je nevazno, ono sto je vazno je da Cetvorka plus SBB i DF imaju više nego dovoljno ruku da mijenjaju Ustav KS tako da ga mogu skrojiti kako god žele (naravno u skladu sa Ustavom FBiH i BiH).
Napisao sam kolektivna prava koja idu naustrb individualnih. Sve presude protiv BiH za zasnovane na tom principu, jer je neko stavio kvote za etnije. Zastita manjina u modernom drustvu ne oduzima prava pojedincu.
Braniti ono sto je nalozeno da se mora promjeniti nema smisla.

Kantoni ne moraju uskladiti ustav sa FBiH, stariji su od federacije.

Tesko je promjeniti ustav kada u naizgled progresivnim ljudima cuce mali etnicari, brojaci krvnih zrnaca i klasifikacija gradjana BiH.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15961 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by madner »

ainiman wrote: 06/01/2021 00:42
madner wrote: 05/01/2021 20:13 Sada mi je jasno kako su Njemci postovali ustav, ako je diskriminacija napisana onda to treba sprovoditi.
Ne mozemo se porediti sa Njemcima. Za nas zakon postoji da ga zaobidjemo oni postuju zakon kakav god da je. Na kraju se isplati postovati zakone cak i kada su losi.
Ovdje ipak mislim da je historija bila dosta ostra prema tom postivanju rasnih zakona.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15962 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

Login7777 wrote: 05/01/2021 16:37 Nikšić je davno rekao da su Sarajlije indirektno krive za granatiranje jer su glasali za nacionaliste.
A Sarajevo načela armija voljene mu Jugoslavije koju hvali dok gostuje na Balkan Info kod negatora genocida i štovatelja R.Mladića.
J'bo ga Malagurski što se sa njim slika.
Ja za ovo direktno okrivljujem postratne (2. sv rat) generacije koje su dozvolile da idioti tipa Karadžića, Bobana, Kljujića, jastrebova SDAa itd isplivaju na političku i društvenu površinu i počnu se baviti politikom.
Horke
Posts: 536
Joined: 20/11/2019 13:43

#15963 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Horke »

MaksprotivMarksa wrote: 06/01/2021 00:23
Horke wrote: 05/01/2021 22:04 Niksic jeste budaletina. Ne bi bio dobar u upravljackim strukturama tipa ministarstva i sl. Ali jedan takav u skupstini zlata vrijedi.

To sto je on pokazao da je car go, a nama svima neprijatno, nije do njega, vec do cara.

I to sto su ga odbacili kao nepotrebnog u pregovorima jer vise nije teg koji preteze je jadno.

I usrali su do daske sa ovim nema Srba. Ma hajde? U gradu gdje je nacelnik opstine vaznije od 10 drugih Srbin, gdje je gradonacelnik Srbin nema Srba? Sposobnih i hrabrih? Ma bas. Sta je sa dr Stevanovicem? Bio bi idealan ministar zdravstva, ustrojio bi vojnicki. Sta je sa Igorom Stojanovicem? Sa Sasom Magazinovicem? Nisu hrabri? Nisu sposobni?
Nisu ! Ni hrabri, a jos manje su sposobni. Stevanovic je covjek za kojeg sam par puta glasao, znalac kao internista, ali o sistemu veze nema. O Magazibovicu i Stojanovicu ne treba trositi rijeci, simboli propadanja ljevice i SDP-a. Ne moze se od 3 posto populacije, iako najobrazovanijeg dijela populacije u Sarajevu, naci 3 ministra. Niksica volim, slazem se sa njim, ali realno nema 4 Srbina u Sarajevu koji bi bilo dobri ministri, nema ni 4 Bosnjaka, a ima ih 300.000, ovo je sve sminka i zamazivanje ociju, karanana.

Niksic je dobar, moze biti bolji, sve dobre poteze usere da performansima, ali dobro, to je on i kao takav ima neku bazu.

Sarajevo i BiH trebaju pravu stranku ljevice, klasa mora postati politicko pitanje u BiH, ne moze to biti NS ni SDP, ne moze NiP da vuce, nemaju ljude, ovo je smijurija, u najtezem momentu su preuzeli, a veze nemaju, plan, viziju, nista. Nece to moci PR oprati jer idu ozbiljni problemi.
Apsolutno se slažem. Mi nit imamo ljevicu, nit su svi ovi ljudi aman nešto sposobni. Nažalost, kriteriji su pali toliko nisko, da su ovo jedini ljudi koji su spremni uhvatit se u koštac. Mi smo u debelom minusu u svim segmentima i biće dug i mukotrpan put do nule, a o nekom pozitivnom ishodu da ne pričamo. Ne može se preko noći presjeći i odjednom Švicarska.

A uvijek ima i izlaz preko nekoliko graničnih prelaza.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15964 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

Ustavi kantona moraju biti u skladu s ustavom federacije.

Neka kifla otkrije ko su ti koji su odbili mjesto. Imenom i prezimenom.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15965 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

saabsa wrote: 05/01/2021 16:24
invincible1921 wrote: 05/01/2021 15:34 Znaci daj uvezi srbe ako treba samo da ih ima...cudno za nekoga ko toliko se.re da je nacionalnost nebitna i da treba ganjati "mlade i obrazovane" bez obzira na stranku i naciju...
Čovjek traži da bude po zakonu... šta je onda tu problem ?
I šta je po zakonu?
Po zakonu je da se poštuje član 27, Ustava KS koji kaže:

Član 27
Konstitutivni narodi i pripadnici grupe Ostalih bit će proporcionalno zastupljeni u Vladi.Takva zastupljenost će odražavati popis stanovništva iz 1991. godine do potpune provedbe Aneksa 7, u skladu sa članom IX. 11a. Ustava Federacije Bosne i Hercegovine.

U vladi od 12 ministara 3 bi trebala pripasti Srbima, 2 ostalima i jedan Hrvatima. Jel to Nikšić traži? Ne traži. Traži jednog Srbina da zadovolji neku formu. To je samo nastavak njegovog performansa "ja sam poslanik u SKS-u". To je problem.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15966 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

Imena. Bez suplje, imena. S kim se pricalo, pa je odbio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15967 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

nosara wrote: 05/01/2021 17:34 Nije realno postovanje ustava u Sarajevu. Zabiljezeno. Idemo dalje. :bih:
Šta kaže ustav? Jel to što Nikšić traži poštovanje ustava? Nije, nego neko polovično zadovoljenje forme na kojoj on u svom performansu insisitra.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15968 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

mora biti i jedan jugosloven. 10,79% bilo.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52749
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#15969 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Chmoljo »

Malo kakite, da izvinete. Ima kablovska, ima internet, ima dijaspora, čuje se kako je to tamo negdje pa daj i kod nas.

Ne može ljudi.

Neko je već rekao, kriteriji su užasno niski i ne možete očekivati vrhunske stručnjake i vrhunske ljude da dođu u kanalizaciju i rade u njoj.

Jednostavno kao da očekujete da se u Želji odgoji generacija poput sadašnje belgijske. Ne mogu se kalemiti novi: Hazard, De Bruyne, Lukaku na hrasničkim i ilijaškim oranicama.

U toj mantri dođete do istog zaključka: svi su isti. Nisu ba. Nek su malo bolji, nisu isti. Slijedi nam mukotrpan rad, njima da rade na pozicijama za koje su imenovani, mi da ih pratimo i korigujemo.

Zamislite kada bi vlada šestorke bila normalnost i kada bi stremilo boljem od toga. Možemo li prvo to dohvatiti, pa da onda pričamo redovnim plasmanima na mundijal.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15970 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by JThomas »

realno, da se prvi put u dvije-tri godine složim sa malakhom. ko ima tricu u privatnom sektoru ili svom biznisu, a načelno je pošten mora biti ludi entuzijasta (ili samo ludi) da krene u politiku. išlo se da se krade, a da plata bude džeparac. ko neće da krade, a dobro je situiran u sadašnjosti u realnom biznisu - stvarno, zašto?

ja prvi ne bi nikad. a daleko sam od tajkunskih prihoda. fini su, pristojni, ali ništa više od toga.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15971 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by tempuser »

Login7777 wrote: 05/01/2021 18:07 Damir Nikšić nas gura u nacionalne torove. Prebrojava krvna zrnca.
U tome i jeste sva njegova nedosljednost.
Ljudima koji su glasali za njega nije bilo bitno što je on Bošnjak, jednako kao što im danas nije bilo bitno koje je nacionalnosti ministar sve dok je kompetentan, pošten i dobar čovjek i patriota.
User avatar
geralt
Posts: 6446
Joined: 14/09/2017 12:45

#15972 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by geralt »

Niksica postujem, cijenim njegovu principijelnost i hrabrost, razumijem njegove argumente, ali... (Ned Starkovo "ali"), moram se sloziti sa Madnerom da kvotama nema mjesta u modernom drustvu i drzavi. Ovo pisem kao nebosnjak u Sarajevu (obrazovan, cestit, sposoban :D ) koji je mozda mogao imati i licne koristi od kvota. Ne samo da im se ideoloski protivim, vec smatram da one prakticno ne rjesavaju problem zbog kojeg su uvedene.

Imaju li kolektivno Bosnjaci u RS-u ikakve konkretne koristi od toga sto je Ramiz Salkic potpredsjednik, ili Alen Seranic ministar zdravstva? Osim Ramizove i Alenove porodice, nemaju. Pravi problem protiv kojeg se treba boriti je situacija u kojoj se konkretan kandidat koji ispunjava sve uslove eliminise iz razmatranja zato sto je Srbin (ili Hrvat, ili Bosnjak, ili Rom, ili zena, ili gej...) da bi se napravilo mjesto za podobnog mediokriteta iz vecinske grupe, a siguran sam da ovdje to nije bio slucaj (sto opet ne znaci da takvi slucajevi u Sarajevu ne postoje, kao sto neki na temi vjeruju).

Konkretan argument protiv kvota je JNA '91., u kojoj su sve kvote bile ispostovane. Bilo je Hrvata medju generalima poprilican broj, Kadijevic je bio iz mijesanog braka i mogao se izjasniti i kao Hrvat, pa da li bi to nesto pomoglo Hrvatima? Bili su medju aktivnim oficirima na odgovornim pozicijama i Delic, i Halilovic, i Dudakovic, i Pasalic, i Drekovic, i Karavelic, i Muslimovic, i Ajnadzic, i Nanic, i Sadic, i Delic, i Alagic, i Hajrulahovic, i Hadzihasanovic... pa je li to nesto pomoglo Bosnjacima?

I posto predvidjam da ce se neko za to uhvatiti, naravno da ne mislim porediti JNA i Vladu Kantona Sarajevo, ko to misli neka jos jednom procita post.
User avatar
addem
Posts: 2863
Joined: 13/02/2004 00:00

#15973 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by addem »

Politika je u Sarajevu obicno blato pogotovo u zadnjih 10 godina i bez teske muke ili manjka pameti ti se neces tu tako lako naci. Svakakvih smo ministara vidjeli evo vidjecemo i ove praticemo ih po djelima i onome sto cine. Sad da su neki eksperti vala i nisu ali nisu ni ovi prosli bili nikakvi eksperti niti smo ikada imali eksperte jer kad je neko ekspert on radi za velike pare u privatnom sektoru a ne za 3 milje tzv ministar da bude. Osim ako nije dosao da krade ili da jaca svog ego.
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#15974 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by BadBoy »

Chmoljo wrote: 06/01/2021 08:37 Malo kakite, da izvinete. Ima kablovska, ima internet, ima dijaspora, čuje se kako je to tamo negdje pa daj i kod nas.

Ne može ljudi.

Neko je već rekao, kriteriji su užasno niski i ne možete očekivati vrhunske stručnjake i vrhunske ljude da dođu u kanalizaciju i rade u njoj.

Jednostavno kao da očekujete da se u Želji odgoji generacija poput sadašnje belgijske. Ne mogu se kalemiti novi: Hazard, De Bruyne, Lukaku na hrasničkim i ilijaškim oranicama.

U toj mantri dođete do istog zaključka: svi su isti. Nisu ba. Nek su malo bolji, nisu isti. Slijedi nam mukotrpan rad, njima da rade na pozicijama za koje su imenovani, mi da ih pratimo i korigujemo.

Zamislite kada bi vlada šestorke bila normalnost i kada bi stremilo boljem od toga. Možemo li prvo to dohvatiti, pa da onda pričamo redovnim plasmanima na mundijal.
Ni preuzeli mandat nisu kako treba a već se počelo sa onim što sam predvidio prije par sedmica. SDA-ovci pobjegli od ove situacije ko štakori najveći i sada samo bacaju otrovne strelice na apsolutno sve (pa tako i na normalno koncepte pouput "smart city") a "progresivniji" glasači bukvalno traže savršenstvo od prve minute.

Ne može ljudi. Nema savršenstva. Ovi su daleko od idealnog. Griješit će. Imat će nestručnih ljudi. Ali poenta nije u savršenstvu od prve minute nego u PROGRESU.

Kako je to Chmoljo prelijepo rekao; dajte da prvo sa ovim ovakvim nesavršnim kakvi jesu izađemo na nulu, da oni postanu reper, pa ćemo onda tražiti bolje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83484
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15975 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

drndalo wrote: 06/01/2021 02:46
malakh wrote: 06/01/2021 00:00 ovdje je malo i do načina na koji je damir to zamjerio četvorci. javno, bez najave i naznaka da im nešto zamjera.

ali, nažalost, mislim da bi damir mogao biti najveća opozicija četvorci jer su 4 zastupnika sbba glasali za novu vladu. ne bih volio da je to uvod u uvlačenje sbba u vlast.
Ja ne znam je li ranije Damir u razgovorima sa ostalim kolegama ovo spominjao i trazio, pa ne znam jel bez najave, ili je izlazak u javnost kao protesta mogao biti ocekivan...

I on nam je stvarno veci problem od 4 SBBovca? Sporo pamtimo, brzo zaboravljamo...
Sa SBB znamo na cemu smo. Od njih nista i ne ocekujemo.
Locked