Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#15876 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.
i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.
nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.
nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#15877 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
i u Sarajevu se daje prednost struci ali se u drugim sredinama koje nisu monoetničke treba paziti na nacionalnost. Mislim, ovdje je stotinu puta napisano kako u općini Stolac nema uposlenog Bošnjaka (ili ih je vrlo malo) bogati nemoj više da ko upotrijebi ovaj argument za nešto, jer valjda su i ti iz općine Stolac birali po stručnosti, mladosti a ne po nacionalnoj opredjeljenosti...malakh wrote: ↑05/01/2021 18:48 citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.
i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.
nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
bjež, nasekirah se bezveze.....
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#15878 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvotipalermo wrote: ↑05/01/2021 18:54i u Sarajevu se daje prednost struci ali se u drugim sredinama koje nisu monoetničke treba paziti na nacionalnost. Mislim, ovdje je stotinu puta napisano kako u općini Stolac nema uposlenog Bošnjaka (ili ih je vrlo malo) bogati nemoj više da ko upotrijebi ovaj argument za nešto, jer valjda su i ti iz općine Stolac birali po stručnosti, mladosti a ne po nacionalnoj opredjeljenosti...malakh wrote: ↑05/01/2021 18:48 citiraj kompletan post u kojem sam detaljno, na samo jednom primjeru objasnio zašto meni nije glupo. suština je da ja dajem prednost struci, mladosti u odnosu na nacionalnu opredijeljenost, a na nacionalnu opredijeljenost gledam isključivo kao spajanje ugodnog sa korisnim, a ne kao nužnom potrebom.
i ako se ne slaže sa ustavom, da ti iskren budem, ni ja se osobno ne slažem sa ustavom, ali tako je kako je.
nemoj da počnemo nabrajati gdje su sve zaštitnici ustava i temelja pali na ispitu ustavnosti.
bjež, nasekirah se bezveze.....
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#15879 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?
Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?
Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev...
Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?
Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev...
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#15880 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Mislkm da ga se najvise uzelo na zub jer je dino pricao o ekspertima i strucnjacima a za ministra privrede postavio nastavnika fizickog(ako ne grijesim).malakh wrote: ↑05/01/2021 18:15 vidim da se puno prašine diglo zbog adnan delica, novog ministra privrede i uvijek imam stav koji se podudara sa starom izrekom "za dobrim konjem se prašina diže".
da mi oproste svi zbog izreke, ali mislim da će adnan svoj posao obavljati jako dobro i želim mu puno sreće.
a mislim da je mizerna priča o nedostatku srba, hrvata, bošnjaka, jer sposobnost i stručnost trebaju biti broj jedan, a živo me ne interesira kojem se bogu moli.
Medjutim vidjet cemo ja im zelim sve najbolje i nadam se istom. Imaju milion nacina da sve useru i da ugase opoziciju na narednih 20 godina a samo jedan da postanu jos uticajniji i vazniji.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#15881 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I šta si htio ovim reći ? da trebamo kao Dodik i njegovi Srbi ?invincible1921 wrote: ↑05/01/2021 18:58
A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvoti
Par puta sam pisao (doduše davno) ovdje na forumu, o jednoj pričici koju mi je 92 pričao jedan HVO bojovnik.....kaže, drug moj, ne sekiraj se, tebi će ovdje (u Mostaru) biti kao Hrvartzu u Zenici, njemu burek, tebi burek, njemu šamar i tebi šamar...upitaj sam sebe ( ne moraš mi odgovarati) ličiš li na tog bojovnika...
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#15882 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Izvini, nisam sve ni preslusao, tek sad imam punu sliku koja je skandalozna. Dakle objasnjenje Konakovica je skandalozno.
U isto vrijeme, dobro je imati realnu sliku stanja. Da bi se u drugim sredinama poveli za primjerom.
Niksicu svaka cast, ostali, fuj.
Probudi se Bogicu i zahvali na casti. Ima postenijih i hrabrijih itd...
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#15883 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ne..nego sam htio rec ako si vec dobio posao po zakonu neke drzave onda ga i radi po zakonu te drzave...pa taman je mrzio iz dna duse...a ne da uzimas sta tebi pashe i odgovara.palermo wrote: ↑05/01/2021 19:06I šta si htio ovim reći ? da trebamo kao Dodik i njegovi Srbi ?invincible1921 wrote: ↑05/01/2021 18:58
A krajnje ustavno je da Srbi iz Lukavice rade u DRZAVNIM ministarstvima i onda za 1.mart po naredbi dodju na poso kako bi pokazali nepostivanje prema toj istok drzavi za koju po opisu posla rade...al eto bitno je ispostovati ovaj dio o kvoti
Par puta sam pisao (doduše davno) ovdje na forumu, o jednoj pričici koju mi je 92 pričao jedan HVO bojovnik.....kaže, drug moj, ne sekiraj se, tebi će ovdje (u Mostaru) biti kao Hrvartzu u Zenici, njemu burek, tebi burek, njemu šamar i tebi šamar...upitaj sam sebe ( ne moraš mi odgovarati) ličiš li na tog bojovnika...
Kad vec pominjes bojovnike kud ces bolji primjer od Hrvata. Dje slabiji trazi ustav da ga stiti tamo dje jaci gazi ustav i pisha po svim ostalim
Znaci za sve moje patnje u Mostaru u ratu krivi su Bosnjaci iz Zenice?
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#15884 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Super. A bogati, kad je već tako što onda podržaješ da se radi protiv zakona.? Zato što Srbi i Hrvati to rade, pa onda možemo i mi....ono, k'o naše je, pa možemo sami sebi i oprostiti....ma daj...invincible1921 wrote: ↑05/01/2021 19:08
Ne..nego sam htio rec ako si vec dobio posao po zakonu neke drzave onda ga i radi po zakonu te drzave...pa taman je mrzio iz dna duse...a ne da uzimas sta tebi pashe i odgovara.
Kad vec pominjes bojovnike kud ces bolji primjer od Hrvata. Dje slabiji trazi ustav da ga stiti tamo dje jaci gazi ustav i pisha po svim ostalim
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#15885 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
I sto to tek sad spominje? Imena ministara znamo vec neko vrijeme.drndalo wrote: ↑05/01/2021 19:00 Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?
Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?
Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev...![]()
- Istinu govorim
- Posts: 428
- Joined: 30/12/2020 18:15
- Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite
#15886 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Vjerovatno. Sad sve ima više smislaultima_palabra wrote: ↑05/01/2021 18:21Bio je i Steta direktor u Konzumu, jel i on HDZovac?Istinu govorim wrote: ↑05/01/2021 16:43HDZov kadar koji je vraćanje usluge za finansiranje.sahara1428 wrote: ↑05/01/2021 16:41
Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
Eto u Agrokoru (hdzovm gruntu) bio lik direktor, slučajno
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15887 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Svaki pristanak na kvote je korak nazad od gradjanskog modela. Manje brojanja krvnih zrnaca, vise rada.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#15889 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Pravo da ti kazem, malo sam odmorio od izbora, izmorila me predizborna, pa da se malo i detox odradi..._BataZiv_0809 wrote: ↑05/01/2021 19:15I sto to tek sad spominje? Imena ministara znamo vec neko vrijeme.drndalo wrote: ↑05/01/2021 19:00 Vidim da je Damir Niksic najgori, a Zvonko i Bibija su valjda dobri ispali...?
Cujete li vi sebe nabijem vas takve kratkopametne!? Covjek prica i udara problem u glavu! Nisam siguran da su na tu stvar obratili dovoljno paznje u dogovorima, a trebali su. Nije mi bitno, i gadi mi se, ali ako tako pise, glavni grad to mora postovati sto vise. Bez toga nema moralno pravo nikome drugom nista reci... It’s that simple. I kriv je Damir kao onaj ko spomene nepravilnost, a ne oni koji su trebali voditi racuna o tome...? Shoot the messenger?
Ocito kako se imalo vise ruku od 18, nije se previse bendalo sta prica onaj “YT pajac”, a on uvijek u glavu direkt... To je ocito i problem nekima... Ne mijenja smijer kao Zvonko osnivacev...![]()
I vidim sad nam je Damir najveci problem... Kako u nikojakim pregovorima nijesam ucestvovao, ne znam jel, kad i sta govoreno, upozoravano, ignorisano, prihvacano.... O radnim prijedlozima Ministara isto nisam trunio, jer znam kako se to moze promijeniti. To znaju i ljudi koji su bili u vecini Skupstine Kantona Sarajevo, i koji su dogovarali novu Vladu. Simptomaticno mi je da je Damir “kriv” jer je javno rekao da nesto nije u redu jer nije po zakonu, i to odlucio formalizirati kao protestni glas. Ali Zvonko i Bibija, pa ni Celik nisu problemi, jer su dosli tobe valjda...? Posto je stigla, subota 14. Kooalicija...
Naravno da tu ide i propratna poruka, a to je da kada bi sada i zvanicno SBB & DF podrzali formalno novu Vladu, svi znamo kako je doslo do ove i ko su bili “nosioci Spomenice 1941”, a koji su uniformu zamijenili u decembru 1944, a neki i u aprilu 1945...
Last edited by drndalo on 05/01/2021 19:32, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15890 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Svako brojanje krvnih zrnaca je lose, bio vecina ili ne. Pristanak na jedan model drustva koje nema buducnost.
Treba odbiti opste da se covjek izjasni, pa tuziti da padne i ova glupost o kvotama.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#15891 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#15892 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Stoji to nacelno, formalno pise drugacije. Jesi li legalist ili nisi?
Jeste apsurdno, ali Apsurdistan zivimo...
Jeste apsurdno, ali Apsurdistan zivimo...
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
#15894 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Tako je, zato i jeste malo cudno da je uvijek po jedan Srbin i Hrvat u vladi a nikad vise od jednog.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15895 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Ljudska prava > ustav.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
Tjerati ljude da se izjasne kako bi se kvote popunile je varvarski cin.
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#15897 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
a da ima jedno četiri srbina, bilo bi što ne idete dole pa furate multietničnost. sve te krokodilske suze možete samo ko vas ne zna...
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15898 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
Naravno, nema primjera kvote koja je popravila stanje. Ima par primjera fikusa koji su tako popravili svoje materijalno stanje, no valjda je cilj drugi.
-
doremifa
- Posts: 713
- Joined: 13/02/2020 23:09
-
palermo
- Posts: 25340
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#15900 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022
možda bi bilo tako, ali očitp se nije dozvolila šansa da se prospemo na taj način.
Do tog vremena bi bilo pristojno i nekako civilizacijski da ne budete uvijek stranački opredjeljeni te da za ono što je očigledno nezakonito (propust ili namjerno, nebitno) kažete, jeste ne valja tako
Do tog vremena bi bilo pristojno i nekako civilizacijski da ne budete uvijek stranački opredjeljeni te da za ono što je očigledno nezakonito (propust ili namjerno, nebitno) kažete, jeste ne valja tako
