Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Locked
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15851 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

doremifa wrote: 05/01/2021 16:24
invincible1921 wrote: 05/01/2021 16:16 Posto je direknto optuzio vlast i stanovnike sarajeva da su otjerali Srbe zelio bih da pitam Damira kako to da u srcu Teherana pardon Sarajeva u opstini vaznijoj od 10 drugih glavni covjek je Srbin...a tamo dje su Bosnjaci ocisiceni nema nijednog da blada osim na kapaljke da se ispostuje ustav?
Ima smisla to voje pitanje, ali prvo insistiram da u parlamentu NR Kine Damir Niksic obavezno upita sta se tacno desava sa Ujgurima jer dobijamo proturjecne informacij. Ako to ne uradi ovo pitanje u vezi Ustava KS, zasto Skupstina KS u kojoj je izabrani zastupnik ne postuje najvisi pravni akt, nema nikakvog smisla.
Razumijem sta hoces reci..al je bas pretjerao. Ovo nije bilo ni borba za zakon nego covjek je javno rekao da smo otjerali srbe i da ih sad nema
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15852 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _Reds_ »

invincible1921 wrote: 05/01/2021 16:31
doremifa wrote: 05/01/2021 16:24
invincible1921 wrote: 05/01/2021 16:16 Posto je direknto optuzio vlast i stanovnike sarajeva da su otjerali Srbe zelio bih da pitam Damira kako to da u srcu Teherana pardon Sarajeva u opstini vaznijoj od 10 drugih glavni covjek je Srbin...a tamo dje su Bosnjaci ocisiceni nema nijednog da blada osim na kapaljke da se ispostuje ustav?
Ima smisla to voje pitanje, ali prvo insistiram da u parlamentu NR Kine Damir Niksic obavezno upita sta se tacno desava sa Ujgurima jer dobijamo proturjecne informacij. Ako to ne uradi ovo pitanje u vezi Ustava KS, zasto Skupstina KS u kojoj je izabrani zastupnik ne postuje najvisi pravni akt, nema nikakvog smisla.
Razumijem sta hoces reci..al je bas pretjerao. Ovo nije bilo ni borba za zakon nego covjek je javno rekao da smo otjerali srbe i da ih sad nema
Govorio je to i Kifla.
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15853 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Nikšić je davno rekao da su Sarajlije indirektno krive za granatiranje jer su glasali za nacionaliste.
A Sarajevo načela armija voljene mu Jugoslavije koju hvali dok gostuje na Balkan Info kod negatora genocida i štovatelja R.Mladića.
J'bo ga Malagurski što se sa njim slika.
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#15854 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

video wrote: 05/01/2021 15:44 Ipak Niksic nije nista pitan za novu vladu :roll:

Ispalilo ga :run:
Kako nije ? Čičić je njegov zahtjev
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#15855 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by sahara1428 »

Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:39
video wrote: 05/01/2021 15:44 Ipak Niksic nije nista pitan za novu vladu :roll:

Ispalilo ga :run:
Kako nije ? Čičić je njegov zahtjev
Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#15856 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

sahara1428 wrote: 05/01/2021 16:41
Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:39
video wrote: 05/01/2021 15:44 Ipak Niksic nije nista pitan za novu vladu :roll:

Ispalilo ga :run:
Kako nije ? Čičić je njegov zahtjev
Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
HDZov kadar koji je vraćanje usluge za finansiranje.

Eto u Agrokoru (hdzovm gruntu) bio lik direktor, slučajno
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#15857 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Istinu govorim »

Šta se ovo javlja nešto jaran od Malagurskog. Na obraz SDPu što ga je stavio na listu
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#15858 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Iker C »

Jos 2 godine cemo trpiti Niksiceve ludarije i antibosnjacku politiku, poslije toga moze preseliti u Hilandarsku. Nazalost narednih 6 godina cemo trpiti Zahiragica i njegovu populisticku pricu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83452
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15859 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by _BataZiv_0809 »

Kad bi imenovanje bilo kojeg organa u RS zapelo na ovom pitanju :D nikad u zivotu. Ali dobro sa njima se poredimo samo kad treba osporit Cetvorku od strane zabrinutih forumasa :P

I je li glasao Niksic za Vladu ili ne?
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15860 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

Nije realno postovanje ustava u Sarajevu. Zabiljezeno. Idemo dalje. :bih:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#15861 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Mali_Vuk »

Eno Kifla ga je fino i dostojanstveno zamolio da se sabere i bude razuman :D

Nema od ovog ništa bez kakvog tala ispod stola :bih:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15862 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

nosara wrote: 05/01/2021 17:34 Nije realno postovanje ustava u Sarajevu. Zabiljezeno. Idemo dalje. :bih:
Jbg, nema sposobnih i hrabrih Srba u KS a ni u drzavi
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#15863 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

Mali_Vuk wrote: 05/01/2021 17:40 Eno Kifla ga je fino i dostojanstveno zamolio da se sabere i bude razuman :D

Nema od ovog ništa bez kakvog tala ispod stola :bih:
Damir odgovara Konakovicu
Znam da je teško pronaći ljude, znam to dobro. Sam sam se u to uvjerio. I sam sam tražio imena i nudio svoju pomoć novoj većini, imao sam neke prijedloge i da sam znao da je nacionalni sastav bio toliko nerješiv problem – fokusirao bih se na rješenja u tom pravcu, predložio bih neka imena čak i nakon što sam shvatio da neću imati direktan udio u kreiranju sastava vlade.

Slažem se sa kolegom Konakovićem: problem je zaista veliki. On je društveni problem. Drago mi je da smo konačno postali svjesni današnje realnosti našeg multietničkog i multikulturalnog Sarajeva.

Da li to znači da moramo mijenjati Ustave Kantona i Federacije BiH pozivajući se na popis 2013. umjesto na onaj iz 1991? Da li to znači da moramo proglasiti Aneks 7 nevažećim? To ćemo morati uraditi prije ili kasnije ako ne želimo da svi budući sastavi vlade budu neustavni.

Složićete se da ova Skupština ne može nastaviti imenovati neustavne vlade zato što “nije realno” pronaći dva i po stručna Srbina u Sarajevu.

Pretpostavljam da ih je bilo prije deset godina kada je Amandman XXIX (29) donesen, jer ne bi valjda donosili ukrasne amandmane da se kitimo njima, dok je u stvarnosti i političkoj praksi situacija posve druga.

Bilo je dovoljno obrazovanih, stručnih Srba u ovom gradu i prije petnaestak godina, bilo ih je i odmah nakon rata. Bilo je puno Sarajlija iz tzv. “mješovitih brakova”, ali nema ih danas. I slažem se da to jeste realnost, realnost koja ne odražava ni Ustav ni Aneks 7. ; realnost koja nije u skladu sa Ustavom. Ja bih to tako definisao, a ne kao Ustav koji nije u skladu sa realnošću. Jer, ako Ustav nije u skladu sa realnošću, šta to onda treba da znači: da živimo u bespravnoj, fiktivnoj državi? Da se moramo pomiriti s tom činjenicom i ignorisati Ustavne odredbe?

Evo, izvolite pa razvežite taj mali čvor u Ustavu Kantona Sarajevo, glavnog grada BiH, promijenite taj mali Amandman da se odnosi na popis iz 2013, pa ćete vidjeti kako će se početi poriti čitava Bosna i Hercegovina i šta će nam ostati od nje.

Žao mi je što se od svih upravo kolega Konaković našao prozvanim mojom diskusijom. Nisam imao namjeru prozivati njega lično. Mišljenja sam da ne moramo ići previše duboko i ispravljati historiju kako bi riješili ovaj problem. Dovoljno je napraviti male korekcije.

Ne mogu vjerovati da Naša Stranka i SDP ne mogu pronaći još jednu osobu iz reda srpske nacionalnosti za Vladu? Samo još jednu. Barem još jednu. U tom slučaju bi nacionalni sastav Vlade bio skoro pa izbalansiran (minimum dva, dva i po ministra ili ministrice) ako već insistiramo na popisu iz 1991. a znamo da je, npr. SDP do sada bio vodeći u insistiranju upravo na tom Amandmanu i tom popisu.

Biću zadovoljen i glasaću iz sveg srca ZA ovu Vladu ako mi danas zastupnici SDP-a, te multietničke stranke, javno obećaju da će u multietničkom Sarajevu pronaći još jednu osobu iz reda srpskog naroda. To isto važi i za građansku Našu Stranku.

Prošli put, 2018, kada sam bio dio Kluba SDP BiH, morao sam prihvatiti sastav prve Fortine vlade u sklopu tadašnje Šestorke. Ni tadašnja vlada nije zadovoljavala Ustavnu odredbu nacionalne zastupljenosti. Ovog puta sam samostalni zastupnik, osamnaesti potpisnik ove skupštinske većine i dužnost mi je insistirati na ovom, tim više što sam prethodno javno na društvenim mrežama kritikovao i ismijavao sastav Nenadićeve vlade, jer u suprotnom bi bio licemjer, da ne upotrijebim neku neprimjerenu riječ.

Možemo napraviti još jednu pauzu ako treba da zastupnici kontaktiraju svoje stranačke centrale, da se konsultuju sa predsjednicima svojih stranaka, sa gospodinom Kojovićem i sa drugim, važnijim Nikšićem (da se šaljivo izrazim), da provjere mogu li takvo obećanje uopšte dati ovom drugom Nikšiću, tj. meni, a uz mene i javnosti koja nas prati na televiziji.

Ponavljam: ako mi sada bilo ko od njih ili mandatar Forto obeća još samo jednog člana vlade iz reda srpskog naroda, što je Ustavni minimum – ja ću glasati ZA ovu vladu.”
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15864 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by nosara »

Nacrtano.

Valjda nema Srba na DIF-u. :lol:
Login7777
Posts: 1722
Joined: 30/12/2020 11:28

#15865 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Login7777 »

Damir Nikšić nas gura u nacionalne torove. Prebrojava krvna zrnca.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15866 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

Login7777 wrote: 05/01/2021 18:07 Damir Nikšić nas gura u nacionalne torove. Prebrojava krvna zrnca.
Fino im je rekao da mijenjaju ustav da se to ne bi desavalo
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#15867 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by doremifa »

nosara wrote: 05/01/2021 18:05 Nacrtano.

Valjda nema Srba na DIF-u. :lol:
Ima, ali nema sposobnih i hrabrih
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#15868 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by meridiyan »

nosara wrote: 05/01/2021 18:05 Nacrtano.

Valjda nema Srba na DIF-u. :lol:
Valjda na Ilidzi medju intelektualcima ima. Svakako nemaju identifikaciona dokumenta.
Na brzinu par sposobnih i hrabrih izabrati i legalizovati. :-D
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#15869 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

vidim da se puno prašine diglo zbog adnan delica, novog ministra privrede i uvijek imam stav koji se podudara sa starom izrekom "za dobrim konjem se prašina diže".

da mi oproste svi zbog izreke, ali mislim da će adnan svoj posao obavljati jako dobro i želim mu puno sreće.

a mislim da je mizerna priča o nedostatku srba, hrvata, bošnjaka, jer sposobnost i stručnost trebaju biti broj jedan, a živo me ne interesira kojem se bogu moli.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59307
Joined: 15/12/2008 16:53

#15870 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by ultima_palabra »

Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:43
sahara1428 wrote: 05/01/2021 16:41
Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:39

Kako nije ? Čičić je njegov zahtjev
Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
HDZov kadar koji je vraćanje usluge za finansiranje.

Eto u Agrokoru (hdzovm gruntu) bio lik direktor, slučajno
Bio je i Steta direktor u Konzumu, jel i on HDZovac?
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15871 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

malakh wrote: 05/01/2021 18:15 vidim da se puno prašine diglo zbog adnan delica, novog ministra privrede i uvijek imam stav koji se podudara sa starom izrekom "za dobrim konjem se prašina diže".

da mi oproste svi zbog izreke, ali mislim da će adnan svoj posao obavljati jako dobro i želim mu puno sreće.

a mislim da je mizerna priča o nedostatku srba, hrvata, bošnjaka, jer sposobnost i stručnost trebaju biti broj jedan, a živo me ne interesira kojem se bogu moli.
ovo šti si napisao , a ja boldirao, je jednostavni glupo.....
User avatar
malakh
Posts: 7640
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
Grijem se na: ćumur
Vozim: opel vektru

#15872 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by malakh »

@palermo cijenim da misliš da je glupo. u teoretskom smislu možda i jeste glupo jer se zanemaruju ustavne , nacionalne kvote, ali u praktičnom smislu izuzetno ima smisla.

prije par godina u fmupu bio konkurs za specijalce. stigla konačna rang lista i tadašnji direktor, dragan lukač nije izabrao prvih nekoliko, najbolje rangiranih, već je prošarao i izabrao par hrvata i srba, kako bi zadovoljio nacionalne kvote.

da ti budem iskren, kao nebosnjak, tada je otpalo nekoliko momaka, za primjer, sa fantastičnim fizičkim i psihičkim predispozicijama da budu odlični specijalci. optali su, jer su bošnjaci i jer su se, po pravilniku o unutarnjoj organizaciji, morale zadovoljiti nacionalne kvote. iskreno, to je besmisao našeg sistema i glupost.
palermo
Posts: 25340
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#15873 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by palermo »

malakh wrote: 05/01/2021 18:29 @palermo cijenim da misliš da je glupo. u teoretskom smislu možda i jeste glupo jer se zanemaruju ustavne , nacionalne kvote, ali u praktičnom smislu izuzetno ima smisla.
Nu u kakvom teoretskom smislu nije glupo, nego je u praktičnom smislu glupo....rušiš Bosnu i Hercegovinu, njene temelje, i to je rušiš u glavnom gradu te iste države.....daješ oružje u ruke neprijatelja ove države, sa prezirom odbacuješ sve one male gradiće u ovoj državi u kojoj su biutne nacionalne kvote, u kojoj zbog njih Bošnjak može dobiti neki posao, ili Srbin u Mostaru....sve posmtarš korz vizuru jednog monoetničkog grada.....

Mislim, meni je u suštini svejedno ko će na vlast, i u mom Mostaru a pogotov u Sarajevu ( jebi ga, iskustvo me tome naučilo) al kada obični ljudi ( a takve smatram većinu forumaša, mada znam da ovdje ima dobar dio i stranački opredjeljenih ljudi) počnu pravdati nešto što se ne može opravdati, kada ljudi od kojioh očekuješ (bez obzira slagao se ja ili ne slagao sa njima politički ili ideološki) ne reaguju na očito kršenje Ustava i zakona....onda me to zabrinjava. Jer pokazuije stanje naše svijesti...pokazuje kuda i gdje idemo....a meni se čini u pičku materinu da idemo

Edit: sad će neki forumaš napisati, opet si zabrinut :D
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#15874 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by Gandra_1 »

Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:43
sahara1428 wrote: 05/01/2021 16:41
Istinu govorim wrote: 05/01/2021 16:39

Kako nije ? Čičić je njegov zahtjev
Nije tačno, SDP ministar, koji je nevoljko pristao da bude na funkciji
HDZov kadar koji je vraćanje usluge za finansiranje.

Eto u Agrokoru (hdzovm gruntu) bio lik direktor, slučajno
Pricas bezveze.. Lik je postao direktor Kiseljaka kada su stranci i dionicari preuzeli Agrokor, sto govori da je covjek strucan.. A koliko znam i Todorica je HDZ dosao glave, tako da pricas gluposti..
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#15875 Re: Vlada(e) Kantona Sarajevo 2018-2022

Post by invincible1921 »

Znaci treba organizovano naselit 10k srba kako bi ispali multi kulti?
Locked