Premijer liga BiH - @manijak1

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
Plunkett
Posts: 2073
Joined: 01/06/2020 15:15

#14326 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Plunkett »

kakabanja213 wrote: 18/05/2022 15:25
Plunkett wrote: 18/05/2022 15:18 Problem je sto Velez placa svakog igraca 800KM, neovisno o kvaliteti.
A ostatak novca uplacuje mamama,nanama, tetkama i tako to.
Kakav argument, Sarajevo preplacuje igrace :lol:
A pricamo o tome ko igrace prijavljuje na puni iznos a ko ne
Pa ako Velez trosi na plate 800.000 a Sarajevo 6.000.000, ovjereno od strane porezne uprave a Sarajevo ima par bodova vise najlogicnija stvar bi bila zakljuciti da Sarajevo preplacuje igrace. Naravno ako ti imas dokaz, ne insinuacije u bilo sta drugo opleti. Pa cemo razmotriti.
Ti bas budala ili se pravis lud?
Dodje igrac kakabanja, i oba kluba, Sarajevo i Velez mu ponude istu platu od 1000KM.
Samo, na tih 1000KM Sarajevo ce platiti njemu doprinose dok ce Velez njemu na racun platiti 400 a ostatak u kesu, ispod stola, pored Starog Mosta- kako god, samo da Velez ne plati pored drzavi, istoj onoj od koje je dobio 2.4m KM.
Jel sad razumijes?
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#14327 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

opet kazem, ja bih volio da vidim detalje iza nase prihodovne brojke od 2,4M koja se vodi kao prihod iz budzeta.
kojeg budzeta? evo gledam budzet hnk za 2021, i ne vidim nigdje sedmocifreni broj kod stavki rashoda/davanja novca sportskim kolektivima. a znamo da se u mostaru sve mora proporcionalno raditi. znaci ako je velez od hnk dobio 2 miliona i zrinjski bi sigurno trebao dobiti toliko. plus gdje su drugi sportski kolektivi koji isto trebuju neku lovu iz budzeta?
mozda su dobili sta od federacije ali sumnjam da bi to bilo izglasano, tako da zaista bi volio vidjeti koji nam je to budzet dao 2,4 miliona. ja mislim da postoji mogucnost pogreske kategorisanja sredstava i prihoda, ali ne mogu tvrditi jer bi to bila preocita greska koju bi sigurno neko uhvatio. mozda neki prihod se kategorise kao prihod iz budzeta.

kad smo kod donacija iz budzeta, da li negdje na podacima iz fk sarajeva vidimo izdavanje stadiona za marku kad je trzisna vrijednost, bubam....10 hiljada? da li je 9,999 maraka donacija iz budzeta opstine centar?
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14328 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Plunkett wrote: 18/05/2022 17:34
kakabanja213 wrote: 18/05/2022 15:25
Pa ako Velez trosi na plate 800.000 a Sarajevo 6.000.000, ovjereno od strane porezne uprave a Sarajevo ima par bodova vise najlogicnija stvar bi bila zakljuciti da Sarajevo preplacuje igrace. Naravno ako ti imas dokaz, ne insinuacije u bilo sta drugo opleti. Pa cemo razmotriti.
Ti bas budala ili se pravis lud?
Dodje igrac kakabanja, i oba kluba, Sarajevo i Velez mu ponude istu platu od 1000KM.
Samo, na tih 1000KM Sarajevo ce platiti njemu doprinose dok ce Velez njemu na racun platiti 400 a ostatak u kesu, ispod stola, pored Starog Mosta- kako god, samo da Velez ne plati pored drzavi, istoj onoj od koje je dobio 2.4m KM.
Jel sad razumijes?
Ja samo kazem da Velez prema drzavi i igracima izmiruje sve svoje obaveze koje su kako stvari stoje 800.000 KM pa vjerovali vi ili ne. I to je pravo. I samo zato sto vjerujem u to ne mislim ni da sam budala ni da sam lud.
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#14329 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

i slazem se sa konstatacijom iznad...ako velez zavrce drzavu ili ako placa igrace 8 puta manje od sarajeva, zasto bi bilo ko uopste i igrao za njih? mozda zato jer nisu dovoljno dobri za sarajevo? postujem to. onda ne znam u cemu je problem. placate igrace onoliko koliko vjerujete da vrijede i ne uzimate one za koje vjerujete da ne vrijede. i takvi idu u klubove koji ih placaju manje u nadi da ce se pokazat i mozda nekad napravit transfer.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14330 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

karanana wrote: 18/05/2022 17:56 opet kazem, ja bih volio da vidim detalje iza nase prihodovne brojke od 2,4M koja se vodi kao prihod iz budzeta.
kojeg budzeta? evo gledam budzet hnk za 2021, i ne vidim nigdje sedmocifreni broj kod stavki rashoda/davanja novca sportskim kolektivima. a znamo da se u mostaru sve mora proporcionalno raditi. znaci ako je velez od hnk dobio 2 miliona i zrinjski bi sigurno trebao dobiti toliko. plus gdje su drugi sportski kolektivi koji isto trebuju neku lovu iz budzeta?
mozda su dobili sta od federacije ali sumnjam da bi to bilo izglasano, tako da zaista bi volio vidjeti koji nam je to budzet dao 2,4 miliona. ja mislim da postoji mogucnost pogreske kategorisanja sredstava i prihoda, ali ne mogu tvrditi jer bi to bila preocita greska koju bi sigurno neko uhvatio. mozda neki prihod se kategorise kao prihod iz budzeta.

kad smo kod donacija iz budzeta, da li negdje na podacima iz fk sarajeva vidimo izdavanje stadiona za marku kad je trzisna vrijednost, bubam....10 hiljada? da li je 9,999 maraka donacija iz budzeta opstine centar?
I prosle godine su tek u augustu objavljeni podaci o davanjima iz federalnog budzeta za 2020. godinu, tako da cemo jos cekati, jer se opet vjerovatno radi o Federaciji BiH.

https://www.akta.ba/vijesti/bih/138170/ ... iz-budzeta
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14331 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

karanana wrote: 18/05/2022 17:56 opet kazem, ja bih volio da vidim detalje iza nase prihodovne brojke od 2,4M koja se vodi kao prihod iz budzeta.
kojeg budzeta? evo gledam budzet hnk za 2021, i ne vidim nigdje sedmocifreni broj kod stavki rashoda/davanja novca sportskim kolektivima. a znamo da se u mostaru sve mora proporcionalno raditi. znaci ako je velez od hnk dobio 2 miliona i zrinjski bi sigurno trebao dobiti toliko. plus gdje su drugi sportski kolektivi koji isto trebuju neku lovu iz budzeta?
mozda su dobili sta od federacije ali sumnjam da bi to bilo izglasano, tako da zaista bi volio vidjeti koji nam je to budzet dao 2,4 miliona. ja mislim da postoji mogucnost pogreske kategorisanja sredstava i prihoda, ali ne mogu tvrditi jer bi to bila preocita greska koju bi sigurno neko uhvatio. mozda neki prihod se kategorise kao prihod iz budzeta.

kad smo kod donacija iz budzeta, da li negdje na podacima iz fk sarajeva vidimo izdavanje stadiona za marku kad je trzisna vrijednost, bubam....10 hiljada? da li je 9,999 maraka donacija iz budzeta opstine centar?
Da Velez od Federacije ili slucajno HNK dobije dva i po miliona, Zrinjski bi dobio osam najmanje.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14332 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

karanana wrote: 18/05/2022 18:05 i slazem se sa konstatacijom iznad...ako velez zavrce drzavu ili ako placa igrace 8 puta manje od sarajeva, zasto bi bilo ko uopste i igrao za njih? mozda zato jer nisu dovoljno dobri za sarajevo? postujem to. onda ne znam u cemu je problem. placate igrace onoliko koliko vjerujete da vrijede i ne uzimate one za koje vjerujete da ne vrijede. i takvi idu u klubove koji ih placaju manje u nadi da ce se pokazat i mozda nekad napravit transfer.
Ja mislim da ne placa Velez 8 puta manje igrace od Sarajeva, vjerovatnije je da u finansijskim izvjestajima samo tako prikazuje.
Pa da li ti mislis da igraci Veleza igraju za 1.000 KM?
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#14333 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by karanana »

Anquilla wrote: 18/05/2022 18:09
karanana wrote: 18/05/2022 18:05 i slazem se sa konstatacijom iznad...ako velez zavrce drzavu ili ako placa igrace 8 puta manje od sarajeva, zasto bi bilo ko uopste i igrao za njih? mozda zato jer nisu dovoljno dobri za sarajevo? postujem to. onda ne znam u cemu je problem. placate igrace onoliko koliko vjerujete da vrijede i ne uzimate one za koje vjerujete da ne vrijede. i takvi idu u klubove koji ih placaju manje u nadi da ce se pokazat i mozda nekad napravit transfer.
Ja mislim da ne placa Velez 8 puta manje igrace od Sarajeva, vjerovatnije je da u finansijskim izvjestajima samo tako prikazuje.
Pa da li ti mislis da igraci Veleza igraju za 1.000 KM?
mozda su dio premije ili bonusi. ima stavka ostali rashodi koja je preko miliona. volio bih da vidim detalje te cifre, sve ostalo je samo nagadjanje.
kakabanja213
Posts: 3832
Joined: 10/12/2012 22:16

#14334 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by kakabanja213 »

Anquilla wrote: 18/05/2022 18:09
karanana wrote: 18/05/2022 18:05 i slazem se sa konstatacijom iznad...ako velez zavrce drzavu ili ako placa igrace 8 puta manje od sarajeva, zasto bi bilo ko uopste i igrao za njih? mozda zato jer nisu dovoljno dobri za sarajevo? postujem to. onda ne znam u cemu je problem. placate igrace onoliko koliko vjerujete da vrijede i ne uzimate one za koje vjerujete da ne vrijede. i takvi idu u klubove koji ih placaju manje u nadi da ce se pokazat i mozda nekad napravit transfer.
Ti mislis da bi igraci pristali da im u ugovoru pise 1000 a da im ispod stola daju jos 5000 u Velezu gdje u slucaju da Velez napusti Hasic, lik kojem ne trebaju pare iz kluba za privatne egzibicije, ostaju i bez gaca. Sta ce onda tuziti Velez i pricati da su u koverti dobijali jos 5.000.
Ja mislim da ne placa Velez 8 puta manje igrace od Sarajeva, vjerovatnije je da u finansijskim izvjestajima samo tako prikazuje.
Pa da li ti mislis da igraci Veleza igraju za 1.000 KM?
User avatar
Logovan
Posts: 102807
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#14335 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Logovan »

Zeljeznicar igrao u ponedjeljak, evo igra i danas, jesu im strpali utakmice :roll: Svasta
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#14336 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Anquilla »

kakabanja213 wrote: 18/05/2022 18:19
Ti mislis da bi igraci pristali da im u ugovoru pise 1000 a da im ispod stola daju jos 5000 u Velezu gdje u slucaju da Velez napusti Hasic, lik kojem ne trebaju pare iz kluba za privatne egzibicije, ostaju i bez gaca. Sta ce onda tuziti Velez i pricati da su u koverti dobijali jos 5.000.
Hajde da se odmaknemo od Veleza, jer je TC jos mjerodavniji primjer.
Dakle, plate zaposlenih ni pola miliona godisnje, a prilicno zvucna imena igraju…

Moje licno misljenje je da igraci nemaju samo potpisan ugovor sa klubom, nego sa nekim sponzorom ili slicno, u kojem je navedeno da ce dobiti odredjeni iznos.
Takodjer, dio dobiju na ruke, vjerovatno prije potpisa ugovora.
TC ih onda prijavi na minimalac.
Ukoliko neki klub daje dio sredstava od prodaje igraca nekom menadzeru ili bilo kojoj trecoj strani, i to je zabranjeno.

Znam da je Sindikat profesionalnih fudbalera upozorio igrace da iskljucivo potpisuju ugovore s klubom, nikako trecim licima.
To meni govori da je to vjerovatno praksa, a oni znaju vise nego ti ili ja o ovome.

U svakom slucaju, ne postoji sansa da bilo koji etablirani igrac igra za 500-1.000 KM u bilo kojem klubu u PLBiH.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14337 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Image

Mescini kasni slika, kod mene jos 0:0 :mrgreen:
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#14338 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

Ima li ovaj Sablja išta obuci sem crnih dzempera, lik se ne presvlači,evo 3 utakmice zaredom isti dzemper,jbt.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14339 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

last mohicans wrote: 18/05/2022 19:55 Ima li ovaj Sablja išta obuci sem crnih dzempera, lik se ne presvlači,evo 3 utakmice zaredom isti dzemper,jbt.
Oper ce ga otjerati
last mohicans
Posts: 18250
Joined: 09/08/2012 23:19

#14340 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by last mohicans »

plain vanilla wrote: 18/05/2022 20:43
last mohicans wrote: 18/05/2022 19:55 Ima li ovaj Sablja išta obuci sem crnih dzempera, lik se ne presvlači,evo 3 utakmice zaredom isti dzemper,jbt.
Oper ce ga otjerati
Pa sluti na zalost, crni dzemperak. Realno bod protiv Borca je odličan za njihove uslove. Ni mi ih nismo pobijedili. Doduše,nikoga bitnog nismo ni dobili.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#14341 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by agnostic_front »

Da mozemo boljeg naci, mozda bi ga neko i tjerao. Nema potrebe za tim.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14342 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

Borac je ekipa koja, prikazano po današnjoj igri, treba da bude negdje sa Željom na tabeli.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#14343 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by ultima_palabra »

Pa tu je negdje kad se oduzme pomoc sudija.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14344 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Charuga wrote: 18/05/2022 22:13 Borac je ekipa koja, prikazano po današnjoj igri, treba da bude negdje sa Željom na tabeli.
Bome, mi ih dobismo
Jesmo giganti :mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14345 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

plain vanilla wrote: 19/05/2022 00:19
Charuga wrote: 18/05/2022 22:13 Borac je ekipa koja, prikazano po današnjoj igri, treba da bude negdje sa Željom na tabeli.
Bome, mi ih dobismo
Jesmo giganti :mrgreen:
Najjači ste. Pa vi ćete dobiti i Želju, a rekoh da je Borac tu negdje sa nama ... :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14346 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Charuga wrote: 19/05/2022 10:57
Najjači ste. Pa vi ćete dobiti i Želju, a rekoh da je Borac tu negdje sa nama ... :mrgreen:
mi smo se umorili protiv Borca, necemo se oporavit do augusta :mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#14347 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Charuga »

plain vanilla wrote: 19/05/2022 12:50
Charuga wrote: 19/05/2022 10:57
Najjači ste. Pa vi ćete dobiti i Želju, a rekoh da je Borac tu negdje sa nama ... :mrgreen:
mi smo se umorili protiv Borca, necemo se oporavit do augusta :mrgreen:
Kakve to veze ima, Edis ležerno igra posljednje utakmice. Nekoga napadnemo, nekoga ne, a i kad napadnemo ne znamo dati gola ... :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70280
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#14349 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by plain vanilla »

Dajte bod :mrgreen:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#14350 Re: Premijer liga BiH - @manijak1

Post by Pitar sa Kariba »

Kakva katastrofa na Kosevu jbt! :(
Ne znas ko je gori. Sloboda 7 minuta aktivne igre! :shock:
Da ne pogrijesi Bukvic dodavali bi se Dupovac i Lazic do sabaha....
Post Reply