Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13651 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Better Man wrote: 08/11/2022 14:59
Seawolf wrote: 07/11/2022 17:32
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.

A, što se tiče cijena:

Image
Vozim novog Captura godinu i malo više od mjesec dana. Isporučen mi krajem septembra prošle godine. Odlično auto i ima fino prostora. Prostor na zadnjoj klupi se može povećavati u zavisnosti da li ti treba veći gepek ili prostor za sjedenje. Dakle sjedišta na zadnjoj klupi se mogu pomicati i gepek ima duplo dno. kod mene je manuelac sa 6 brzina i motor je tce 90 100 KS. Paket opreme je Intense (srednji paket). Ima navigaciju, digitalnu klimu i da ne nabrajam razna pomagala za vožnju itd. Auto je udoban i fino ide. Nemam nikakve zamjerke. Cijena mu je bila 35.600 KM, a ja sam ga platio 34,600 KM, jer su mi dali 1000 KM popusta. Naručio sam ga u zadnji momenat, jer nedugo nakon toga su izbacili novi cjenovnik i cijena je bila veća za 500 KM, a danas je baš otišla mu cijena gore.
Kako može biti TCE 90 i 100 ks??
User avatar
konektovan
Posts: 51389
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13652 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

citroen xm wrote: 08/11/2022 16:29 Pa vala i CX60 je sve samo ne ljepotan.
Haj budi bar malo realan,....
Ja bi ti sad ban uručio za napisano... :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 14711
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#13653 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by izvrsni direktor »

Ne bih ja imao nista protiv jednog kodiaqa vrs npr one plave boje njihove...kad smo vec kod skode :D
User avatar
beco
Posts: 5092
Joined: 25/08/2004 14:22

#13654 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

:mrgreen: :mrgreen:

Superb i Octavia VRS nemaju konkurencije
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13655 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

neka hvala, za 80 hiljada a5 sportback sa malo km :izet:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13656 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Evolution_IV wrote: 08/11/2022 17:55 neka hvala, za 80 hiljada a5 sportback sa malo km :izet:
Je li pod malo kilometara podrazumijevaš do maksimalno 50.000 km?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13657 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

Seawolf wrote: 08/11/2022 18:04
Evolution_IV wrote: 08/11/2022 17:55 neka hvala, za 80 hiljada a5 sportback sa malo km :izet:
Je li pod malo kilometara podrazumijevaš do maksimalno 50.000 km?
otprilike tako :)

cuj skoda buljava 80k
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 47&ref=srp
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13658 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 08/11/2022 16:32 za karoq je miss svijeta..ono nikakve inspiracije nicega, vise inapiracije su imali kad su feliciu pravili...hajmo napravit i rastegnut auto da bude najveci i to postujem, samo je cijena zadnjih godina bas bezobrazna za drugi brend vw :-)
Nisam rekao da je Škoda ljepotan, totalno je nemaštovita, ali nije baš ni da ne da gledati u sebe. Možda je CX60 za Škodu mis svijeta, ali od svih novijih Mazdi najmanje mi je legao. Totalno mi je neproporcionalan.

konektovan wrote: 08/11/2022 16:51
Haj budi bar malo realan,....
Ja bi ti sad ban uručio za napisano... :mrgreen:
Čekam uručenje :mrgreen:

Mazde su mi generalno dobro dizajnirane, ali CX60 i nije baš. Neproporcionalno naduvan CX5
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13659 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

citroen xm wrote: 08/11/2022 18:18

Nisam rekao da je Škoda ljepotan, totalno je nemaštovita, ali nije baš ni da ne da gledati u sebe. Možda je CX60 za Škodu mis svijeta, ali od svih novijih Mazdi najmanje mi je legao. Totalno mi je neproporcionalan.
naravno, slazem se, usrali su sa maskom i farovima :thumbup:
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13660 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

I sa kojim motorom ta A5-ca za 80 kKM ?
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13661 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Evolution_IV wrote: 08/11/2022 18:21

naravno, slazem se, usrali su sa maskom i farovima :thumbup:
Farovi su ono što su svi kritikovali kod prve serije AR166, premali za površinu, mada su meni na toj AR daleko bolje riješeni nego ovde. Bočno je ogromna ploha na kojoj se apsolutno ništa ne dešava. Pozadi, kada se gleda pravo u gepek je ormar, previše visoke limene površine i malo stakla, a spušta se ravno prema dnu opet bez ikakvog dizajnerskog detalja, bukvalno ormar.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13662 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

citroen xm wrote: 08/11/2022 18:25
Evolution_IV wrote: 08/11/2022 18:21

naravno, slazem se, usrali su sa maskom i farovima :thumbup:
Farovi su ono što su svi kritikovali kod prve serije AR166, premali za površinu, mada su meni na toj AR daleko bolje riješeni nego ovde. Bočno je ogromna ploha na kojoj se apsolutno ništa ne dešava. Pozadi, kada se gleda pravo u gepek je ormar, previše visoke limene površine i malo stakla, a spušta se ravno prema dnu opet bez ikakvog dizajnerskog detalja, bukvalno ormar.
Tačno tako.

AR 166 prije facelifta bljak, poslije facelifta sex sexova.

Mazda CX-60, ali i CX-50, najružnije Mazde ikad.
Pa ljepši mi je (ko zna koji po redu) posljednji facelift BT-50 kad su mu presadili Kodo dizajn na šasiju staru 20 godina.
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13663 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

artur morgan wrote: 08/11/2022 18:21 I sa kojim motorom ta A5-ca za 80 kKM ?
Za 80.000 KM bi se sa do 50.000 km pređenih, mogao kupiti A5 Sportback sa 1.0 TSI motorom, kad bi postojao.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13664 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 08/11/2022 18:38
artur morgan wrote: 08/11/2022 18:21 I sa kojim motorom ta A5-ca za 80 kKM ?
Za 80.000 KM bi se sa do 50.000 km pređenih, mogao kupiti A5 Sportback sa 1.0 TSI motorom, kad bi postojao.
Voliš i ti pretjerati nekad :mrgreen:

https://link.mobile.de/YbZ3TeMMmDWkWDT66

https://link.mobile.de/Gb9eLpBcT8jB82bj7


Ima ih još 40 komada TDI do 30000€ sa MwSt sa pređenih maksimalno 50k km
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13665 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Ovaj što je Amar postavio je 2.0 TFSI Quattro.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13666 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

citroen xm wrote: 08/11/2022 18:50 Ovaj što je Amar postavio je 2.0 TFSI Quattro.
https://link.mobile.de/RmhLnoyTSAVbjEwe9

Al’ je ovo drvo unutra katastrofa. :lol:


Ima ih deset do 35000€ quattro TFSI, a da su prešli manje od 50000km. Kad bi tolerirao do 80k km (što je moja neka psihološka granica) ima ih 38.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13667 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

citroen xm wrote: 08/11/2022 18:50 Ovaj što je Amar postavio je 2.0 TFSI Quattro.
To je F5 model sto je on postavio sad sam vidio ali nije facelift model :wink:

Fl model je nesto skuplji. Taj fl model koji ide od kraja 2019. godine, po povrsnom gledanju na mobile.de, dok se plati porez i carina izasao bi najvjerovatnije preko 80 hiljada taj benzinac kod nas. Najvjerovatnije cak i oko 90 hiljada mrsko mi racunati
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13668 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Meni je ljepši milion puta prije facelifta.

Facelift mi prava dječija igračka. Ledice ekrani pičke materine, nekakvih viška linija posvuda.

Ista stvar i sa A4 zadnjom, prije FL baš skladan auto. FL prenađiđan glupostima.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13669 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Oa A5 priznajem samo prvi model kao baš lijepo auto. Ovo sve posle mi može proći, ali nije to to. Ista stvar i sa Q5, prvi model mi je najljepši od poslije.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13670 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Meni se svidja pravo nova izvedba farova kod aktuelnog A5 fl modela, dobar mi je nacin kako radi coming/leaving home funkcija.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13671 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

citroen xm wrote: 08/11/2022 19:09 Oa A5 priznajem samo prvi model kao baš lijepo auto. Ovo sve posle mi može proći, ali nije to to. Ista stvar i sa Q5, prvi model mi je najljepši od poslije.
Kad ovaj sad model bude imao 10+ godina pitat cu te kakav ti je...ako ne zaboravim :D
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13672 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

Nevjerovatno je da na podforumu na kojem bi se trebali okupljati ljudi koji se kao razumiju u aute, toliko njih ocjenjuje i uspoređuje aute samo na osnovu njihovog izgleda.

Izvinite što moram tako reći, ali vidi se da više gledate aute, nego što ih vozite.
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#13673 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by artur morgan »

Ma znaju oni, samo se malo kofrce :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13674 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Seawolf wrote: 08/11/2022 19:19 Nevjerovatno je da na podforumu na kojem bi se trebali okupljati ljudi koji se kao razumiju u aute, toliko njih ocjenjuje i uspoređuje aute samo na osnovu njihovog izgleda.

Izvinite što moram tako reći, ali vidi se da više gledate aute, nego što ih vozite.
Da li bi kupio auto koje je tehnički odlično na svakom polju, ali te estetski nimalo ne privlači? Ja ne bih, meni je dizajn auta jedan od najbitnijih faktora, pored još dosta stvari.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13675 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

citroen xm wrote: 08/11/2022 19:34
Seawolf wrote: 08/11/2022 19:19 Nevjerovatno je da na podforumu na kojem bi se trebali okupljati ljudi koji se kao razumiju u aute, toliko njih ocjenjuje i uspoređuje aute samo na osnovu njihovog izgleda.

Izvinite što moram tako reći, ali vidi se da više gledate aute, nego što ih vozite.
Da li bi kupio auto koje je tehnički odlično na svakom polju, ali te estetski nimalo ne privlači? Ja ne bih, meni je dizajn auta jedan od najbitnijih faktora, pored još dosta stvari.
Upravo tako.
Post Reply