Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 23406
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13626 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Clio III
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#13627 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Leon16v »

sime_cipol wrote: 08/11/2022 09:33 Clio III
Trojke sa tCe motorom dolazile su poprilično u pristojnoj opremi, ali teško da može naći neki dobar primjerak za 8500
User avatar
sime_cipol
Posts: 23406
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13628 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

Leon16v wrote: 08/11/2022 09:40
sime_cipol wrote: 08/11/2022 09:33 Clio III
Trojke sa tCe motorom dolazile su poprilično u pristojnoj opremi, ali teško da može naći neki dobar primjerak za 8500
I nema ih puno.
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13629 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

beco wrote: 07/11/2022 19:55 Ne budite smiješni Vitara je izmislila SUV za te VW polu proizvode.

Mislim ono ko hoće povišenog Pola samo neki izvoli.
Vitara je na zalasku karijere.
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13630 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Seawolf wrote: 07/11/2022 17:32
konektovan wrote: 07/11/2022 17:25

Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.

A, što se tiče cijena:

Image
Imaš li cjenovnik za novembar?? :mrgreen:
To je ljetos bilo, sad drugi vjetar puše. :mrgreen:

Taj edc u capturu je 6 brzina??!!
Kako 6 može biti bolje od 7? :mrgreen:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13631 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

konektovan wrote: 08/11/2022 09:50
Seawolf wrote: 07/11/2022 17:32
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.

A, što se tiče cijena:

Image
Imaš li cjenovnik za novembar?? :mrgreen:
To je ljetos bilo, sad drugi vjetar puše. :mrgreen:

Taj edc u capturu je 6 brzina??!!
Kako 6 može biti bolje od 7? :mrgreen:
Kako te nije sramota trolat starijeg čovjeka?

To je aktuelni cjenovnik.

Kod mene je 7-stepeni. Ne znam odakle ti da je 6-stepeni.

Ili ti i dalje misliš na prethodnu generaciju Captura?
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13632 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

Ko koga trola?
Zar nisu neparni suhi, a parni mokri? :mrgreen:
Mislim na zadnji captur, ovaj ženski...model. :mrgreen:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#13633 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Qwerty1234 »

Imal ko da prodaje golfa 6icu?

Par uslova:
Da je crn, da je 4 motion, da je 2.0 naravno, Po mogucnosti 2011/2012 tj zadnje godine modela.
Oprema da nije go, al ne mora ni R line biti.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13634 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Leon16v wrote: 08/11/2022 09:40

Trojke sa tCe motorom dolazile su poprilično u pristojnoj opremi, ali teško da može naći neki dobar primjerak za 8500
Kakav TCE, posebno taj 1.2 koji nije baš oličenje kvaliteta.

Stari 1.2 16v sa 75 KS i prst u uvo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23406
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#13635 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sime_cipol »

U Clio III je stari 1.2 motor sa turbom i MPI.
Ima ga kolega, 2009 kupljen nov, auto kahnuo nikad nije.
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#13636 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 08/11/2022 12:19 U Clio III je stari 1.2 motor sa turbom i MPI.
Ima ga kolega, 2009 kupljen nov, auto kahnuo nikad nije.
Da,..klasika, dobra kombinacija. :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#13637 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Better Man »

citroen xm wrote: 08/11/2022 12:13
Leon16v wrote: 08/11/2022 09:40

Trojke sa tCe motorom dolazile su poprilično u pristojnoj opremi, ali teško da može naći neki dobar primjerak za 8500
Kakav TCE, posebno taj 1.2 koji nije baš oličenje kvaliteta.

Stari 1.2 16v sa 75 KS i prst u uvo.
Imao tog Clia sa 1,2 16v 75 KS. Kupljen nov 2007. godine i za 5 godina i 3 mjeseca koliko sam ga vozio, prešao 110 hiljada KM bez ikakvih problema. Samo redovni servisi i zamjenio akumulator, jednu bombinu i zamjenio španer remena altenatora.
semi75
Posts: 40
Joined: 29/11/2009 20:17

#13638 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by semi75 »

Pozdrav svima. Imam u planu da kupim Škoda Karoq 1,6TDI.Pa me zanima mišljenje mehaničara. Nisu li kvarljivi ti 1.6 motori.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#13639 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Better Man »

Seawolf wrote: 07/11/2022 17:32
konektovan wrote: 07/11/2022 17:25

Za tu lovu,..može se kupiti sa ručnim mjenjačem.
Meni je captur u unutrasnnosti premalen,..
Meni se čini da ti, što se tiče prostranosti, misliš na Captura prve generacije.

A, što se tiče cijena:

Image
Vozim novog Captura godinu i malo više od mjesec dana. Isporučen mi krajem septembra prošle godine. Odlično auto i ima fino prostora. Prostor na zadnjoj klupi se može povećavati u zavisnosti da li ti treba veći gepek ili prostor za sjedenje. Dakle sjedišta na zadnjoj klupi se mogu pomicati i gepek ima duplo dno. kod mene je manuelac sa 6 brzina i motor je tce 90 100 KS. Paket opreme je Intense (srednji paket). Ima navigaciju, digitalnu klimu i da ne nabrajam razna pomagala za vožnju itd. Auto je udoban i fino ide. Nemam nikakve zamjerke. Cijena mu je bila 35.600 KM, a ja sam ga platio 34,600 KM, jer su mi dali 1000 KM popusta. Naručio sam ga u zadnji momenat, jer nedugo nakon toga su izbacili novi cjenovnik i cijena je bila veća za 500 KM, a danas je baš otišla mu cijena gore.
Last edited by Better Man on 08/11/2022 15:12, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#13640 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by sumirprimus »

semi75 wrote: 08/11/2022 14:52 Pozdrav svima. Imam u planu da kupim Škoda Karoq 1,6TDI.Pa me zanima mišljenje mehaničara. Nisu li kvarljivi ti 1.6 motori.
reci ce ti prvo sta ce ti skoda, pa onda sto bas karok, a onda ce ti reci sto bas 1,6 sto ne 2.0
kvota 1,25 :D

zaboravio sam dodat sto bas dizel, sto ne benzin hehe
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#13641 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

sumirprimus wrote: 08/11/2022 15:00
semi75 wrote: 08/11/2022 14:52 Pozdrav svima. Imam u planu da kupim Škoda Karoq 1,6TDI.Pa me zanima mišljenje mehaničara. Nisu li kvarljivi ti 1.6 motori.
reci ce ti prvo sta ce ti skoda, pa onda sto bas karok, a onda ce ti reci sto bas 1,6 sto ne 2.0
kvota 1,25 :D

zaboravio sam dodat sto bas dizel, sto ne benzin hehe
Bas tako 👍.
Sto ce ti to svapcko smece. I onda prijedlog kako treba kupiti neku azijsku nakazu. Obicno sa pik stranicom. O nekom smecu koje se prodaje 2 godine.. :-D :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13642 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa bolje mu je uzet polovnog Captura 1.5dCi ako već mora dizel. Jebote Karoq plastično tvrdo govno, poluproizvod…

Pug 2008, Yaris Cross, Crossland (Mokka), CX-3
Sve bolja auta od Karoqa
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#13643 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Seawolf »

EFD22 wrote: 08/11/2022 15:38 Pa bolje mu je uzet polovnog Captura 1.5dCi ako već mora dizel. Jebote Karoq plastično tvrdo govno, poluproizvod…

Pug 2008, Yaris Cross, Crossland (Mokka), CX-3
Sve bolja auta od Karoqa
I svi odreda nabrojani su za segment ispod Karoqa.

Te koje si nabrojao su u segmentu Škode Kamiq.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13644 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 08/11/2022 15:42
EFD22 wrote: 08/11/2022 15:38 Pa bolje mu je uzet polovnog Captura 1.5dCi ako već mora dizel. Jebote Karoq plastično tvrdo govno, poluproizvod…

Pug 2008, Yaris Cross, Crossland (Mokka), CX-3
Sve bolja auta od Karoqa
I svi odreda nabrojani su za segment ispod Karoqa.

Te koje si nabrojao su u segmentu Škode Kamiq.
Pardon, miješam ta k*q smetlja iz Češke. :skoljka:

Onda Pug 3008, Grandland, CX-30, Kadjar, Qashqai, Eclipse Cross, novi C4 na kraju krajeva, pa i T-Roc koji je iole bolje složen od Karoqa.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#13645 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

:lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#13646 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma hej, sve prije VWAG, pa makar hod'o pješke :lol:


Zaboravih gore Kiu XCeed još.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13647 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol: :lol:

karoq fulliran haman ko cx60 :run:

a ruzno do bola...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#13648 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by citroen xm »

Pa vala i CX60 je sve samo ne ljepotan.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#13649 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

za karoq je miss svijeta..ono nikakve inspiracije nicega, vise inapiracije su imali kad su feliciu pravili...hajmo napravit i rastegnut auto da bude najveci i to postujem, samo je cijena zadnjih godina bas bezobrazna za drugi brend vw :-)
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#13650 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

:lol: :lol:

Nije dugo trebalo, još najavljeno sve :lol:
Post Reply