Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
moonca wrote: ↑21/02/2023 16:55 samo o bananama pishete.. neshvataljivo..
Pođoh reći nešto za banane al kontam reći će raja "Ova samo o bananama"
Banane su nešto što često kupujemo jer su praktične za jesti iz više razloga, a ne kupuju se periodično poput drugih osnovnih namirnica. Prvo se na njima primijeti baš zato što ih svaki dan uzimamo, a i najviše bezobrazluka su uhvatili kod dizanja cijena baš banana.
Umjesto banana, možemo ubaciti i neki drugi proizvod, isto je - pite, kafa, higijenski proizvodi koji vidim da su skočili do 8KM po dezodoransu i tako...
dječak sa šibicama wrote: ↑21/02/2023 17:19
U Jugi su banane bile jako skupe, koliko se ja sjecam, a nesto ih i nismo jeli tako cesto. Bile su nekakva egzotika, bar za nas djecu osamdesetih, egzotika u rangu kivija recimo, kojeg su stare nane zvale "cupavi krompir".
Postale popularne i naveliko dostupne sa Markovićevim refrormama.
Nešto ih se plaho ne sjećam prije Markovića...
dječak sa šibicama wrote: ↑21/02/2023 17:19
U Jugi su banane bile jako skupe, koliko se ja sjecam, a nesto ih i nismo jeli tako cesto. Bile su nekakva egzotika, bar za nas djecu osamdesetih, egzotika u rangu kivija recimo, kojeg su stare nane zvale "cupavi krompir".
Postale popularne i naveliko dostupne sa Markovićevim refrormama.
Nešto ih se plaho ne sjećam prije Markovića...
Kaze stara da ih je bilo za vrijeme Juge ali vise se kruske jele i kupovale. Meni banane odgovaraju ne znam opisat zasto. Valjda probarljive lako i lagane za pojest, a i legnu mi umjesto vecere nekad ili pred dorucak kao za prezalogajiti jer ustanemo rano vecinom ujutro i ja i stara oko 5 sati, a ne doruckujemo do oko 8 sati, ja nekad i do cak 10 sati.
moonca wrote: ↑21/02/2023 16:55 samo o bananama pishete.. neshvataljivo..
Pođoh reći nešto za banane al kontam reći će raja "Ova samo o bananama"
Banane su nešto što često kupujemo jer su praktične za jesti iz više razloga, a ne kupuju se periodično poput drugih osnovnih namirnica. Prvo se na njima primijeti baš zato što ih svaki dan uzimamo, a i najviše bezobrazluka su uhvatili kod dizanja cijena baš banana.
Umjesto banana, možemo ubaciti i neki drugi proizvod, isto je - pite, kafa, higijenski proizvodi koji vidim da su skočili do 8KM po dezodoransu i tako...
Vidiš, taj dezodoras mi je interesantan. Naime, ja koristim već odavno Welledin. On je i prije korone košto kao i danas, 13,5 KM.
To znači da oni koji su prije kupovali jeftine proizvode sada osjete inflaciju. Oni koji su prije kupovali skupe, za njih inflacije nema.
VladaFBiH wrote: ↑21/02/2023 14:42
kultura i komunikacija na nivou jednog čobana - iako ovakav post ne zaslužuje ni odgovor već odlazak na foe listu postavit ću ti samo jedno pitanje - ti penzioneri koje spominješ šta misliš odakle dobijaju penzije?
Ako nemaš šta pametno reči pametnije je da šutiš...
A nezaposleni su stvarno nezaposleni ili se samo vode na birou, a rade na crno i često zarade više od drugih građana na čiju zaradu se plaćaju doprinosi?
Tačno, sve i jedan na birou radi na crno i pun je ko brod
A nezaposleni su stvarno nezaposleni ili se samo vode na birou, a rade na crno i često zarade više od drugih građana na čiju zaradu se plaćaju doprinosi?
Tačno, sve i jedan na birou radi na crno i pun je ko brod
Moja sestra je na birou. Domacica. Koliko je domacica na birou. Pa onda i ovih sta nisu zdravi, a nemaju primanja ili imaju nesto malo itd. Mislim da nam je cudna statistika u vezi toga.
U pravu je hakiz sad da dobijete koji milioncek na lutriji niko ne bi kupio golfa 5 vec bi se pucalo na nesta od 100k. Ili na stan od 80m² a ne garsonjeru. Niko ne bi gledao kako se sirotinja snalazi. Tako bi se i trpale banane da su i cenera po kg
Pođoh reći nešto za banane al kontam reći će raja "Ova samo o bananama"
Banane su nešto što često kupujemo jer su praktične za jesti iz više razloga, a ne kupuju se periodično poput drugih osnovnih namirnica. Prvo se na njima primijeti baš zato što ih svaki dan uzimamo, a i najviše bezobrazluka su uhvatili kod dizanja cijena baš banana.
Umjesto banana, možemo ubaciti i neki drugi proizvod, isto je - pite, kafa, higijenski proizvodi koji vidim da su skočili do 8KM po dezodoransu i tako...
Vidiš, taj dezodoras mi je interesantan. Naime, ja koristim već odavno Welledin. On je i prije korone košto kao i danas, 13,5 KM.
To znači da oni koji su prije kupovali jeftine proizvode sada osjete inflaciju. Oni koji su prije kupovali skupe, za njih inflacije nema.
Axe od 4,5 KM ili 5 nisam siguran. Nije puno poskupio. Ali ostalo jest od vlaznih maramica pa nadalje.
Tačno, sve i jedan na birou radi na crno i pun je ko brod
Moja sestra je na birou. Domacica. Koliko je domacica na birou. Pa onda i ovih sta nisu zdravi, a nemaju primanja ili imaju nesto malo itd. Mislim da nam je cudna statistika u vezi toga.
Invalidi, bolesni, stariji od 50 itd. To sve radi i na birou je samo zbog zdravstvenog.
Moja sestra je na birou. Domacica. Koliko je domacica na birou. Pa onda i ovih sta nisu zdravi, a nemaju primanja ili imaju nesto malo itd. Mislim da nam je cudna statistika u vezi toga.
Invalidi, bolesni, stariji od 50 itd. To sve radi i na birou je samo zbog zdravstvenog.
Ma mnogi od njih imaju nekog clana porodice ko radi i uzdrzava porodicu, a da ima raje na biroima samo radi zdrastvenog, a da rade, ima. @nepass1 Ja isto zivim, kao i kad nisam imao primanja. Sa milion bi vjerovatno isto zivio. Navikao tako, zbog bolesti.
Invalidi, bolesni, stariji od 50 itd. To sve radi i na birou je samo zbog zdravstvenog.
Ma mnogi od njih imaju nekog clana porodice ko radi i uzdrzava porodicu, a da ima raje na biroima samo radi zdrastvenog, a da rade, ima. @nepass1 Ja isto zivim, kao i kad nisam imao primanja. Sa milion bi vjerovatno isto zivio. Navikao tako, zbog bolesti.
Boldirano: Ima svega, samo to reći kao da je pravilo je poprilično bezobrazno.
Nego, kada reče to da svako ima člana porodice, bilo bi super kada bi uslov za posao bio da nemaš zaposlenog člana porodice. Ili, ko ima zaposlenog člana porodice, skidamo ga sa biroa. Kao ono nekad kada su skidali one koji prihoduju više od 200 KM. Koje im, slava ironiji, pokloni zaposleni član porodice
Pođoh reći nešto za banane al kontam reći će raja "Ova samo o bananama"
Banane su nešto što često kupujemo jer su praktične za jesti iz više razloga, a ne kupuju se periodično poput drugih osnovnih namirnica. Prvo se na njima primijeti baš zato što ih svaki dan uzimamo, a i najviše bezobrazluka su uhvatili kod dizanja cijena baš banana.
Umjesto banana, možemo ubaciti i neki drugi proizvod, isto je - pite, kafa, higijenski proizvodi koji vidim da su skočili do 8KM po dezodoransu i tako...
Vidiš, taj dezodoras mi je interesantan. Naime, ja koristim već odavno Welledin. On je i prije korone košto kao i danas, 13,5 KM.
To znači da oni koji su prije kupovali jeftine proizvode sada osjete inflaciju. Oni koji su prije kupovali skupe, za njih inflacije nema.
Evo sad, ti luksuz a mi buranija
Ne znam, druže, ali meni je odgovarala samo Rexona u stiku. Rexxona i Nivea u spreju za dijelove tijela koji nisu ispod pazuha.
Neki dan u DM-u gledam nema tog mog u stiku. Ima neki drugi koji mi je ok al je skoro 8 KM. Ranije je bila dosta niža cijena tog konkretno.
Vidiš, taj dezodoras mi je interesantan. Naime, ja koristim već odavno Welledin. On je i prije korone košto kao i danas, 13,5 KM.
To znači da oni koji su prije kupovali jeftine proizvode sada osjete inflaciju. Oni koji su prije kupovali skupe, za njih inflacije nema.
Evo sad, ti luksuz a mi buranija
Ne znam, druže, ali meni je odgovarala samo Rexona u stiku. Rexxona i Nivea u spreju za dijelove tijela koji nisu ispod pazuha.
Neki dan u DM-u gledam nema tog mog u stiku. Ima neki drugi koji mi je ok al je skoro 8 KM. Ranije je bila dosta niža cijena tog konkretno.
Pa, za razliku od hrane, organski mirisi su jeftiniji od vještački pravljenih
Kakve banane ljudi ogulis ih, izvazite i vidite koliko kosta 1 kg.
Danas u ovom haosu dizanja kupac mora biti proracunat, kupac oportunista ako hoce bogatu trpezu za prihvatljive pare. Znaci znati cijene i kupovati kad se ukaze prilika. Obilaziti vise mjesta i gledati akcije.
Evo npr. Bingo onaj kod Mrvice, Otoka, jagode pise II klasa 3 KM. Ne pise korpice vec kg (bitna razlika). Ja u skladu sa tim probrao i nakupio 1 kg dobrih jagoda za 3 KM sad u sred februara. A banane u globalnoj ekonomiji zadnjih 20 godina nikad nisu bile cjenjenije i skuplje od jagoda.
Na istom mjestu vidim akcija Dukat puter 2 x 200 grama 8,35 KM odnosno onaj jedan bude manje od 4,20. Ne treba mi puter zatrebace mi tek za 7 dana ali prilika za kupovinu, datum je u redu, kupim.
Znaci kupujte na STVARNOJ akciji i osjeti se usteda. A kad trgovci vide da napuhana cijena ima slabiju prodju bice vise akcija.
Kao sto postoji krug dizanja cijena odgovorni kupci mogu potstaci krug pada cijena jer oni su ti koji svojim novcanicima glasaju!
Last edited by Nokian808 on 21/02/2023 20:06, edited 1 time in total.
A nezaposleni su stvarno nezaposleni ili se samo vode na birou, a rade na crno i često zarade više od drugih građana na čiju zaradu se plaćaju doprinosi?
Tačno, sve i jedan na birou radi na crno i pun je ko brod
duh_sa_sjekirom wrote: ↑21/02/2023 12:11
Jučer u Hoše marketu gledam kako stariji par trpa punu kesu banana po 3.70...
Sve dok ima ovakvih ovaca, cijene mogu samo rasti...
A, vidi, kada bih večeras dobio na lotu milion i po, sutra bih trpao banane i po 5 maraka.
Ti bi prekosutra na forumu govorio da sam ovca koju levate, a ja bih trpao i mislio koji je onaj pored mene na kasi bijednik, ne može sebi priuštiti banane.
To jeste, sve zavisi od perspektive
Zavisi od covjeka a ne imetka...neko voli da ga prave majmunom a znamo da majmuni ne mogu bez banana
Nokian808 wrote: ↑21/02/2023 20:03
Kakve banane ljudi ogulis ih, izvazite i vidite koliko kosta 1 kg.
Danas u ovom haosu dizanja kupac mora biti proracunat, kupac oportunista ako hoce bogatu trpezu za prihvatljive pare. Znaci znati cijene i kupovati kad se ukaze prilika. Obilaziti vise mjesta i gledati akcije.
Evo npr. Bingo onaj kod Mrvice, Otoka, jagode pise II klasa 3 KM. Ne pise korpice vec kg (bitna razlika). Ja u skladu sa tim probrao i nakupio 1 kg dobrih jagoda za 3 KM sad u sred februara. A banane u globalnoj ekonomiji zadnjih 20 godina nikad nisu bile cjenjenije i skuplje od jagoda.
Na istom mjestu vidim akcija Dukat puter 2 x 200 grama 8,35 KM odnosno onaj jedan bude manje od 4,20. Ne treba mi puter zatrebace mi tek za 7 dana ali prilika za kupovinu, datum je u redu, kupim.
Znaci kupujte na STVARNOJ akciji i osjeti se usteda. A kad trgovci vide da napuhana cijena ima slabiju prodju bice vise akcija.
Kao sto postoji krug dizanja cijena odgovorni kupci mogu potstaci krug pada cijena jer oni su ti koji svojim novcanicima glasaju!
Treba pojest kilo jagoda i 400 g putera. Ali ako ti je uletilo u pravo vrijeme, bujrum. Ako nije, skupo te je kostalo iako je jeftino.
Nokian808 wrote: ↑21/02/2023 20:03
Kakve banane ljudi ogulis ih, izvazite i vidite koliko kosta 1 kg.
Danas u ovom haosu dizanja kupac mora biti proracunat, kupac oportunista ako hoce bogatu trpezu za prihvatljive pare. Znaci znati cijene i kupovati kad se ukaze prilika. Obilaziti vise mjesta i gledati akcije.
Evo npr. Bingo onaj kod Mrvice, Otoka, jagode pise II klasa 3 KM. Ne pise korpice vec kg (bitna razlika). Ja u skladu sa tim probrao i nakupio 1 kg dobrih jagoda za 3 KM sad u sred februara. A banane u globalnoj ekonomiji zadnjih 20 godina nikad nisu bile cjenjenije i skuplje od jagoda.
Na istom mjestu vidim akcija Dukat puter 2 x 200 grama 8,35 KM odnosno onaj jedan bude manje od 4,20. Ne treba mi puter zatrebace mi tek za 7 dana ali prilika za kupovinu, datum je u redu, kupim.
Znaci kupujte na STVARNOJ akciji i osjeti se usteda. A kad trgovci vide da napuhana cijena ima slabiju prodju bice vise akcija.
Kao sto postoji krug dizanja cijena odgovorni kupci mogu potstaci krug pada cijena jer oni su ti koji svojim novcanicima glasaju!
Tako sam ja sa kaladontom, kad god na akciji ja kupim, eno puna latica. Gelovi za tusiranje, dezodoransi pihh moze mi do 2026 biti
Ne znam, druže, ali meni je odgovarala samo Rexona u stiku. Rexxona i Nivea u spreju za dijelove tijela koji nisu ispod pazuha.
Neki dan u DM-u gledam nema tog mog u stiku. Ima neki drugi koji mi je ok al je skoro 8 KM. Ranije je bila dosta niža cijena tog konkretno.
Pa, za razliku od hrane, organski mirisi su jeftiniji od vještački pravljenih