Upravo si opisala 90% sadržaja ove teme.
Šta je to novo nakon 428 stranica?
Upravo si opisala 90% sadržaja ove teme.
I ovo je apsolutno tačno. Otvaračica teme se nije osvnula na konkretne pravce, pokrete i ciljeve, koji su više nego raznovrsni i brojni, i često u medjusobnom konfliktu. Onaj tekst iz Peščanika maltene daje pregled anti-feminističkih ideja i kampanja iz kojih je Niemand mogla crpiti inspiraciju za svoj uvodni post. I govori o tome zašto veliki broj mladih žena tako razmišlja.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 15:37 feminizam ne postoji
postoje feminizmi
tema je pogresno postavljena![]()
piupiu wrote: ↑10/06/2020 15:42I ovo je apsolutno tačno. Otvaračica teme se nije osvnula na konkretne pravce, pokrete i ciljeve, koji su više nego raznovrsni i brojni, i često u medjusobnom konfliktu. Onaj tekst iz Peščanika maltene daje pregled anti-feminističkih ideja i kampanja iz kojih je Niemand mogla crpiti inspiraciju za svoj uvodni post.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 15:37 feminizam ne postoji
postoje feminizmi
tema je pogresno postavljena![]()
naslov , ali i uvodni tekstMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 15:38Eto predloži Niemand da ispravi naslov.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 15:37feminizam ne postojiMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 15:35 Opet bi se neki/e od vas trebali/e vratiti na početak teme i vidjeti kako i zašto je otvorena. Ako hoćete vlastitu temu o feminizmima u kojoj će se sve govoriti u superlativu u pozitivnom smislu onda sebi napravite drugu temu.
postoje feminizmi
tema je pogresno postavljena![]()
Meni su to kruške i jabuke. Položaj žene u industrijaliziranim društvima i položaj žene u agrarnom društvu koje živi u proširenoj porodičnoj zajednici su dva potpuno različita razvojna puta, zemlje o kojima ti govoriš su ispred nas tačno onoliko dugo koliko i feministički pokret.Škobo Habu wrote: ↑10/06/2020 13:01Moguće je. Irska, recimo, ili skandinavske zemlje su najbolji primjer.
I onda se tim temama nanovo bavimo i šta je problem?
Tvoje divljenje mi je poznato kroz ovih 428 stranica, ali ne prestaješ.
Pa današnji feminizam i jeste to što je raznovrsno. Zato se i postavlja pitanje zašto sve strpati u jednu grupu, kao da je sve za šta se žene bore besmisleno, isprazno i budalaština; i svi načini na koji se žene bore karikaturalni, kao što se ovdje često može pročitati.
Ne znam zašto mijenjati uvodni post. Činjenica je da postoji puno feminizama koji spadaju pod 'današnji feminizam', pa je valjda i to tema razgovora. Sad što neko temi pristupa s jedne, neko s druge strane, potpuno je nebitno.
sto podrazumijeva i znaci MODERNI FEMINIZAM? Da li isti uopce postoji?S4mpion wrote: ↑10/06/2020 16:12 Ne nasjedajte na feminističke pokušaje da vas se izbaci s teme ili ušutka, jer, eto, nemate šta reći.
Ništa od napisanog, a što feministička propaganda smatra borbom za prava žena, se ne može smatrat' borbom, jer se moderni feminizam, uključujući i simpatizere istog, na ovoj temi, ne bori ni za koga.
Nikome neće biti bolje od ovih feminističkih "boraca", žive na staroj slavi, koju im je obezbijedio prvobitni feminizam, sa ženama koje su znale šta rade i šta borba jeste, a šta nije.
Žene, koje zastupaju moderni feminizam, nisu se izborile ni za koga, a za glavni argument koriste položaj žena u Indiji, s kojima veze nemaju, niti su im popravile status u društvu.
Moderni feminizam iza sebe NEMA nikakve zasluge.
Dobro, pa de se odlucite.piupiu wrote: ↑10/06/2020 16:16Ne znam zašto mijenjati uvodni post. Činjenica je da postoji puno feminizama koji spadaju pod 'današnji feminizam', pa je valjda i to tema razgovora. Sad što neko temi pristupa s jedne, neko s druge strane, potpuno je nebitno.
Onaj tekst iz Peščanika, koji pominjemo, jako je dobro analizirao puno stvari koje su tebi sporne i objasnio zašto ljudi danas vide feminizam kao 'ružnu riječ'. I ponudio neke odgovore. Ne mora, uostalom, svako ni znati da postoji puno feminističkih pravaca, niti ga to mora interesovati.
Sve je to u duhu rasprave. Teme uvijek razviju neki svoj tok i život.
Izvini, ko je htio? Neko ti je tražio da promijeniš uvodni post?Niemand wrote: ↑10/06/2020 16:22Dobro, pa de se odlucite.piupiu wrote: ↑10/06/2020 16:16Ne znam zašto mijenjati uvodni post. Činjenica je da postoji puno feminizama koji spadaju pod 'današnji feminizam', pa je valjda i to tema razgovora. Sad što neko temi pristupa s jedne, neko s druge strane, potpuno je nebitno.
Onaj tekst iz Peščanika, koji pominjemo, jako je dobro analizirao puno stvari koje su tebi sporne i objasnio zašto ljudi danas vide feminizam kao 'ružnu riječ'. I ponudio neke odgovore. Ne mora, uostalom, svako ni znati da postoji puno feminističkih pravaca, niti ga to mora interesovati.
Sve je to u duhu rasprave. Teme uvijek razviju neki svoj tok i život.uvodni post je promijenjen jer ste to i htjeli, a i da fakat prestane svako malo propitkivanje sta neko trazi na temi, zasto pise i slicno. I feministice mogu pisati bas kao i oni koji kritikuju feminizam, kao i oni kojima je to sve skupa smijesno itd.
piupiu wrote: ↑10/06/2020 16:25Izvini, ko je htio? Neko ti je tražio da promijeniš uvodni post?Niemand wrote: ↑10/06/2020 16:22
Dobro, pa de se odlucite.uvodni post je promijenjen jer ste to i htjeli, a i da fakat prestane svako malo propitkivanje sta neko trazi na temi, zasto pise i slicno. I feministice mogu pisati bas kao i oni koji kritikuju feminizam, kao i oni kojima je to sve skupa smijesno itd.
E, vidiš, to je kada hoće korporativno napredovanje. Hoće da bude bogata kao i muškarac, a onda joj problem 12 satni radni dan.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
Hakiz, danas su i zene i muskraci robovi savremenog kapitalizmaHakiz wrote: ↑10/06/2020 16:32E, vidiš, to je kada hoće korporativno napredovanje. Hoće da bude bogata kao i muškarac, a onda joj problem 12 satni radni dan.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
Odeš brate liepo radiš kao kasirka u nekoj samoposluzi inećeš raditi 12 satni radni dan. A ako je mala plata, uvijek se ima sat za nekog šeika ili oligarha.
Al' jok, dama bi da bude CEO pa joj onda problem dug radni dan, mailovi na odmoru ako ga smije uzeti itd.
Neka, iskale ste i zaslužile ste sve što tim iskanjem dobijete. I da budete 12 sati na poslu i da imate vremena za djecu to jeste, da vam djecu odgaja neka imigrantkinja. Jal iz Meksika jal iz Pakistana. Da djeca sutra više zaplaču za dadiljom nego za majkom.
Promašio si odgovor, ali totalno. Žena inžinjer radi koliko i muškarac inžinjer u istoj korporaciji. Šta treba, da promijeni zanimanje? Da uzme neko ženskije? Kod nas, koliko vidim, i kasirke rade po 12 sati.Hakiz wrote: ↑10/06/2020 16:32E, vidiš, to je kada hoće korporativno napredovanje. Hoće da bude bogata kao i muškarac, a onda joj problem 12 satni radni dan.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
Odeš brate liepo radiš kao kasirka u nekoj samoposluzi inećeš raditi 12 satni radni dan. A ako je mala plata, uvijek se ima sat za nekog šeika ili oligarha.
Al' jok, dama bi da bude CEO pa joj onda problem dug radni dan, mailovi na odmoru ako ga smije uzeti itd.
Neka, iskale ste i zaslužile ste sve što tim iskanjem dobijete. I da budete 12 sati na poslu i da imate vremena za djecu to jeste, da vam djecu odgaja neka imigrantkinja. Jal iz Meksika jal iz Pakistana. Da djeca sutra više zaplaču za dadiljom nego za majkom.
Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 16:38 ne znam, kako si povezao teznju pokreta od strane zena za ravnopravno tretiranje zena radnica sa njihovom zeljom za napredovanjem u karijeri![]()