pa i ja respktujem muskrace, ali to ne znaci da respektujem stavove svih muskaraca
sumnjam, da i ti , kao muskrac, dijelis jednako misljenje svih muskraca o statusu zena u drustvima
pa i ja respktujem muskrace, ali to ne znaci da respektujem stavove svih muskaraca
ne postoji feminizam, postoje FEMINIZMIS4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:18Evo osnivam muški pokret, šta ću drugo.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:12Pozdravljaju i tebe gladni muškarci i gladna djeca Afrike i Azije i gladni starci Bosne i Hercegovine. Šta činiš po tom pitanju? Feminizam se bori i za žene zemalja u razvoju. Problem je što žene za Zapada treba da se bore za svoja prava tamo gdje one osjećaju da su ugrožene. A žene za Istoka za svoja prava, jer su im konteksti, potreba i htijenja drugačiji. Znaš, naravno, da je to jedan od glavnih sukoba u feminizmu, da žene Afrike i Azije ne žele da im žene sa zapada nameću svoj svjetonazor i probleme, jer se to smatra modernim kolonijalizmom?![]()
Nisam feminista, tako da mi nije bitno jesu li ti jadni gladni ljudi žene ili muškarci, tako da nema potrebe da ih dijeliš.
Eto, to je otprilike razlika između zdravog rezona, s jedne, i feminizma, s druge strane.
I ponovo ispravka, feminizam se NE BORI za prava potlačenih žena, nekada jeste, ali to je prošlo vrijeme, današnj ifeminitam je nešto drugo.
One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Potpuno tačno, ali to je bio onaj feminizam, onaj koji se stvarno borio za prava žena. Nije to komedija koja se danas naziva feminizmom.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Natural ... n_concernsHaving a low human density, for a long period of time Africa has been colonized by outside nations, exploiting African resources. Some economists[3] have talked about the 'scourge of raw materials', large quantities of rare raw materials putting Africa under heavy pressures and leading to wars and slow development. Despite these abundance of natural resources, claims suggest that many Western nations like the United States, Canada, Australia, France and the United Kingdom often exploit Africa's natural resources today, causing most of the value and money from the natural resources to go to the West rather than Africa, further causing the poverty in Africa. States that call themselves "Western" often accuse East Asia of "stealing Africa from whites," although unlike some they have never invaded Africa but have only strengthened commercial ties.[4][5] A Guyanese historian, Walter Rodney, posits that foreign ownership of African natural resources is the "most direct way" that rich countries continue to dominate African states without formally colonizing them: "When citizens of Europe own the land and the mines of Africa, this is the most direct way of sucking the African continent."
De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
Začetnice feminizma ne mogu ni zamislit' koliko je ženama teško danas.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICSToday the average hours worked in the U.S. is around 33,[17] with the average man employed full-time for 8.4 hours per work day, and the average woman employed full-time for 7.9 hours per work day.
Pustiti ti statistike, prijatelju. Prekovremeni rad u korporacijama niko nit broji, nit plaća.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:39Začetnice feminizma ne mogu ni zamislit' koliko je ženama teško danas.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:25 One začetnice feminizma, one jadne, obespravljene žene, što su se, pod strašnim uslovima rada, kidale od posla u fabrikama, se u grobu okreću kad ovo pročitaju.
Još jedan primjer koliko su današnje žene nesvjesne kakav položaj imaju i koliko je feminizam pogubljen u silnim lutanjima.
U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICSToday the average hours worked in the U.S. is around 33,[17] with the average man employed full-time for 8.4 hours per work day, and the average woman employed full-time for 7.9 hours per work day.
Ma lažu ljudi, samo feminizam je istina. One začetnice feminizma nemaju pojma koliko vam je teško danas.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:40Pustiti ti statistike, prijatelju. Prekovremeni rad u korporacijama niko nit broji, nit plaća.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:39Začetnice feminizma ne mogu ni zamislit' koliko je ženama teško danas.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32
De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.
U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICSToday the average hours worked in the U.S. is around 33,[17] with the average man employed full-time for 8.4 hours per work day, and the average woman employed full-time for 7.9 hours per work day.
problem je sto se feminizam analizira u jednini, jer ne postoji feminizam, postoje feminizmi, a svaki feminizam bi trebao imati novu rijec i svoje konkretno znacenjewewa wrote: ↑10/06/2020 14:28 nekidan je @piupiu postavila odlican clanak na temu potrebe za redefinisanjem feministicke teorije kako bi bolje odgovarala potrebama danasnjeg drustva, jer je nastao raskorak izmedju razvoja teorije i stvarnosti koje nove generacije zive
uostalom, evo citata:
posting.php?mode=quote&f=1&p=16565595
https://pescanik.net/feminizam-kao-ruzna-rec/
jos je gore, kad se ljudi zakace statistike, a nemaju pojma kako funkcionirapiupiu wrote: ↑10/06/2020 14:40Pustiti ti statistike, prijatelju. Prekovremeni rad u korporacijama niko nit broji, nit plaća.S4mpion wrote: ↑10/06/2020 14:39Začetnice feminizma ne mogu ni zamislit' koliko je ženama teško danas.piupiu wrote: ↑10/06/2020 14:32
De, bolan, vidi se da 'korporativne motike' nikad nisi uzeo u ruke. Prosječan radni dan u velikim korporacijama po Americi, Aziji, Australiji je 12 sati. Njeguje se kultura 'teškog rada', da dodješ na posao ranije, da ostaneš što kasnije. U malim preduzećima i više. Još dok provedu po sat vremena tamo-vamo u saobraćaju, eto ti dana s puno slobodnog vremena. Samo u Evropi, gdje još vlada socijalizam, ima malo više reda po tom pitanju. I u Bosni, gdje vlada nerad.
U.S. BUREAU OF LABOR STATISTICSToday the average hours worked in the U.S. is around 33,[17] with the average man employed full-time for 8.4 hours per work day, and the average woman employed full-time for 7.9 hours per work day.
Ne, ovo je kao kad ja gledam shakiru ili sofiju vergaru pa se osjecam kao ponosna latino zenaMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 00:24 Eto javi se tamo pa im reci kako to nema veze sa feminizmom. Baš me zanima šta bi ti odgovorile.
Uostalom dale to isto da kao da bih ja rekao vehabije nisu muslimani. Jesu, ali tumače drugačije.

Ma primjera koliko hoćeš. Na primjer, kad je stvarna cifra nezaposlenosti 18%, a ne 7%, kao što tvrde zvanične statistike. Jer vlada iz statistike isključuje bilo koga ko je plaćen makar i za jedan sat rada tokom sedmice i klasificira ih kao zaposlene. Pošto u Bosni ne postoji ni koncept 'casual workforce', a kamo li šta drugo...Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 14:57jos je gore, kad se ljudi zakace statistike, a nemaju pojma kako funkcionira![]()
korporicija je robija , ali mnogi ne razumiju sto znaci i kako izgleda raditi u korporacijama
ja nisam nikad vidjela osobe sa punim radnim vremenom u US i KAnadi da rade iskljucivo 8 sati, jer vecinu poslova rade prekovremeno![]()
Sampion ne razumije koej su varijable mjerene i koristene u statistici of US labor biroa![]()
moja najmladja je otisla korak dalje: pogledala spot za Waka waka i sva opcinjena izjavila da ce ozenit' Shakiru
u BiH je Zakon o Radu nedovrsen, nepreradjen, neobnovljen; neadkevatno registriranje samostalnih poduzetnika u odredjenim zanimanjima, doslovno su nepostojeci , nista me ne cudipiupiu wrote: ↑10/06/2020 15:15Ma primjera koliko hoćeš. Na primjer, kad je stvarna cifra nezaposlenosti 18%, a ne 7%, kao što tvrde zvanične statistike. Jer vlada iz statistike isključuje bilo koga ko je plaćen makar i za jedan sat rada tokom sedmice i klasificira ih kao zaposlene. Pošto u Bosni ne postoji ni koncept 'casual workforce', a kamo li šta drugo...Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 14:57jos je gore, kad se ljudi zakace statistike, a nemaju pojma kako funkcionira![]()
korporicija je robija , ali mnogi ne razumiju sto znaci i kako izgleda raditi u korporacijama
ja nisam nikad vidjela osobe sa punim radnim vremenom u US i KAnadi da rade iskljucivo 8 sati, jer vecinu poslova rade prekovremeno![]()
Sampion ne razumije koej su varijable mjerene i koristene u statistici of US labor biroa![]()
![]()
Osim toga, Evropljani i Amerikanci, Australijanci, Azija... se u putu nisu sreli radnim kulturama, zakonodavno i u raznim drugim smislovima.
Ja sam ga kompletnog pročitala. Strogi socijalizam.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 15:20
u BiH je Zakon o Radu nedovrsen, nepreradjen, neobnovljen; neadkevatno registriranje samostalnih poduzetnika u odredjenim zanimanjima, doslovno su nepostojeci , nista me ne cudi![]()
![]()
feminizam ne postojiMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 15:35 Opet bi se neki/e od vas trebali/e vratiti na početak teme i vidjeti kako i zašto je otvorena. Ako hoćete vlastitu temu o feminizmima u kojoj će se sve govoriti u superlativu u pozitivnom smislu onda sebi napravite drugu temu.
Eto predloži Niemand da ispravi naslov.Connaisseur Karlin wrote: ↑10/06/2020 15:37feminizam ne postojiMarlboroGold wrote: ↑10/06/2020 15:35 Opet bi se neki/e od vas trebali/e vratiti na početak teme i vidjeti kako i zašto je otvorena. Ako hoćete vlastitu temu o feminizmima u kojoj će se sve govoriti u superlativu u pozitivnom smislu onda sebi napravite drugu temu.
postoje feminizmi
tema je pogresno postavljena![]()