INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#10176 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Opet cemo mescini po sireve i puter u Madjarsku.
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#10177 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Nokian808 wrote: 12/01/2023 20:08
Naslovnica wrote: 12/01/2023 19:34 Bio 3 i nešto (znao na akciji po 2.65).
Onda otišao na 4.20, pa 4.70, pa 5.20, 6.20...a jutros je ova cijena.
Odustao od kupovine, neka mu ga mama kupujeImage
Koji je to market da znam da ne ulazim iz principa?
BCC
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#10178 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

zippoo87 wrote: 12/01/2023 20:07
Naslovnica wrote: 12/01/2023 19:38 Đe ti je ta piljara sestret da kupim paket odmah?!
🥺
Ima Bosne i dalje od Marin Dvora i Bascarsije :lol: :lol: :lol:
Ima li je do Alipašinog ba?
Neš reći?
🥺
Naslovnica
Posts: 35461
Joined: 20/03/2013 15:38

#10179 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 12/01/2023 20:37 Opet cemo mescini po sireve i puter u Madjarsku.
Pezejcem.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10180 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:43
zippoo87 wrote: 12/01/2023 20:07
Ima Bosne i dalje od Marin Dvora i Bascarsije :lol: :lol: :lol:
Ima li je do Alipašinog ba?
Neš reći?
🥺
Ne znam stvarno,ne kupujem u Sarajevu :lol: :lol:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#10181 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:43
NediM17 wrote: 12/01/2023 20:37 Opet cemo mescini po sireve i puter u Madjarsku.
Pezejcem.
Ja u danu tetrapakom is'o do Pecuha. :D
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10182 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by okanomalo »

zippoo87 wrote: 12/01/2023 19:26
komsinica_s_drugog wrote: 12/01/2023 19:07
Slijedeci puta samo upali kameru i ukljuci snimanje i nonsalantno ono pricaj i trazi i onda snimak fino inspekciji.
To im je klasicna prica,nisu radnice stigle promijeniti...meni identicno tako odgovaraju evo mjesecima,kada ih uhvatim tako na polici jedna cijena a na kasi druga.
Poceti cu i ja snimati pa snimak poslati...mozda bude efektnije nego slike :D
kupujem u bingu ( u sopingu) redovno se koljem sa njima.uvijek kucaju punu cijenu na kasi iako je uredno obiljezena ispod proizvoda na zutoj podlozi cijena na akciji. vise ne kradu, otimaju.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10183 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by okanomalo »

:dada: lijepa stara vremena.tata dobije platu,mama diktira, ja pisem sta treba kupiti i hajde po fasungu. tokom mjeseca kupi se jos po koja sitnica, hljeb i mlijeko.to je to. u danasnje vrijeme navukli nas na odlazak svake sedmice u TC bar po dva puta pa jos ako si radoznao odes do drugog TC I PARE ODOSE. :jbt:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#10184 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Pa zimnica preko sindikata. :D
last mohicans
Posts: 18260
Joined: 09/08/2012 23:19

#10185 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:41
Nokian808 wrote: 12/01/2023 20:08

Koji je to market da znam da ne ulazim iz principa?
BCC
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51257
Joined: 29/06/2011 23:39

#10186 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Da mi je onog rolanog dimljenog sira iz Pecuja
last mohicans
Posts: 18260
Joined: 09/08/2012 23:19

#10187 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

okanomalo wrote: 12/01/2023 21:04
zippoo87 wrote: 12/01/2023 19:26

kupujem u bingu ( u sopingu) redovno se koljem sa njima.uvijek kucaju punu cijenu na kasi iako je uredno obiljezena ispod proizvoda na zutoj podlozi cijena na akciji. vise ne kradu, otimaju.
Ma svi oni ne stignu, banda pljačkaška. Pričao sam sa jednom inspektoricom, za to ide minimalna kazna od 4-5 tisuca. Samo zvati inspekciju, oni na svaki poziv moraju reagirati. Ne treba se ništa raspravljati, vratiti proizvod ili insistirati da se plati istaknuta cijena. Nista ne prijetiti jer u tom slučaju koriguju cijene.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#10188 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

last mohicans wrote: 12/01/2023 21:19
Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:41
BCC
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km :-)
Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10189 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

vjeshalica wrote: 12/01/2023 21:30
last mohicans wrote: 12/01/2023 21:19

Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km :-)
Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.
Bas sada snaha prica da su cijene u DMu digli po 2-3 KM za dezodoranse.
Strasno je sta rade.
U svijetu pocele cijene da opadaju i vracaju se u normalu a kod nas dizu po 40-50% preko noci cijenu artiklima.
Nema vise ono lagano povecanje po 0.05-0.10 KM...sada ili marka skuplje ili 2-3 :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#10190 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Prvo saFun, i to kabas. :D
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10191 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:41
Nokian808 wrote: 12/01/2023 20:08

Koji je to market da znam da ne ulazim iz principa?
BCC
"Kralj dobrih cijena" :lol:
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10192 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Nokian808 wrote: 12/01/2023 22:02
Naslovnica wrote: 12/01/2023 20:41
BCC
"Kralj dobrih cijena" :lol:
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
Jesu li prosle one akcije u Crvenoj Jabuci da je navecer poslije 19h hrana 50% jeftinija...ono sto ostane ?
Ovo im je bila glavna furka kada su otvorili prvi centar u FBiH ,tj. u Tuzli...raja navecer gulila po hranu,kao da je dzaba.
Ali haman su i tamo to ukinuli...bilo promotivno da navuku raju.
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10193 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratiti :mrgreen: i može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#10194 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

konektovan wrote: 12/01/2023 22:59 Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratiti :mrgreen: i može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
Ja imam pred kucom jednu prodavnicu...ono vecinom na divlje prodaju,nikada racuna nisam vidio :D
E tu je ovo bjelilo za kafu 4 KM i bas sada rekao mami da kupi 2-3 pakla dok i oni nisu digli cijenu,kad kaze kako prodavacica govori kako ljudi nenormalno uzimaju ovo bjelilo :D
Ocekujem u narednih par dana da ce i oni dignuti barem na 5 KM...rekao sam mami,nista ne govori da je kod njih najjeftinije,kada skontaju,dignuti ce cijenu...za masu artikala su tako uradili ...neko od kupaca im kaze da je jeftinije i oni odmah dignu a moze ti i trgovkinja ukrasti,jer 90% artikala uopste nemaju u kasi...ja nekada kazem za nesto daj mi fiskalni,kaze nemam u racunaru artikal :D
Tu rade sve neke 100% nepismene radnice ,boze sacuvaj,jer je gazda gori od svakog ciganina.
Izbjegavam tu kupovati ali mi je bas pred kucom pa ono za neke sitnice usput.
I ove ne vrijedi prijavljivati inspekciji,bivsi glavni direktor inspekcije Tuzlanskog Kantona je kuca odmah pored ove piljare,gazda je masno placao njemu da ga ne diraju inspektori a ovaj je talio milione,jer ne bavi se samo piljarama,ima benzinske,uvozio raznu visokotarifnu robu i nije placao poreze i namete...bio je i osudjen za utaju poreza...dobio 4-5 godina...mozda je jos uvijek u zatvoru .
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#10195 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 12/01/2023 21:30
last mohicans wrote: 12/01/2023 21:19

Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km :-)
Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.
Ja koristim Veledin, 13,5 KM. To mu je cijena zadnjih 5 godina. Ako je i bio skup više nije :lol: A lafo prirodan :-D
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#10196 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

zippoo87 wrote: 12/01/2023 22:21
Nokian808 wrote: 12/01/2023 22:02

"Kralj dobrih cijena" :lol:
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
Jesu li prosle one akcije u Crvenoj Jabuci da je navecer poslije 19h hrana 50% jeftinija...ono sto ostane ?
Ovo im je bila glavna furka kada su otvorili prvi centar u FBiH ,tj. u Tuzli...raja navecer gulila po hranu,kao da je dzaba.
Ali haman su i tamo to ukinuli...bilo promotivno da navuku raju.
U Jabuci Holidey Innu to nema i nije bilo koliko znam...
Ali ima to vjerovao ili ne u Bingu u Lukavici 50% popust na neprodana kuhana jela - vise Bingo dere nas u Sarajevu nego one u Lukavici.
newera86
Posts: 391
Joined: 11/12/2012 00:18

#10197 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by newera86 »

Hakiz wrote: 12/01/2023 23:30
vjeshalica wrote: 12/01/2023 21:30

Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.
Ja koristim Veledin, 13,5 KM. To mu je cijena zadnjih 5 godina. Ako je i bio skup više nije :lol: A lafo prirodan :-D
boro talco onaj klasicni je najbolji.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#10198 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

komsinica_s_drugog wrote: 12/01/2023 19:07 Danas sam popizdila u prodavnici. Elem, svaki put kad odem kao da mi neko samar sveze jer svaki put vidim bar dva artikla koji su poskupili za par dana. Tako danas, htjedoh kupit Fresco pomfrit, pogledam cijenu 5. 30. KM 1 kg. Zadnji put kad sam kupovala, a ima tome par mjeseci pa se ne sjecam tacno u fening bio je oko 3.80.
Odustanem, potrazim drugi, Golden River, 1 kg, cijena 3.80. Uzmem njega i dva hljeba, pa na kasu. Otkuca mi kasirka racun preko 8KM. Platim ali mi nije jasno, i odmah pogledam racun kad tamo stoji cijena pomfrita 5.20KM. Odmah kazem kasirki da na zamrzivacu stoji druga cijena, pita me hocu li platit ili vratit, rekoh hocu platit po cijeni koja je istaknuta. Ode ona do zamrzivaca, cita bar kod, jest ta, al' s drugom cijenom. Zove seficu. Dolazi ona i objasnjava mi da vjerovatno radnici nisu stigli zamijenit cijenu tu. A, rekoh, u kompjuteru ste stigli :D Ja hocu da kupim ovaj pomfrit po ovoj cijeni. I da slikam ovo sto radite.
I nije mi dala, izvuce onu cijenu.
Da se obratim inspekciji? Kako ce mi vjerovati bez dokaza?
Uspjela sam samo racun slikati.

Sto se tice pomfrita dobila sam razliku novca.

Stvarno mi je vise dosta da od mene prave majmuna na svakom koraku. Odbijam da platim kilogram sira 20 KM, kilogram pilecih prsa 14 KM, litar mlijeka 2.60 KM itd.
Ja tako u nedelju,bio u grand centru i reko haj pravo dorucak da kipim u merkatoru. Kupim tri bageta pise cijena 0.80, i tuzlanske rostiljske pise 3.25. jos kontam sto su jeftine jer sam gledao u bingu bile 3.60.
Jos neke stvari kupio i kuci. Pogledam racun baget 1.10, kupio tri komada, kobasice 3.80. zakinuli me za 1.5KM.
Da je bilo blize vratio bih se. Kontam dok odem i platim parking plus gorivo odose bar dvije marke.
Jos uvjek gledam i pazim cjene, ali uspjedose me zajebati
User avatar
mikrozadatak
Posts: 1429
Joined: 27/07/2014 10:52

#10199 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by mikrozadatak »

last mohicans wrote: 12/01/2023 21:19
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km :-)
Eno na Heci Nivea dezodoransi po 4,5KM. Donedavno bili po 3 KM. Doduše nema ih ni dole u svakoj radnji.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#10200 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Kiki_Musampa »

zippoo87 wrote: 12/01/2023 23:26
konektovan wrote: 12/01/2023 22:59 Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratiti :mrgreen: i može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
Ja imam pred kucom jednu prodavnicu...ono vecinom na divlje prodaju,nikada racuna nisam vidio :D
E tu je ovo bjelilo za kafu 4 KM i bas sada rekao mami da kupi 2-3 pakla dok i oni nisu digli cijenu,kad kaze kako prodavacica govori kako ljudi nenormalno uzimaju ovo bjelilo :D
Ocekujem u narednih par dana da ce i oni dignuti barem na 5 KM...rekao sam mami,nista ne govori da je kod njih najjeftinije,kada skontaju,dignuti ce cijenu...za masu artikala su tako uradili ...neko od kupaca im kaze da je jeftinije i oni odmah dignu a moze ti i trgovkinja ukrasti,jer 90% artikala uopste nemaju u kasi...ja nekada kazem za nesto daj mi fiskalni,kaze nemam u racunaru artikal :D
Tu rade sve neke 100% nepismene radnice ,boze sacuvaj,jer je gazda gori od svakog ciganina.
Izbjegavam tu kupovati ali mi je bas pred kucom pa ono za neke sitnice usput.
I ove ne vrijedi prijavljivati inspekciji,bivsi glavni direktor inspekcije Tuzlanskog Kantona je kuca odmah pored ove piljare,gazda je masno placao njemu da ga ne diraju inspektori a ovaj je talio milione,jer ne bavi se samo piljarama,ima benzinske,uvozio raznu visokotarifnu robu i nije placao poreze i namete...bio je i osudjen za utaju poreza...dobio 4-5 godina...mozda je jos uvijek u zatvoru .
Gračanica kod TC Evropa?
Post Reply