INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10176 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Opet cemo mescini po sireve i puter u Madjarsku.
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10177 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
BCCNokian808 wrote: ↑12/01/2023 20:08Koji je to market da znam da ne ulazim iz principa?Naslovnica wrote: ↑12/01/2023 19:34 Bio 3 i nešto (znao na akciji po 2.65).
Onda otišao na 4.20, pa 4.70, pa 5.20, 6.20...a jutros je ova cijena.
Odustao od kupovine, neka mu ga mama kupuje![]()
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
#10178 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
Naslovnica
- Posts: 35461
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10180 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne znam stvarno,ne kupujem u Sarajevu
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10181 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja u danu tetrapakom is'o do Pecuha.
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
#10182 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
zippoo87 wrote: ↑12/01/2023 19:26kupujem u bingu ( u sopingu) redovno se koljem sa njima.uvijek kucaju punu cijenu na kasi iako je uredno obiljezena ispod proizvoda na zutoj podlozi cijena na akciji. vise ne kradu, otimaju.komsinica_s_drugog wrote: ↑12/01/2023 19:07
Slijedeci puta samo upali kameru i ukljuci snimanje i nonsalantno ono pricaj i trazi i onda snimak fino inspekciji.
To im je klasicna prica,nisu radnice stigle promijeniti...meni identicno tako odgovaraju evo mjesecima,kada ih uhvatim tako na polici jedna cijena a na kasi druga.
Poceti cu i ja snimati pa snimak poslati...mozda bude efektnije nego slike![]()
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
#10183 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10184 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa zimnica preko sindikata. 
-
last mohicans
- Posts: 18260
- Joined: 09/08/2012 23:19
#10185 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km
- dječak sa šibicama
- Posts: 51257
- Joined: 29/06/2011 23:39
#10186 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da mi je onog rolanog dimljenog sira iz Pecuja
-
last mohicans
- Posts: 18260
- Joined: 09/08/2012 23:19
#10187 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
okanomalo wrote: ↑12/01/2023 21:04Ma svi oni ne stignu, banda pljačkaška. Pričao sam sa jednom inspektoricom, za to ide minimalna kazna od 4-5 tisuca. Samo zvati inspekciju, oni na svaki poziv moraju reagirati. Ne treba se ništa raspravljati, vratiti proizvod ili insistirati da se plati istaknuta cijena. Nista ne prijetiti jer u tom slučaju koriguju cijene.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#10188 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.last mohicans wrote: ↑12/01/2023 21:19Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km![]()
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10189 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Bas sada snaha prica da su cijene u DMu digli po 2-3 KM za dezodoranse.vjeshalica wrote: ↑12/01/2023 21:30Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.last mohicans wrote: ↑12/01/2023 21:19
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km![]()
Strasno je sta rade.
U svijetu pocele cijene da opadaju i vracaju se u normalu a kod nas dizu po 40-50% preko noci cijenu artiklima.
Nema vise ono lagano povecanje po 0.05-0.10 KM...sada ili marka skuplje ili 2-3
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#10190 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Prvo saFun, i to kabas. 
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10191 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
"Kralj dobrih cijena"
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10192 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Jesu li prosle one akcije u Crvenoj Jabuci da je navecer poslije 19h hrana 50% jeftinija...ono sto ostane ?Nokian808 wrote: ↑12/01/2023 22:02"Kralj dobrih cijena"![]()
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
Ovo im je bila glavna furka kada su otvorili prvi centar u FBiH ,tj. u Tuzli...raja navecer gulila po hranu,kao da je dzaba.
Ali haman su i tamo to ukinuli...bilo promotivno da navuku raju.
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#10193 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratiti
i može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
-
zippoo87
- Posts: 19660
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#10194 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja imam pred kucom jednu prodavnicu...ono vecinom na divlje prodaju,nikada racuna nisam vidiokonektovan wrote: ↑12/01/2023 22:59 Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratitii može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
E tu je ovo bjelilo za kafu 4 KM i bas sada rekao mami da kupi 2-3 pakla dok i oni nisu digli cijenu,kad kaze kako prodavacica govori kako ljudi nenormalno uzimaju ovo bjelilo
Ocekujem u narednih par dana da ce i oni dignuti barem na 5 KM...rekao sam mami,nista ne govori da je kod njih najjeftinije,kada skontaju,dignuti ce cijenu...za masu artikala su tako uradili ...neko od kupaca im kaze da je jeftinije i oni odmah dignu a moze ti i trgovkinja ukrasti,jer 90% artikala uopste nemaju u kasi...ja nekada kazem za nesto daj mi fiskalni,kaze nemam u racunaru artikal
Tu rade sve neke 100% nepismene radnice ,boze sacuvaj,jer je gazda gori od svakog ciganina.
Izbjegavam tu kupovati ali mi je bas pred kucom pa ono za neke sitnice usput.
I ove ne vrijedi prijavljivati inspekciji,bivsi glavni direktor inspekcije Tuzlanskog Kantona je kuca odmah pored ove piljare,gazda je masno placao njemu da ga ne diraju inspektori a ovaj je talio milione,jer ne bavi se samo piljarama,ima benzinske,uvozio raznu visokotarifnu robu i nije placao poreze i namete...bio je i osudjen za utaju poreza...dobio 4-5 godina...mozda je jos uvijek u zatvoru .
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#10195 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja koristim Veledin, 13,5 KM. To mu je cijena zadnjih 5 godina. Ako je i bio skup više nijevjeshalica wrote: ↑12/01/2023 21:30Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.last mohicans wrote: ↑12/01/2023 21:19
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km![]()
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#10196 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Jabuci Holidey Innu to nema i nije bilo koliko znam...zippoo87 wrote: ↑12/01/2023 22:21Jesu li prosle one akcije u Crvenoj Jabuci da je navecer poslije 19h hrana 50% jeftinija...ono sto ostane ?Nokian808 wrote: ↑12/01/2023 22:02
"Kralj dobrih cijena"![]()
Bingo fino dostigao i gotovo prestigao Mercator....koliko trenutno vidim vecina stvari najjeftinija u Robotu i onom Megadiskontu....gledam i onaj novi veliki Penny onaj WestGate otisao i razocarao se slabo su oni to skontali ko ce im iz grada otici i kupovati kad ima jeftinije u samom Sarajevu.
Kad zelim da me deru odem u Crvenu Jabuku bar imaju dobru ponudu hrane i nekih stvari kojih nema u Bingu a iskreno zavisno sta uzmes skuhana hrana je ukusnija i cak ne skuplja od BCC.
Ovo im je bila glavna furka kada su otvorili prvi centar u FBiH ,tj. u Tuzli...raja navecer gulila po hranu,kao da je dzaba.
Ali haman su i tamo to ukinuli...bilo promotivno da navuku raju.
Ali ima to vjerovao ili ne u Bingu u Lukavici 50% popust na neprodana kuhana jela - vise Bingo dere nas u Sarajevu nego one u Lukavici.
-
newera86
- Posts: 391
- Joined: 11/12/2012 00:18
#10197 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
boro talco onaj klasicni je najbolji.Hakiz wrote: ↑12/01/2023 23:30Ja koristim Veledin, 13,5 KM. To mu je cijena zadnjih 5 godina. Ako je i bio skup više nijevjeshalica wrote: ↑12/01/2023 21:30
Nije samo u DMu vec i konzum, bingo itd svi napicili preko 8KM nisu normalni, to ne vrijedi ni 5KM, do nedavno si mogao naci rollon do 4KM,max 5, sad skoro 9KM. Ima drugo za kupiti nek im prdi na polici.A lafo prirodan
![]()
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#10198 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja tako u nedelju,bio u grand centru i reko haj pravo dorucak da kipim u merkatoru. Kupim tri bageta pise cijena 0.80, i tuzlanske rostiljske pise 3.25. jos kontam sto su jeftine jer sam gledao u bingu bile 3.60.komsinica_s_drugog wrote: ↑12/01/2023 19:07 Danas sam popizdila u prodavnici. Elem, svaki put kad odem kao da mi neko samar sveze jer svaki put vidim bar dva artikla koji su poskupili za par dana. Tako danas, htjedoh kupit Fresco pomfrit, pogledam cijenu 5. 30. KM 1 kg. Zadnji put kad sam kupovala, a ima tome par mjeseci pa se ne sjecam tacno u fening bio je oko 3.80.
Odustanem, potrazim drugi, Golden River, 1 kg, cijena 3.80. Uzmem njega i dva hljeba, pa na kasu. Otkuca mi kasirka racun preko 8KM. Platim ali mi nije jasno, i odmah pogledam racun kad tamo stoji cijena pomfrita 5.20KM. Odmah kazem kasirki da na zamrzivacu stoji druga cijena, pita me hocu li platit ili vratit, rekoh hocu platit po cijeni koja je istaknuta. Ode ona do zamrzivaca, cita bar kod, jest ta, al' s drugom cijenom. Zove seficu. Dolazi ona i objasnjava mi da vjerovatno radnici nisu stigli zamijenit cijenu tu. A, rekoh, u kompjuteru ste stigliJa hocu da kupim ovaj pomfrit po ovoj cijeni. I da slikam ovo sto radite.
I nije mi dala, izvuce onu cijenu.
Da se obratim inspekciji? Kako ce mi vjerovati bez dokaza?
Uspjela sam samo racun slikati.
Sto se tice pomfrita dobila sam razliku novca.
Stvarno mi je vise dosta da od mene prave majmuna na svakom koraku. Odbijam da platim kilogram sira 20 KM, kilogram pilecih prsa 14 KM, litar mlijeka 2.60 KM itd.
Jos neke stvari kupio i kuci. Pogledam racun baget 1.10, kupio tri komada, kobasice 3.80. zakinuli me za 1.5KM.
Da je bilo blize vratio bih se. Kontam dok odem i platim parking plus gorivo odose bar dvije marke.
Jos uvjek gledam i pazim cjene, ali uspjedose me zajebati
- mikrozadatak
- Posts: 1429
- Joined: 27/07/2014 10:52
#10199 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Eno na Heci Nivea dezodoransi po 4,5KM. Donedavno bili po 3 KM. Doduše nema ih ni dole u svakoj radnji.last mohicans wrote: ↑12/01/2023 21:19
Ja i hanuma smo se prije desetak god navukli na ovo, isto kokain, a smeće obično. Totalno smo ga odbacili. Ali šta se desilo s DM-om ljudi dragi, strašne cijene proizvoda koji nisu njihovi. Pa jbt, Nivea dez. 8.50 km![]()
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#10200 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gračanica kod TC Evropa?zippoo87 wrote: ↑12/01/2023 23:26Ja imam pred kucom jednu prodavnicu...ono vecinom na divlje prodaju,nikada racuna nisam vidiokonektovan wrote: ↑12/01/2023 22:59 Treba i ove male, lokalne markete obilaziti,. Ima i tu dobre robe sa dobrim cijenama. Recimo Neo marketi imaju akcije milki počesto, takodjer i hemije, kozmetike,..samo treba upratitii može se tu napraviti fina ušteda kome je usput..
E tu je ovo bjelilo za kafu 4 KM i bas sada rekao mami da kupi 2-3 pakla dok i oni nisu digli cijenu,kad kaze kako prodavacica govori kako ljudi nenormalno uzimaju ovo bjelilo
Ocekujem u narednih par dana da ce i oni dignuti barem na 5 KM...rekao sam mami,nista ne govori da je kod njih najjeftinije,kada skontaju,dignuti ce cijenu...za masu artikala su tako uradili ...neko od kupaca im kaze da je jeftinije i oni odmah dignu a moze ti i trgovkinja ukrasti,jer 90% artikala uopste nemaju u kasi...ja nekada kazem za nesto daj mi fiskalni,kaze nemam u racunaru artikal
Tu rade sve neke 100% nepismene radnice ,boze sacuvaj,jer je gazda gori od svakog ciganina.
Izbjegavam tu kupovati ali mi je bas pred kucom pa ono za neke sitnice usput.
I ove ne vrijedi prijavljivati inspekciji,bivsi glavni direktor inspekcije Tuzlanskog Kantona je kuca odmah pored ove piljare,gazda je masno placao njemu da ga ne diraju inspektori a ovaj je talio milione,jer ne bavi se samo piljarama,ima benzinske,uvozio raznu visokotarifnu robu i nije placao poreze i namete...bio je i osudjen za utaju poreza...dobio 4-5 godina...mozda je jos uvijek u zatvoru .
