Odustanem, potrazim drugi, Golden River, 1 kg, cijena 3.80. Uzmem njega i dva hljeba, pa na kasu. Otkuca mi kasirka racun preko 8KM. Platim ali mi nije jasno, i odmah pogledam racun kad tamo stoji cijena pomfrita 5.20KM. Odmah kazem kasirki da na zamrzivacu stoji druga cijena, pita me hocu li platit ili vratit, rekoh hocu platit po cijeni koja je istaknuta. Ode ona do zamrzivaca, cita bar kod, jest ta, al' s drugom cijenom. Zove seficu. Dolazi ona i objasnjava mi da vjerovatno radnici nisu stigli zamijenit cijenu tu. A, rekoh, u kompjuteru ste stigli
I nije mi dala, izvuce onu cijenu.
Da se obratim inspekciji? Kako ce mi vjerovati bez dokaza?
Uspjela sam samo racun slikati.
Sto se tice pomfrita dobila sam razliku novca.
Stvarno mi je vise dosta da od mene prave majmuna na svakom koraku. Odbijam da platim kilogram sira 20 KM, kilogram pilecih prsa 14 KM, litar mlijeka 2.60 KM itd.

