Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#51101 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:20 ima li iko ovu toyotu? isplati li se?
https://olx.ba/artikal/77557014
Sta ti znaci "isplati li se"? Jel mislis zaradjivat novac s njom, taksirat, da ti bude radno auto?
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#51102 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Hercegoviina »

preludezalude wrote: 24/06/2026 00:26
Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:20 ima li iko ovu toyotu? isplati li se?
https://olx.ba/artikal/77557014
Sta ti znaci "isplati li se"? Jel mislis zaradjivat novac s njom, taksirat, da ti bude radno auto?
mislim hoće li me služiti za te pare i koliko ga je skupo odrzavati?
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#51103 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:27
preludezalude wrote: 24/06/2026 00:26
Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:20 ima li iko ovu toyotu? isplati li se?
https://olx.ba/artikal/77557014
Sta ti znaci "isplati li se"? Jel mislis zaradjivat novac s njom, taksirat, da ti bude radno auto?
mislim hoće li me služiti za te pare i koliko ga je skupo odrzavati?
Tesko je dati odgovor na tvoje pitanje. Vaze za pouzdana auta a sad kako je odrzavan... ja nebi bjezao ako je odrzavan tj nije zapusten.
Passat_B6
Posts: 18
Joined: 22/06/2026 07:26

#51104 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Passat_B6 »

Pozdrav, kakvo imate misljenje o Audiu Q5 2012. Godina 2.0 TDi Quattro. Da li bi bio odlican transfer sa passata b6 na ovog gospodara prstenova?
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#51105 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by zigson »

Jest al moras onda nick mijenjati a ne znam koliko ti se to isplati
SvjetlosnaGodina
Posts: 308
Joined: 16/04/2026 11:24

#51106 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SvjetlosnaGodina »

Pretezak auto za taj motor i star, bolje b8 pasat trazi
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#51107 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

preludezalude wrote: 24/06/2026 00:33
Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:27
preludezalude wrote: 24/06/2026 00:26

Sta ti znaci "isplati li se"? Jel mislis zaradjivat novac s njom, taksirat, da ti bude radno auto?
mislim hoće li me služiti za te pare i koliko ga je skupo odrzavati?
Tesko je dati odgovor na tvoje pitanje. Vaze za pouzdana auta a sad kako je odrzavan... ja nebi bjezao ako je odrzavan tj nije zapusten.
Ovo bi trebalo da je još Toyota dizel 1AD-FTV koja je kad je tek predstavljena imala problema sa pucanjem glave i potrošnjom ulja, poslije 2010 sve je to ispravljeno znači nove karike, glava.... Tako da bi ovo trebao biti ok model. Stim da su dizne Denso malo osjetljivije i ovo ti je starost i kilometraža kad teže dizelske kvarove možeš očekivati:

- EGR
- Dizne
- Zamajac
- DPF
- Turbo

Sad od 2015 je RAV4 dobio N47 što je drugi par problema.
milojicabrzi
Posts: 2627
Joined: 18/11/2009 12:43

#51108 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by milojicabrzi »

Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:27
preludezalude wrote: 24/06/2026 00:26
Hercegoviina wrote: 24/06/2026 00:20 ima li iko ovu toyotu? isplati li se?
https://olx.ba/artikal/77557014
Sta ti znaci "isplati li se"? Jel mislis zaradjivat novac s njom, taksirat, da ti bude radno auto?
mislim hoće li me služiti za te pare i koliko ga je skupo odrzavati?
Ne mora biti da je loše auto, ali puno je to para za auto staro 12-13 godina i sa preko 200 kkm na satu. Dodat još 10 hiljada i nova Corolla na akciji ima za 36 hiljada.

Opet, to je samo moje mišljenje. Toyote su inače kvalitetne, ali ne znam kakve su kad se nađu u ovom području 250+ hiljada kilometara. Što reče kolega, možeš tu očekivati standardne dieselske boljke. :thumbup: :bih:
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#51109 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Da je ova RAV4 benzinac bez razmišljanja bez obzira na kilometražu, samo vidjeti stanje, međutim nažalost od Japanca je jedino Honda znala dobar dizel napraviti.
Passat_B6
Posts: 18
Joined: 22/06/2026 07:26

#51110 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Passat_B6 »

SvjetlosnaGodina wrote: 24/06/2026 08:35 Pretezak auto za taj motor i star, bolje b8 pasat trazi
Malo je i Audi tezak na opremi, npr. imas navigaciju, dobra sjedista itd a nemas dvozonsku klimu, malo je teze naci ove Q5 sa dobrom opremom.
SvjetlosnaGodina
Posts: 308
Joined: 16/04/2026 11:24

#51111 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SvjetlosnaGodina »

Passat_B6 wrote: 24/06/2026 10:25
SvjetlosnaGodina wrote: 24/06/2026 08:35 Pretezak auto za taj motor i star, bolje b8 pasat trazi
Malo je i Audi tezak na opremi, npr. imas navigaciju, dobra sjedista itd a nemas dvozonsku klimu, malo je teze naci ove Q5 sa dobrom opremom.
Ko i svi njemacki auti, to ljudi sebi klikaju kako im treba, al i oni to ulidaju polako na novim autima.

Dobrog ces slabo nac, pogotovo ta godista
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#51112 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by konektovan »

beco wrote: 24/06/2026 09:43 Da je ova RAV4 benzinac bez razmišljanja bez obzira na kilometražu, samo vidjeti stanje, međutim nažalost od Japanca je jedino Honda znala dobar dizel napraviti.
Toyota kad je pravila dizelase, honda to nije znala ni napisati.
BiBi911
Posts: 5340
Joined: 09/12/2018 17:47

#51113 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by BiBi911 »

peca777 wrote: 23/06/2026 16:06
zposao wrote: 23/06/2026 16:02 Problem je KAKO se auto vozilo.
Tacno. Spustam se cesto niz kobilju i kolicina debila koji konstantno drze kocnicu je nevjerovatna. Mlado, staro, dobro auto, ili lose, apsoluto svejedno.
Meni stalno svijetle kocnice, al ne kocim vec el. Motor. Pa iza svi kontaku kao ti ovaj koci. Al samo rekuperacija radi
peca777
Posts: 1294
Joined: 19/04/2019 14:08

#51114 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by peca777 »

Ne znam sta vozis, ali sam vecinom mislio na standardna auta bez te neke opreme.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7817
Joined: 25/12/2010 04:56

#51115 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

hopi wrote: 24/06/2026 00:21
B6Redhell wrote: 23/06/2026 18:31
hopi wrote: 23/06/2026 16:56 Šta je problem ja uvijek držim kočnicu niz brdo
I kada dajem gas držim malo kočnicu
Što je sigurno je sigurno
Polahko ali sporo
Znaci i ti si jedan od onih koji koristi lijevu nogu za kocenje. Ja to nebih mogao nikad. Pokuso jednom i glava zamalo u sofer sajbi.
Bez osjecajnoo
Obicno rade zene i ljudi kojima je prvo auto bilo automatik ili se ucili voziti na tom..
Pa kolega, kao prvo post je bio humorističnog karaktera.
Kao drugo, da, na automatiku kočim lijevm nogom. Naučio, štelnuo se da apsolutno niko ne može primjetiti.
Čim sjednem u ručnog, odmah bez razmišljanja desna je za kočnicu, nikada ali ni sekundu mi nije lijeva poletila ili da sam prejako kočio Ili bilo šta slično.

Ma znam hopi. Nemoj se ljutiti :-D ima fin broj vozaca rade to. Ja ne mogu lijevom kociti. Mozda da jedno vrijeme praktikujem naviko bih see ..
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#51116 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Ja danas pokušao lijevom inspirisan pisanjem ovdje, neka hvala, kao tuđa.
SvjetlosnaGodina
Posts: 308
Joined: 16/04/2026 11:24

#51117 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by SvjetlosnaGodina »

Jbg neko ima osjecaja neko nema, ja bez problema :D
User avatar
mobsterc
Posts: 2573
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#51118 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mobsterc »

BiBi911 wrote: 24/06/2026 13:00

Meni stalno svijetle kocnice, al ne kocim vec el. Motor. Pa iza svi kontaku kao ti ovaj koci. Al samo rekuperacija radi
Jesi nasao kome ces objasnjavati
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#51119 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Optimist »

Ja lijevu mogu koristiti samo kod lounch-a, kad drzim kocnicu prije ispaljivanja. :D
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#51120 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by beco »

Isti
User avatar
mobsterc
Posts: 2573
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#51121 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mobsterc »

Ja samo trecu nogu koristim kad vozim
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#51122 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by House »

@Chmoljo jel stigao sybioz?

viđam crvenog... dobar
Post Reply