Slike starog Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Dervencanka1939
Posts: 5621
Joined: 13/10/2022 10:51

#38676 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Dervencanka1939 »

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38677 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38678 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38679 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#38680 Re: Slike starog Sarajeva

Post by thekupus »

na licima se vidi kad je AI generated
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#38681 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Sociolog »

dječak sa šibicama wrote: 18/06/2026 17:53 Poslije rata su radnice unistene tvornice Alija Hodzic, gdje je danas Fahraonov neboder, imale prijevoz do onog parkinga zeljeznicke stanice. Sjecam se dobro, kad ih doveze autobusa nekoliko, pa one sve u koloni do obliznje tvornice.

Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
Upravu si, kako je Fahro mogao Alhosa uništiti poslije rata? :roll: :? :-?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#38682 Re: Slike starog Sarajeva

Post by noviclan »

muha_sa wrote: 18/06/2026 09:37 Image
Moze li ovo biti slikaTo SA ekonomske skole prema benjdji-steta rotoru
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38683 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

pogodio si
loudness
Posts: 222
Joined: 20/11/2003 00:00

#38684 Re: Slike starog Sarajeva

Post by loudness »

propojeilijas wrote: 27/05/2026 21:26 Image
Mnogo ovih slika skoro uvijek, čak i momentalno dešifriram, ali ovu :roll: , vidim stražarske kučice, kao da je baštenski dio ili strana nekih kasarni ?!?!
27.5.2026. objavljena ovdje.....
User avatar
PixelDrifter
Posts: 1227
Joined: 21/07/2025 19:11

#38685 Re: Slike starog Sarajeva

Post by PixelDrifter »

Današnje ministarstvo odbrane BiH?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51178
Joined: 29/06/2011 23:39

#38686 Re: Slike starog Sarajeva

Post by dječak sa šibicama »

Nije, komanda na bistriku ima ravan zid nema ovih kerefeka
loudness
Posts: 222
Joined: 20/11/2003 00:00

#38687 Re: Slike starog Sarajeva

Post by loudness »

PixelDrifter wrote: 20/06/2026 15:16 Današnje ministarstvo odbrane BiH?
E hvala, znači strana ka brdu bivše komande, a danas Ministarstva odbrane BiH.
Malo me je zbunila ova, ipak bar na slici, BLAGO strma livada, jer u zbilji odmah iza pozadine ove kasarne/komande/ministarstva započinje jako strmo brdo od podnožja Brdo džamije.....
loudness
Posts: 222
Joined: 20/11/2003 00:00

#38688 Re: Slike starog Sarajeva

Post by loudness »

loudness wrote: 20/06/2026 15:08
propojeilijas wrote: 27/05/2026 21:26 Image
Mnogo ovih slika skoro uvijek, čak i momentalno dešifriram, ali ovu :roll: , vidim stražarske kučice, kao da je baštenski dio ili strana nekih kasarni ?!?!
27.5.2026. objavljena ovdje.....
___________
P.s.
Ali opet sam nešto skeptičan, moguće je i neki od unutrašnjih paviljona, unutar ex. KMT - a, i to onih paviljona ka ulicama Zmaja od Bosne ili Halida Kajtaza ?!?!

Mada sam Maršalku pefektno upamtio i iznutra, nije baš bilo nikakvih brdašaca....
Možda bi mogla još ponajprije biti ono prvo izdanje kasarni u Neđarićima, reljef je vrlo blago u padu, sa "baštanske" strane.......
Mislim da su tu izvorno, jos od A-U vremena bile kasarnre veterinarske službe....
Možda i Rajlovačke aviatičarske kasarne izunutra, ali :-) :roll: mislim da je tamo sve u totalnoj ravnici.......
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38689 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

loudness wrote: 20/06/2026 15:45
PixelDrifter wrote: 20/06/2026 15:16 Današnje ministarstvo odbrane BiH?
E hvala, znači strana ka brdu bivše komande, a danas Ministarstva odbrane BiH.
Malo me je zbunila ova, ipak bar na slici, BLAGO strma livada, jer u zbilji odmah iza pozadine ove kasarne/komande/ministarstva započinje jako strmo brdo od podnožja Brdo džamije.....
vece je brdo iza 2 vojne oblasti i ima betonski podzid jedno 3-4 metra ...
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38690 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38691 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38692 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140408
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38693 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
PixelDrifter
Posts: 1227
Joined: 21/07/2025 19:11

#38694 Re: Slike starog Sarajeva

Post by PixelDrifter »

Kako se zvalo ljetno kino na Ilidži? Zaboravio. Igman preko puta mosta. A, ljetno u parku. Imam svoje fotke kao dijete ispred istog.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39555
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38695 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

kino igman se zvalo,koliko se ja sjecam . al nije ljetno,zgrada stoji i danas .
User avatar
PixelDrifter
Posts: 1227
Joined: 21/07/2025 19:11

#38696 Re: Slike starog Sarajeva

Post by PixelDrifter »

Image

Ovo ovdje. Moze li biti da je to danasnja Ljetna Pozornica?
User avatar
semirsar
Posts: 9050
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#38697 Re: Slike starog Sarajeva

Post by semirsar »

PixelDrifter wrote: 22/06/2026 17:28 Kako se zvalo ljetno kino na Ilidži? Zaboravio. Igman preko puta mosta. A, ljetno u parku. Imam svoje fotke kao dijete ispred istog.
PixelDrifter wrote: 22/06/2026 21:24
Spoiler
Show
Image
Ovo ovdje. Moze li biti da je to danasnja Ljetna Pozornica?
ma pusti to, dje su tvoje slike? :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#38698 Re: Slike starog Sarajeva

Post by vicious »

PixelDrifter wrote: 22/06/2026 21:24 Image

Ovo ovdje. Moze li biti da je to danasnja Ljetna Pozornica?
Ma ja, i tad se zvalo Ljetna pozornica.
Doduse nisam dolazio tamo u kino, ali sjećam se koncerta Azre negdje 1982. :D
User avatar
semirsar
Posts: 9050
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#38699 Re: Slike starog Sarajeva

Post by semirsar »

vicious wrote: 22/06/2026 21:49
PixelDrifter wrote: 22/06/2026 21:24
Spoiler
Show
Image
Ovo ovdje. Moze li biti da je to danasnja Ljetna Pozornica?
Ma ja, i tad se zvalo Ljetna pozornica.
Doduse nisam dolazio tamo u kino, ali sjećam se koncerta Azre negdje 1982. :D
joj sto nas ima ba, sve vise i vise, mogli bi osnovati i svoj klub, udruzenje penzionera clanova foruma klixdotba ili kako god ga nazvali :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65411
Joined: 16/07/2012 16:00

#38700 Re: Slike starog Sarajeva

Post by drug_profi »

Bio na tom koncertu. Fakticki nisam ni slusao Azru do tad, vec me jaran koji je sav bio u Morrison/Doors i Azra filmu odvukao na foru "bice mu treba sa jaranicom".
Post Reply