Slike starog Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

bonersa
Posts: 584
Joined: 09/11/2012 14:40

#38651 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bonersa »

Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#38652 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Pitar sa Kariba »

I da se Bitanga malo zabavi.... :D

Image
User avatar
Dervencanka1939
Posts: 5621
Joined: 13/10/2022 10:51

#38653 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Dervencanka1939 »

Merhemića vila i fabrika cigle u Pofalićima.

Image
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#38655 Re: Slike starog Sarajeva

Post by semirsar »

dječak sa šibicama wrote: 17/06/2026 15:50 Image

Image
Dolac malta i cirina pruga...
zikamu
Posts: 3170
Joined: 10/09/2005 09:40

#38656 Re: Slike starog Sarajeva

Post by zikamu »

muha_sa wrote: 17/06/2026 05:38
semirsar wrote: 17/06/2026 04:32
muha_sa wrote: 16/06/2026 22:45 Slatko ćoše

Image
tu me stari dovodio na sisanjem brico mu bio dobar ahbab :thumbup:
poslije sisanja se islo na kolace ili salep tu do odmah, ajoooj se omatorilo a sjecam se ko juce bilo :skoljka: :run:
Kod Alije najbolji salep bio a preko puta kod Ramisa kolaci--dobri vala i sada :D

Dobar jutar :-D
Nana me ovdje slala jedno milion puta kadgod joj salep naumpadne...😊
Termos boca u ruke i pravac sa Skenderije pjehoke preko Drvenije do Vase strase pa prema Carsiji... Nisam jos bio pos'o u sklolu. Ostalo mi u lijepoj uspomeni, pa sam poslije kroz osnovnu, srednju i fax redovno tamo odlazio samo na salep. Kolaci au bilo kos Ramisa 😊
Last edited by zikamu on 17/06/2026 18:49, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38658 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

Pitar sa Kariba wrote: 17/06/2026 11:22 I da se Bitanga malo zabavi.... :D

Image
taj zeleni stojadin isti moj :lol:
User avatar
Dervencanka1939
Posts: 5621
Joined: 13/10/2022 10:51

#38659 Re: Slike starog Sarajeva

Post by Dervencanka1939 »

Oficirski kasino koji je kasnije proširen i sada se zove Dom Armije.

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#38660 Re: Slike starog Sarajeva

Post by drug_profi »

dječak sa šibicama wrote: 17/06/2026 15:50 Image

Image
Najtužnije je da se ja sjećam ovog odlično.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#38661 Re: Slike starog Sarajeva

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 17/06/2026 20:04
Pitar sa Kariba wrote: 17/06/2026 11:22 I da se Bitanga malo zabavi.... :D

Image
taj zeleni stojadin isti moj :lol:
Zar ovo nije simka?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38662 Re: Slike starog Sarajeva

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 17/06/2026 23:21

Zar ovo nije simka?
pezejac :lol:
a vidi vrata na dijani kako su upasovana majstorski :run:
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38663 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Parking papak :D

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38664 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image

Izgradnja Olimpijskog naselja Mojmilo a fotografija je iz dokumentarca o Olimpijskim igrama(radio Slobodna Europa).
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38665 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Birvaktilska papagajka :D

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38666 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#38667 Re: Slike starog Sarajeva

Post by dječak sa šibicama »

Image

Radnici Pretisa idu kuci

inace znao sam zensku, pred rat ko djevojka radila u Pretisu na granatama, kaze maksimalna sigurnost ne mozes izaci bez pretresa i dosta se radilo sa umjetnim gnojivom. Dobro znam da u granate ide umjetno gnojivo ali iznenadila me prica. I radile su se negdje "pod brdom" pa gdje god to bilo, valjda tamo na kraju gdje su i skladista u onom klancu.
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38668 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

dječak sa šibicama wrote: 18/06/2026 14:08 Image

Radnici Pretisa idu kuci

inace znao sam zensku, pred rat ko djevojka radila u Pretisu na granatama, kaze maksimalna sigurnost ne mozes izaci bez pretresa i dosta se radilo sa umjetnim gnojivom. Dobro znam da u granate ide umjetno gnojivo ali iznenadila me prica. I radile su se negdje "pod brdom" pa gdje god to bilo, valjda tamo na kraju gdje su i skladista u onom klancu.
Radio sam 3 godine u TASu :D ujutro desetak ako ne i više (nisam ih brojao :D )autobusa dovuce radnike u prvu smjenu a pokupi raju iz nocne. Dva autobusa u krugu fabrike tik pored kapije kupi radnike Pretisa i vozi ih do fabrike što znaci da je fAbrika heja haj daleko :D
Tako svaki dan hejbet autobusa koji dovoze radnike na smjenu a voze one što su završili--plus je mnogo raje autima dolazilo.
Sad gazde imaju milione a nece da kupe par jebenih kombija za svoje radnike il da iznajmi buseve za radnike--valjda bi se i gužve smanjile.
Vidim da Bosnalijek ima iznajmljen jedan il dva busa i to je to :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38669 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38670 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#38671 Re: Slike starog Sarajeva

Post by dječak sa šibicama »

Poslije rata su radnice unistene tvornice Alija Hodzic, gdje je danas Fahraonov neboder, imale prijevoz do onog parkinga zeljeznicke stanice. Sjecam se dobro, kad ih doveze autobusa nekoliko, pa one sve u koloni do obliznje tvornice.

Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
User avatar
semirsar
Posts: 9053
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#38672 Re: Slike starog Sarajeva

Post by semirsar »

muha_sa wrote: 18/06/2026 17:24 Image
dostava kruha na kucnu adresu :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38673 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

semirsar wrote: 18/06/2026 17:57
muha_sa wrote: 18/06/2026 17:24 Image
dostava kruha na kucnu adresu :mrgreen:
Iz Muharemagine pekare a sad pekara Poricanin :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140431
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#38674 Re: Slike starog Sarajeva

Post by muha_sa »

dječak sa šibicama wrote: 18/06/2026 17:53 Poslije rata su radnice unistene tvornice Alija Hodzic, gdje je danas Fahraonov neboder, imale prijevoz do onog parkinga zeljeznicke stanice. Sjecam se dobro, kad ih doveze autobusa nekoliko, pa one sve u koloni do obliznje tvornice.

Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
Da je samo Alhos uništen dobro bi bilo. Ako krenem nabrajat zakasnit cu na tekmu :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#38675 Re: Slike starog Sarajeva

Post by dječak sa šibicama »

Image

vele, hadzijamakova na vratniku

Image

aovo, nekakav Piccolo
Post Reply