
Slike starog Sarajeva
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#38652 Re: Slike starog Sarajeva
I da se Bitanga malo zabavi....


- Dervencanka1939
- Posts: 5621
- Joined: 13/10/2022 10:51
#38653 Re: Slike starog Sarajeva
Merhemića vila i fabrika cigle u Pofalićima.


- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#38655 Re: Slike starog Sarajeva
Dolac malta i cirina pruga...
-
zikamu
- Posts: 3170
- Joined: 10/09/2005 09:40
#38656 Re: Slike starog Sarajeva
Nana me ovdje slala jedno milion puta kadgod joj salep naumpadne...
Termos boca u ruke i pravac sa Skenderije pjehoke preko Drvenije do Vase strase pa prema Carsiji... Nisam jos bio pos'o u sklolu. Ostalo mi u lijepoj uspomeni, pa sam poslije kroz osnovnu, srednju i fax redovno tamo odlazio samo na salep. Kolaci au bilo kos Ramisa
Last edited by zikamu on 17/06/2026 18:49, edited 1 time in total.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38658 Re: Slike starog Sarajeva
taj zeleni stojadin isti moj
- Dervencanka1939
- Posts: 5621
- Joined: 13/10/2022 10:51
#38659 Re: Slike starog Sarajeva
Oficirski kasino koji je kasnije proširen i sada se zove Dom Armije.


- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38660 Re: Slike starog Sarajeva
Najtužnije je da se ja sjećam ovog odlično.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38661 Re: Slike starog Sarajeva
Zar ovo nije simka?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38662 Re: Slike starog Sarajeva
pezejac
a vidi vrata na dijani kako su upasovana majstorski
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38663 Re: Slike starog Sarajeva
Parking papak


- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38664 Re: Slike starog Sarajeva

Izgradnja Olimpijskog naselja Mojmilo a fotografija je iz dokumentarca o Olimpijskim igrama(radio Slobodna Europa).
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38665 Re: Slike starog Sarajeva
Birvaktilska papagajka


- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#38667 Re: Slike starog Sarajeva

Radnici Pretisa idu kuci
inace znao sam zensku, pred rat ko djevojka radila u Pretisu na granatama, kaze maksimalna sigurnost ne mozes izaci bez pretresa i dosta se radilo sa umjetnim gnojivom. Dobro znam da u granate ide umjetno gnojivo ali iznenadila me prica. I radile su se negdje "pod brdom" pa gdje god to bilo, valjda tamo na kraju gdje su i skladista u onom klancu.
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38668 Re: Slike starog Sarajeva
Radio sam 3 godine u TASudječak sa šibicama wrote: ↑18/06/2026 14:08
Radnici Pretisa idu kuci
inace znao sam zensku, pred rat ko djevojka radila u Pretisu na granatama, kaze maksimalna sigurnost ne mozes izaci bez pretresa i dosta se radilo sa umjetnim gnojivom. Dobro znam da u granate ide umjetno gnojivo ali iznenadila me prica. I radile su se negdje "pod brdom" pa gdje god to bilo, valjda tamo na kraju gdje su i skladista u onom klancu.
Tako svaki dan hejbet autobusa koji dovoze radnike na smjenu a voze one što su završili--plus je mnogo raje autima dolazilo.
Sad gazde imaju milione a nece da kupe par jebenih kombija za svoje radnike il da iznajmi buseve za radnike--valjda bi se i gužve smanjile.
Vidim da Bosnalijek ima iznajmljen jedan il dva busa i to je to
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#38671 Re: Slike starog Sarajeva
Poslije rata su radnice unistene tvornice Alija Hodzic, gdje je danas Fahraonov neboder, imale prijevoz do onog parkinga zeljeznicke stanice. Sjecam se dobro, kad ih doveze autobusa nekoliko, pa one sve u koloni do obliznje tvornice.
Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
- semirsar
- Posts: 9053
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
- muha_sa
- Posts: 140441
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#38674 Re: Slike starog Sarajeva
Da je samo Alhos uništen dobro bi bilo. Ako krenem nabrajat zakasnit cu na tekmudječak sa šibicama wrote: ↑18/06/2026 17:53 Poslije rata su radnice unistene tvornice Alija Hodzic, gdje je danas Fahraonov neboder, imale prijevoz do onog parkinga zeljeznicke stanice. Sjecam se dobro, kad ih doveze autobusa nekoliko, pa one sve u koloni do obliznje tvornice.
Kasnije unistise tvornicu, traga joj nema a ni autobusima ni radnicama. Mislim da nisu dugo iza rata radili, a slusao sam svjedocenja par radnica, da su nakon rata ubijali poslom jer su izvozili sav asortiman. Ali, jaci Fahro...
- dječak sa šibicama
- Posts: 51204
- Joined: 29/06/2011 23:39
#38675 Re: Slike starog Sarajeva

vele, hadzijamakova na vratniku

aovo, nekakav Piccolo







