Mazda All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#11326 Re: Mazda All About

Post by ZoomZoomKiwi »

Jest, samo što je to jedan od milion primjeraka i to je nešto izvanredno katastrofalno.

Kod VW je drugačije, tamo 9 od 10 auta i motora kurcu ne valja

:kiss:
Tabakmalac
Posts: 1187
Joined: 26/12/2019 23:32

#11327 Re: Mazda All About

Post by Tabakmalac »

Ono kad pročitaš samo naslov članka i sav kontekst izvučeš iz toga. Bošnjo nikad pameti.. :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11328 Re: Mazda All About

Post by konektovan »

Sasvim uredna potrosnja.... :zzzz:
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#11329 Re: Mazda All About

Post by kabal1337 »

f1 je koristio sagorijevanje ulja za dodatnu snagu
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#11330 Re: Mazda All About

Post by B6Redhell »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2026 19:30 Jest, samo što je to jedan od milion primjeraka i to je nešto izvanredno katastrofalno.

Kod VW je drugačije, tamo 9 od 10 auta i motora kurcu ne valja

:kiss:
U mazde od 9 motora 10 dobrih kad vučes na sektu
:kiss: :wink:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7812
Joined: 25/12/2010 04:56

#11331 Re: Mazda All About

Post by B6Redhell »

kabal1337 wrote: 17/05/2026 00:21 f1 je koristio sagorijevanje ulja za dodatnu snagu
Ja mislim sa ovih 11 litara ulja na 1000 km extra 3ks su tuu :D
izvrsni direktor
Posts: 14707
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#11332 Re: Mazda All About

Post by izvrsni direktor »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/05/2026 19:30 Jest, samo što je to jedan od milion primjeraka i to je nešto izvanredno katastrofalno.

Kod VW je drugačije, tamo 9 od 10 auta i motora kurcu ne valja

:kiss:
Ne moze mazdas a da ne spomene vw, pa ni na novom zelandu
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#11333 Re: Mazda All About

Post by ElRe »

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... i-15719378

Sad lagano ćekamo 1.0 3 cilindra turbo sa remenom u ulju…
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11334 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

Neces docekat, niti imaju pare za razvoj novih motora niti zele te prdavce jer im je USA primarno trziste.

Ovo dvoje debila americkih ne bi komentarisao
User avatar
kabal1337
Posts: 13441
Joined: 11/02/2012 21:08

#11335 Re: Mazda All About

Post by kabal1337 »

ElRe wrote: 19/06/2026 07:54 https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktual ... i-15719378

Sad lagano ćekamo 1.0 3 cilindra turbo sa remenom u ulju…
da kao moras gledat, da ne bi slucajno pritisnuo seat eject dugme umjesto sto ces okrenuti kolut od klime
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11336 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

Brane se da ima alexa kao da pomaze i prima glasovne komande :-)

jebo li ti Ai u autu sve :run:
BiBi911
Posts: 5325
Joined: 09/12/2018 17:47

#11337 Re: Mazda All About

Post by BiBi911 »

SvjetlosnaGodina wrote: 21/06/2026 14:06 Brane se da ima alexa kao da pomaze i prima glasovne komande :-)

jebo li ti Ai u autu sve :run:
Koliko god taj AI bio los ovo sto VW radi je super. Cesto mjenjam auta(nekada na sedmicnoj bazi) cim prepozna tel. Povuce sve postavke sa oblaka(sjedista, Hud, Klima, ono sto te dira po guzi...).
Posto su svi isti al razliciti olaksa mi nekada kada nesto trazim(postavke za rekuperaciju nisu uvijek tamo gdje jesu) pa je mnogo jednostavnije reci, hej IDA smanji rekuperaciju i pusti mi tu muzika listu. Ova IDA prepozna put gdje ides pa ti i ako nisi navi upalio prati sve kao da je.
Ili sto je nako super pita te hoces li puniti na xx stanici jer je cijena trenutno niza od tamo gdje ides(isto radi i za bemzin).
Ili joj kazem da me podsjeti svaki put kada otvorim gepek na xx lokaciji da me pita jesam li sve mrezom svezo/pokrio.

Ako puno vozis i imas malo vise stresa odmogne, jest da zna bit dosadna al


I da jebla mmmm, vozim za bajram prema SA i pita me u HR imam li onaj kkk za bh auto put kao guzve su na naplatnim sa time ide brze
User avatar
Rugafet
Posts: 5465
Joined: 14/12/2015 17:52

#11338 Re: Mazda All About

Post by Rugafet »

Uzo…

Image
Image
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11339 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

koji je motor i kolko je presla?

nisam ljubitelj sedana :D
Tabakmalac
Posts: 1187
Joined: 26/12/2019 23:32

#11340 Re: Mazda All About

Post by Tabakmalac »

Prije nego što se VAGenovci upale pa počnu prosipati svoju izvanuniverzumsku mudrost (ili ne dao Bog nikome, vlasnici francuske ekscentrične, prekomjerno zakomplicirane plastike na 4 točka) kako nisi trebao uzeti Mazdu, neka bude sretno i da se navozaš. :thumbup:
User avatar
Rugafet
Posts: 5465
Joined: 14/12/2015 17:52

#11341 Re: Mazda All About

Post by Rugafet »

Hvala druže. Ma vidi, šta ce ko da misli stvarno osjećam veliku bol u predjelu prepona.
@SvjetlosnaGodina 2.0, prešla je 77.000 miles
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11342 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

:thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#11343 Re: Mazda All About

Post by basicm »

Fin autic za 700$. Sta hocete, novo da bude?
User avatar
konektovan
Posts: 51385
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11344 Re: Mazda All About

Post by konektovan »

Ja truljetine..ali hajde, kosta ko dva arapska parfema s amazona. :mrgreen:
Sretno @Rugafet
Jesi to nekome kupio za kaznu?! :mrgreen:
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11345 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

amerikanci su sigurno glupi dok ima tih auta tamo, a ne kupuju svoje proizvode

ovo prelazi 300 hiljada milja bez vecih problema, ko hljeba se najest, jos ako je obicni mpi 2.0
User avatar
Rugafet
Posts: 5465
Joined: 14/12/2015 17:52

#11346 Re: Mazda All About

Post by Rugafet »

konektovan wrote: 21/06/2026 17:36 Ja truljetine..ali hajde, kosta ko dva arapska parfema s amazona. :mrgreen:
Sretno @Rugafet
Jesi to nekome kupio za kaznu?! :mrgreen:
:lol: :thumbup:
Hvala druže
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#11347 Re: Mazda All About

Post by Optimist »

SvjetlosnaGodina wrote: 21/06/2026 18:19 amerikanci su sigurno glupi dok ima tih auta tamo, a ne kupuju svoje proizvode

ovo prelazi 300 hiljada milja bez vecih problema, ko hljeba se najest, jos ako je obicni mpi 2.0
Prelazi motor, samo odbija da predje toliko i karoserija.
User avatar
Rugafet
Posts: 5465
Joined: 14/12/2015 17:52

#11348 Re: Mazda All About

Post by Rugafet »

Pa šta, vozam je godinu, dvije i kupim šta drugo. Ovamo se svejedno auta mijenjaju ko čarape ako to hoćeš. Uostalom ja mi jednu nisam vidio truhlu, ne samo Mazdu nego inače. Jedino ako je baš dreš star 67 godina koji je negdje stajao nevožen i kisnuo u nekakvom ambaru
SvjetlosnaGodina
Posts: 281
Joined: 16/04/2026 11:24

#11349 Re: Mazda All About

Post by SvjetlosnaGodina »

Optimist wrote: 21/06/2026 18:36
SvjetlosnaGodina wrote: 21/06/2026 18:19 amerikanci su sigurno glupi dok ima tih auta tamo, a ne kupuju svoje proizvode

ovo prelazi 300 hiljada milja bez vecih problema, ko hljeba se najest, jos ako je obicni mpi 2.0
Prelazi motor, samo odbija da predje toliko i karoserija.
Zavisi gdje je u ameriKi :D , a nisu ove stranse ko horori I generacije
User avatar
canvra888
Posts: 9171
Joined: 09/07/2021 15:03

#11350 Re: Mazda All About

Post by canvra888 »

SvjetlosnaGodina wrote: 21/06/2026 18:19 amerikanci su sigurno glupi dok ima tih auta tamo, a ne kupuju svoje proizvode

ovo prelazi 300 hiljada milja bez vecih problema, ko hljeba se najest, jos ako je obicni mpi 2.0
Mazda je najmanje prodavan nepremium azijski brend u SAD-u, pa ti vidi.
Post Reply