Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Hercegoviina
- Posts: 2848
- Joined: 14/02/2013 14:11
#76151 Re: Zeničani
nije problem naplata. obezbjedi da imam parking,platiću.problem je sto nema parking mjesta ni da platiš. izgradi javne garaže pa naplaćuj pa onda ovo radi, a ne obrnuto
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#76152 Re: Zeničani
Preseliš u grad koji ima 100% pokrivenost parking mjesta nad brojem auta.
A čekaj, takvog nema.
Ili ima, ali onda parkiraš na P+R na periferiji pa se voziš autobusom/tramvajem do kuće.
A čekaj, takvog nema.
Ili ima, ali onda parkiraš na P+R na periferiji pa se voziš autobusom/tramvajem do kuće.
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#76153 Re: Zeničani
Zamisli da ljudi po brdskim naseljima oko Sarajeva traze da im općina izgradi kamionski prilaz do svake kuće, i to bez uklanjanja i jedne kuće, a kad su gradili ostavljali kozije staze između kuća.
Sad da se napravi kakav helikopter koji košta samo 10.000 maraka za 5 godina i nebo bi nam bilo malo, trazili bi sire.
Ljudi su opasan uzurpator prostora i resursa.
Vozio sam ovih dana od Zenice do Beča, sa pauzama 10 sati, prosjecna brzina voznje samo 85 kmh.
Radovi, zastoji, guzva, vinjete, cestarine, uzivanje bi bilo sjesti u nekakav voz i za 4 sata prevaliti isti put.
Auto je definitivno los izbor i za gradsku voznju i za daleka putovanja.
Sto reče neko za probleme guzvi u Zagrebu, ne treba ih rješavati jer onda ljudi nikad neće preći na javni prijevoz.
Sad da se napravi kakav helikopter koji košta samo 10.000 maraka za 5 godina i nebo bi nam bilo malo, trazili bi sire.
Ljudi su opasan uzurpator prostora i resursa.
Vozio sam ovih dana od Zenice do Beča, sa pauzama 10 sati, prosjecna brzina voznje samo 85 kmh.
Radovi, zastoji, guzva, vinjete, cestarine, uzivanje bi bilo sjesti u nekakav voz i za 4 sata prevaliti isti put.
Auto je definitivno los izbor i za gradsku voznju i za daleka putovanja.
Sto reče neko za probleme guzvi u Zagrebu, ne treba ih rješavati jer onda ljudi nikad neće preći na javni prijevoz.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#76154 Re: Zeničani
Nedavno isao vozom beč - minhen - frankfurt - dizeldorfCi-Nick wrote: ↑19/06/2026 05:58 Zamisli da ljudi po brdskim naseljima oko Sarajeva traze da im općina izgradi kamionski prilaz do svake kuće, i to bez uklanjanja i jedne kuće, a kad su gradili ostavljali kozije staze između kuća.
Sad da se napravi kakav helikopter koji košta samo 10.000 maraka za 5 godina i nebo bi nam bilo malo, trazili bi sire.
Ljudi su opasan uzurpator prostora i resursa.
Vozio sam ovih dana od Zenice do Beča, sa pauzama 10 sati, prosjecna brzina voznje samo 85 kmh.
Radovi, zastoji, guzva, vinjete, cestarine, uzivanje bi bilo sjesti u nekakav voz i za 4 sata prevaliti isti put.
Auto je definitivno los izbor i za gradsku voznju i za daleka putovanja.
Sto reče neko za probleme guzvi u Zagrebu, ne treba ih rješavati jer onda ljudi nikad neće preći na javni prijevoz.
9h+
Ide voz solidno, od 90 do 250 cini mi se, zavisi kako koja dionica, kroz austriju je sporo bilo, u minhenu se preslo na njemacku lokomotivu
Ja bih opet radije kolima
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#76155 Re: Zeničani
ICE 586 München Hbf > Hamburg Altonamk ultra wrote: ↑19/06/2026 06:03Nedavno isao vozom beč - minhen - frankfurt - dizeldorfCi-Nick wrote: ↑19/06/2026 05:58 Zamisli da ljudi po brdskim naseljima oko Sarajeva traze da im općina izgradi kamionski prilaz do svake kuće, i to bez uklanjanja i jedne kuće, a kad su gradili ostavljali kozije staze između kuća.
Sad da se napravi kakav helikopter koji košta samo 10.000 maraka za 5 godina i nebo bi nam bilo malo, trazili bi sire.
Ljudi su opasan uzurpator prostora i resursa.
Vozio sam ovih dana od Zenice do Beča, sa pauzama 10 sati, prosjecna brzina voznje samo 85 kmh.
Radovi, zastoji, guzva, vinjete, cestarine, uzivanje bi bilo sjesti u nekakav voz i za 4 sata prevaliti isti put.
Auto je definitivno los izbor i za gradsku voznju i za daleka putovanja.
Sto reče neko za probleme guzvi u Zagrebu, ne treba ih rješavati jer onda ljudi nikad neće preći na javni prijevoz.
9h+
Ide voz solidno, od 90 do 250 cini mi se, zavisi kako koja dionica, kroz austriju je sporo bilo, u minhenu se preslo na njemacku lokomotivu![]()
Ja bih opet radije kolima
Reisestrecke: 790 km
Reisezeit: 5:42h
Durchschnittsgeschwindigkeit: 126 km/h
Auto ti daje slobodu da krenes i staneš kad god hoćeš.
To jest luksuz putovanja ali postaje sve nepodnosljivije.
Sjećam se prije nekih 15 godina, nedelja, ja od Frankfurta do Salzburga, skoro cijelo vrijeme 180 Kmh, imao prosjek 150kmh.
Sad mi je ovo maltretiranje.
Uzivanje je samo još poprilicno praznim putem od Zenice do Brela preko lijepog Kupresa.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65963
- Joined: 03/08/2010 19:04
#76156 Re: Zeničani
da, jednostavan odgovorZoomZoomKiwi wrote: ↑18/06/2026 23:34Na mjestu označenom za tu namjenu.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65963
- Joined: 03/08/2010 19:04
#76157 Re: Zeničani
jesi svjestan da je ovo trotoar, inače namijenjen za kretanje pješaka?Hercegoviina wrote: ↑19/06/2026 00:09u zenici ima barem 4x vise automobila nego parking mjesta.neka opstina obezbjedi parking mjesta pamoze ovo raditi
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65963
- Joined: 03/08/2010 19:04
#76158 Re: Zeničani
a do tada neka pješaci nemaju kuda hodatiHercegoviina wrote: ↑19/06/2026 00:21 nije problem naplata. obezbjedi da imam parking,platiću.problem je sto nema parking mjesta ni da platiš. izgradi javne garaže pa naplaćuj pa onda ovo radi, a ne obrnuto
- gentoo
- Posts: 4589
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#76159 Re: Zeničani
Parkiras kad ugrabis (a hoces ako ne u dat momentu onda kroz narednih 30ak min) i onda auto pomjeras u strogoj nuzdi sa tog parking mjesta. Ostalo radis pjeske,biciklom,javnim prevozom.. Ne moze se 500M ici autom pogotovo ne da se obave stvari koje mogu i bez autaHercegoviina wrote: ↑19/06/2026 00:21 nije problem naplata. obezbjedi da imam parking,platiću.problem je sto nema parking mjesta ni da platiš. izgradi javne garaže pa naplaćuj pa onda ovo radi, a ne obrnuto
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65963
- Joined: 03/08/2010 19:04
#76160 Re: Zeničani
a i ne mora auto biti parkirano strogo pred zgradom,ako već nisu označena parking mjesta. šta fali prošetati 90 metara do auta
-
thron
- Posts: 92
- Joined: 13/10/2006 14:09
#76161 Re: Zeničani
Pa da, odete to JP parking i zakupite rezervisano parking mjesto i završeno za 5 minutaZoomZoomKiwi wrote: ↑18/06/2026 23:34Na mjestu označenom za tu namjenu.
-
slavemaster
- Posts: 374
- Joined: 15/03/2008 17:50
- Location: 10.sprat
#76162 Re: Zeničani
cudi me da ne dizu cijene parkinga, bar 50%
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#76163 Re: Zeničani
A je 20 godina je ova cijena
.
- Hercegoviina
- Posts: 2848
- Joined: 14/02/2013 14:11
#76164 Re: Zeničani
mislim da nema , sve je zakupljenothron wrote: ↑19/06/2026 10:09Pa da, odete to JP parking i zakupite rezervisano parking mjesto i završeno za 5 minutaKako se niko ovoga ne sjeti baš je misterija.
-
thron
- Posts: 92
- Joined: 13/10/2006 14:09
#76165 Re: Zeničani
Komentar je bio sarkastične naraviHercegoviina wrote: ↑19/06/2026 13:46mislim da nema , sve je zakupljeno
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#76166 Re: Zeničani
Radnici Željezare su dobili platu 10.06.2026.
I regres su dobili prosle sedmice.
I pitanje je da li će i kad dobiti sljedeću, sad kada je Vlada FBiH preuzela i postavila Senu Šaranović za privremenog upravnika.
Na kraju će i onih 800 radnika koliko bi ostavio Hamzić ostati bez posla.
I regres su dobili prosle sedmice.
I pitanje je da li će i kad dobiti sljedeću, sad kada je Vlada FBiH preuzela i postavila Senu Šaranović za privremenog upravnika.
Na kraju će i onih 800 radnika koliko bi ostavio Hamzić ostati bez posla.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83412
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#76167 Re: Zeničani
Ko je Sena?Ci-Nick wrote: ↑19/06/2026 23:01 Radnici Željezare su dobili platu 10.06.2026.
I regres su dobili prosle sedmice.
I pitanje je da li će i kad dobiti sljedeću, sad kada je Vlada FBiH preuzela i postavila Senu Šaranović za privremenog upravnika.
Na kraju će i onih 800 radnika koliko bi ostavio Hamzić ostati bez posla.
-
zenicablues
- Posts: 260
- Joined: 20/11/2009 17:27
#76168 Re: Zeničani
Mislim da bih bilo najbolje rješenje da se uvede mjesečno plaćanje parkinga bez oznake "R". Znači ,plaćaš mjesečno za zonu grada u kojoj želiš (npr.Jalija i Londža bi bila prva zona) i ostaviš auto na bilo koje slobodno mjesto. Ovo bi bilo najpravednije. Jer mnogi stanari na Jaliji i kod Londže nisu mogli dobiti rezervaciju, a kada prođete u bilo koje doba dana ili noći kroz ova naselja ima mnogo slobodnih mjesta sa oznakom "R" na kojima nema parkiranih auta (u svakom momentu ima minimalno 30 % slobodnih mjesta) Znači, cca 50,00 KM mjesečno i parkiraj na bilo koje slobodno mjesto. Nema rezervacija , osim za invalide. To bi bilo najbolje rješenje i uvijek bi se moglo naći slobodno mjesto u radijusu od 50-100 metara od zgrade u kojoj svako živi, a ujedno i pravedno i jednako prema svima.thron wrote: ↑19/06/2026 14:07Komentar je bio sarkastične naravi![]()
- BlackCaviar
- Posts: 1155
- Joined: 05/06/2010 16:36
#76169 Re: Zeničani
To sam i ja pisao na ovoj temi kad se krenulo s tim R-ovima. Ovaj sistem je predobar za ove što imaju R a preloš za ove što nemaju. I govorim ko neko ko je imao R i javljao radniku obližnje kopirnice da može koristiti slobodno dok god niko nije parkiran. Bolje da parkira na moje mjesto dok god je slobodno nego da zjapi prazno vazdan jer eto, ja dajem 20-30 marki za njega i smatra se mojim... Smiješno
Last edited by BlackCaviar on 22/06/2026 08:12, edited 2 times in total.
- MaliMedo
- Posts: 5
- Joined: 15/05/2026 12:19
#76170 Re: Zeničani
Ja koliko sam saznao da su papiri za otkaze tj stečaj spremni i čekaju radnike. Navodno daju 1200KM radniku da potpiše sporazumni otkaz.Ci-Nick wrote: ↑19/06/2026 23:01 Radnici Željezare su dobili platu 10.06.2026.
I regres su dobili prosle sedmice.
I pitanje je da li će i kad dobiti sljedeću, sad kada je Vlada FBiH preuzela i postavila Senu Šaranović za privremenog upravnika.
Na kraju će i onih 800 radnika koliko bi ostavio Hamzić ostati bez posla.
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#76171 Re: Zeničani
Jesu spremni spiskovi ali nema nista od toga ako sud dopusti vanrednu upravu od strane Vlade FBiH.MaliMedo wrote: ↑21/06/2026 10:38Ja koliko sam saznao da su papiri za otkaze tj stečaj spremni i čekaju radnike. Navodno daju 1200KM radniku da potpiše sporazumni otkaz.Ci-Nick wrote: ↑19/06/2026 23:01 Radnici Željezare su dobili platu 10.06.2026.
I regres su dobili prosle sedmice.
I pitanje je da li će i kad dobiti sljedeću, sad kada je Vlada FBiH preuzela i postavila Senu Šaranović za privremenog upravnika.
Na kraju će i onih 800 radnika koliko bi ostavio Hamzić ostati bez posla.
A sto se tiče otpremnine zna se koliko je zakonski.
Broj godina staža puta trećina plate koju je radnik imao.
Znači ako je radnik imao 15 godina staza onda će dobiti 5 plata.
Maksimum je 6 plata.
- sheikh
- Posts: 875
- Joined: 17/10/2010 18:21
- Location: Tamni vilajet
#76172 Re: Zeničani
Taj prijedlog sa parkingom odnosno vinjetama bio je na gradskom vijeću
sjećam se i tamo i ovdje na komentarima je doživio propast i loše komentare
i sad eto dvije godine poslije
ispada da je dobra ideja...
sjećam se i tamo i ovdje na komentarima je doživio propast i loše komentare
i sad eto dvije godine poslije
ispada da je dobra ideja...
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#76173 Re: Zeničani
šta se dešava sa bazenom u Industrijskom, rekli su krajem maja otvorenje...
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#76174 Re: Zeničani
Iz ministarstva su najavili završetak radova u maju a ne otvaranje. Vjerovatno tempiraju uoči izbora otvoriti.
- Sanjarko
- Posts: 28404
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#76175 Re: Zeničani
A nova zgrada hitne?
