Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5651 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:37
Danguba wrote: 18/06/2026 14:31
Truba wrote: 18/06/2026 09:13

ma ne mrze toliko koliko žele da imaju svoju državu u bih ili nekako povezanu akvaduktima s hrvatskom pa da nemaju nista s bosnjacima

generalno to nije mrznja nego jednostavno zele svoj put


sjećam se 1996 je nikola poplašen u tv debati pred one prve izbore
dobro se sjećam

nećemo s vama šta hoćete
otprilike tako razmislja većina hrvata sa sela u BiH
Razumijem ja tebe dobri moj labude ali su ta sela gotovo prazna zahvaljujuci takvim razmisljanjima
Na zalost(sto se iseljavaju), samo se jos Hercegovina jos drzi.
Tuzla je nekada imala pa skoro vecinsko katolicko zivlje a danas ih je ostalo vrlo malo, na zalost.
Ista je situacija i sa Bihacem a za duga mjesta neka drugi kazu.
Za sada su “svoji na svome” jos u hercegovini ali i tamo natalitet opada a iseljavanje se povecava
Ne kazem da se drugi ne iseljavaju ali je drasticno kod katolika.
Gore je kod Bosnjaka - samo ne pricamo o tome, sutimo valjda nas je stid. Bosnjaci nisu nigdje ostvarili povratak, cak tamo i gdje izgleda da jesu tipa Kozarac, Janja ili Kozluk to je samo na papiru jer prazne su kuce. Sta imamo da pricamo Hrvatima kad su Bosnjaci bili vecina 91 recimo u Zvorniku. Spominje li iko taj Zvornik ikako, Visegrad... pusti. Takav vakat... etnicki ciste teritorije i teznja ustavu koji ce potvrditi da smo unija naroda je put ka konacnom razlazu.
Vratili su se dijelovi Podrinja koji imaju povezanost sa TK. Divič, Skočić i sl su ostvarili fenomenalan povratak. Ljudi zive i rade u TK. I Janja nije losa. Sto se tice Zvornicana i Bijeljinaca oni su kuće zamjenili većinom za srpska sela oko Tuzle. Tipa Pozarnice. Ima ih u Simon Hanu i Slavinovicima. Zvornicani, Vlaseničani i sl su u Zivinicama i oko Zivinica. Iz Visegrada raje ima svuda. I u Sarajevu. Ali masa je vani. Ali ima ljudi da se bore i zive. Sto kaže drug Danguba nije prodati dosta toga.
Last edited by SaraFina on 18/06/2026 14:54, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5652 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by dr_Evil »

SaraFina wrote: 18/06/2026 14:52
dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:37
Danguba wrote: 18/06/2026 14:31

Razumijem ja tebe dobri moj labude ali su ta sela gotovo prazna zahvaljujuci takvim razmisljanjima
Na zalost(sto se iseljavaju), samo se jos Hercegovina jos drzi.
Tuzla je nekada imala pa skoro vecinsko katolicko zivlje a danas ih je ostalo vrlo malo, na zalost.
Ista je situacija i sa Bihacem a za duga mjesta neka drugi kazu.
Za sada su “svoji na svome” jos u hercegovini ali i tamo natalitet opada a iseljavanje se povecava
Ne kazem da se drugi ne iseljavaju ali je drasticno kod katolika.
Gore je kod Bosnjaka - samo ne pricamo o tome, sutimo valjda nas je stid. Bosnjaci nisu nigdje ostvarili povratak, cak tamo i gdje izgleda da jesu tipa Kozarac, Janja ili Kozluk to je samo na papiru jer prazne su kuce. Sta imamo da pricamo Hrvatima kad su Bosnjaci bili vecina 91 recimo u Zvorniku. Spominje li iko taj Zvornik ikako, Visegrad... pusti. Takav vakat... etnicki ciste teritorije i teznja ustavu koji ce potvrditi da smo unija naroda je put ka konacnom razlazu.
Vratili su se dijelovi Podrinja koji imaju povezanost sa TK. Divič, Skočić i sl su ostvarili fenomenalan povratak. Ljudi zive i rade u TK. I Janja nije losa. Sto se tice Zvornicana i Bijeljinaca oni su kuće zamjenili većinom za srpska sela oko Tuzle. Tipa Pozarnice. Ima ih u Simon Hanu i Slavinovicima. Zvornicani, Vlaseničani i sl su u Zivinicama i oko Zivinica. Iz Visegrada raje ima svuda. I u Sarajevu. Ali masa je vani. Ali ima ljudi da se bore i zive.
Ma nema drugarice Sara, sve je to sitno, ono prihvatljivo. U brojkama da nisu politicki bitni pa ih niko ne dira.
User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5653 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:54
SaraFina wrote: 18/06/2026 14:52
dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:37

Gore je kod Bosnjaka - samo ne pricamo o tome, sutimo valjda nas je stid. Bosnjaci nisu nigdje ostvarili povratak, cak tamo i gdje izgleda da jesu tipa Kozarac, Janja ili Kozluk to je samo na papiru jer prazne su kuce. Sta imamo da pricamo Hrvatima kad su Bosnjaci bili vecina 91 recimo u Zvorniku. Spominje li iko taj Zvornik ikako, Visegrad... pusti. Takav vakat... etnicki ciste teritorije i teznja ustavu koji ce potvrditi da smo unija naroda je put ka konacnom razlazu.
Vratili su se dijelovi Podrinja koji imaju povezanost sa TK. Divič, Skočić i sl su ostvarili fenomenalan povratak. Ljudi zive i rade u TK. I Janja nije losa. Sto se tice Zvornicana i Bijeljinaca oni su kuće zamjenili većinom za srpska sela oko Tuzle. Tipa Pozarnice. Ima ih u Simon Hanu i Slavinovicima. Zvornicani, Vlaseničani i sl su u Zivinicama i oko Zivinica. Iz Visegrada raje ima svuda. I u Sarajevu. Ali masa je vani. Ali ima ljudi da se bore i zive.
Ma nema drugarice Sara, sve je to sitno, ono prihvatljivo. U brojkama da nisu politicki bitni pa ih niko ne dira.
Tesko ti se je vratiti ljudima koji dolaze u entitetske i općinske institucije a ratni zločinci sjede i rade tu kao uzorni gradjani. Masa je bilo takvih slučajeva. Žene iz Podrinja identificiraju sinove, muževe, braću izvadjena iz masovnih grobnica i odu u Zvornik ili Visegrad po neki papir a u instituciji gdje podnose zahtjev sjedi masovni silovatelj i zločinac i radi sasvim normalno. To je tragedija.

Ta brutalnost i obim tih zločina nisu slučajnost. To je garancijama da se zatire svako naše postojanje i povratak.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5654 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by dr_Evil »

SaraFina wrote: 18/06/2026 14:58
dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:54
SaraFina wrote: 18/06/2026 14:52

Vratili su se dijelovi Podrinja koji imaju povezanost sa TK. Divič, Skočić i sl su ostvarili fenomenalan povratak. Ljudi zive i rade u TK. I Janja nije losa. Sto se tice Zvornicana i Bijeljinaca oni su kuće zamjenili većinom za srpska sela oko Tuzle. Tipa Pozarnice. Ima ih u Simon Hanu i Slavinovicima. Zvornicani, Vlaseničani i sl su u Zivinicama i oko Zivinica. Iz Visegrada raje ima svuda. I u Sarajevu. Ali masa je vani. Ali ima ljudi da se bore i zive.
Ma nema drugarice Sara, sve je to sitno, ono prihvatljivo. U brojkama da nisu politicki bitni pa ih niko ne dira.
Tesko ti se je vratiti ljudima koji dolaze u entitetske i općinske institucije a ratni zločinci sjede i rade tu kao uzorni gradjani. Masa je bilo takvih slučajeva. Žene iz Podrinja identificiraju sinove, muževe, braću izvadjena iz masovnih grobnica i odu u Zvornik ili Visegrad po neki papir a u instituciji gdje podnose zahtjev sjedi masovni silovatelj i zločinac i radi sasvim normalno. To je tragedija.

Ta brutalnost i obimu tih zločina nisu slučajnost. To je garancijama se zatire svako naše postojanje i povratak.
Svakako, to je 100% istina. Samo rezultat je isti.

Sad je utakmica za legalizaciju onog sto je etnicki ocisceno, i za pravne formulacije. Sljedeca utakmica mozda ne za nasih zivota, ali za zivota nase djece svakako je ta da je granica iznad Sarajeva i Mostara - a zivotni prostor se svakako smanjuje, do neke sljedece.

Ne vole ljudi kad ja pocnem tu besjedu - tako da stvarno nemam sta dodati. Samo htjedoh reci da nema smisla upirati prstom u BH Hrvate, nema koristi, bilo njih 500.000 ili 50.000 ista ce prava ili veca uzivati, sto zbog historije sto zbog stranih centara moci.
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#5655 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by DonieBrasco »

Badava sve sutra da im se ova deklaracija udovolji, prekosutra bi rekli da treba naplacivati zrak muslimanima tj. bosnjacima.
User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5656 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

dr_Evil wrote: 18/06/2026 15:07
SaraFina wrote: 18/06/2026 14:58
dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:54

Ma nema drugarice Sara, sve je to sitno, ono prihvatljivo. U brojkama da nisu politicki bitni pa ih niko ne dira.
Tesko ti se je vratiti ljudima koji dolaze u entitetske i općinske institucije a ratni zločinci sjede i rade tu kao uzorni gradjani. Masa je bilo takvih slučajeva. Žene iz Podrinja identificiraju sinove, muževe, braću izvadjena iz masovnih grobnica i odu u Zvornik ili Visegrad po neki papir a u instituciji gdje podnose zahtjev sjedi masovni silovatelj i zločinac i radi sasvim normalno. To je tragedija.

Ta brutalnost i obimu tih zločina nisu slučajnost. To je garancijama se zatire svako naše postojanje i povratak.
Svakako, to je 100% istina. Samo rezultat je isti.

Sad je utakmica za legalizaciju onog sto je etnicki ocisceno, i za pravne formulacije. Sljedeca utakmica mozda ne za nasih zivota, ali za zivota nase djece svakako je ta da je granica iznad Sarajeva i Mostara - a zivotni prostor se svakako smanjuje, do neke sljedece.

Ne vole ljudi kad ja pocnem tu besjedu - tako da stvarno nemam sta dodati. Samo htjedoh reci da nema smisla upirati prstom u BH Hrvate, nema koristi, bilo njih 500.000 ili 50.000 ista ce prava ili veca uzivati, sto zbog historije sto zbog stranih centara moci.
Ne znam prolaziš li kroz sumsku, i koliko često? Ono sto su etnički očistili, protjerali i pobili, te napravili genocid pusto im je ostalo. Dijelovi Podrinja su pustinje. Zvornik, Visegrad, Bratunac, izgledaju kao da si vremeplovom došao u šezdesete godine prošlog stoljeća. Jedino je Bijeljina napucana i prilično ziva. Ali i to je poprilično velika selendra. Neozbukane kuće su svuda. Sve je nabacano bez ikakvog urbanističkog plana. Meni u sumakoj vrijedi BL i okolica i to je to. Realnost je da mi imamo srž i najbolji dio BiH. Najurbaniji i najvredniji za zivjeti. Sa Mostarom recimo dodatno nama niko ne može parirati u teritoriji. Sve je to pupa hava ostalo.
User avatar
konoplja
Posts: 2694
Joined: 12/09/2018 19:31

#5657 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by konoplja »

dr_Evil wrote: 18/06/2026 15:07
SaraFina wrote: 18/06/2026 14:58
dr_Evil wrote: 18/06/2026 14:54

Ma nema drugarice Sara, sve je to sitno, ono prihvatljivo. U brojkama da nisu politicki bitni pa ih niko ne dira.
Tesko ti se je vratiti ljudima koji dolaze u entitetske i općinske institucije a ratni zločinci sjede i rade tu kao uzorni gradjani. Masa je bilo takvih slučajeva. Žene iz Podrinja identificiraju sinove, muževe, braću izvadjena iz masovnih grobnica i odu u Zvornik ili Visegrad po neki papir a u instituciji gdje podnose zahtjev sjedi masovni silovatelj i zločinac i radi sasvim normalno. To je tragedija.

Ta brutalnost i obimu tih zločina nisu slučajnost. To je garancijama se zatire svako naše postojanje i povratak.
Svakako, to je 100% istina. Samo rezultat je isti.

Sad je utakmica za legalizaciju onog sto je etnicki ocisceno, i za pravne formulacije. Sljedeca utakmica mozda ne za nasih zivota, ali za zivota nase djece svakako je ta da je granica iznad Sarajeva i Mostara - a zivotni prostor se svakako smanjuje, do neke sljedece.

Ne vole ljudi kad ja pocnem tu besjedu - tako da stvarno nemam sta dodati. Samo htjedoh reci da nema smisla upirati prstom u BH Hrvate, nema koristi, bilo njih 500.000 ili 50.000 ista ce prava ili veca uzivati, sto zbog historije sto zbog stranih centara moci.
Mislim da su ti realni pogledi. Nazalost je tako.
DonieBrasco
Posts: 20092
Joined: 31/08/2016 16:09

#5658 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by DonieBrasco »

Sada samo treba pratiti ko ce se od bosnjaka i pro-BiH javiti i napraviti pametan na ovo i reci "pa dobro razgovarajmo radi relaksacije odnosa".
Email83
Posts: 152
Joined: 21/01/2022 22:53

#5659 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Email83 »

zposao wrote: 18/06/2026 14:31 Ne znam sta mi je nevjrovatnije, da cole nema zato sto se puni u Hadzicima, ili da Violeta ne zeli poslovati sa Bosnjacima...
Nikad nigdje nisam procitao ništa sporno od vlasnika Violete. Covjek je jedan od najagilnijih kada god su nekakve katastrofe i kad treba uskociti. Sjecam se onih respiratora u koroni sto je donirao drzavi kad je bila nestasica. Ne cini mi se da je to taj profil covjeka. Ovaj samo o biznisu uvijek daje izjave.

Isto tako prvi put cujem da violeta prepakirava i prodaje mesne proizvode... Koliko sam ja upucen oni prodaju higijenske proizvode, lasta kekse i tu nekakvu kartonsku ambalazu.
Neznam, mozda nisam u toku ali citav komentar "rekla-kazala" mi je previse nevjerovatan da bi povjerovao.
To je zato sto ti/vi ne znate sta su Hrvati, taj Corluka, ili u Grudama poznat po nazivu kava, zbog skrtosti nista dzabe ne radi.
Ista je situacija kad je Bingo kupio hotel u Neumu, pa se svi digli da ga isplate i da izadje iz toga, pa ga vlasnik Mepasa zvao i rekao da mora da izadje, pa ovaj rekao ok, od sutra svi Mepas proizvodi idu iz Binga, pa racunaj o kojem je iznosu rijec, pa se ovaj izvinjavao i samo sklonio iz te price, a Bingo ostao vlasnik, uprkos sto i jednom smicalici koju su mu pravili.
DebelinJoe
Posts: 4238
Joined: 03/03/2021 20:06

#5660 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by DebelinJoe »

pa još malo...


User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5661 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

Može podrzavati koga hoće. Taj Kiseljak, Busovača i ostalo je tropa. Tu je stozernik desetkovan Hrvate toliko da ni rat nije uspio da ih tako demografski uništi.
User avatar
Isner
Posts: 1918
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#5662 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by Isner »

Po pitanju povratka, jedna velika istina u koju sam se uvjerio desetinu puta, a to je da su povratnici (pravi povratnici) između sebe toliko posvađani da nikad ne bi povjerovao u to da nekim situacijama nisam licno prisustvovao... Da stvar bude gora, posvađali se zbog motokultivatora, donirane ovce ili koze, 200 metara asfalta, donacije za kuću itd...

Odgovorno tvrdim da Bošnjaci Janje i Podrinja (u ovom trenutku, ne govorim o istoriji, zna se šta su ti ljudi prošli) imaju bolje odnose sa pojedinim Srbima nego između sebe i Federacije BiH kao što i Srbi povratnici u npr Maglaju imaju bolju podršku i saradnju sa Bošnjacima nego sa svojim Srbima.. U malo manjem obimu ima svađe i između Hrvata povratnika ali cini mi se ne toliko koliko između Bošnjaka i Srba međusobno u svom plemenu...
peca777
Posts: 1281
Joined: 19/04/2019 14:08

#5663 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by peca777 »

DebelinJoe wrote: 18/06/2026 15:39 pa još malo...
Jesi ba vidio govana. U srcu BIH ono navija ga drugu drzavu...evo jos takvih


Spoiler
Show
Ima li dje post o ovim teletabisima?
User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5664 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

peca777 wrote: 18/06/2026 15:55
DebelinJoe wrote: 18/06/2026 15:39 pa još malo...
Jesi ba vidio govana. U srcu BIH ono navija ga drugu drzavu...evo jos takvih


Spoiler
Show
Ima li dje post o ovim teletabisima?
Ovo su turski gradjani na privremenom radu u BiH. 😌 Salu na stranu ovaj snimak se povlači od koje godine bogati? I gdje je bilo prvenstvo? I dokad će?
peca777
Posts: 1281
Joined: 19/04/2019 14:08

#5665 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by peca777 »

SaraFina wrote: 18/06/2026 15:59 Ovo su turski gradjani na privremenom radu u BiH. Salu na stranu ovaj snimak se povlači od koje godine bogati? I gdje je bilo prvenstvo? I dokad će?
Mene i dan danas boli.Kakve mi veze imamo sa turcima, nikad mi nece biti jasno.

Samo sam htio reci da i nasa govna smrde.
zposao
Posts: 2940
Joined: 22/03/2019 09:27

#5666 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by zposao »

Email83 wrote: 18/06/2026 15:30
zposao wrote: 18/06/2026 14:31 Ne znam sta mi je nevjrovatnije, da cole nema zato sto se puni u Hadzicima, ili da Violeta ne zeli poslovati sa Bosnjacima...
Nikad nigdje nisam procitao ništa sporno od vlasnika Violete. Covjek je jedan od najagilnijih kada god su nekakve katastrofe i kad treba uskociti. Sjecam se onih respiratora u koroni sto je donirao drzavi kad je bila nestasica. Ne cini mi se da je to taj profil covjeka. Ovaj samo o biznisu uvijek daje izjave.

Isto tako prvi put cujem da violeta prepakirava i prodaje mesne proizvode... Koliko sam ja upucen oni prodaju higijenske proizvode, lasta kekse i tu nekakvu kartonsku ambalazu.
Neznam, mozda nisam u toku ali citav komentar "rekla-kazala" mi je previse nevjerovatan da bi povjerovao.
To je zato sto ti/vi ne znate sta su Hrvati, taj Corluka, ili u Grudama poznat po nazivu kava, zbog skrtosti nista dzabe ne radi.
Ista je situacija kad je Bingo kupio hotel u Neumu, pa se svi digli da ga isplate i da izadje iz toga, pa ga vlasnik Mepasa zvao i rekao da mora da izadje, pa ovaj rekao ok, od sutra svi Mepas proizvodi idu iz Binga, pa racunaj o kojem je iznosu rijec, pa se ovaj izvinjavao i samo sklonio iz te price, a Bingo ostao vlasnik, uprkos sto i jednom smicalici koju su mu pravili.
Kakve veze sada ima kako ga zovu ili to što je škrt sa time što je onaj kolega prije pisao? Nađi mi milionera u BiH koji nije škrt i koji radi nešto džabe? Šta bi to sada trebalo značiti? Pa da se rasipa ne bi nijedan od njih imao to što ima. Njihova nacija su pare. Sve ostalo je sporedno. Takvim ljudima nije zanimljivo natezati se oko nacija i zastava. Em što gube vrijeme nego sa takvim nacinom razmisljanja gube biznis. Oni i kad su budni i kad spavaju razmisljaju samo o biznisu i to je sve sto ih interesuje.
Niko da mi odgovori odakle Violete sa prepakiravanjem mesnih prerađevina?
Imam osjecaj da se ovdje piše čisto da se nešto piše.
User avatar
SaraFina
Posts: 24420
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5667 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by SaraFina »

peca777 wrote: 18/06/2026 16:11
SaraFina wrote: 18/06/2026 15:59 Ovo su turski gradjani na privremenom radu u BiH. Salu na stranu ovaj snimak se povlači od koje godine bogati? I gdje je bilo prvenstvo? I dokad će?
Mene i dan danas boli.Kakve mi veze imamo sa turcima, nikad mi nece biti jasno.

Samo sam htio reci da i nasa govna smrde.
To stoji. Ali snimak je fakat prahistorijski.
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5668 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by escobar__ »

Truba wrote: 18/06/2026 09:13
escobar__ wrote: 18/06/2026 06:46 ^^

Upravo to. Mrze Bošnjake i to je sva suština i ta mržnja ide dotle da su u stanju i sa srpskim elementom sarađivat, a protiv interesa bosanske države i Bošnjaka kao naroda.
ma ne mrze toliko koliko žele da imaju svoju državu u bih ili nekako povezanu akvaduktima s hrvatskom pa da nemaju nista s bosnjacima

generalno to nije mrznja nego jednostavno zele svoj put


sjećam se 1996 je nikola poplašen u tv debati pred one prve izbore
dobro se sjećam

nećemo s vama šta hoćete
otprilike tako razmislja većina hrvata sa sela u BiH
I Srbi su željeli svoj put u Hrvatskoj, zašto se njihova želja razlikuje od želja bosanskih Hrvata za "svojim putem"?
4L0n3
Posts: 938
Joined: 03/03/2010 14:44

#5669 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by 4L0n3 »

peca777 wrote: 18/06/2026 16:11
SaraFina wrote: 18/06/2026 15:59 Ovo su turski gradjani na privremenom radu u BiH. Salu na stranu ovaj snimak se povlači od koje godine bogati? I gdje je bilo prvenstvo? I dokad će?
u

Mene i dan danas boli.Kakve mi veze imamo sa turcima, nikad mi nece biti jasno.

Samo sam htio reci da i nasa govna smrde.
Koji su tvoji ziv bio ? :mrgreen:
peca777
Posts: 1281
Joined: 19/04/2019 14:08

#5670 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by peca777 »

Hoces li to odrediti po kiti ili po ljudskosti?
4L0n3
Posts: 938
Joined: 03/03/2010 14:44

#5671 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by 4L0n3 »

peca777 wrote: 18/06/2026 16:45 Hoces li to odrediti po kiti ili po ljudskosti?
Hrvoje ne prdi :mrgreen: :kiss:
DebelinJoe
Posts: 4238
Joined: 03/03/2021 20:06

#5672 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by DebelinJoe »

SaraFina wrote: 18/06/2026 16:21
peca777 wrote: 18/06/2026 16:11
SaraFina wrote: 18/06/2026 15:59 Ovo su turski gradjani na privremenom radu u BiH. Salu na stranu ovaj snimak se povlači od koje godine bogati? I gdje je bilo prvenstvo? I dokad će?
Mene i dan danas boli.Kakve mi veze imamo sa turcima, nikad mi nece biti jasno.

Samo sam htio reci da i nasa govna smrde.
To stoji. Ali snimak je fakat prahistorijski.
2008. godina. Na ulicama kadeti i golfovi dvojke, ford sierre i bezbroj davno presovanih auta.

Stvar je u tome da se Bošnjacima ništa, ama baš ništa ništa ne zaboravlja, niti jedan grijeh, niti jedna izjava, tipa oen Alijine "Ovo nije naš rat..." ili ovog snimka slavlja zbog nekakve pobjede reprezentacije Turske. Na HZHB huškačkim stranicama se ponavlja da su Bošnjaci izdali svog kralja, da su se prodali tuđinu, da su izdali svoju vjeru zbog poreza u vrijeme Turske, da su prodali vjeru za večeru, da su poturčenjaci...Šta današnji Bošnji ima s onim kako je razmišljao njegov predak 1463.

Eto jedan moj predak u 17 vijeku bio poreznik u Travniku, pa je zabilježeno da je od fratara često naplaćivao porez i da je bio uporan i naporan u tome. I to se tumači da su današnji Bošnjaci zli, okrutni i podmukli. Sličnu taktiku imali i Srbi i imaju je i danas: Mantra da je svaki današnji Bošnjak kriv za svako zlo koje je doživio bilo koji Srbin bilo kada. Ljudi su u logorima 92 - 95 premlaćivani i mučeni zbog smrti zbog bitke na Kosovu, Cara Murata, Miloša Obilića, Strahinje Bana, Bitke na Mišaru, Ćele kule, starce Foče od Stotinu ljeta...Sjetite se snimka kada Mladić ulazi u Srebrenici govori da je došao trenutak da se osvete dahijama, Mislim da 99 posto Bošnjaka nije znalo za pojam dahije...

Bojim se da i Hrvati idu tim putem i žao mi je zbog toga. Nažalost, stranice društvenih mreža koje okupljaju Hrvate, stranice raznih kiseljačkih, vitežanskih, prozorskih torcida, raznih HVO boračkih stranica tipa raznih PPN (postrojbe za posebne namjena) raznih stožera i bojni, pune su mržnje prema Bošnjacima i bilo čemu što simbolizira BiH.

Eto recimo, floskula da su Bošnjaci kao izbjeglice primljeni u Hrvatskoj, a ratovali protiv Hrvata. Ne popuštaju s tim.

https://artinfo.ba/index.php/vijesti/87 ... pada-arbih

LSD
Posts: 29907
Joined: 24/07/2007 08:26

#5673 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by LSD »

peca777 wrote: 18/06/2026 15:55
DebelinJoe wrote: 18/06/2026 15:39 pa još malo...
Jesi ba vidio govana. U srcu BIH ono navija ga drugu drzavu...evo jos takvih


Spoiler
Show
Ima li dje post o ovim teletabisima?
Zasto u 2026 toliko pjenis na slavlje ljudi iz nama prijateljske Turske, nakon pobjede nad agresorskom drzavom koja je osuđena za UZP ?
Ovo su snimci događaja od prije skoro 20 godina, pogledaj kvalitet snimka , a ti i dalje zakovan u tom filmu :-)
peca777
Posts: 1281
Joined: 19/04/2019 14:08

#5674 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by peca777 »

Nisam ja nigdje zakovan, stanje je i dalje isto.

Sto se tice prijatelja, njih nema. Postoje samo interesi. No hej, nisam siguran da si to sposoban shvatiti.
LSD
Posts: 29907
Joined: 24/07/2007 08:26

#5675 Re: Politika BiH Hrvata prema Bosni i Hercegovini

Post by LSD »

Kako nisi zakovan, gledaj kakve snimke iz perioda paleozoika vadis samo da bi dokazao otrcanu tezu "svi smo ista gowna"...pa vidis, nismo druze, neki nisu vrsili agresiju na susjedne drzave...moras poceti malo koristiti mozak.
Post Reply