Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#76126 Re: Zeničani

Post by Bobi »

To je barbarez neki dan rekao na jednon konferenciji kao mora se mislit na celik ali vico i uprava su nesta dogovarali ako se bude rusio da se kao igra na trenong kampu, vrhunski uslovi a je samo nema puno tribina ali eto.
DebelinJoe
Posts: 4234
Joined: 03/03/2021 20:06

#76127 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

I šta kažete: U Zenici kriza, sve stalo, ništa se ne gradi...



Nije baš tako...

Zamislite da na mjestu željezare, tog vječitog gubitaša, sa tehnologijom iz 19. stoljeća i fabrike kancera za građane Zenice, stoji nekoliko stotina ovakvih hala...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#76128 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Šta prave, hale za skladišta gotove robe iz uvoza :D. Vidiš da to neko ne zna šta da radi pa napravio halu da iznajmljuje, najlakša para :D. To ne stvara dodatnu vrijednost. Dohavizuj se :D. @smajlic
stangla_angla
Posts: 122
Joined: 14/05/2014 11:57

#76129 Re: Zeničani

Post by stangla_angla »

Bobi wrote: 08/06/2026 23:52 Šta prave, hale za skladišta gotove robe iz uvoza :D. Vidiš da to neko ne zna šta da radi pa napravio halu da iznajmljuje, najlakša para :D. To ne stvara dodatnu vrijednost. Dohavizuj se :D. @smajlic
Željezara ne stvara novi vrijednost, nego gubitak svakom kilom željeza koju proizvede pod ovim uslovima. Kako uviz nije zabranjen i nisu povećane carine ne mogu prodavati po većoj cijeni. Dakle moraju smanjiti troškove proizvodnje da bi bili na nuli, a ako to uspiju dobro uraditi onda možda budu u plusu. Medjutim gdje smanjiti troškove? Na platama radnika? Materijal? Struja? Itd. Niko nikad nije dao odgovor na ova pitanja ni sindikat ni Vlada. Nadam se da ću se ovdje izviniti ljudima za moje stavove za godinu dana, i da će Željezara zapošljavati 5000 ljudi i da će biti zelena energija koja nas neće trovati. Sli sam uvjeren da ću se javiti za godina dana i reci “jesam vam reko” . Moja pretpostavka da će Vlada postaviti nekog iz sindikata da bude novi direktor ili prinudna uprava pa da kažu evo postavili smo predstavnike radnika pa kad sve propadne reci će eto ni radnici nisu uspjeli spasiti. Živi bili pa vidjeli. Bar bi ja tako uradio, tako će se najlakše Vlada izvuci iz ovoga.
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#76130 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Hoće li Nikšić sad ko Tito doći da potpali VP, čisto sumnjam.
Kad nisu u stanju da vode Elektriprivredu koja ima zagarantovanu prodaju čitave proizvodnje, kako će onda firmu koja je izložena trzišnoj utakmici kineza i turaka.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2546
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#76131 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Image

jel ovo se počinje radit ona rupa pored dzamije u Radakovu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#76132 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne može tu stati ovolika zgrada
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#76133 Re: Zeničani

Post by Bobi »

nauticamid
Posts: 1379
Joined: 14/05/2023 13:35

#76134 Re: Zeničani

Post by nauticamid »

Sta vele, produv.. te ga :D
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#76135 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Mi sa ovom reprezentacijom uspijemo napraviti Kozarac i Janju i tako neke provincije i kad ista ne gostuje u Zenici. Seljakluk par excelence
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#76136 Re: Zeničani

Post by gentoo »

U ponoc bibicu papci zbog 1-1 :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#76138 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Image
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#76139 Re: Zeničani

Post by dr_Evil »

Bobi wrote: 15/06/2026 10:38 Image
Upitaj ga koju :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#76140 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Zao mi je bas Mileta, fin ciko bio i veliki Zenicanin :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#76141 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote: 15/06/2026 11:02
Zao mi je bas Mileta, fin ciko bio i veliki Zenicanin :thumbup:
jest vala
DebelinJoe
Posts: 4234
Joined: 03/03/2021 20:06

#76142 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

50 ljudi tačno :) Kuku lele...

https://www.072info.com/konakovic-u-zen ... j-pripada/
‘Narod i Pravda je alternativa politici koja godinama proizvodi iste probleme i nudi ista opravdanja. Tu alternativu ne dokazujemo riječima, nego mjerljivim rezultatima. Pokazali smo je u Kantonu Sarajevo kroz sveobuhvatne reforme, transparentnije upravljanje novcem građana i kroz ozbiljne infrastrukturne projekte, u Bosansko-podrinjskom kantonu kroz odgovorno upravljanje i stabilizaciju institucija, kao i u Brčko distriktu gdje naši ljudi preuzimaju odgovornost i rade konkretne poslove u interesu građana. Pokazali smo je kroz naše resore u Federalnoj vladi. Osjetili su to građani u svojim životima kroz veća primanja, snažniju podršku i otovoreniji odnos naših ministara prema ljudima.
Dragi moji Zeničani, ne vjerujte mu ništa...
User avatar
gentoo
Posts: 4590
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#76143 Re: Zeničani

Post by gentoo »

DebelinJoe wrote: 18/06/2026 15:16 Dragi moji Zeničani, ne vjerujte mu ništa...
Kome da vjerujemo ? Povedi nas i otvori nam oci.. :shock:


:lol:
User avatar
MaliMedo
Posts: 5
Joined: 15/05/2026 12:19

#76144 Re: Zeničani

Post by MaliMedo »

Napokon se sjetio neko ovo uraditi

Image
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2850
Joined: 14/02/2013 14:11

#76145 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

MaliMedo wrote: 18/06/2026 22:03 Napokon se sjetio neko ovo uraditi

Image
a gdje ce sada parkirati ljudi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65969
Joined: 03/08/2010 19:04

#76146 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Na parkingu, ovo ne liči na parking nego na trotoar
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#76147 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Hercegoviina wrote: 18/06/2026 22:05
MaliMedo wrote: 18/06/2026 22:03 Napokon se sjetio neko ovo uraditi

Image
a gdje ce sada parkirati ljudi?
Na mjestu označenom za tu namjenu.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#76148 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Hercegoviina wrote: 18/06/2026 22:05
MaliMedo wrote: 18/06/2026 22:03 Napokon se sjetio neko ovo uraditi

Image
a gdje ce sada parkirati ljudi?
Glupo pitanje.
Pa u podzemnim garazama, imamo tri, a prazne - nidje nikog
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2850
Joined: 14/02/2013 14:11

#76149 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

ZoomZoomKiwi wrote: 18/06/2026 23:34
Hercegoviina wrote: 18/06/2026 22:05
MaliMedo wrote: 18/06/2026 22:03 Napokon se sjetio neko ovo uraditi

Image
a gdje ce sada parkirati ljudi?
Na mjestu označenom za tu namjenu.
u zenici ima barem 4x vise automobila nego parking mjesta.neka opstina obezbjedi parking mjesta pamoze ovo raditi
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#76150 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

Hercegoviina wrote: 19/06/2026 00:09
ZoomZoomKiwi wrote: 18/06/2026 23:34
Hercegoviina wrote: 18/06/2026 22:05
a gdje ce sada parkirati ljudi?
Na mjestu označenom za tu namjenu.
u zenici ima barem 4x vise automobila nego parking mjesta.neka opstina obezbjedi parking mjesta pamoze ovo raditi
Nije to problem od jučer. I prije je bilo zabranjeno parkirati na trotoaru, oduvijek je, samo nije bilo fizičkih prepreka za to.

Kapacitet je premašen 2010. godine, a ne prije pet dana.

Ko god je kupio stan i dva auta u centru grada trebao je o tome razmišljati tada i tražiti to od općine tada.


Treba sve trotoare i zelene površine ograditi protutenkovskim barijerama. I uvesti naplatu na sve parkinge.
Post Reply