I da, kada se lampica prikaže na instrument tabli tada već bude kasno za motor.
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ElRe
- Posts: 16934
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8451 Re: Alfa Romeo
-
Rango
- Posts: 31
- Joined: 18/10/2013 13:21
#8452 Re: Alfa Romeo
Da da, jasno, zbog toga to i radim
- ElRe
- Posts: 16934
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8453 Re: Alfa Romeo
I naravno, obavezno veliki servis. Ulje u mjenjaču, diferencijalu, kočiono ulje...
Srećno i uživaj.
Srećno i uživaj.
-
Rango
- Posts: 31
- Joined: 18/10/2013 13:21
#8454 Re: Alfa Romeo
Veliki servis uradjen na 130 hiljada. Trenutno je na satu 150 000. Sve radjeno u Alfi. Ali sve cu to da provjerim kod Hota
- ElRe
- Posts: 16934
- Joined: 12/12/2011 11:28
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8457 Re: Alfa Romeo
Shots fired.Kada je "volkswagen" pravio bubu gdje se griješ preko auspuha i ide 120 na sat, "alfa" je imala kabrioleta sa pet brzina. To vam sve govori o tehničkom dostignuću, a ljudi misle da je VW dobar auto. To je velika greška.
@inflames evo ni hota nije pravi automobilista.
-
inflames
- Posts: 740
- Joined: 18/03/2024 17:33
#8458 Re: Alfa Romeo
VW je izuzetak njega neka proziva slobodno.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8460 Re: Alfa Romeo
Vrhunski dizajn, k'o i 408 s kojim nema nista.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8461 Re: Alfa Romeo
opasno bih razmislio 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8462 Re: Alfa Romeo
nije Hota levatkravamuzara wrote: ↑17/05/2025 13:27Shots fired.Kada je "volkswagen" pravio bubu gdje se griješ preko auspuha i ide 120 na sat, "alfa" je imala kabrioleta sa pet brzina. To vam sve govori o tehničkom dostignuću, a ljudi misle da je VW dobar auto. To je velika greška.
@inflames evo ni hota nije pravi automobilista.
imao i je i ovakvog subarua, samo 2.0 cvt, prodao ga u Tomislavgrad
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8463 Re: Alfa Romeo
i ja bi ali samo da su alfa/fiat/gm motori
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8464 Re: Alfa Romeo
neki 2.0 benzin
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8465 Re: Alfa Romeo
tako je, 2.0 i veceRockefeller wrote: ↑17/05/2025 15:36neki 2.0 benzin![]()
za takav auto nije 1.2 leshina i slicno..
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8466 Re: Alfa Romeo
pa kad podignes haubu sve ti je jasno..Evolution_IV wrote: ↑17/05/2025 15:38tako je, 2.0 i vece
za takav auto nije 1.2 leshina i slicno..
inace kako mazdica slusa?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8467 Re: Alfa Romeo
Toci i voziRockefeller wrote: ↑17/05/2025 16:38pa kad podignes haubu sve ti je jasno..
inace kako mazdica slusa?
Zavrsen i I servis , sve 5
- ElRe
- Posts: 16934
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8468 Re: Alfa Romeo
408 se nije proslavio na tržištu.
Kao ni Stelvio
-
mokhac
- Posts: 445
- Joined: 02/06/2012 21:15
#8469 Re: Alfa Romeo
Sta znaci proslavio? Ljudi godinama pisu na ovoj temi a jos uvijek Alfu uzimaju u jednacinu kao i neke druge brendove, pa eto nije se Alfi prodalo kao Skoda i to bi trebalo nesto znacit? AR kao brend nikad nije imao ambiciju niti je mogao postati VW, niti je to njihovo trziste, nit im je to filozofija (svaka tehnika ima metafiziku, vjerovali ili ne), njihovi najprodavaniji modeli u povijesti su brojkama vjerovatno manjim nego Polo bilo koje generacije, jel to znaci da je Polo bolje auto? Sta znaci uopce bolje auto?
Za Alfu je dovoljna prodaja kakvu ima, koncept je idalje jedinstven i ostace takav i uvijek ce imati svoje kupce, mozda nece prodati pet miliona Stelvia, ali ce prezivjeti i ako prodaju 300 hiljada. I pravice sjajna auta, koja ce vrlo moguce imati neke bizarne mane, ali ce sigurno u necemu biti ispred svih ostalih, kao sto je bila praksa od kada postoje.
Ne znam koje si testove gledao, Stelvio se nije osramotio pored nahajpahih Cayennea, Audija, Range Rovera, Urusa i inih, naprotiv, u mnogim segmentima je bolji auto. doduse infotaiment nije na nivou kakvog zahtjeva savremena high tech low life elita, e pa eto moglo bi biti da se zbog tog nije proslavio.
Za Alfu je dovoljna prodaja kakvu ima, koncept je idalje jedinstven i ostace takav i uvijek ce imati svoje kupce, mozda nece prodati pet miliona Stelvia, ali ce prezivjeti i ako prodaju 300 hiljada. I pravice sjajna auta, koja ce vrlo moguce imati neke bizarne mane, ali ce sigurno u necemu biti ispred svih ostalih, kao sto je bila praksa od kada postoje.
Ne znam koje si testove gledao, Stelvio se nije osramotio pored nahajpahih Cayennea, Audija, Range Rovera, Urusa i inih, naprotiv, u mnogim segmentima je bolji auto. doduse infotaiment nije na nivou kakvog zahtjeva savremena high tech low life elita, e pa eto moglo bi biti da se zbog tog nije proslavio.
- konektovan
- Posts: 51453
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8470 Re: Alfa Romeo
Sah mat,..mokhac wrote: ↑17/05/2025 20:01 Sta znaci proslavio? Ljudi godinama pisu na ovoj temi a jos uvijek Alfu uzimaju u jednacinu kao i neke druge brendove, pa eto nije se Alfi prodalo kao Skoda i to bi trebalo nesto znacit? AR kao brend nikad nije imao ambiciju niti je mogao postati VW, niti je to njihovo trziste, nit im je to filozofija (svaka tehnika ima metafiziku, vjerovali ili ne), njihovi najprodavaniji modeli u povijesti su brojkama vjerovatno manjim nego Polo bilo koje generacije, jel to znaci da je Polo bolje auto? Sta znaci uopce bolje auto?
Za Alfu je dovoljna prodaja kakvu ima, koncept je idalje jedinstven i ostace takav i uvijek ce imati svoje kupce, mozda nece prodati pet miliona Stelvia, ali ce prezivjeti i ako prodaju 300 hiljada. I pravice sjajna auta, koja ce vrlo moguce imati neke bizarne mane, ali ce sigurno u necemu biti ispred svih ostalih, kao sto je bila praksa od kada postoje.
Ne znam koje si testove gledao, Stelvio se nije osramotio pored nahajpahih Cayennea, Audija, Range Rovera, Urusa i inih, naprotiv, u mnogim segmentima je bolji auto. doduse infotaiment nije na nivou kakvog zahtjeva savremena high tech low life elita, e pa eto moglo bi biti da se zbog tog nije proslavio.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8472 Re: Alfa Romeo
Stelliantis je kupio fiat/alfu radi patenata, pa ce im jebat familiju polako ali sigurno...
-
mokhac
- Posts: 445
- Joined: 02/06/2012 21:15
#8473 Re: Alfa Romeo
Mislim na to da se AR nece ugasiti dok postoji italijansko drustvo i kultura, to je nesto kao nacionalno blato, pa makar izmislili neki pucki Stradale na bazi 4c, prodavali samo njega za preskupe pare i imali 100 radnika. Otkad postoje oni su u nekom bankrotu. To je mozda i stvar stila.kravamuzara wrote: ↑17/05/2025 20:09Nije ni blizu, samo joj koncern drzi nos milimetar iznad vode, bankrotirala bi inace davno.
pax et bonum
Last edited by mokhac on 17/05/2025 20:22, edited 1 time in total.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8474 Re: Alfa Romeo
Kupio?Evolution_IV wrote: ↑17/05/2025 20:11 Stelliantis je kupio fiat/alfu radi patenata, pa ce im jebat familiju polako ali sigurno...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8475 Re: Alfa Romeo
Preuzeo/objedinio kako hocesThrottle wrote: ↑17/05/2025 20:22Kupio?Evolution_IV wrote: ↑17/05/2025 20:11 Stelliantis je kupio fiat/alfu radi patenata, pa ce im jebat familiju polako ali sigurno...

