Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8426 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8427 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »



Biti će to novi Stelvio
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#8428 Re: Alfa Romeo

Post by kravamuzara »

Jos jedan promasaj nako Tonale-a i Mil... pardon, Juniora.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8429 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Na skici je diskutabilan, dizajneraki to je to.
Junior je za sada hit za jedan model Alfa Romea. Drži 75% prodaje Alfa Romea u Evropi u Q1 2025.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8431 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

Klasični pežovski dizajn, bočna linija, posebno zadnji dio bočne linije baca mi na Hyundai tuscon :-)

Nikad više neće nadmašiti dizajn prvobitnog stelvia i giulie
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8432 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Svi bitni ljudi koji su radili na stvaranju Giorgio platforme, te Stelviu i Giuliai su nakon spajanja FCA i PSA otišli iz Stellantisa. Ovi koji su ostali vjerovatno nemaju niti znanja ni iskustva da nose razvoj modela D segmenta.
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8433 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Bice novi stelvio opet referenca.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8434 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Mah, bez čistog SUSa što se mene tiče...zdra'o.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8435 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8436 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51439
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8437 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ako ovakav bude, top. :thumbup:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23412
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8438 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »



Sve su narucene sa SUS motorom, nijedna BEV :D
Bolesna cijena od 2mil €, ali jbg limitirana serija od samo 33 komada i svaka ce biti različita.
I bolesni detalji kako s vana tako i unutra
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8439 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Koliko oni uspiju da zjb stvari kod običnih automobila (marketing, postprodaja...) kada ovakvi vrhunski proizvodi ne uspijevaju da podignu i repozicioniraju brend.
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8440 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

ElRe wrote: 28/04/2025 08:03 Image
Stelvio i Giulia trenutni bi mogli biti jako dobro polovnjaci za kupovinu, oba su mi odlični.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8441 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Motori nisu bez greške. Treba biti oprezan, jer kvarovi zbog sitnica mogu biti (pre)skupi.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23412
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8442 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Sve seremo na Tonale, a prosle godine se prodalo solidnih 80k

https://www.klix.ba/auto/pod-pritiskom- ... /250430173
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8443 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 02/05/2025 09:11 Sve seremo na Tonale, a prosle godine se prodalo solidnih 80k

https://www.klix.ba/auto/pod-pritiskom- ... /250430173
Najprodavaniji dizel automobil u Italiji. A prije par dana rekoše da su ga prizveli u 100.000 komada.
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8444 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Rango
Posts: 31
Joined: 18/10/2013 13:21

#8445 Re: Alfa Romeo

Post by Rango »

Uskoro vlasnik Stelvia iz 2018, 2.2, 210ks. uvoz iz Svajcarske sa urednom servisnom u ovlastenom.
Ipak, citajuci dosta o potencijalnim problemima, razmisljam da odradim preventivno zamjenu te cuvene gumice uljne pumpe, cuo sam da postoji neka modifikacija.

Moje pitanje je da li znate nekog dobrog mehanicara koji radi Alfe i koji bi znao uraditi ovu zamjenu gumice u Sarajevu i okolini?

Hvala, pozdrav
User avatar
ElRe
Posts: 16923
Joined: 12/12/2011 11:28

#8446 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Bertol Rijeka. On to radi na sedmičnoj bazi. Kao i skidanje DPF, EGR, SCR.

Kod nas Hota, Nedžarići 061100313

Čestitke i što manje problema. :)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8447 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

Sreća pa nisi pitao forumaše, vjerovatno bi završio na nekom T-Rocu, Mazdi CX i slično :D

Pravi izbor i sretno
User avatar
sime_cipol
Posts: 23412
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8448 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Ko je ovdje pitao najebo je :D
Rango
Posts: 31
Joined: 18/10/2013 13:21

#8449 Re: Alfa Romeo

Post by Rango »

ElRe wrote: 16/05/2025 12:55 Bertol Rijeka. On to radi na sedmičnoj bazi. Kao i skidanje DPF, EGR, SCR.

Kod nas Hota, Nedžarići 061100313

Čestitke i što manje problema. :)
Rijeka mi je daleko.
Ostaje da odem do tog Hota

Hvala
Rango
Posts: 31
Joined: 18/10/2013 13:21

#8450 Re: Alfa Romeo

Post by Rango »

Leon16v wrote: 16/05/2025 13:11 Sreća pa nisi pitao forumaše, vjerovatno bi završio na nekom T-Rocu, Mazdi CX i slično :D

Pravi izbor i sretno
hahahaha :-D
Hvala
Post Reply