A to nemamo?Styling wrote: ↑23/04/2025 14:42Kakva konkretno steta je nanesena Bosnjacima?Prpa.ba wrote: ↑23/04/2025 13:57Htio sam reci da je SDA HDZ-u davala sakom i kapom, ali im ni u najludjim snovima nije palo na pamet HDZ-u predati u ruke portfelj vrijedan stotine miliona KM u cestogradnji, energetici i zastiti okolisa.
Trojka je, pak, odlucila dati sve to HDZ-u "radi relaksacije odnosa", bez da je zauzvrat dobila bilo sta. Podanici i kvislinzi, i jesu nametnuti na vlast da bi nanijeli maksimalnu stetu Bosnjacima. Lider vam cak ima i presudu da nije svjestan posljedica svog cinjenja za pecat u Skupstini KS. Svojevremeno nisam cijenio znacaj te presude, ali sad shvatam.![]()
Ide ciscenje ispred naseg praga.![]()
Interesantno da simpatizeri SDFA ekipe i tradicionalni mrzitelji Trojke jos uvijek posmatraju situaciju kao da jos uvijek imamo tri zaracene strane. Ne mozete se oteti tom metalnom sklopu, zaglavili ste i to vam je navjeci problem. Nikako da prodisete.
Jedina istina je da su se stranke koje su u koalicij dogovorile za raspodjelu resora i agencija. I u tome je sva kvaka. Niko nikome nista nije "predao" niti "zauzvrat" dobio. Stvar je raspodjele vlasti kako Ustav i zakoni zapovijedaju.
Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
Hakiz
- Posts: 48387
- Joined: 30/07/2015 20:01
#8301 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
palermo
- Posts: 25334
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#8302 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....necete drzavu Bosnu I Hercegovinu, OK, onda.idemo sa Bosnjakisyanom....pa da vidimo ko bi sta htio....dječak sa šibicama wrote: ↑23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.
Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
Ovako, uvijek dodje neko ( kao sto je sad djecak sa zigicama) I kaze, ne budete li slusali dobit ce te fildzanistan......OK, da vidimo onda.koliki ce biti...
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#8303 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.palermo wrote: ↑23/04/2025 17:23Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....dječak sa šibicama wrote: ↑23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.
Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
-
palermo
- Posts: 25334
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#8304 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Drug, ja rekoh kad bi bilo pameti i strayegije.....vidim ja da toga nema al..Skijaš wrote: ↑23/04/2025 17:31Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.palermo wrote: ↑23/04/2025 17:23Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....dječak sa šibicama wrote: ↑23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.
Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#8305 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Iz Sarajeva. To treba podvuci, podilazenje neprijateljima drzave se gura iz Sarajeva. Na to ne tjeraju ni Vasington ni Brisel nego pohlepa pojedinaca.palermo wrote: ↑23/04/2025 17:37Drug, ja rekoh kad bi bilo pameti i strayegije.....vidim ja da toga nema al..
Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83402
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8306 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Nametnut je i Lendo pa ga nikad ne spomenes.Prpa.ba wrote: ↑23/04/2025 13:57Htio sam reci da je SDA HDZ-u davala sakom i kapom, ali im ni u najludjim snovima nije palo na pamet HDZ-u predati u ruke portfelj vrijedan stotine miliona KM u cestogradnji, energetici i zastiti okolisa.
Trojka je, pak, odlucila dati sve to HDZ-u "radi relaksacije odnosa", bez da je zauzvrat dobila bilo sta. Podanici i kvislinzi, i jesu nametnuti na vlast da bi nanijeli maksimalnu stetu Bosnjacima. Lider vam cak ima i presudu da nije svjestan posljedica svog cinjenja za pecat u Skupstini KS. Svojevremeno nisam cijenio znacaj te presude, ali sad shvatam.![]()
Ide ciscenje ispred naseg praga.![]()
Valjda zaboravis.
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8307 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ali kako su se samo uvjezbali, rade duple pasove kao najveci znalci tika-take.
Pa sta fali, pa sve je to BiH, pa je li to mrzis, jesi li to fasista, brojis krvna zrnca, SDFA bot, eto SDA je bolje vladala vidi gdje su nas doveli, pa i SDA je to radila, pa mora se Alija potpisao, zar nisi za gradjansku, moramo mi primjerom pokazati, mi smo ti koji moramo pokretati integrativne procese, pruzati ruku, radna mjesta i novac, je li znas da tako validiras Milosevica i Tudjmana, dajes povod, zaracene strane, i na kraju je neminovno "sta je, li hoces bosnjakistan, da vas omedjimo bodljikavom".
Maestralna lobotomija, jos najbolje kad kazu "gram bolje" i onda pogledas Zeljeznice FBiH. Ne umiju upravljati ni firmom koju je, istina, SDA zavalila, pa onda drzala na aparatima, pa nesto skromno sanirala.. sta ono kazu o Josipu Brozu i krecenju napravljenog..
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8308 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ciji je to glas "suspendovan-na-dan" da bi bio imenovan Lendo?
Last edited by Prpa.ba on 23/04/2025 17:51, edited 1 time in total.
-
palermo
- Posts: 25334
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#8309 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa.to nije sporno. Drugi se uvijek ponasaju odnosno prilagodjavaju svoje ponasanje spram tvoje snage, vjere, zelje,.motiva...Skijaš wrote: ↑23/04/2025 17:45Iz Sarajeva. To treba podvuci, podilazenje neprijateljima drzave se gura iz Sarajeva. Na to ne tjeraju ni Vasington ni Brisel nego pohlepa pojedinaca.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83402
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8310 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
shheff
- Posts: 820
- Joined: 22/07/2013 14:11
#8311 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Debili iz dva tabora se i dalje prepucavaju ko je malo manje, a ko malo veće gov..
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#8312 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
I tako od konkretnih odluka koje uticu na nasu svakodnevnicu dodjemo do toga ko je kome sta dao i prepustio.Tako botovi mazu oci i razvodnjavaju teme gdje god pisu. Oni su raspodijelili pozicije da bi mogli otpoceti pustosenje nasih novcanika. Kakvi god da su omjeri ucesca na kojekakvim pozicijama pustosenje nasih dzepova je podjednako. Otimao mi Ante ili Ahmed meni je sasvim svejedno. Uglavnom ja kao glasac trojke sam bio puno optimisticniji kada je SDA bila u vlasti. Znao sam da ce kad tad biti sklonjeni i imao nadu da ce novi koji dodju raditi na promjenama na bolje. Danas ta nada vise ne postoji. Novima stalo samo do sisanja budzeta i da sto vise otmu od onih koji ne jasu budzet, a alternative nema. Jednostavno sva nadanja u promjene na bolje pomnozene su sa nulom.
-
shheff
- Posts: 820
- Joined: 22/07/2013 14:11
#8313 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Baš tako.laik1981 wrote: ↑23/04/2025 18:13 I tako od konkretnih odluka koje uticu na nasu svakodnevnicu dodjemo do toga ko je kome sta dao i prepustio.Tako botovi mazu oci i razvodnjavaju teme gdje god pisu. Oni su raspodijelili pozicije da bi mogli otpoceti pustosenje nasih novcanika. Kakvi god da su omjeri ucesca na kojekakvim pozicijama pustosenje nasih dzepova je podjednako. Otimao mi Ante ili Ahmed meni je sasvim svejedno. Uglavnom ja kao glasac trojke sam bio puno optimisticniji kada je SDA bila u vlasti. Znao sam da ce kad tad biti sklonjeni i imao nadu da ce novi koji dodju raditi na promjenama na bolje. Danas ta nada vise ne postoji. Novima stalo samo do sisanja budzeta i da sto vise otmu od onih koji ne jasu budzet, a alternative nema. Jednostavno sva nadanja u promjene na bolje pomnozene su sa nulom.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#8314 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8315 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Izvor?Better Man wrote: ↑24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#8316 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
I kupljeno par papaka za LendA_BataZiv_0809 wrote: ↑23/04/2025 18:02Promijenjena su pravila u izbornoj noci.
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#8317 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Izvor zdrav razum. Ne mozes preko noci preci na drugu stranu, osim ako nisi dobio neko prosvjetljenje direktno od Alije...ili $$$Prpa.ba wrote: ↑24/04/2025 08:24Izvor?Better Man wrote: ↑24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
Ali se slazem da je odluka obicno sranje po svima nama, no ista manje od papcina kojima dozvoljavmao da jedno danas budu, sutra drugo i to bez ikakvih posljedica. Zanoci kao srbin probudi se kao bosnjak, zanoci kao najveci protivnik sda i njihove politike, probudi se na braniku iste. Kontas?
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#8319 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa sta hoces, da glumim tuzilastvo?
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8320 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ti si vec i presudio. 
-
1Dante1
- Posts: 4226
- Joined: 21/07/2012 20:09
- Location: GB
- Contact:
#8321 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Zato sto znam da bih i ja uzeo kesh i glasao za koga god treba. Znas kako kod nas ono kazu "snasao se" ili "budala ako nece".
To mi je dovoljno da znam da nije neka idelogoja kod onog papkara.
To mi je dovoljno da znam da nije neka idelogoja kod onog papkara.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#8322 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Čuj izvor. pa svi to znaju, A poznato je da je SDA sklona takvim stvarima još od svog nastanka.Prpa.ba wrote: ↑24/04/2025 08:24Izvor?Better Man wrote: ↑24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8323 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Dakle, izvori su:
- zdrav razum
- svi to znaju
- poznato je
- i ja bih

- zdrav razum
- svi to znaju
- poznato je
- i ja bih
-
palermo
- Posts: 25334
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
-
mishic
- Posts: 8406
- Joined: 28/04/2011 16:29
#8325 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
"NEČUVENO: Odlukom Vlade Federacije BiH penzioneri dobili povećanje, ali drastično manje..."
Pa šta će njima ikakvo povećanje? Oni su i onako potrošeni. Zar nije preče da se ovim jadničcima što žive odvojeno od familija poveća naknada za "odvojeni život!?
Da penzionerima nije potrebno nikakvo povećanje potvrđuju i oni sami. Ko ih predstavlja?! Ko u njihovo ime govori i traži povećanje?! Gdje su oni uopšte?! I ima li ih?!
Da ima vidjeli bi se. I da su u teškoj finansijskoj situaciji brinuli bi svoju brigu a ne Vladinu. Dok god oni misle i brinu o Vladi a ne o sebi njima je dobro. Preči im je Nerko nego njihovo rukovodstvo. U ostalom što će njima bilo kakvo rukovodstvo?!
A o njihovom izlasku na ulice, o protestima i blokadama da i ne govorimo. Mogu napraviti neprijatnu grmljavinu praznih crijeva...
Od toga bi se moglo smučiti ni krivim ni dužnim građanima. A Nerku i njegovima neće. Oni svakako pojedinačno primaju kao desetak penzionera. Treba misliti na budućnost a penzići su svakako prošlost!
Pa šta će njima ikakvo povećanje? Oni su i onako potrošeni. Zar nije preče da se ovim jadničcima što žive odvojeno od familija poveća naknada za "odvojeni život!?
Da penzionerima nije potrebno nikakvo povećanje potvrđuju i oni sami. Ko ih predstavlja?! Ko u njihovo ime govori i traži povećanje?! Gdje su oni uopšte?! I ima li ih?!
Da ima vidjeli bi se. I da su u teškoj finansijskoj situaciji brinuli bi svoju brigu a ne Vladinu. Dok god oni misle i brinu o Vladi a ne o sebi njima je dobro. Preči im je Nerko nego njihovo rukovodstvo. U ostalom što će njima bilo kakvo rukovodstvo?!
A o njihovom izlasku na ulice, o protestima i blokadama da i ne govorimo. Mogu napraviti neprijatnu grmljavinu praznih crijeva...
Od toga bi se moglo smučiti ni krivim ni dužnim građanima. A Nerku i njegovima neće. Oni svakako pojedinačno primaju kao desetak penzionera. Treba misliti na budućnost a penzići su svakako prošlost!
Last edited by mishic on 25/04/2025 08:06, edited 1 time in total.
