Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post Reply
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#8301 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Hakiz »

Styling wrote: 23/04/2025 14:42
Prpa.ba wrote: 23/04/2025 13:57
Styling wrote: 23/04/2025 13:33 Mislim da si htio reci da im se prema raspodjeli vlasti mora dati odgovarajuci broj agencija. Ovo sto im je dato (citaj broj koji im pripada), u usporedbi sa brojem agencija i na federalnom i na drzavnom nivou je zanemarivo.
Htio sam reci da je SDA HDZ-u davala sakom i kapom, ali im ni u najludjim snovima nije palo na pamet HDZ-u predati u ruke portfelj vrijedan stotine miliona KM u cestogradnji, energetici i zastiti okolisa.

Trojka je, pak, odlucila dati sve to HDZ-u "radi relaksacije odnosa", bez da je zauzvrat dobila bilo sta. Podanici i kvislinzi, i jesu nametnuti na vlast da bi nanijeli maksimalnu stetu Bosnjacima. Lider vam cak ima i presudu da nije svjestan posljedica svog cinjenja za pecat u Skupstini KS. Svojevremeno nisam cijenio znacaj te presude, ali sad shvatam. :mrgreen:

Ide ciscenje ispred naseg praga. :metla:
Kakva konkretno steta je nanesena Bosnjacima?

Interesantno da simpatizeri SDFA ekipe i tradicionalni mrzitelji Trojke jos uvijek posmatraju situaciju kao da jos uvijek imamo tri zaracene strane. Ne mozete se oteti tom metalnom sklopu, zaglavili ste i to vam je navjeci problem. Nikako da prodisete.

Jedina istina je da su se stranke koje su u koalicij dogovorile za raspodjelu resora i agencija. I u tome je sva kvaka. Niko nikome nista nije "predao" niti "zauzvrat" dobio. Stvar je raspodjele vlasti kako Ustav i zakoni zapovijedaju.
A to nemamo?
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8302 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by palermo »

dječak sa šibicama wrote: 23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.

Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....necete drzavu Bosnu I Hercegovinu, OK, onda.idemo sa Bosnjakisyanom....pa da vidimo ko bi sta htio....

Ovako, uvijek dodje neko ( kao sto je sad djecak sa zigicama) I kaze, ne budete li slusali dobit ce te fildzanistan......OK, da vidimo onda.koliki ce biti...
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#8303 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Skijaš »

palermo wrote: 23/04/2025 17:23
dječak sa šibicama wrote: 23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.

Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....
Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8304 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by palermo »

Skijaš wrote: 23/04/2025 17:31
palermo wrote: 23/04/2025 17:23
dječak sa šibicama wrote: 23/04/2025 16:26 Ne dajes ti nista HDZ-u, HDZ je dio vlasti i htio ne htio, njima pripadaju pozicije.

Ako neces HDZ u vlasti, onda stvaraj svoju fildzan drzavicu. Mozda SDFA to i zeli, u konacnici.
Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....
Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.
Drug, ja rekoh kad bi bilo pameti i strayegije.....vidim ja da toga nema al..

Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#8305 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Skijaš »

palermo wrote: 23/04/2025 17:37
Skijaš wrote: 23/04/2025 17:31
palermo wrote: 23/04/2025 17:23

Kad bi bilo.malo pameti I strategije izaslo bi se sa planom B o stvaranju Bosnjakisyana.....
Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.
Drug, ja rekoh kad bi bilo pameti i strayegije.....vidim ja da toga nema al..

Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
Iz Sarajeva. To treba podvuci, podilazenje neprijateljima drzave se gura iz Sarajeva. Na to ne tjeraju ni Vasington ni Brisel nego pohlepa pojedinaca.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8306 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 23/04/2025 13:57
Styling wrote: 23/04/2025 13:33 Mislim da si htio reci da im se prema raspodjeli vlasti mora dati odgovarajuci broj agencija. Ovo sto im je dato (citaj broj koji im pripada), u usporedbi sa brojem agencija i na federalnom i na drzavnom nivou je zanemarivo.
Htio sam reci da je SDA HDZ-u davala sakom i kapom, ali im ni u najludjim snovima nije palo na pamet HDZ-u predati u ruke portfelj vrijedan stotine miliona KM u cestogradnji, energetici i zastiti okolisa.

Trojka je, pak, odlucila dati sve to HDZ-u "radi relaksacije odnosa", bez da je zauzvrat dobila bilo sta. Podanici i kvislinzi, i jesu nametnuti na vlast da bi nanijeli maksimalnu stetu Bosnjacima. Lider vam cak ima i presudu da nije svjestan posljedica svog cinjenja za pecat u Skupstini KS. Svojevremeno nisam cijenio znacaj te presude, ali sad shvatam. :mrgreen:

Ide ciscenje ispred naseg praga. :metla:
Nametnut je i Lendo pa ga nikad ne spomenes.
Valjda zaboravis.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8307 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

palermo wrote: 23/04/2025 17:37 Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
Ali kako su se samo uvjezbali, rade duple pasove kao najveci znalci tika-take.

Pa sta fali, pa sve je to BiH, pa je li to mrzis, jesi li to fasista, brojis krvna zrnca, SDFA bot, eto SDA je bolje vladala vidi gdje su nas doveli, pa i SDA je to radila, pa mora se Alija potpisao, zar nisi za gradjansku, moramo mi primjerom pokazati, mi smo ti koji moramo pokretati integrativne procese, pruzati ruku, radna mjesta i novac, je li znas da tako validiras Milosevica i Tudjmana, dajes povod, zaracene strane, i na kraju je neminovno "sta je, li hoces bosnjakistan, da vas omedjimo bodljikavom". :mrgreen:

Maestralna lobotomija, jos najbolje kad kazu "gram bolje" i onda pogledas Zeljeznice FBiH. Ne umiju upravljati ni firmom koju je, istina, SDA zavalila, pa onda drzala na aparatima, pa nesto skromno sanirala.. sta ono kazu o Josipu Brozu i krecenju napravljenog.. :mrgreen:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8308 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2025 17:46 Nametnut je i Lendo
Ciji je to glas "suspendovan-na-dan" da bi bio imenovan Lendo? :mrgreen:
Last edited by Prpa.ba on 23/04/2025 17:51, edited 1 time in total.
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8309 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by palermo »

Skijaš wrote: 23/04/2025 17:45
palermo wrote: 23/04/2025 17:37
Skijaš wrote: 23/04/2025 17:31

Isti oni u Sarajevu koji danas guraju interese HDZ-a, gurali bi ih i u toj nekoj diskusiji oko toga šta kome treba da pripadne. Oni su problem, juce, danas, sutra.
Drug, ja rekoh kad bi bilo pameti i strayegije.....vidim ja da toga nema al..

Nama se pod krinkom cuvanja drzave podvaljuje potpuno razaranje drzave. I to sa svih strana
Iz Sarajeva. To treba podvuci, podilazenje neprijateljima drzave se gura iz Sarajeva. Na to ne tjeraju ni Vasington ni Brisel nego pohlepa pojedinaca.
Pa.to nije sporno. Drugi se uvijek ponasaju odnosno prilagodjavaju svoje ponasanje spram tvoje snage, vjere, zelje,.motiva...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83410
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8310 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by _BataZiv_0809 »

Prpa.ba wrote: 23/04/2025 17:51
_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2025 17:46 Nametnut je i Lendo
Ciji je to glas "suspendovan-na-dan" da bi bio imenovan Lendo? :mrgreen:
Promijenjena su pravila u izbornoj noci.
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#8311 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by shheff »

Debili iz dva tabora se i dalje prepucavaju ko je malo manje, a ko malo veće gov..
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#8312 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by laik1981 »

I tako od konkretnih odluka koje uticu na nasu svakodnevnicu dodjemo do toga ko je kome sta dao i prepustio.Tako botovi mazu oci i razvodnjavaju teme gdje god pisu. Oni su raspodijelili pozicije da bi mogli otpoceti pustosenje nasih novcanika. Kakvi god da su omjeri ucesca na kojekakvim pozicijama pustosenje nasih dzepova je podjednako. Otimao mi Ante ili Ahmed meni je sasvim svejedno. Uglavnom ja kao glasac trojke sam bio puno optimisticniji kada je SDA bila u vlasti. Znao sam da ce kad tad biti sklonjeni i imao nadu da ce novi koji dodju raditi na promjenama na bolje. Danas ta nada vise ne postoji. Novima stalo samo do sisanja budzeta i da sto vise otmu od onih koji ne jasu budzet, a alternative nema. Jednostavno sva nadanja u promjene na bolje pomnozene su sa nulom.
shheff
Posts: 820
Joined: 22/07/2013 14:11

#8313 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by shheff »

laik1981 wrote: 23/04/2025 18:13 I tako od konkretnih odluka koje uticu na nasu svakodnevnicu dodjemo do toga ko je kome sta dao i prepustio.Tako botovi mazu oci i razvodnjavaju teme gdje god pisu. Oni su raspodijelili pozicije da bi mogli otpoceti pustosenje nasih novcanika. Kakvi god da su omjeri ucesca na kojekakvim pozicijama pustosenje nasih dzepova je podjednako. Otimao mi Ante ili Ahmed meni je sasvim svejedno. Uglavnom ja kao glasac trojke sam bio puno optimisticniji kada je SDA bila u vlasti. Znao sam da ce kad tad biti sklonjeni i imao nadu da ce novi koji dodju raditi na promjenama na bolje. Danas ta nada vise ne postoji. Novima stalo samo do sisanja budzeta i da sto vise otmu od onih koji ne jasu budzet, a alternative nema. Jednostavno sva nadanja u promjene na bolje pomnozene su sa nulom.
Baš tako.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#8314 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Better Man »

Prpa.ba wrote: 23/04/2025 17:51
_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2025 17:46 Nametnut je i Lendo
Ciji je to glas "suspendovan-na-dan" da bi bio imenovan Lendo? :mrgreen:
Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8315 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

Better Man wrote: 24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
Izvor?
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8316 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Styling »

_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2025 18:02
Prpa.ba wrote: 23/04/2025 17:51
_BataZiv_0809 wrote: 23/04/2025 17:46 Nametnut je i Lendo
Ciji je to glas "suspendovan-na-dan" da bi bio imenovan Lendo? :mrgreen:
Promijenjena su pravila u izbornoj noci.
I kupljeno par papaka za LendA :run:
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#8317 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by 1Dante1 »

Prpa.ba wrote: 24/04/2025 08:24
Better Man wrote: 24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
Izvor?
Izvor zdrav razum. Ne mozes preko noci preci na drugu stranu, osim ako nisi dobio neko prosvjetljenje direktno od Alije...ili $$$

Ali se slazem da je odluka obicno sranje po svima nama, no ista manje od papcina kojima dozvoljavmao da jedno danas budu, sutra drugo i to bez ikakvih posljedica. Zanoci kao srbin probudi se kao bosnjak, zanoci kao najveci protivnik sda i njihove politike, probudi se na braniku iste. Kontas?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8318 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

1Dante1 wrote: 24/04/2025 11:36
Prpa.ba wrote: 24/04/2025 08:24
Better Man wrote: 24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
Izvor?
Izvor zdrav razum.
Ma hajde. :lol:
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#8319 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by 1Dante1 »

Pa sta hoces, da glumim tuzilastvo?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8320 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

Ti si vec i presudio. :mrgreen:
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#8321 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by 1Dante1 »

Zato sto znam da bih i ja uzeo kesh i glasao za koga god treba. Znas kako kod nas ono kazu "snasao se" ili "budala ako nece".

To mi je dovoljno da znam da nije neka idelogoja kod onog papkara.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#8322 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Better Man »

Prpa.ba wrote: 24/04/2025 08:24
Better Man wrote: 24/04/2025 08:05 Kupljen je poslanik da bi Lendo bio izabran. Valjda to znaš ili se praviš da ne kažem šta,
Izvor?
Čuj izvor. pa svi to znaju, A poznato je da je SDA sklona takvim stvarima još od svog nastanka.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#8323 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by Prpa.ba »

Dakle, izvori su:
- zdrav razum
- svi to znaju
- poznato je
- i ja bih

:mrgreen:
palermo
Posts: 25334
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#8324 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by palermo »

Prpa.ba wrote: 24/04/2025 14:07 Dakle, izvori su:
- zdrav razum
- svi to znaju
- poznato je
- i ja bih

:mrgreen:
Davlu malo
mishic
Posts: 8406
Joined: 28/04/2011 16:29

#8325 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026

Post by mishic »

"NEČUVENO: Odlukom Vlade Federacije BiH penzioneri dobili povećanje, ali drastično manje..."

Pa šta će njima ikakvo povećanje? Oni su i onako potrošeni. Zar nije preče da se ovim jadničcima što žive odvojeno od familija poveća naknada za "odvojeni život!?

Da penzionerima nije potrebno nikakvo povećanje potvrđuju i oni sami. Ko ih predstavlja?! Ko u njihovo ime govori i traži povećanje?! Gdje su oni uopšte?! I ima li ih?!

Da ima vidjeli bi se. I da su u teškoj finansijskoj situaciji brinuli bi svoju brigu a ne Vladinu. Dok god oni misle i brinu o Vladi a ne o sebi njima je dobro. Preči im je Nerko nego njihovo rukovodstvo. U ostalom što će njima bilo kakvo rukovodstvo?!

A o njihovom izlasku na ulice, o protestima i blokadama da i ne govorimo. Mogu napraviti neprijatnu grmljavinu praznih crijeva...
Od toga bi se moglo smučiti ni krivim ni dužnim građanima. A Nerku i njegovima neće. Oni svakako pojedinačno primaju kao desetak penzionera. Treba misliti na budućnost a penzići su svakako prošlost!
Last edited by mishic on 25/04/2025 08:06, edited 1 time in total.
Post Reply