Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23826 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Entropio wrote: 25/03/2025 19:50 Znaju li ti kolege iz Elektroprivrede gdje je Bosna?
Da.

Neki dan je u vijestima na TV nakratko spomenuta nešto se u UN-u pričalo šta znam.


Imaju sad bitnijih stvari na umu :mrgreen:

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23827 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by _BataZiv_0809 »

ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:02
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2025 20:54
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 19:22

Ljepota od života.

🇳🇿🫡
Covjece kad skontam koliko vas dvojicu kilometara dijeli...
Manje nego nas dvojicu Bata :mrgreen:

Ne znam u kojem je gradu Ruga, ali cca 11k km je od mene do Oklahome npr, a od mene do BiH je 18k km :mrgreen:
Jes preko Pacifika :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23828 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2025 22:27
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:02
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2025 20:54

Covjece kad skontam koliko vas dvojicu kilometara dijeli...
Manje nego nas dvojicu Bata :mrgreen:

Ne znam u kojem je gradu Ruga, ali cca 11k km je od mene do Oklahome npr, a od mene do BiH je 18k km :mrgreen:
Jes preko Pacifika :mrgreen:
Pa normala, Zemlja je okrugla i ne vode svi putevi preko Europe srećom :mrgreen:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#23829 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Seawolf »

ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:28
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2025 22:27
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:02

Manje nego nas dvojicu Bata :mrgreen:

Ne znam u kojem je gradu Ruga, ali cca 11k km je od mene do Oklahome npr, a od mene do BiH je 18k km :mrgreen:
Jes preko Pacifika :mrgreen:
Pa normala, Zemlja je okrugla i ne vode svi putevi preko Europe srećom :mrgreen:
Koji je centralni meridijan na zidnim kartama svijeta, tu kod vas?

Je li 180⁰?

Evropa u gornjem lijevom ćošku.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23830 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Seawolf wrote: 25/03/2025 23:16
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:28
_BataZiv_0809 wrote: 25/03/2025 22:27

Jes preko Pacifika :mrgreen:
Pa normala, Zemlja je okrugla i ne vode svi putevi preko Europe srećom :mrgreen:
Koji je centralni meridijan na zidnim kartama svijeta, tu kod vas?

Je li 180⁰?

Evropa u gornjem lijevom ćošku.
Upravo tako :thumbup:

I tek sad primjetim koliko je sve na svijetu eurocentrično.
Doduše i jesu prvi mapirali i istraživali heheh.

I koliko su zapravo Rusija i USA blizu :run:


Inače, iznenadio bi se koliko mapa svijeta ili barem njihovih određenih varijanti na internetu i TVu u nekim infografikama i statistikama u potpunosti izostavi Novi Zeland. Pogotovo ako je u pitanju neka trivijalna varijanta ili animacija tipa uvodna špica za dnevnik i slično, ili neki ukrasi i ornamenti koji prikazuju mapu svijeta.

Ja to prije nisam primjećivao nikako, u posljednje vrijeme prije odlaska itekako jesam :mrgreen:
eki to
Posts: 205
Joined: 27/06/2012 11:05

#23831 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by eki to »

Jesi li se zijanio za velicinu Maora :D fakat su ogromni
izvrsni direktor
Posts: 14712
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#23832 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by izvrsni direktor »

ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 01:02
Seawolf wrote: 25/03/2025 23:16
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:28

Pa normala, Zemlja je okrugla i ne vode svi putevi preko Europe srećom :mrgreen:
Koji je centralni meridijan na zidnim kartama svijeta, tu kod vas?

Je li 180⁰?

Evropa u gornjem lijevom ćošku.
Upravo tako :thumbup:

I tek sad primjetim koliko je sve na svijetu eurocentrično.
Doduše i jesu prvi mapirali i istraživali heheh.

I koliko su zapravo Rusija i USA blizu :run:


Inače, iznenadio bi se koliko mapa svijeta ili barem njihovih određenih varijanti na internetu i TVu u nekim infografikama i statistikama u potpunosti izostavi Novi Zeland. Pogotovo ako je u pitanju neka trivijalna varijanta ili animacija tipa uvodna špica za dnevnik i slično, ili neki ukrasi i ornamenti koji prikazuju mapu svijeta.

Ja to prije nisam primjećivao nikako, u posljednje vrijeme prije odlaska itekako jesam :mrgreen:
U europi karte bile eurocentricne? Ma daj
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1436
Joined: 09/10/2009 14:24

#23833 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by haubica_i_to_teshka »

@ZoomZoomKiwi
Ovaj vikend sam u tvom kraju (nekih 100-njak km), ako si raspolozen da se nadjemo na kafi!?
kia ora
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23834 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kia ora! Ne znadoh da ima još Kiwija na forumu, top!

Za vikend ćemo vjerovatno do Napiera, pa ako si na tu stranu baci PP :mrgreen:
Hendrix
Posts: 5283
Joined: 27/02/2004 00:00

#23835 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Hendrix »

Entropio wrote: 25/03/2025 19:50 Znaju li ti kolege iz Elektroprivrede gdje je Bosna?
Vani tek vidis koliko smo mi mali i nebitni na nekom globalnom nivou. Jednp 90% ljudi koje sam upoznao veze nemaju sta je Bosna i gdje je uopste. Da nije bilo rata ovi malo stariji isto ne bi znali tako da bi procenat bio realno 99%.

Upoznao sam talijane koji nisu znali gdje je Bosna. Da, ljudi iz Italije totalno nesvjesni da mi postojimo otkako se Jugoslavija raspala, znaju Hrvatsku i to je to.

Jos kad su culi da muslimani zive u Bosni oko totalni shok i nevjerica.

Na Bliskom Istoku su me obicno pitali jesmo li blizu Chechenije.
User avatar
Truba
Posts: 93806
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#23836 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Truba »

konami666 wrote: 16/03/2025 19:36
Truba wrote: 16/03/2025 19:32
izvrsni direktor wrote: 13/03/2025 18:29
top odgovor na ovaj reddit gore:
"Vecina ustaje u 5 ujutro i radi do 6-7 navece, iz odijela u pidzamu"
:D
Ja znam 2 cure sestre vratile se u hercegovinu iz njujorka
Ustajanje u 4 da bi se bilo na poslu u 7
Nemaju svi srece vani
Kao sto nemaju svi sreceu bih

Stanovi...veliki problem zapada
Koji posao je u pitanju?
:mrgreen: neke zenske stvari mislim ZUMBA ILI PILATES
mlate lovu doduse to je bilo ima 10 godina
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1436
Joined: 09/10/2009 14:24

#23837 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by haubica_i_to_teshka »

ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 21:00 Kia ora! Ne znadoh da ima još Kiwija na forumu, top!

Za vikend ćemo vjerovatno do Napiera, pa ako si na tu stranu baci PP :mrgreen:
Pa nisam na NZ, nego u Au (pisali smo negdje u Januaru koliko se sjecam!?). :-)

Ti si ono u Hamiltonu?
Dolazim cesto u Auckland ( poslovno/ privatno). Tu sam ovaj vikend, onda letim za Cook Islands, u Auclklandu sam opet u Cetvrtak.

malo mi je zahmetli od Aucklanda do Napiera, mislio sam da si kuci pa smo blizu :lol:
Ako ti odgovara Cetv ili Peta sljedece hefte?

znas sta je odgovor na pitanje odakle si :"odakle mi je zena" :lol:
p.s. je l' se to jos nisi navikao na vremensku razliku pa pises u ta doba :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23838 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

haubica_i_to_teshka wrote: 27/03/2025 00:06
ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 21:00 Kia ora! Ne znadoh da ima još Kiwija na forumu, top!

Za vikend ćemo vjerovatno do Napiera, pa ako si na tu stranu baci PP :mrgreen:
Pa nisam na NZ, nego u Au (pisali smo negdje u Januaru koliko se sjecam!?). :-)

Ti si ono u Hamiltonu?
Dolazim cesto u Auckland ( poslovno/ privatno). Tu sam ovaj vikend, onda letim za Cook Islands, u Auclklandu sam opet u Cetvrtak.

malo mi je zahmetli od Aucklanda do Napiera, mislio sam da si kuci pa smo blizu :lol:
Ako ti odgovara Cetv ili Peta sljedece hefte?

znas sta je odgovor na pitanje odakle si :"odakle mi je zena" :lol:
p.s. je l' se to jos nisi navikao na vremensku razliku pa pises u ta doba :lol:
A da, sad se sjećam, izvini.

Ma pišem kad stignem, osim kad spavam :lol: a navikao sam se, prošao je jet-lag davno :mrgreen: a to je bila pauza na poslu pa malo ušao na forum.

Eee da, ti si Kiwi htio ti to ili ne :skoljka:

Hajde onda se javi u povratku pa ćemo vidjeti :mrgreen:
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23839 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

E dobro je da znamo i mi... samo napisite ovde obavezno da znamo jestel se nasli.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23840 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

I sliku postavit’
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2901
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#23841 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by moon_walker_90 »

@ZoomZoomKiwi Treba li jos radnika u tvojoj firmi?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23842 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

moon_walker_90 wrote: 27/03/2025 19:15 @ZoomZoomKiwi Treba li jos radnika u tvojoj firmi?
Treba, od skladištara do inžinjera :mrgreen:

https://careers.transpower.co.nz/search
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23843 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

Ne mogu da vjerujem... :lol:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#23844 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Entropio »

Kad te neko ko nema pojma gdje je Bosna pita po cemu je poznata tvoja drzava, sta odgovoris?

Samo po ratu. Nista nemamo. A ni za rat nije svako cuo.
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#23845 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by l33t »

ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 01:02
Seawolf wrote: 25/03/2025 23:16
ZoomZoomKiwi wrote: 25/03/2025 22:28

Pa normala, Zemlja je okrugla i ne vode svi putevi preko Europe srećom :mrgreen:
Koji je centralni meridijan na zidnim kartama svijeta, tu kod vas?

Je li 180⁰?

Evropa u gornjem lijevom ćošku.
Upravo tako :thumbup:

I tek sad primjetim koliko je sve na svijetu eurocentrično.
Doduše i jesu prvi mapirali i istraživali heheh.

I koliko su zapravo Rusija i USA blizu :run:


Inače, iznenadio bi se koliko mapa svijeta ili barem njihovih određenih varijanti na internetu i TVu u nekim infografikama i statistikama u potpunosti izostavi Novi Zeland. Pogotovo ako je u pitanju neka trivijalna varijanta ili animacija tipa uvodna špica za dnevnik i slično, ili neki ukrasi i ornamenti koji prikazuju mapu svijeta.

Ja to prije nisam primjećivao nikako, u posljednje vrijeme prije odlaska itekako jesam :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/MapsWithoutNZ/ :lol: Pozz :bih:
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23846 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Entropio wrote: 27/03/2025 21:29 Kad te neko ko nema pojma gdje je Bosna pita po cemu je poznata tvoja drzava, sta odgovoris?

Samo po ratu. Nista nemamo. A ni za rat nije svako cuo.
Lol

Po tome što nam je Hrvatska "ukrala" more, to je hit među mlađim generacijama :mrgreen:

A ovako, pa ne znam, "bijeli" muslimani, kada pričaš sa starijim generacijama znaju za Sarajevo 84...

Većina ljudi sa kojima sam pričao su znali za Bosnu, makar ovdje u z. evropi, Njemačka, FR, Benelux, Austrija svakako

Iskreno rečeno, ja kada pričam sa ljudima iz evrope a da ne znaju za Bosnu, ja smatram te osobe nisko-obrazovanim i glupim, a ne Bosnu previše nebitnom... i obično se to ispostavi tačno...

Ali, to je onda već diskusija o poznatom osjećaju inferiornosti...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23847 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

l33t wrote: 27/03/2025 21:32
ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 01:02
Seawolf wrote: 25/03/2025 23:16
Koji je centralni meridijan na zidnim kartama svijeta, tu kod vas?

Je li 180⁰?

Evropa u gornjem lijevom ćošku.
Upravo tako :thumbup:

I tek sad primjetim koliko je sve na svijetu eurocentrično.
Doduše i jesu prvi mapirali i istraživali heheh.

I koliko su zapravo Rusija i USA blizu :run:


Inače, iznenadio bi se koliko mapa svijeta ili barem njihovih određenih varijanti na internetu i TVu u nekim infografikama i statistikama u potpunosti izostavi Novi Zeland. Pogotovo ako je u pitanju neka trivijalna varijanta ili animacija tipa uvodna špica za dnevnik i slično, ili neki ukrasi i ornamenti koji prikazuju mapu svijeta.

Ja to prije nisam primjećivao nikako, u posljednje vrijeme prije odlaska itekako jesam :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/MapsWithoutNZ/ :lol: Pozz :bih:
Eh eto ima čak i grupa na Redditu posvećena tomu :lol:

Gdje odoh, ni na mapi nas nema, al’ bukvalno :mrgreen:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#23848 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

sehohari wrote: 27/03/2025 21:38
Entropio wrote: 27/03/2025 21:29 Kad te neko ko nema pojma gdje je Bosna pita po cemu je poznata tvoja drzava, sta odgovoris?

Samo po ratu. Nista nemamo. A ni za rat nije svako cuo.
Lol

Po tome što nam je Hrvatska "ukrala" more, to je hit među mlađim generacijama :mrgreen:

A ovako, pa ne znam, "bijeli" muslimani, kada pričaš sa starijim generacijama znaju za Sarajevo 84...

Većina ljudi sa kojima sam pričao su znali za Bosnu, makar ovdje u z. evropi, Njemačka, FR, Benelux, Austrija svakako

Iskreno rečeno, ja kada pričam sa ljudima iz evrope a da ne znaju za Bosnu, ja smatram te osobe nisko-obrazovanim i glupim, a ne Bosnu previše nebitnom... i obično se to ispostavi tačno...

Ali, to je onda već diskusija o poznatom osjećaju inferiornosti...
ovo pisem samo tebi i samo zbog tebe. jedan obrazovan Afrikanac (na istom nivou koliko i ti) ce ti nacrtati i Afriku i Europu sa svim drzavama. ja sumanjam da bi ti to mogao, jer te za Afriku i africki kontinent zaboli klinac i imas pojma o njemu koliko i Amerikanac o Europi. no, taj isti Afrikanac ce pokazati bolje znanje o Americi nego ti.

ne znam ni koji ti klinac ovakva pisanija treba. ti si zdravstveni sektor. pomozi ljudima kojima treba pomoci. nemoj ni pokusavati pomagati u geografiji... (osim ako ne govoris o implementaciji iste u Africi)
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#23849 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

ZoomZoomKiwi wrote: 27/03/2025 22:19
l33t wrote: 27/03/2025 21:32
ZoomZoomKiwi wrote: 26/03/2025 01:02

Upravo tako :thumbup:

I tek sad primjetim koliko je sve na svijetu eurocentrično.
Doduše i jesu prvi mapirali i istraživali heheh.

I koliko su zapravo Rusija i USA blizu :run:


Inače, iznenadio bi se koliko mapa svijeta ili barem njihovih određenih varijanti na internetu i TVu u nekim infografikama i statistikama u potpunosti izostavi Novi Zeland. Pogotovo ako je u pitanju neka trivijalna varijanta ili animacija tipa uvodna špica za dnevnik i slično, ili neki ukrasi i ornamenti koji prikazuju mapu svijeta.

Ja to prije nisam primjećivao nikako, u posljednje vrijeme prije odlaska itekako jesam :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/MapsWithoutNZ/ :lol: Pozz :bih:
Eh eto ima čak i grupa na Redditu posvećena tomu :lol:

Gdje odoh, ni na mapi nas nema, al’ bukvalno :mrgreen:
oh, na mapi nas ima. posvuda smo. ti si samo jos jedna dodatna tackica... :-D pa vidi samo kako te odmah "komsija" kontaktira... :-D
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23850 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

belfy wrote: 27/03/2025 22:57
sehohari wrote: 27/03/2025 21:38
Entropio wrote: 27/03/2025 21:29 Kad te neko ko nema pojma gdje je Bosna pita po cemu je poznata tvoja drzava, sta odgovoris?

Samo po ratu. Nista nemamo. A ni za rat nije svako cuo.
Lol

Po tome što nam je Hrvatska "ukrala" more, to je hit među mlađim generacijama :mrgreen:

A ovako, pa ne znam, "bijeli" muslimani, kada pričaš sa starijim generacijama znaju za Sarajevo 84...

Većina ljudi sa kojima sam pričao su znali za Bosnu, makar ovdje u z. evropi, Njemačka, FR, Benelux, Austrija svakako

Iskreno rečeno, ja kada pričam sa ljudima iz evrope a da ne znaju za Bosnu, ja smatram te osobe nisko-obrazovanim i glupim, a ne Bosnu previše nebitnom... i obično se to ispostavi tačno...

Ali, to je onda već diskusija o poznatom osjećaju inferiornosti...
ovo pisem samo tebi i samo zbog tebe. jedan obrazovan Afrikanac (na istom nivou koliko i ti) ce ti nacrtati i Afriku i Europu sa svim drzavama. ja sumanjam da bi ti to mogao, jer te za Afriku i africki kontinent zaboli klinac i imas pojma o njemu koliko i Amerikanac o Europi. no, taj isti Afrikanac ce pokazati bolje znanje o Americi nego ti.

ne znam ni koji ti klinac ovakva pisanija treba. ti si zdravstveni sektor. pomozi ljudima kojima treba pomoci. nemoj ni pokusavati pomagati u geografiji... (osim ako ne govoris o implementaciji iste u Africi)
Ne razumijem, fino sam rekao da se to obazire na ljude u evropi.

Otkud ti sada Afrikanac?

Ja govorim šest jezika, i sigurno znam sve zemlje Afrike. Možda neću za sve znati gdje se u bobu nalaze, ali znam da je Gambija u zapadnoj Africi, znam da je Tanzanija na istočnoj obali i sl.

Jedino bi možda kod nekih prekomorskih teritorija imao probleme. Et.

I pitanje uopće nije o tome da se nekome pomogne u geografiji, već o tome da je Bosna odmah zemlja trećeg svijeta u rangu sa Haitijem dok je mehaničar Luigi iz Catanie sa maks. 8 razreda ne može naći na karti.
Post Reply