Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#8376 Re: Alfa Romeo
Kada ste se dotakli mazdinog 2.2, bila mi je i neka cx-5 u opticaju, isto 2021, ali nesto mi slabasno djeluje 150ks, plus dosta se spominje kao problematican.. meni je izgleda bolje da se malo strpim dok ne nabasam na nekog benzinca v6.
-
husoboss
- Posts: 964
- Joined: 19/07/2012 22:22
#8377 Re: Alfa Romeo
Kod q5 taj dojam dosta ovisi o nivou opreme. GLC i X3 je dosta manje na trzistu a i vecina ih je s boljom opremom pa odaju bolji dojam.citroen xm wrote: ↑09/03/2025 23:37Ne postoji auto u klasi Q5 koje manje odaje utisak premijuma. Q5 druge generacije izgleda unutra kao da košta jedno 30% manje nego što košta.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8378 Re: Alfa Romeo
Ma ima i X3-ica i GLC-ova svakakvih. GLC-a kad vidim sa halogenjarama, zgadi mi se odmah 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8380 Re: Alfa Romeo
Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8381 Re: Alfa Romeo
Remap za to godiste je 220 konja, idesplucna mahramica wrote: ↑10/03/2025 00:10 Kada ste se dotakli mazdinog 2.2, bila mi je i neka cx-5 u opticaju, isto 2021, ali nesto mi slabasno djeluje 150ks, plus dosta se spominje kao problematican.. meni je izgleda bolje da se malo strpim dok ne nabasam na nekog benzinca v6.
I stevo se prodavao sa pocetnim motorom od 150-160 konja do unazad par godina, ali razlicita su to auta skroz.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8382 Re: Alfa Romeo
Matrix LED vec od 2.-3. paketa zavisno od godista, ha ja.canvra888 wrote: ↑10/03/2025 01:19Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.
Jeste 4 godine ali i 4 cjenovna razreda izmedju mainstream C hatcha/limuzine i premium D sljuva.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8383 Re: Alfa Romeo
Irelevantno kad je kod sve ostale konkurencije u C segmentu led DRL u baznoj opremi.kravamuzara wrote: ↑10/03/2025 01:32Matrix LED vec od 2.-3. paketa zavisno od godista, ha ja.canvra888 wrote: ↑10/03/2025 01:19Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.
I napisao sam da je i jedno i drugo meni neprihvatljivo.Jeste 4 godine ali i 4 cjenovna razreda izmedju mainstream C hatcha/limuzine i premium D sljuva.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8384 Re: Alfa Romeo
Bolje imat obicni daylight i led sa socivom nego kao full led far a nema sociva nego sjenila ko na halogenomcanvra888 wrote: ↑10/03/2025 01:19Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8385 Re: Alfa Romeo
Bolje imat i jedno i drugo, kao što je standard kod većine danas...Evolution_IV wrote: ↑10/03/2025 06:37Bolje imat obicni daylight i led sa socivom nego kao full led far a nema sociva nego sjenila ko na halogenomcanvra888 wrote: ↑10/03/2025 01:19Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8386 Re: Alfa Romeo
jeste naravnocanvra888 wrote: ↑10/03/2025 07:00Bolje imat i jedno i drugo, kao što je standard kod većine danas...Evolution_IV wrote: ↑10/03/2025 06:37Bolje imat obicni daylight i led sa socivom nego kao full led far a nema sociva nego sjenila ko na halogenomcanvra888 wrote: ↑10/03/2025 01:19
Ovi GLC-ovi su 2015-19. Amarova Mazda 2019-24. Ima stvari koje vremenom trebaju postati standard, a 4 godine u auto industriji nisu malo. Isto tako ima stvari koje trebaju biti standard za određenu cijenu koja je plaćena. Nema opravdanja ni za jedne u mojim očima, u svakom slučaju.![]()
jasta je, idalje imas doplate za matricu
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8387 Re: Alfa Romeo
Tako i treba dizel da se čuje. 1.9 TDI PD je fino radio, dok je 2.5 TDI bio katastrofa i po pouzdanosti i zvuku.
Najgori dizel zvuk mi je bio u 308 1.6 HDI. Utisak rada, slina od motora.
I 1.6 TDI ima šupalj zvuk.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8388 Re: Alfa Romeo
Pa ima li auta da ga niste posrali ledtejebo, ne valja Giulia, ne valja Stelvio, ne valja Mazda, ne valja Citroen, Toyota, da Bog sačuva 
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8390 Re: Alfa Romeo
Vozio sam se u potpuno novom Q5 kada je kupljen 2019. čini mi se. 2.0 TDI Quattro. Ne znam koja je oprema u pitanju, ali znam da ni po dizajnu interijera, vizuelnom kvalitetu plastika, a ni po zvučnoj izolaciji nije bio ništa posebno. Recimo prva generacija Q5 je meni Majbah u poređenju sa ovim o kome pričam. A vidim da su i ovi novi nastavili u sličnom pravcu.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8391 Re: Alfa Romeo
Meksiko.citroen xm wrote: ↑10/03/2025 09:29Vozio sam se u potpuno novom Q5 kada je kupljen 2019. čini mi se. 2.0 TDI Quattro. Ne znam koja je oprema u pitanju, ali znam da ni po dizajnu interijera, vizuelnom kvalitetu plastika, a ni po zvučnoj izolaciji nije bio ništa posebno. Recimo prva generacija Q5 je meni Majbah u poređenju sa ovim o kome pričam. A vidim da su i ovi novi nastavili u sličnom pravcu.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#8392 Re: Alfa Romeo
Audi Q5 - Meksiko
BMW X3 - U.S.A.
Stelvio - Italija
GLC - Njemačka
BMW X3 - U.S.A.
Stelvio - Italija
GLC - Njemačka
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#8393 Re: Alfa Romeo
Kad ste kod halogenih svjetala, neki dan naletim na aktuelni xc90 sa halogenim svjetlima.
Nisam ni znao da se mogao kupiti sa obicnim sijalicama.
Potpuno drugi auto vizuelno. Nekakav nikakav
Nisam ni znao da se mogao kupiti sa obicnim sijalicama.
Potpuno drugi auto vizuelno. Nekakav nikakav
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8395 Re: Alfa Romeo
Zadnjih par dana sreo nekoliko djulija i steva, i nesto mi bas zapelo za oko, lak u svakog kao da je nestao, totalno bljedunjave boje bez hiljadinke odsjaja, kao neka 20 godina stara auta.
@ElRe sta se tu desava ?
@ElRe sta se tu desava ?
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8396 Re: Alfa Romeo
Ne znam. Ako su 2021. i mladje moguće da je nešto posljedica štednje. Tavares je tada smanjio debljinu laka, ukinuo neke dijelove od karbona, tj zamijenio ih aluminijskim i sl. U Južnoj Americi ukinuo cinčanje krova...
Generalno na lak se kod Giulie i Stelvia niko ne žali. Koriste PPG, a od njih nema boljih.
Generalno na lak se kod Giulie i Stelvia niko ne žali. Koriste PPG, a od njih nema boljih.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8397 Re: Alfa Romeo
Uslikam ti ako opet naidje, meni su se cinili kao prije FL, ne znam ih ja bas razlikovati, ali ono bas boja bez imalo sjaja, kao nesto iz 1998.ElRe wrote: ↑13/03/2025 06:11 Ne znam. Ako su 2021. i mladje moguće da je nešto posljedica štednje. Tavares je tada smanjio debljinu laka, ukinuo neke dijelove od karbona, tj zamijenio ih aluminijskim i sl. U Južnoj Americi ukinuo cinčanje krova...
Generalno na lak se kod Giulie i Stelvia niko ne žali. Koriste PPG, a od njih nema boljih.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8398 Re: Alfa Romeo
Sve je moguće. Ali generalno niko se nije žalio na fabrički lak i boju kod Giulie i Stelvia.
Tj nije bilo žalbi već od 156 FL.
Tj nije bilo žalbi već od 156 FL.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8399 Re: Alfa Romeo
31.03. počinje prestanak proizvodnje QV i GME modela Giuliae i Stelvia i završava se 31.05. zbog CO2.
Multijet sa 160 i 210 KS i dalje ostaje u ponudi.
Multijet sa 160 i 210 KS i dalje ostaje u ponudi.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8400 Re: Alfa Romeo
https://www.klix.ba/auto/alfa-romeo-ukl ... /250314195Alfa Romeo uklanja jače benzince i Q4 pogon iz Giulije i Stelvija, ali zadržava dizelaše
Kontraproduktivnost CO2 penala.
