Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8351 Re: Alfa Romeo
eto sta rekoh

- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8352 Re: Alfa Romeo
Zamisli kad ti konektovani kaze nemoj vise 
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8353 Re: Alfa Romeo
Koliko to ima u HR Stelvia i Giulia koji su FL, jer su tek oni dobili SCR pa radi na sedmicnoj baziElRe wrote: ↑09/03/2025 21:22Korektan auto ali tehnički zastario. Vidim da Bertol sedmično bar na 1 Stelviu ili Giuliai radi SCR, DPF, EGR off. Pratiti pritisak ulja i to je to. Dakle osim pumpe za ulje, nema specifičnih mana. Ostalo, gubitak vrijednosti, teža naknadna prodaja su zagarantovani.plucna mahramica wrote: ↑09/03/2025 18:16 Gledam neku stelvio 2021, q4 190ks dizlo, odgovorite me
Koje su boljke? Kada kazes od 2019, sve iza toga ili ta godina samo obzirom da spominjes reviziju 2020 @ElRe
Q5 je realno kvalitetniji i moderniji automobil. Bolji je i od GLC i X3.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8354 Re: Alfa Romeo
Vauvau koncern inace se nikad ne off-a 
- plucna mahramica
- Posts: 602
- Joined: 20/07/2011 14:59
#8355 Re: Alfa Romeo
Pa ja bih to svakako delete, preventivno, nisam nikada dizela vozio pa ne bih da rizikujem i pokusavam te gimmicke odrzavati ispravnim..
A q5 je u prosjeku 7k eur skuplji.
A q5 je u prosjeku 7k eur skuplji.
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8356 Re: Alfa Romeo
sime_cipol wrote: ↑09/03/2025 21:48
Koliko to ima u HR Stelvia i Giulia koji su FL, jer su tek oni dobili SCR pa radi na sedmicnoj bazi![]()
Prije 01.03. ima objava od 28.02. itd
SCR su dobili 2019.
- sime_cipol
- Posts: 23413
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8357 Re: Alfa Romeo
Pa da, sa prvim FL, koji je obuhvatio unutrašnjost.ElRe wrote: ↑09/03/2025 22:13sime_cipol wrote: ↑09/03/2025 21:48
Koliko to ima u HR Stelvia i Giulia koji su FL, jer su tek oni dobili SCR pa radi na sedmicnoj bazi![]()
Prije 01.03. ima objava od 28.02. itd
SCR su dobili 2019.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8358 Re: Alfa Romeo
Nek kupi 2.0T i rjeseni problemi, mora li dizel traktorsk??i 
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8359 Re: Alfa Romeo
Kad bih kupio Giuliau ili Stelvia, pravac Bertol na detaljan pregled i eventualnu intervenciju. Ostalo može i kod Hote.
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8360 Re: Alfa Romeo
Grijeh je kupiti Stelvia a da nije Multijet.
Bertol mi je pisao da je Multijet bolji motor od GME. Kod GME znaju otići ležajevi na radilici, turbina, takodje problem sa pumpom za ulje.
Last edited by ElRe on 09/03/2025 22:22, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8361 Re: Alfa Romeo
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8362 Re: Alfa Romeo
Što se mene tiče, i većine Alfista, samo Multijet dolazi u obzir.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8363 Re: Alfa Romeo
Ja sam probao 1.8tbi, ide to jako dobro i ne traktorise 
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8364 Re: Alfa Romeo
Od "civilnih" motora, pored BMW E46 2.0D, najbolji zvuk mi je imao motor 2.4 JTD iz 166. To su bili motori.
Znam, nekome se diže kosa na glavi.
Znam, nekome se diže kosa na glavi.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8365 Re: Alfa Romeo
samo zato sto je petak
- ElRe
- Posts: 16923
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8366 Re: Alfa Romeo
@plucna mahramica Giulia i Stelvio imaju jedan problem, relej elektronike, odnosno to je 6 releja koji su vezani za odredjene senzore i električne sklopove.
https://ibb.co/V0y28rcS
https://ibb.co/N6sV2wGG
Problem imaju svi, od prve do zadnje. FCA ih nije mijenjao.
https://ibb.co/V0y28rcS
https://ibb.co/N6sV2wGG
Problem imaju svi, od prve do zadnje. FCA ih nije mijenjao.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8367 Re: Alfa Romeo
E čuj M47 u BMW-u. Pa gdje ćeš bolan običnog četverocilindarskog traktora toliko hvaliti, još je taj traktorisao za dvojicu 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8369 Re: Alfa Romeo
Kad slusas napolju svaki benvej cadjo sa 4 klipa traktorise posteno, unutra vec ovisi od klase modela.
A realno i 2.2 u djuliji i stevi je isto grub motor.
- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
#8370 Re: Alfa Romeo
S generacijama su definitivno uglađeniji bili, N47 je primjetno manje traktorisao od M47, isto tako i B47 primjetno manje traktoriše od N47.kravamuzara wrote: ↑09/03/2025 22:49Kad slusas napolju svaki benvej cadjo sa 4 klipa traktorise posteno, unutra vec ovisi od klase modela.
A ono što definitivno stoji da jesu bučniji od ostalih četverocilindraša od švapske konkurencije, tdi-ja i OM 654.
- konektovan
- Posts: 51443
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8371 Re: Alfa Romeo
Ja goreg zvuka od mercedesovog 220 cdi ne znam, u glc-u to zvuci bas kao traktor. Izolacija unutra je vrh,..obzirom kako se cuje vani.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#8372 Re: Alfa Romeo
mazdin 2.2 je dobar sto se toga tice, al dok je ispravan 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8373 Re: Alfa Romeo
Jeste B manje ali i dalje ga mogu prepoznati u leru ili vrlo niskim brzinama, tacno imaju neko specificno klepetanje.canvra888 wrote: ↑09/03/2025 22:54S generacijama su definitivno uglađeniji bili, N47 je primjetno manje traktorisao od M47, isto tako i B47 primjetno manje traktoriše od N47.kravamuzara wrote: ↑09/03/2025 22:49Kad slusas napolju svaki benvej cadjo sa 4 klipa traktorise posteno, unutra vec ovisi od klase modela.
A ono što definitivno stoji da jesu bučniji od ostalih četverocilindraša od švapske konkurencije, tdi-ja i OM 654.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#8374 Re: Alfa Romeo
Napolju medju boljima
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
