Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8326 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

kravamuzara wrote: 13/02/2025 17:40 Zar nece i djulija postati sljuv :run:
Crossover.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8327 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 13/02/2025 17:30 Kao u Maserati
Konačno su Italijani došli do pameti i pozicija da mogu donositi racionalne odluke.
STLA Medium platforma koju je Tavares maksimalno izbanalizovao, izgleda ipak ne može podnijeti 2.2 Multijet. Novi Compass dobija BEV, 1.6 PHEV i 1.2 MHEV ali sa 147 KS.
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8328 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

Lijepa QV
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8329 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

ta je full zasticena folijama u CAC-u 8)
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8330 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

Ne znam za ovu, ova je tek prije neki dan isporučena.
Bila je jos jedna prosle godine
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8331 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Ova je od Alena, nedavno isporucena, jedna od zadnjih proizvedenih.. Prosle godine je jednu kupio Haris. Ima i jedna siva, preFL, danas je vidio kod Bolnice.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8332 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

sime_cipol wrote: 14/02/2025 18:36 Ova je od Alena, nedavno isporucena, jedna od zadnjih proizvedenih.. Prosle godine je jednu kupio Haris. Ima i jedna siva, preFL, danas je vidio kod Bolnice.
e tu drugu sam uzivo zatekao u cacu, mocan auto nema sta :thumbup:
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8333 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 14/02/2025 18:36 Ova je od Alena, nedavno isporucena, jedna od zadnjih proizvedenih.. Prosle godine je jednu kupio Haris. Ima i jedna siva, preFL, danas je vidio kod Bolnice.
Alena frizera?
Sedin Kahriman pored crnog G 63 AMG, crvenog Spidera 3.2 JTS ima i braon QV.
husoboss
Posts: 964
Joined: 19/07/2012 22:22

#8334 Re: Alfa Romeo

Post by husoboss »

sime_cipol wrote: 14/02/2025 18:36 Ova je od Alena, nedavno isporucena, jedna od zadnjih proizvedenih.. Prosle godine je jednu kupio Haris. Ima i jedna siva, preFL, danas je vidio kod Bolnice.
Jeste, veloce imao pre fl, rok isporuke pravo dug nesto
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8335 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8336 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 19/02/2025 21:38 Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
Nqjbolji.auto ikad.. za mene. :thumbup:
BiBi911
Posts: 5340
Joined: 09/12/2018 17:47

#8337 Re: Alfa Romeo

Post by BiBi911 »

sime_cipol wrote: 19/02/2025 21:38 Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
Probaj focusa, da je tako dobra prodavala bi se u milion primjeraka a ne u par iljada.

FF auto i motanje po krivinama ne idu zajedno
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8338 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

Kakva Giulia i FF...
BiBi911
Posts: 5340
Joined: 09/12/2018 17:47

#8339 Re: Alfa Romeo

Post by BiBi911 »

canvra888 wrote: 20/02/2025 06:46 Kakva Giulia i FF...
Sory ja sam otisao na onu guliete sto je u golf klasi
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8340 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

BiBi911 wrote: 20/02/2025 06:39
sime_cipol wrote: 19/02/2025 21:38 Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
Probaj focusa, da je tako dobra prodavala bi se u milion primjeraka a ne u par iljada.

FF auto i motanje po krivinama ne idu zajedno
Integra type r prva generacija, mnogi na zadnji pogon ne mogu ko ona, a probat cu je mislim ove godine, kad budem isao u Austriju

samo joj fali snage jbg :D
BiBi911
Posts: 5340
Joined: 09/12/2018 17:47

#8341 Re: Alfa Romeo

Post by BiBi911 »

Evolution_IV wrote: 20/02/2025 07:44
BiBi911 wrote: 20/02/2025 06:39
sime_cipol wrote: 19/02/2025 21:38 Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
Probaj focusa, da je tako dobra prodavala bi se u milion primjeraka a ne u par iljada.

FF auto i motanje po krivinama ne idu zajedno
Integra type r prva generacija, mnogi na zadnji pogon ne mogu ko ona, a probat cu je mislim ove godine, kad budem isao u Austriju

samo joj fali snage jbg :D
Typer r ima diferencijal?

Joj kako sam pomijesao Giulia i gulieta :(

Bila je na grobniku prije 5+ godina za iznajmit integra
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8342 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

BiBi911 wrote: 20/02/2025 07:52
Evolution_IV wrote: 20/02/2025 07:44
BiBi911 wrote: 20/02/2025 06:39

Probaj focusa, da je tako dobra prodavala bi se u milion primjeraka a ne u par iljada.

FF auto i motanje po krivinama ne idu zajedno
Integra type r prva generacija, mnogi na zadnji pogon ne mogu ko ona, a probat cu je mislim ove godine, kad budem isao u Austriju

samo joj fali snage jbg :D
Typer r ima diferencijal?

Joj kako sam pomijesao Giulia i gulieta :(

Bila je na grobniku prije 5+ godina za iznajmit integra
Naravbo da ima, mehanicki na zupcanike(helical) :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#8343 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

Alfa 156, stari Mondeo, Mazda 6, sve dobra i izuzetno vozljiva i dinamična FF auta.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8344 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

sime_cipol wrote: 19/02/2025 21:38 Neki dan sa prijateljem Isao do Čapljine sa Giuliom Veloce dizel. U toj klasi ne postoji nista slicno. Ni približno da se tako vozi, mota, lezi. Gdje okom ona skokom. Bolesno
G20 je isto perverzija u vožnji. Ne znam kakav je u direktnom poredjenju sa Giuliom. Šteta što nakon redizajna nemaju čisti SUS motor i što je redizajnom nagrdjen.
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8345 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

BiBi911 wrote: 20/02/2025 06:39 Probaj focusa, da je tako dobra prodavala bi se u milion primjeraka a ne u par iljada.
Nije se prodavala zbog imidža brenda (Alfa je predmet sprdnje i viceva širom svijeta, većinom u zadnjih 30 godina neosnovano), tehnološke zastarjelosti vozila (nisu pratili razvoj infotainment sistema, hitech opreme), loša postprodaja, loš marketing, lošiji materijali enterijer i zavšena obrada od Audia i BMWa, loša podrška za fleet kupce (skuplje osiguranje, skuplji lizing i kredit u odnosu na njemačke brendove. Alfu je kasnije teže prodati uz veći gubitak vrijednosti)...

Za kupce polovnih, treba izbjegavati motore od 2019. godine. Dizeli nastradaju zbog loše dizajnirane pumpe za ulje i samog manjka ulja za 2.2 motor. Pisao sam da Hota i Bertol, a vjerujem i ostale uvijek sipaju 5l, 5W30 ulja u 2.2 motor. Prve serije su išle sa 0W-20 i 3.6 litara ulja.
Nakon prve dorade modela, mislim 2020. i Alfa je prešla na 0W-30 C2, 5.2 litra.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#8346 Re: Alfa Romeo

Post by plucna mahramica »

Gledam neku stelvio 2021, q4 190ks dizlo, odgovorite me :D
Koje su boljke? Kada kazes od 2019, sve iza toga ili ta godina samo obzirom da spominjes reviziju 2020 @ElRe
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8347 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

reci ce ti da kupis q5...
User avatar
ElRe
Posts: 16931
Joined: 12/12/2011 11:28

#8348 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

plucna mahramica wrote: 09/03/2025 18:16 Gledam neku stelvio 2021, q4 190ks dizlo, odgovorite me :D
Koje su boljke? Kada kazes od 2019, sve iza toga ili ta godina samo obzirom da spominjes reviziju 2020 @ElRe
Korektan auto ali tehnički zastario. Vidim da Bertol sedmično bar na 1 Stelviu ili Giuliai radi SCR, DPF, EGR off. Pratiti pritisak ulja i to je to. Dakle osim pumpe za ulje, nema specifičnih mana. Ostalo, gubitak vrijednosti, teža naknadna prodaja su zagarantovani.

Q5 je realno kvalitetniji i moderniji automobil. Bolji je i od GLC i X3.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8349 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Nemoj vise elre :lol:
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#8350 Re: Alfa Romeo

Post by canvra888 »

:lol: :lol:

Skoro pa nadmašio i Mazda ekipicu sa navijanjem :D
Post Reply