Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23726 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Ozimician wrote: 23/02/2025 23:58 Tako nekako i jeste, to sto nas narod nema izgradjen identitet, ne znaci da ce ga drugi prihvatiti najnormalnije kao dio svog naroda. :-D
Ne znam da li nužno ima veze sa izgrađenim identitetom.

Iranci imaju popriličan identitet, stari nekoliko hiljada, ali su najbrži u asimilaciji do te mjere da je komično.

Vidio sam na Instagramu neku Iranku koja je otišla u J. Koreju, tamo se udala za nekog Korejca, i bukvalno se pravi kao da i izgleda kao ona prosječna K-Pop zvijezda. Loodilooo
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23727 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Btw. preporučujem svima koji još mogu da uzme duplo državljanstvo, ili da makar predaju zahtjev

CDU će tražiti da se to ukine, a onda ko je jamio-jamio
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23728 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

sehohari wrote: 25/02/2025 23:23
Ozimician wrote: 23/02/2025 23:58 Tako nekako i jeste, to sto nas narod nema izgradjen identitet, ne znaci da ce ga drugi prihvatiti najnormalnije kao dio svog naroda. :-D
Ne znam da li nužno ima veze sa izgrađenim identitetom.

Iranci imaju popriličan identitet, stari nekoliko hiljada, ali su najbrži u asimilaciji do te mjere da je komično.

Vidio sam na Instagramu neku Iranku koja je otišla u J. Koreju, tamo se udala za nekog Korejca, i bukvalno se pravi kao da i izgleda kao ona prosječna K-Pop zvijezda. Loodilooo
Razlog je sto vecina iranskih emigranata zapravo bjezi od tog identiteta, kojeg god sam Iranca upoznao - sve je suprotno od onog sto mi smatramo pod pojmom "Iranac". Ima ih i koji oficijelno mijenjaju vjeru i idu redovno u crkvu, sve u cilju asimilacije.

Tragikomedija u svemu tome je sto ih domaci nece prihvatiti kao takve cak ni za 50 god. :D

Sto se duplih pasosa tice, ne moze prije zore svanuti, liste cekanja standardne za Njemacku... a na kraju krajeva, nije mi ni pod moranje da ga imam. Ali eto, barem neki nacin da se drzava zahvali migrantima iz urednijih zemalja od onog sto su navikli. Zanimljiva mi je statistika iz 2023. god. gdje je ubjedljivo najvise njemackih drzavljanstava podjeljeno Sirijcima.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23729 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

Ozimician wrote: 25/02/2025 23:39
sehohari wrote: 25/02/2025 23:23
Ozimician wrote: 23/02/2025 23:58 Tako nekako i jeste, to sto nas narod nema izgradjen identitet, ne znaci da ce ga drugi prihvatiti najnormalnije kao dio svog naroda. :-D
Ne znam da li nužno ima veze sa izgrađenim identitetom.

Iranci imaju popriličan identitet, stari nekoliko hiljada, ali su najbrži u asimilaciji do te mjere da je komično.

Vidio sam na Instagramu neku Iranku koja je otišla u J. Koreju, tamo se udala za nekog Korejca, i bukvalno se pravi kao da i izgleda kao ona prosječna K-Pop zvijezda. Loodilooo
Razlog je sto vecina iranskih emigranata zapravo bjezi od tog identiteta, kojeg god sam Iranca upoznao - sve je suprotno od onog sto mi smatramo pod pojmom "Iranac". Ima ih i koji oficijelno mijenjaju vjeru i idu redovno u crkvu, sve u cilju asimilacije.

Tragikomedija u svemu tome je sto ih domaci nece prihvatiti kao takve cak ni za 50 god. :D

Sto se duplih pasosa tice, ne moze prije zore svanuti, liste cekanja standardne za Njemacku... a na kraju krajeva, nije mi ni pod moranje da ga imam. Ali eto, barem neki nacin da se drzava zahvali migrantima iz urednijih zemalja od onog sto su navikli. Zanimljiva mi je statistika iz 2023. god. gdje je ubjedljivo najvise njemackih drzavljanstava podjeljeno Sirijcima.
Mislim da je iransko društvo općenito dosta podjeljeno.

Naravno da neće, tragikomedija na kvadrat.

Nema ti šta biti zanimljivo... 2023. je tada bila, a većina došla 2015/16., taman tad imali uslove po boravku...
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23730 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

sehohari wrote: 25/02/2025 23:21
belfy wrote: 25/02/2025 23:14
Hendrix wrote: 25/02/2025 22:33 Mislim da je ovo s amerikancima fol u bukvalnom prevodu jer ih ljudi pitaju odakle si. Njima je to Amerika, a kada pitas za porijeklo ili background onda kazu Italija...Poljska...Irska. I nije da se stide toga pogotovo ovi iz Italije sto su dosli i Irske.

Pa svi su u Americi doseljenici samo pitanje koje koljeno.
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2025 22:53 Svi smo mi doseljenici ili njihovi potomci.
glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Ima a i nema smisla, pogotovo ako si se rodio negdje i odrastao teško da si stranac ili doseljenik de facto.

Čak i te generacijske spike baš i nemaju puno veze uvijek. Moj dedo je ovdje došao kao gastarbajter, elem više ja imam sa poslijeratnom Njemačkom nego neki istočnjak koji danas glasa za AfD.
Fakat te ne kontam sta ces ovde..? Zaista, bez uvrede??? Treca generacija u Njemackoj jbmt... neka te ne smeta Boze sacuvaj, al da mi je te skontat sta te vuce.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23731 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

stubrijez wrote: 26/02/2025 08:37
sehohari wrote: 25/02/2025 23:21
belfy wrote: 25/02/2025 23:14



glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Ima a i nema smisla, pogotovo ako si se rodio negdje i odrastao teško da si stranac ili doseljenik de facto.

Čak i te generacijske spike baš i nemaju puno veze uvijek. Moj dedo je ovdje došao kao gastarbajter, elem više ja imam sa poslijeratnom Njemačkom nego neki istočnjak koji danas glasa za AfD.
Fakat te ne kontam sta ces ovde..? Zaista, bez uvrede??? Treca generacija u Njemackoj jbmt... neka te ne smeta Boze sacuvaj, al da mi je te skontat sta te vuce.
Pa nisam baš treća...
Dedo je se vratio 80-ih, a roditelji došli za vrijeme rata

Ne znam, uvijek me je vuklo i vuče me i dalje, pa ja kada sam se preselio u svoj stan bukvalno sam sebi nabavio opet receiver da mogu gledati bh. televizijske programe :mrgreen:

Ne znači da nisam i Nijemac, mislim da definitivno jesam, bolje govorim njemački od prosječnog "Švabe", ali to ne znači da ne smijem imati "dvije domovine"
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#23732 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

sehohari wrote: 25/02/2025 23:21
belfy wrote: 25/02/2025 23:14
Hendrix wrote: 25/02/2025 22:33 Mislim da je ovo s amerikancima fol u bukvalnom prevodu jer ih ljudi pitaju odakle si. Njima je to Amerika, a kada pitas za porijeklo ili background onda kazu Italija...Poljska...Irska. I nije da se stide toga pogotovo ovi iz Italije sto su dosli i Irske.

Pa svi su u Americi doseljenici samo pitanje koje koljeno.
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2025 22:53 Svi smo mi doseljenici ili njihovi potomci.
glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Ima a i nema smisla, pogotovo ako si se rodio negdje i odrastao teško da si stranac ili doseljenik de facto.

Čak i te generacijske spike baš i nemaju puno veze uvijek. Moj dedo je ovdje došao kao gastarbajter, elem više ja imam sa poslijeratnom Njemačkom nego neki istočnjak koji danas glasa za AfD.
lupas gluposti... to govori cak i ovaj post iznad ovog.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12958
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#23733 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by PreWiBa »

belfy wrote: 26/02/2025 23:26
sehohari wrote: 25/02/2025 23:21
belfy wrote: 25/02/2025 23:14



glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Ima a i nema smisla, pogotovo ako si se rodio negdje i odrastao teško da si stranac ili doseljenik de facto.

Čak i te generacijske spike baš i nemaju puno veze uvijek. Moj dedo je ovdje došao kao gastarbajter, elem više ja imam sa poslijeratnom Njemačkom nego neki istočnjak koji danas glasa za AfD.
lupas gluposti... to govori cak i ovaj post iznad ovog.
Jedinu glupost koju ovdje čitam je ovo davanje nekih izjava bez ikakve elaboracije.

Zašto?
Ono što sam napisao itekako ima veze.

U istočnoj Njemačkoj neke od ključnih historijskih momenata poslijeratnog vremena nisu bile dio "njihove" historije. Šta je njima značio Willy Brandt? Protesti 68? Neke od sporednijih ali itekako važnih stvari poput Captagon afere, ali na kraju krajeva i sam gastarbajterski period?

To što je neko dio iste etnije slabo šta znači ako su te grupe veoma dugo činile različita društva sa različitim iskustvima. Imaš ovdje i etničke Nijemce koji su došli 80-ih iz Rusije ili Poljske, često su oni i dan-danas više Rusi ili Poljaci, čak se i druže većinom sa "svojima".
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#23734 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

sehohari wrote: 26/02/2025 23:42
belfy wrote: 26/02/2025 23:26
sehohari wrote: 25/02/2025 23:21

Ima a i nema smisla, pogotovo ako si se rodio negdje i odrastao teško da si stranac ili doseljenik de facto.

Čak i te generacijske spike baš i nemaju puno veze uvijek. Moj dedo je ovdje došao kao gastarbajter, elem više ja imam sa poslijeratnom Njemačkom nego neki istočnjak koji danas glasa za AfD.
lupas gluposti... to govori cak i ovaj post iznad ovog.
Jedinu glupost koju ovdje čitam je ovo davanje nekih izjava bez ikakve elaboracije.

Zašto?
Ono što sam napisao itekako ima veze.

U istočnoj Njemačkoj neke od ključnih historijskih momenata poslijeratnog vremena nisu bile dio "njihove" historije. Šta je njima značio Willy Brandt? Protesti 68? Neke od sporednijih ali itekako važnih stvari poput Captagon afere, ali na kraju krajeva i sam gastarbajterski period?

To što je neko dio iste etnije slabo šta znači ako su te grupe veoma dugo činile različita društva sa različitim iskustvima. Imaš ovdje i etničke Nijemce koji su došli 80-ih iz Rusije ili Poljske, često su oni i dan-danas više Rusi ili Poljaci, čak se i druže većinom sa "svojima".
ono sto si napisao nema nikakve veze sa mozgom i sam sebe pobijas u daljnjem pisanju. sada ovim postom samo siris stative. budem ti odgovorio koliko sutra, jer moram nesto i spavati. budes dobio odgovor. :kakoste:
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23735 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

Ne mogu da vjerujem, drugi dan maskara niko jos nije nikog zgazio ili izbo nozem.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23736 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Hei kona rā :kakoste:
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23737 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

stubrijez wrote: 01/03/2025 20:18 Ne mogu da vjerujem, drugi dan maskara niko jos nije nikog zgazio ili izbo nozem.
Prosli izbori, niko sad ne moze od toga politicki profitirati...
User avatar
stubrijez
Posts: 2375
Joined: 09/11/2012 11:12

#23738 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by stubrijez »

Ili je to ili Ramazan..
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#23739 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by swanfilter »

Ozimician wrote: 25/02/2025 23:39
sehohari wrote: 25/02/2025 23:23
Ozimician wrote: 23/02/2025 23:58 Tako nekako i jeste, to sto nas narod nema izgradjen identitet, ne znaci da ce ga drugi prihvatiti najnormalnije kao dio svog naroda. :-D
Ne znam da li nužno ima veze sa izgrađenim identitetom.

Iranci imaju popriličan identitet, stari nekoliko hiljada, ali su najbrži u asimilaciji do te mjere da je komično.

Vidio sam na Instagramu neku Iranku koja je otišla u J. Koreju, tamo se udala za nekog Korejca, i bukvalno se pravi kao da i izgleda kao ona prosječna K-Pop zvijezda. Loodilooo
Razlog je sto vecina iranskih emigranata zapravo bjezi od tog identiteta, kojeg god sam Iranca upoznao - sve je suprotno od onog sto mi smatramo pod pojmom "Iranac". Ima ih i koji oficijelno mijenjaju vjeru i idu redovno u crkvu, sve u cilju asimilacije.

Tragikomedija u svemu tome je sto ih domaci nece prihvatiti kao takve cak ni za 50 god. :D

Sto se duplih pasosa tice, ne moze prije zore svanuti, liste cekanja standardne za Njemacku... a na kraju krajeva, nije mi ni pod moranje da ga imam. Ali eto, barem neki nacin da se drzava zahvali migrantima iz urednijih zemalja od onog sto su navikli. Zanimljiva mi je statistika iz 2023. god. gdje je ubjedljivo najvise njemackih drzavljanstava podjeljeno Sirijcima.
A ja sam upoznao 5 Iranaca. Sa jednim vec godinama dobar drug. On inace psychedelic rave DJ, tetoviran od glave do pete. Drugi od tih tetovaze, dreadlocksi, piercingi i sta znam.

Iz muslimanskih porodica svi oni. Jesu napustili Iran jer im nije po volji.

Ipak, niko od njih na bilo koji nacin ne pokusava pobijeci od cinjenice da su Iranci. Da o tome nerado govore jer je, eto, takva pompa oko Irana.

Ljudi sa ponosom govore o Iranu i da su Iranci. Ma koliko god bili protiv trenutne vlasti, mnogo vise su protiv narativa koji vlada po pitanju Irana i njihovog izbora.

Mozda iranski Kurdi da se distanciraju od tog identiteta. A na njih uopsteno ne treba trositi rijeci.
broj dva
Posts: 5450
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#23740 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by broj dva »

belfy wrote: 25/02/2025 23:14
Hendrix wrote: 25/02/2025 22:33 Mislim da je ovo s amerikancima fol u bukvalnom prevodu jer ih ljudi pitaju odakle si. Njima je to Amerika, a kada pitas za porijeklo ili background onda kazu Italija...Poljska...Irska. I nije da se stide toga pogotovo ovi iz Italije sto su dosli i Irske.

Pa svi su u Americi doseljenici samo pitanje koje koljeno.
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2025 22:53 Svi smo mi doseljenici ili njihovi potomci.
glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Samo vanzemaljci su doseljenici, ostali su domaći))
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#23741 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by belfy »

broj dva wrote: 03/03/2025 10:28
belfy wrote: 25/02/2025 23:14
Hendrix wrote: 25/02/2025 22:33 Mislim da je ovo s amerikancima fol u bukvalnom prevodu jer ih ljudi pitaju odakle si. Njima je to Amerika, a kada pitas za porijeklo ili background onda kazu Italija...Poljska...Irska. I nije da se stide toga pogotovo ovi iz Italije sto su dosli i Irske.

Pa svi su u Americi doseljenici samo pitanje koje koljeno.
_BataZiv_0809 wrote: 25/02/2025 22:53 Svi smo mi doseljenici ili njihovi potomci.
glupost. mada nakon posta iznad ovo cak izgleda i logicno kao odgovor, ali nije. jel' ko pitao Indijance?

uvijek postoje ljudi koji su osnovali neko naselje. sve i da su dosli sa strane, ako su dosli na prazno ne moze ih se nazvati doseljencima. jer sama rijec kaze da se doselis do/kod nekoga. nazvati ih istim se moze samo ako je neko tamo prije dosao ili bio.
Samo vanzemaljci su doseljenici, ostali su domaći))
opet gluposti. zajebi svemir (nisi astronaut, a ni teoretski fizicar). nego ajmo prvo lokalno. jel ti se nekada 'doselio' komsija? nakon odgovora na to pitanje onda reci da li si se ti negdje odselio sa jednog mjesta, pa samim time i doselio na drugo?

naravno da smo svi stanovnici planete Zemlje, ali onda moras objasniti svim tim zemljama/drzavama (nekih 195 sada, valjda...) da im ne treba drzavljanstvo, viza ili stagod da traze. pa i tvojoj u kojoj si trenutacno. steta sto im nisi mogao to predociti prije, pa da te ne hebu sve one procedure i dokumentacije, jel tako? ili si i njima rekao samo da si rodjen na istoj planeti kao i oni, pa oni, vidjevsi koliko si u pravu, samo klimnuli glavom?

eto, toliko si domaci na svojoj planeti (valjda nisi dosao sa druge), a sada probaj opet promijeniti drzavu/zemlju prebivalista, pa im objasni isto ovako i javi nam rezulate. moze?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23742 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by ZoomZoomKiwi »

Zvanično četvrti dan jeseni :mrgreen: not bad

Image

Image


Jet lag hajd vozdra :lol:
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#23743 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/03/2025 09:24 Zvanično četvrti dan jeseni :mrgreen: not bad

Image

Image


Jet lag hajd vozdra :lol:
E nek sam docekao da smo se i tebe rijesili. Nek je hairli, i makar 5-oro malih novozelandjana napravio.
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23744 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

Prijelomni momenat u historiji ove teme.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#23745 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

Ozimician wrote: 04/03/2025 09:32 Prijelomni momenat u historiji ove teme.
Ja sam davno bio izgubio svaku nadu. Sad slijedi jedna ili dvije godine potpunog odusevljenja novom domovinom, uporedba sta je sve tamo bolje i lake nego u bosni, kako narod ne traca. I onda potop :D
User avatar
Ozimician
Posts: 8127
Joined: 05/09/2012 23:21

#23746 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Ozimician »

dr_Evil wrote: 04/03/2025 09:35
Ozimician wrote: 04/03/2025 09:32 Prijelomni momenat u historiji ove teme.
Ja sam davno bio izgubio svaku nadu. Sad slijedi jedna ili dvije godine potpunog odusevljenja novom domovinom, uporedba sta je sve tamo bolje i lake nego u bosni, kako narod ne traca. I onda potop :D
Slazemo se dobro oko toga. Tj. vidimo po sebi kako funkcionise Dunning-Kruger efekat u pogledu emigracije.

Image

Valley of Despair po mojoj procjeni dolazi tako nakon 2 god.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#23747 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Karikaturist »

Cuj prijelomni trenutak u historiji teme :lol:
Sta forumas zamisli ni voz ne povuce.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21774
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#23748 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by dr_Evil »

Karikaturist wrote: 04/03/2025 09:40 Cuj prijelomni trenutak u historiji teme :lol:
Sta forumas zamisli ni voz ne povuce.
Pa dobro, za nas sta vec godinama taberimo ovu temu to ovaj trenutak jeste. Ode Zoom Zoom i posta popularan, s Brenom bio :D
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#23749 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by Filter »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/03/2025 09:24 Zvanično četvrti dan jeseni :mrgreen: not bad

Image

Image


Jet lag hajd vozdra :lol:
Lol. Fakat razgulio. Sad visis naopacke

Sretno drug :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#23750 Re: Kada se isplati iseljenje iz BiH u druge države?

Post by JanuaryJones »

ZoomZoomKiwi wrote: 04/03/2025 09:24 Zvanično četvrti dan jeseni :mrgreen: not bad

Image

Image


Jet lag hajd vozdra :lol:
WOW :) Hajmo sad jedan update. Prvi utisci itd.
Sretno!!!
Post Reply