Seawolf wrote: ↑16/02/2025 16:31Je l' realno da neko ovako nešto napiše?semsasuljakovic wrote: ↑16/02/2025 16:27 ....
firma GS-TMT, koja je xy puta bila u medijima kao primjer uspješne firme, a koja je plate isplaćivala dijelom u koverti,
....
Pa da...neki da slusam direktoricu kaze ja svoje radnike gledam kao svoju djeci i ono sto ne bih svojoj djeci ne bi ni njima....ahhahahahahahhhaha joj ovo kad kazu je obicno red flag u svakoj firmi, de nemoj me gledat ko dijete gledaj me ko zaposlenika i plati me koliko ti radim...
Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
Grb1
- Posts: 291
- Joined: 26/07/2023 19:30
#7651 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#7652 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Sve participacije su ukinutekonektovan wrote: ↑14/02/2025 14:07 Participacija za razbijanje kamena u bubregu na UKCS, 70 i kusur maraka. Hvala vlada..![]()
![]()
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7653 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kako mislis?bumerangss wrote: ↑16/02/2025 17:10Sve participacije su ukinutekonektovan wrote: ↑14/02/2025 14:07 Participacija za razbijanje kamena u bubregu na UKCS, 70 i kusur maraka. Hvala vlada..![]()
![]()
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#7654 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
To je ona krasna teta sa fejsa što je član ekspertnog ESV-a?semsasuljakovic wrote: ↑16/02/2025 16:27 Evo informacija iz 2. ruke.
Travnička firma GS-TMT, koja je xy puta bila u medijima kao primjer uspješne firme, a koja je plate isplaćivala dijelom u koverti, je ovaj problem koji joj je Vlada stvorila riješila na sljedeći način:
Otprilike 75 radnika je dobilo otkaz, smanjili su platu ostalima koju radnik dobije u konačnici za 100 maraka, a i to što isplaćuju od plate sada manji (nego prije) dio ide na račun, a veći na kovertu (to su ovi što su primali više od 1000 na račun). Sad su svi takvi na minimalcu, ostalo koverta.
I nisu oni tako domišljati kakve će zavrzlame ostali praviti da izjebu sistem.
Pročitali smo je odmah u toj emisiji.
- Sanjarko
- Posts: 28465
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#7655 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Nek su oni sebi širom vlada povećali plate bilo putem koeficijenata ili na neki drugi način.
Ja ne znam nisam normalan možda ali bi samo uzeo da imam šta jesti i gdje prespavati, a ostalo bi dao narodu kroz stipendije i sl, jer bi i tu platu oni tzv Narodi Poslanici, pokrali na neki način kroz institucije razne.
Da bar rade kako treba za te plate pa hajde, ali ni to.
S obzirom da ja i mama imamo sada da životarimo, a pošto sam takav, iako nam treba novca opet ne bi uzeo tu platu njihovu.
Od 4 500 KM pa naviše im idu plate, gdje je tu ostalo šta dobiju od plaćenih telefonskih računa pa do naknada za rad u raznim komisijama i sl.
Ja ne znam nisam normalan možda ali bi samo uzeo da imam šta jesti i gdje prespavati, a ostalo bi dao narodu kroz stipendije i sl, jer bi i tu platu oni tzv Narodi Poslanici, pokrali na neki način kroz institucije razne.
Da bar rade kako treba za te plate pa hajde, ali ni to.
S obzirom da ja i mama imamo sada da životarimo, a pošto sam takav, iako nam treba novca opet ne bi uzeo tu platu njihovu.
Od 4 500 KM pa naviše im idu plate, gdje je tu ostalo šta dobiju od plaćenih telefonskih računa pa do naknada za rad u raznim komisijama i sl.
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7656 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
pa oni su svrha sami sebi,ko god je dosao na vlast obezbjedio je sebi jos veca primanja,trojka nas je slagala,prije izbora su obecali da ce upravo oni smanjit drzavni aparat i da se nece politicari bogatit.vec narod.Sanjarko wrote: ↑17/02/2025 12:18 Nek su oni sebi širom vlada povećali plate bilo putem koeficijenata ili na neki drugi način.
Ja ne znam nisam normalan možda ali bi samo uzeo da imam šta jesti i gdje prespavati, a ostalo bi dao narodu kroz stipendije i sl, jer bi i tu platu oni tzv Narodi Poslanici, pokrali na neki način kroz institucije razne.
Da bar rade kako treba za te plate pa hajde, ali ni to.
S obzirom da ja i mama imamo sada da životarimo, a pošto sam takav, iako nam treba novca opet ne bi uzeo tu platu njihovu.
Od 4 500 KM pa naviše im idu plate, gdje je tu ostalo šta dobiju od plaćenih telefonskih računa pa do naknada za rad u raznim komisijama i sl.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7658 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
a de reci koje su to obecanje ispunili ???
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7660 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
nisu oni makli sda,makao ih je marfy,ramo isak ,nip. ,bez kojih sdp ne bi mogao nista.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7661 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
A Ramo Isak, NiP, Murphy nisu trebali SDP za to nego su ih onako uzeli iz sažaljenja.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#7662 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
sdp je rame uz rame sa sda po pitanju lopovluka i trpanja budzetskih novaca u dzepove vlasnika privatnih kompanija, gomila nesposobnjakovica koji nisu bili u stanju zavrsiti javne fakultete pa cv izgradili na “zavrsavanju” privatnih, garantujem da neki i ne znaju gdje se nalaze fakulteti na kojim su studirali
govoriti pozitivno o sdpu i sda jednako je lose i nije nesto cime bi se neko trebao hvaliti
govoriti pozitivno o sdpu i sda jednako je lose i nije nesto cime bi se neko trebao hvaliti
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7663 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pozitivno kod SDP je što nisu ogrezli u korupciju kao SDA, jer jednostavno nisu bili dovoljno dugo na vlasti.nivla wrote: ↑17/02/2025 16:00 sdp je rame uz rame sa sda po pitanju lopovluka i trpanja budzetskih novaca u dzepove vlasnika privatnih kompanija, gomila nesposobnjakovica koji nisu bili u stanju zavrsiti javne fakultete pa cv izgradili na “zavrsavanju” privatnih, garantujem da neki i ne znaju gdje se nalaze fakulteti na kojim su studirali
govoriti pozitivno o sdpu i sda jednako je lose i nije nesto cime bi se neko trebao hvaliti
Pozitivno kod SDP je što iskreno naginju ka Zapadu, a ne samo retorički dok gledaju prema Stambolu i Beogradu.
Kod SDA nema ništa pozitivno. Sve su uništili.
Tako da, zasad, SDP je bolji od SDA.
Last edited by drug_profi on 17/02/2025 16:06, edited 1 time in total.
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#7664 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Koji ste vi pocetnici. Ja ne znam kako mogu da vas placaju da botujete po citav dan, a tako ste nesposobni.gozila555 wrote: ↑17/02/2025 12:24pa oni su svrha sami sebi,ko god je dosao na vlast obezbjedio je sebi jos veca primanja,trojka nas je slagala,prije izbora su obecali da ce upravo oni smanjit drzavni aparat i da se nece politicari bogatit.vec narod.Sanjarko wrote: ↑17/02/2025 12:18 Nek su oni sebi širom vlada povećali plate bilo putem koeficijenata ili na neki drugi način.
Ja ne znam nisam normalan možda ali bi samo uzeo da imam šta jesti i gdje prespavati, a ostalo bi dao narodu kroz stipendije i sl, jer bi i tu platu oni tzv Narodi Poslanici, pokrali na neki način kroz institucije razne.
Da bar rade kako treba za te plate pa hajde, ali ni to.
S obzirom da ja i mama imamo sada da životarimo, a pošto sam takav, iako nam treba novca opet ne bi uzeo tu platu njihovu.
Od 4 500 KM pa naviše im idu plate, gdje je tu ostalo šta dobiju od plaćenih telefonskih računa pa do naknada za rad u raznim komisijama i sl.
Prvo, nisu to obecali. Obecali su mlade, sposobne, obrazovane i nestranace koji ce uzeti vodece funkcije i slagali - iskoristite to.
Drugo, obecali su poslati ratne profitere i njihove kolaboratore u zatvor, slagali su, iskoristite to.
Zaradite svoje sendvice posteno, a usput i uradite nesto korisno za nas, i svoju drzavu, trazite da ovi odrze sta su obecali. Znam da vam nije lako, branite crnog djavola, ali ipak budite profesionalni u svom poslu, i kurvaluk je profesija.
- nivla
- Posts: 6572
- Joined: 12/01/2008 23:44
#7665 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
ista su to govna, a naravno ko je radio za firme usko vezane sa sdp zna i kako se ponasaju u kako “zaradjuju” itekako su ogrezli u korupciji i kriminalu ako ne jednako onda vrlo blizu sdadrug_profi wrote: ↑17/02/2025 16:06Pozitivno kod SDP je što nisu ogrezli u korupciju kao SDA, jer jednostavno nisu bili dovoljno dugo na vlasti.nivla wrote: ↑17/02/2025 16:00 sdp je rame uz rame sa sda po pitanju lopovluka i trpanja budzetskih novaca u dzepove vlasnika privatnih kompanija, gomila nesposobnjakovica koji nisu bili u stanju zavrsiti javne fakultete pa cv izgradili na “zavrsavanju” privatnih, garantujem da neki i ne znaju gdje se nalaze fakulteti na kojim su studirali
govoriti pozitivno o sdpu i sda jednako je lose i nije nesto cime bi se neko trebao hvaliti
Pozitivno kod SDP je što iskreno naginju ka Zapadu, a ne samo retorički dok gledaju prema Stambolu i Beogradu.
Kod SDA nema ništa pozitivno. Sve su uništili.
Tako da, zasad, SDP je bolji od SDA.
-
Hakiz
- Posts: 48411
- Joined: 30/07/2015 20:01
#7666 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Znači, nije maknuo narod na izborima?
Zašto, onda, trošimo novac na izbore?
- Prpa.ba
- Posts: 15270
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#7667 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Auffff, Senade.

- Sanjarko
- Posts: 28465
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#7668 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ko? Ja? Govorim o vladama, znaci svim vladama od nivoa BiH pa do najnizih nivoa, opstina. Jedno veliko nista generalno govoreci, a sebi su povecali svi primanja kako znam, dok penzije i invalidnine stoje.dr_Evil wrote: ↑17/02/2025 16:06Koji ste vi pocetnici. Ja ne znam kako mogu da vas placaju da botujete po citav dan, a tako ste nesposobni.gozila555 wrote: ↑17/02/2025 12:24pa oni su svrha sami sebi,ko god je dosao na vlast obezbjedio je sebi jos veca primanja,trojka nas je slagala,prije izbora su obecali da ce upravo oni smanjit drzavni aparat i da se nece politicari bogatit.vec narod.Sanjarko wrote: ↑17/02/2025 12:18 Nek su oni sebi širom vlada povećali plate bilo putem koeficijenata ili na neki drugi način.
Ja ne znam nisam normalan možda ali bi samo uzeo da imam šta jesti i gdje prespavati, a ostalo bi dao narodu kroz stipendije i sl, jer bi i tu platu oni tzv Narodi Poslanici, pokrali na neki način kroz institucije razne.
Da bar rade kako treba za te plate pa hajde, ali ni to.
S obzirom da ja i mama imamo sada da životarimo, a pošto sam takav, iako nam treba novca opet ne bi uzeo tu platu njihovu.
Od 4 500 KM pa naviše im idu plate, gdje je tu ostalo šta dobiju od plaćenih telefonskih računa pa do naknada za rad u raznim komisijama i sl.
Prvo, nisu to obecali. Obecali su mlade, sposobne, obrazovane i nestranace koji ce uzeti vodece funkcije i slagali - iskoristite to.
Drugo, obecali su poslati ratne profitere i njihove kolaboratore u zatvor, slagali su, iskoristite to.
Zaradite svoje sendvice posteno, a usput i uradite nesto korisno za nas, i svoju drzavu, trazite da ovi odrze sta su obecali. Znam da vam nije lako, branite crnog djavola, ali ipak budite profesionalni u svom poslu, i kurvaluk je profesija.
Srecom stara jos se vrzma donekle, ali pri kraju je, i samo od tih minimalnih primanja cemo da zivimo veoma brzo. A jos duga imamo za rezije, a da ne govorim o ostalome.
A divljaju i divljaju s cijenama od osnovnoga pa nadalje, od hrane do rezija.
- dr_Evil
- Posts: 21804
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#7669 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Nisi ti gozila nego si sanjarkoSanjarko wrote: ↑17/02/2025 23:08Ko? Ja? Govorim o vladama, znaci svim vladama od nivoa BiH pa do najnizih nivoa, opstina. Jedno veliko nista generalno govoreci, a sebi su povecali svi primanja kako znam, dok penzije i invalidnine stoje.dr_Evil wrote: ↑17/02/2025 16:06Koji ste vi pocetnici. Ja ne znam kako mogu da vas placaju da botujete po citav dan, a tako ste nesposobni.
Prvo, nisu to obecali. Obecali su mlade, sposobne, obrazovane i nestranace koji ce uzeti vodece funkcije i slagali - iskoristite to.
Drugo, obecali su poslati ratne profitere i njihove kolaboratore u zatvor, slagali su, iskoristite to.
Zaradite svoje sendvice posteno, a usput i uradite nesto korisno za nas, i svoju drzavu, trazite da ovi odrze sta su obecali. Znam da vam nije lako, branite crnog djavola, ali ipak budite profesionalni u svom poslu, i kurvaluk je profesija.
Srecom stara jos se vrzma donekle, ali pri kraju je, i samo od tih minimalnih primanja cemo da zivimo veoma brzo. A jos duga imamo za rezije, a da ne govorim o ostalome.
A divljaju i divljaju s cijenama od osnovnoga pa nadalje, od hrane do rezija.
- Sanjarko
- Posts: 28465
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#7670 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
dr_Evil wrote: ↑18/02/2025 09:41Nisi ti gozila nego si sanjarkoSanjarko wrote: ↑17/02/2025 23:08Ko? Ja? Govorim o vladama, znaci svim vladama od nivoa BiH pa do najnizih nivoa, opstina. Jedno veliko nista generalno govoreci, a sebi su povecali svi primanja kako znam, dok penzije i invalidnine stoje.dr_Evil wrote: ↑17/02/2025 16:06
Koji ste vi pocetnici. Ja ne znam kako mogu da vas placaju da botujete po citav dan, a tako ste nesposobni.
Prvo, nisu to obecali. Obecali su mlade, sposobne, obrazovane i nestranace koji ce uzeti vodece funkcije i slagali - iskoristite to.
Drugo, obecali su poslati ratne profitere i njihove kolaboratore u zatvor, slagali su, iskoristite to.
Zaradite svoje sendvice posteno, a usput i uradite nesto korisno za nas, i svoju drzavu, trazite da ovi odrze sta su obecali. Znam da vam nije lako, branite crnog djavola, ali ipak budite profesionalni u svom poslu, i kurvaluk je profesija.
Srecom stara jos se vrzma donekle, ali pri kraju je, i samo od tih minimalnih primanja cemo da zivimo veoma brzo. A jos duga imamo za rezije, a da ne govorim o ostalome.
A divljaju i divljaju s cijenama od osnovnoga pa nadalje, od hrane do rezija.![]()
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#7671 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
sve rezije poskupile ,sva hrana poskupila ,a ovde neki idalje brane vladu 
- Ateista
- Posts: 51690
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Sanjarko
- Posts: 28465
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#7673 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Oko 40% ili tu negdje možda ili toliko skočili računi za komunalne režije ovdje u Zenici od Albe do JP Grijanje.
Jedan račun za to nam bio oko 7 KM, sad je skoro 10 KM.
A primanja stoje. Stara se zabrinula prilično jer ne vrzma se kao nekada ili donedavno.
Boji se da ni ove znj brendove od raznih namirnica neće moći kupovati više.
A to su neke osnovne stvari. Kao primjerice kečap i sl.
Mislim mogu ja i ona i bez toga ali šta dalje? Tako odricati se svega i svačega i šta onda.
A ionako smo godinama bili se odricali što šta. Tako smo i nabili dugove za komunalne režije, i još imamo oko 3 000 duga za to.
A jesti se treba. Još i malo, malo ni ne večeramo ni ja ni ona. Takav nam metabolizam možda.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#7674 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Neki pokusavaju da radnike ubjede da im je bilo bolje sa minimalcem neko sa hiljadom. Sto se tice cijena, zeljeli ste kapitalizam, slobodno trziste, itd., gdje vlada ima ogranicenu mogucnost intervencije na cijene i kretanja na trzistu, pa, voila, trazili ste - gledajte. Drzava intervenise na nacin na koji moze, ostalo je do trazista da samo sebe regulise.
- Sanjarko
- Posts: 28465
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#7675 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
@Styling misliš da je se narod pitao u vezi kapitalizma?
Da s magarca na blato padne.
Nije bio na konju, ali jest na magarcu. A sad je u blatu.
Pa pričao sam kako su nas ojadili i opljačkali u ratu i privatizaciji.
Nije se toliko narod pitao ni u vezi rata tada. Mi i Makedonci smo na sve moguće načine i rat htjeli izbjeći.
Da s magarca na blato padne.
Nije bio na konju, ali jest na magarcu. A sad je u blatu.
Pa pričao sam kako su nas ojadili i opljačkali u ratu i privatizaciji.
Nije se toliko narod pitao ni u vezi rata tada. Mi i Makedonci smo na sve moguće načine i rat htjeli izbjeći.
