Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

DebelinJoe
Posts: 4226
Joined: 03/03/2021 20:06

#69926 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

https://n1info.ba/vijesti/dragica-iz-ze ... -autobusa/

Je li Jelinak zenička ili firma iz Žepča?
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5103
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#69927 Re: Zeničani

Post by anex »

Žepče.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#69928 Re: Zeničani

Post by Casual's »

https://www.zenicablog.com/zenica-prvos ... cu-mjesta/

Mjescima je zlostavlja, prebije je, baci kroz prozor, kaze da se sama bacila...slucajno se otkrije sve, i dobije 5 god.? Moze li se gdje vidjeti ko su tuzitelji u ovom slucaju?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65962
Joined: 03/08/2010 19:04

#69929 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

lakse je doci do ministra poklicije nego do bilo kojeg tužitelja
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69930 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Casual's wrote: 16/01/2025 17:04 https://www.zenicablog.com/zenica-prvos ... cu-mjesta/

Mjescima je zlostavlja, prebije je, baci kroz prozor, kaze da se sama bacila...slucajno se otkrije sve, i dobije 5 god.? Moze li se gdje vidjeti ko su tuzitelji u ovom slucaju?
Još jedan dokaz da je sudstvo rak rana BiH.
Čuj 5 godina za ubistvo.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69931 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

BiH je rak rana BiH :bih:


O ovome ćemo svi mi pričati par dana maksimalno, i opet jovo nanovo.


Mi smo sami sebi najveći dušmani.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69932 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

ZoomZoomKiwi wrote: 16/01/2025 19:31 BiH je rak rana BiH :bih:


O ovome ćemo svi mi pričati par dana maksimalno, i opet jovo nanovo.


Mi smo sami sebi najveći dušmani.
Ima i ta mjesta. Nije država za nas
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#69933 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

Samo nenasilni ljudi dobivaju kazne po zakonu.
Kriminalci, kabadahije, poluludaci, mnogo blage kazne jer se sudije i tužitelji plaše za svoju sigurnost.
Suđenje svim nasilnicima bi trebalo biti tako da ne zna koji sudac mu je izrekao presudu. " U ime naroda" i zalijepi mu maksimalnu ako stvarno nema olakšavajućih okolnosti.
Možda bi bilo najbolje rješenje da presude izriče AI :lol:
Pa se žali nailovoj materi.
User avatar
jasko_ba
Posts: 8474
Joined: 13/11/2006 17:47

#69934 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

tuzilastvo i sudstvo definitivno najgori. otvorite link, ima i snimak. posao mi je donekle vezan i za sudski sistem, zalosno to sve izgleda. :roll:

I nakon izvođenja svih dokaza, pregledavanja snimka, Hakija Salkić priznaje krivicu za krivično djelo nasilničko ponašanje iz člana 362. stav 1. KZFBiH te mu Sud izriče kaznu, primjenom citirane zakonske odredbe i primjenom odredaba iz člana 62. Krivičnog zakona FBiH, uvjetnu osudu na osam mjeseci 10. oktobra ove godine
https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/86 ... om-u-glavu
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 5103
Joined: 20/02/2007 13:25
Grijem se na: čumur
Vozim: Scott i Kuga
Horoskop: imam

#69935 Re: Zeničani

Post by anex »

Šta je potrebno za produženje LK?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69936 Re: Zeničani

Post by Bobi »

zk a ako nemas izjava onog ko ima zk da stanujes na odredjenoj adresi i 10 kermi :D. ta izjava dobijes u mupu papir popunis i ovjeris u salter sali 2 KM.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#69937 Re: Zeničani

Post by doff »

anex wrote: 17/01/2025 16:41 Šta je potrebno za produženje LK?
Ako ne mijenjaš adresu prebivališta, onda samo uplatnica (18KM)
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#69938 Re: Zeničani

Post by belfy »

Ci-Nick wrote: 17/01/2025 09:48 Samo nenasilni ljudi dobivaju kazne po zakonu.
Kriminalci, kabadahije, poluludaci, mnogo blage kazne jer se sudije i tužitelji plaše za svoju sigurnost.
Suđenje svim nasilnicima bi trebalo biti tako da ne zna koji sudac mu je izrekao presudu. " U ime naroda" i zalijepi mu maksimalnu ako stvarno nema olakšavajućih okolnosti.
Možda bi bilo najbolje rješenje da presude izriče AI :lol:
Pa se žali nailovoj materi.
apsolutno ne. transparentnost mora tu biti na najvecem mogucem nivou. sudija uvijek treba da bude istaknut, pa da se jasno vidi koji odredjuje prema kojim kriterijima. time dobar/bolji sudija dobija na kredibilitetu, a oni losiji gube. isto vazi i za tuzilastvo.

sudije, a ni tuzitelji ne smiju biti osobe koje se moraju sakrivati, jer to onda daje sasvim drugu sliku i gubi se povjerenje u iste. jer, ne mozes reci i ne smijes reci: "smijem dati ovu presudu samo ako sam anoniman" ili tuzbu u slucaju tuzioca...
Ci-Nick
Posts: 6883
Joined: 15/03/2015 17:38

#69939 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

doff wrote: 17/01/2025 18:28
anex wrote: 17/01/2025 16:41 Šta je potrebno za produženje LK?
Ako ne mijenjaš adresu prebivališta, onda samo uplatnica (18KM)
Pod uslovom da je već dostavljao ZK izvadak. Ako u sistemu nedostaje info da je dostavljen onda mora dostaviti.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#69940 Re: Zeničani

Post by doff »

Ci-Nick wrote: 17/01/2025 19:29
doff wrote: 17/01/2025 18:28
anex wrote: 17/01/2025 16:41 Šta je potrebno za produženje LK?
Ako ne mijenjaš adresu prebivališta, onda samo uplatnica (18KM)
Pod uslovom da je već dostavljao ZK izvadak. Ako u sistemu nedostaje info da je dostavljen onda mora dostaviti.
Ja sam prije koji dan podigao novu ličnu a prije 10 godina sam morao dostaviti posjedovni list.
koop
Posts: 301
Joined: 04/06/2004 17:11
Location: mars

#69942 Re: Zeničani

Post by koop »

Sunce ti, ovo je mucno za procitati, k'o da ga je mozdani slozio pred sjednicu. Pa jel' moguce da ne moze smilslenu prosto prosirenu recenicu sastaviti. Boze sacuvaj I odkloni
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#69943 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Kome se napustena auta na parkingu mogu prijaviti ? Jedno od njih nema niti tablice a drugo odma iza parkirano od iste osobe ono ima tablice. Racunajuci da su ukinuli pnu stranicu za zalbe
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69944 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Komunalnoj inspekciji opštine i policiji ako predstavlja sigurnosni rizik.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#69945 Re: Zeničani

Post by Bobi »

vo sad progugla, ovi iz inspekcije kukaju da nemaju nadležnost za uklanjanje i da salju zahtjev PU 1 zenica a ovi kao mrsko im da urade išta :D. Klasika.
Pošalji lijepi pristojni e-mail na adrese pu1, ministarstva p zedo, rami u federalni mup, zenicablogu, klixu, avazu, americkom ambasadoru, edinu forti i tako ko ti padne na pamet :D centrali sda i kasumovicu obVezatno :D.
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#69946 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

Znaci kurcina :bih:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#69947 Re: Zeničani

Post by ZoomZoomKiwi »

:bih:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#69948 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

xPaco1337 wrote: 18/01/2025 12:51 Kome se napustena auta na parkingu mogu prijaviti ? Jedno od njih nema niti tablice a drugo odma iza parkirano od iste osobe ono ima tablice. Racunajuci da su ukinuli pnu stranicu za zalbe
Trebala bi komunalna to rješavati... Trebalo bi
User avatar
gentoo
Posts: 4589
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#69949 Re: Zeničani

Post by gentoo »

Ne.. osim ako nije na zelenoj povrsini. Policija mora doci.. nazovi,budi fin i ljubazan i reci da ces ih zvati svakih 15 min., da si uzeo godisnji od 10 dana i da ti treba samo 6 sati sna a ostalih 18 ces potrositi na zvanje 122 dok ne dodju. Oni kad izadju mogu zvati pauka
User avatar
xPaco1337
Posts: 2589
Joined: 30/09/2020 14:34

#69950 Re: Zeničani

Post by xPaco1337 »

gentoo wrote: 18/01/2025 16:43 Ne.. osim ako nije na zelenoj povrsini. Policija mora doci.. nazovi,budi fin i ljubazan i reci da ces ih zvati svakih 15 min., da si uzeo godisnji od 10 dana i da ti treba samo 6 sati sna a ostalih 18 ces potrositi na zvanje 122 dok ne dodju. Oni kad izadju mogu zvati pauka
Najgore lik koji to ostavlja radi u kantonu :-)
Post Reply